agentP 2020 ápr. 24. - 09:37:11
(2007/2087)
Hol is kezdjem... egyszer sem szóltam itt hozzá, meg sehol máshol. Gondoltam, megvárom a végét, és vagy megbékélek vele, vagy nem. Most kikívánkozik.
Alapból végtelenül olcsó és silány megoldásnak tartom, hogy hupsz, hirtelen ugrunk két évet, mert akkora távlatból már le se sz@rjuk hogy az előző rész végén ki-mit csinált és abban az adott pillanatban mekkora horderejű döntéseket hoztak a környezetükre nézve.
Egy rossz sorozatot valamennyire meg tud menteni a vége, ahogy a jót is elrontani.
Az utolsó rész, ahol általában megkapják a karakterek a lezárásukat, az alkotók megvonják a morális mérleg nyelvét. Nézzük a tanulságokat.

Kezdjük Sándorral, aki számomra mindig a leglellenszenvesebb karakter volt, és el sem tudom képzelni, hogyan adták el pozitív figuraként: felrobbantja a hidat, ami ha nincs, akkor a báróéknak nem kellett volna az ő földjük. Semmi felelősséget nem vállal a tetteiért, és inkább homokba dugja a fejét, minthogy szembenézzen a hibáival, hogy mekkora sz@rba sodorta a saját családját. De jó, hogy elvitette az Elekkel ezt a balhét. (Az már mellékes, hogy ha Sándor jelleméből adódóan nem egy emeletes barom, akkor Elek se böki meg a szolgabírót, szóval ha közvetve is, de emberélet szárad a lelkén).
De neeeeem baaaaaaj, mindent megúszol, tiéd lesz álmaid nője, aztán élsz mint Marci hevesen!

Móric: Az önös érdekeitől vezérelve hazavágja 5 ember egzisztenciáját és földönfutóvá tette volna őket. Mindezért elismerést vár.
De neeeeem baaaaaaj, apuci megvilágosodik és visszafogad!

Móricnak és Sándornak sztem együtt kellett volna egy böriben cellatársként egymás mellett érlelődniük és a kezdeti anyázások után rájönni hogy mekkora gyökér volt mindkettő. Móricnak ez sikerült, Sándornak még ez sem, hiszen még a végén is büszke volt arra hogy megúszta a robbantást, mintha mi se történt volna.

Anna: segít bújtatni a bűnözőt, szó nélkül lelép vele a messzi Schweitzba hogy tanulhasson, holott erre Imre mellett is meglett volna a lehetősége. A vőlegény, aki a golyót is vállalta volna érte, mehet a levesbe, nem számít.
De neeeeem baaaaaaj, az álmaid így is beteljesülnek, no para!

Jozefin: mocskosul lenézett mindenkit aki rangban alacsonyabb nála, undorodik a plebsztől, örömét leli a szenvedésükben.
De neeeeeem baaaaaj, valahogy kijut Bécsbe, ahol továbbra is jómódban élhet, kisembert sz@rba se véve, ráadásul az OMM fővárosában, ahol a legnagyobb a pezsgés!

Károly: egész életében csak a pozícióért tepert, a fiából ő maga csinált korcsot, élete utolsó napjaiban megvilágosodik, karakterfejlődése végbe megy (neki és Móricnak legalább volt!) és lehetne egy drámai halála.
De neeeeeem, a god módban verető Annácska meggógyítja, istenverte nitroglicerinnel!

Katica: vajon mit szólt volna Imre, ha tudta volna, hogy Sándort bizony ő is bújtatta? Hogy birkózott volna meg ekkora összeférhetetlenséggel a hivatása és az élete közt? Megérte volna ezt kicsit bővebben kifejteni. Legalább annyit megért volna hogy ez a konfrontáció Katica és Imre között belekerüljön, amin azért túltehetik magukat, és lehet boldog életet élni utána. Talán ők az egyedüli karakterek, akik igazságos, és reális lezárást kaptak. Meg a Torzsa család, Sándort kivéve.

De mindent összevetve, ez egy rohadt nagy giccs lett, én sajnálom az elszalaszott lehetőséget, mert benne volt a potenciál, hogy kiemelkedő sorozat legyen belőle, de ezzel a lezárással képtelenség. Szinte mindenki megkap mindent, mert megtehettek mindent, hosszú távon következmények nélkül, mert ezt lehet eladni a hirtelen két év ugrással. Így ez a sorozat nekem ez nem nagyon fog bevonulni a hosszútávú memóriámba, pár hónap, és azt is el fogom felejteni, hogy létezett. Csalódott vagyok.
5/10
napraforgó 2020 ápr. 24. - 09:19:29 5/10
(2006/2087)
Sándorról is mondhattak volaa párszót. Pl. hogy sikeresen vezet egy borgazdaságot Svájcban. Megtanulta a nyelvet és elismert borász szakember lett. Hogy éltek együtt Annával, ha a nő Zürichben járt egyetemre? Milyen volt a kapcsolatuk, amikor mindketten tanultak? Sándor a nyelvet, Anna az orvoslást. Mondhatták volna, hogy a házasságot az orvosi tanulmányok befejezése utánra tervezték. Bármit, de gyakorlatilag semmit sem mondtak.

De Sándor fonosnak tartotta, hogy az Imrével való találkozáskor a szemébe vágja, hogy a robbantót azért nem találta meg. Holott mindketten tudják, , Sándor is tudja, hogy Imre is tudja, ő volt a robbantó. Mire volt jó ez a froclizás? Csak megmutatta, hogy hiába a szép ruha, azért Sándor a régi bunkó maradt.
Sumomo_ 2020 ápr. 24. - 08:26:22
(2005/2087)
Engem nem zavar a nyál jobban, mint más telenovellánál/regénynél. Ez a műfaj ilyen, el lehet olvasni a wikin.
Hanem Baba megérkezése remek volt, tisztára Volt egyszer egy vad nyugat! Nekem az utolsó rész erről fog szólni. Imádom a finom humort és Baba ezt hozta. Mariska mennyivel jobban nézett ki így mint azzal a rémes fejdísszel, kibontott hajjal.
Szívesen követném még Baba és Mariska kalandjait akár az Új világig, vagy a börtönig (:D), ahogy végig lutrizzák az életet. Jó móka lesz.
Sumomo_ 2020 ápr. 24. - 08:20:36 Előzmény napraforgó
(2004/2087)
Jozefin tántinál lakik. Amikor megtudta, hogy a férje lemond a válásról, többet nem írt Rokocára. A címe volt a legfontosabb. Hát igen , kinek mi a szégyen.
5/10
napraforgó 2020 ápr. 24. - 07:25:37 5/10
(2003/2087)
Ne légy letörve. Sok ilyen és ehhez hasonló, vagy akár rosszabb sorozatokba is belefutunk és jobb hiján nézzük is. Én legalábbis próbálkozom, aztán néha tévedek.
A jajjdeszép, jajjdejót lehet olvasni FB-n, itt kicsit megpróbáljuk krirtikusabb szemmel nézni a dolgokat. Van, akinek tetszik, van akinek nem.
Én személy szerint örültem a virtuális találkozásnak, sok szépet tanultam tőled. Bár kicsit naiv és néhol szélsőségesen kritikus volt a hozzáállásod egyes szereplőkkel kapcsolatban, amit én annak tudtam be, hogy nem volt megfelelő "előképzettséged" a mexikói szappanoperákból. Ez persze nem hiba, sőt örülhetsz, hogy megúsztál néhány borzalmat. Csak hát, aki látott már ilyesmit, könnyebben ki tudja számitani a hasonló sztorik menetét.
Személy szerint remélem, hogy még összeakadunk valahol valamelyik fórumon és olvashatom a nagyon tiszta, nagyon kiváló, erkölcsileg magas szinten lévő és szakmailag is igen kiváló hozzászólásaidat.
Még ha nem is fogunk mindenben egyetérteni, - ami nem abból fakad, hogy ne lértenék egyet, pláne ne értenélek, csak hát ebben a "bűnös világban" élünk, ahol azért máshogy mennek a dolgok, mint egy idealizált világban.
Kotarbinski 2020 ápr. 24. - 06:49:37
(2002/2087)
A végére sikerült egy szürreális befejezést a pofánkba okádni. Egy művelt bárókisasszony elszökik (!) egy bugris paraszttal csak azért, hogy Zürich-ben orvosnak tanuljon, holott már Bécsben felvették volna hallgatónak. Majd 2 év múlva visszatérnek Rokocára, hogy ott maradván egy kórházat építsenek fel. De akkor hogyan végezné el Annácska Zürich-ben az egyetemet? Hogyan valósítja meg az álmát?

Szóval Kalamárék a jó édesanyjukat nézzék értelmi fogyatékosnak!!! Egy nagy szemetet alkottak, amire még a pénzt is kár volt költeni!!!

Búcsúzom! Köszönöm, hogy itt lehettem és beszélgethettem veletek. A BF-nél sokkal hitelesebb és logikusabban felépített tévé sorozatokat kívánok nektek. Szép napot!
5/10
napraforgó 2020 ápr. 24. - 05:10:15 5/10
(2001/2087)
Folyt a nyál rendesen.
Anna - Ilonka levelére, amelyben megirta, hogy az apjuk haldoklik, érkezik haza Sándorral, aki kikupálódott a messzi Helvétiában.
Rózsa és jakab - tanúk nélkül - egy mezőn esküdött egymásnak örök hűséget, ráadásul tanúk nélkül, még Rózsa szülei, öccse és kislánya sem vettek részt ezen a nem igazán törvényes és biozonyára hivatalosan nem is elfogadott szertartáson.
A családi otthonba hazaérkező Sándor örömmel látja nővére boldogságát és a szűk családi körben tartott esküvői ebédet, miközben kiderül, hogy ő mégcsak nem is vette feleségül imádata tárgyát.
Anna legalább nem tett le korábbbi vágyáról és Zürichben tanul az ottani orvosi egyetemen.
Ezzel szemben Katica úrinő lett, szolgabiróné és jól sikerült a házassága Imrével. Sőt, a család mindjárt bővülni fog. Érdekes módon nem láttuk Csizmadia Zsuzsaa asszonyt, aki valahogy szublimálódott, holott alig múlhatott 50 és igen jó egészségnek örvendett korábban.

A báró családja is kezd újra összeállni, ahogy két éve széthullott, most ismét összeáll a család.
A báró nagybeteg, Ilonka hivására hazatér Anna, Móric vagy megszökik a börtönből, vagy kiengedték az általános amnesztia és a báró úr közbenjárására, ami elég különös. Mert lehet, hogy a báró nem jelentette fel a fiát a gyilkossági kisérletért, vagy nem, de a gyújtogatásért elkapták. És Móric tette nem politikai szinezetű volt, igy miért is vonatkozna rá egy politikai amnesztia?
Mindenesetre Móric megjelenik, mint egy torzonborz koszos csavargó, de a báró ráismer a fiára és Móric a korábbi teveitől eltérően megint nem tudja megölni az apját.
És jól is teszi,mert a báró ismét a fiának tekinti és ssszeretné, ha jó kapcsolatot alakitana ki az időközben valami vasúti főemberé előlépett Zalánnal.
És még Baba is úriasszony lett, nagyon sok pénzt nyert a lutrin, kiglancolva érkezik meg Rokocára, hogy magával vigye a lányát és bejárják a világot. De Katica már gyökeret eresztett, Imre oldalán tisztes feleség és úrinő lett, esze ágában sincs az anyjával menni.

Csak Jozefin helyzetéről nincs semmi információ, mindössze annyit tudtunk meg, hogy válaszolt a báró néhány levelére. Vajon hová irta azokat a leveleket a báró, mert az erdőben, az országúton hagyatta az asszonyt, ki tudja onnan hová ment.
És hogy teljes legyen az idill, a végén Anna megmenti az apja életét a nitroglicerinnel,amelyről még csak most kezdik kapisgálni, hogy nemcsak robbantószer, e szivgyógyszer is. Ráadásul még férjül is kéri Sándort, akivel eddig vadházasságan élt, és hát Sándor nem mond nemet.
Brrrr.
3/10
dickiemccalf 2020 ápr. 23. - 23:14:22 3/10
(2000/2087)
Jól értelmezem, hogy a történetben az egyetlen igazi "bátor" szereplő az áldott jóember Jakab, aki feladta a vallását és identitását Rózsáért?
2/10
PeeTee190 2020 ápr. 23. - 22:29:46 2/10
(1999/2087)
OMG!
Mire elsirattam volna a szerencsétlen bárót, Annácska már megint mindent elrontott :))
Na de komolyra fordítva Sándorunk, mint nagymenő svejci -magyar européer üzletember kb annyira hiteles, mint Katica nagyságos asszony. Jaj
adelheid 2020 ápr. 23. - 22:24:41
(1998/2087)
Ez még a csöpögősnél is csöpögősebbre sikerült vég lett.
Kb mint a Macskafogóban, mikor mindenkinek kimossák az agyát. Mindenki happy lett és end a vége. :)
5/10
napraforgó 2020 ápr. 23. - 21:53:38 5/10
(1997/2087)
Hány évvel később játszódik ez a rész?
Az elhangzott, hogy a kiegyezés után, a birodalomra ittak, na de pontosan hányban?
old 2020 ápr. 23. - 20:58:47
(1996/2087)
Kiváló sorozat , elismerés minden alkotónak ! Ragyogó karakterek , izgalmas történet , látványos korhű jelmezek-helyszínek , történelem-romantika-krimi egyben 10/10 Gratulálok !
10/10
Forgács Anna 2020 ápr. 23. - 20:18:39 10/10
(1995/2087)
Nem ezt én írom, nem tudom kitől hallottam, de igaz. :)
guess.who 2020 ápr. 23. - 19:55:09 Előzmény guess.who
(1994/2087)
Kihagytam a karakterek közül Annát: minden eltúlzott ingadozása ellenére szerintem egy gondosan megírt figura, látszik, hogy sokat foglalkoztak vele, és számomra sikerült hitelesen megjeleníteni egy, az élet dolgaiban láthatóan tapasztalatlan, valós kora ellenére inkább tizenéves fejjel gondolkodó lányt, a problémáit, a döntésképtelenségét (orvos-feleség; Imre-Sándor), a romantikus álmodozásait...
A további kimaradtak:
- a szolgabíró - nem szerettem a beszéd közbeni szuszogását (ez mondjuk a színész hibája, nem a karakteré), azt viszont sajnálom, hogy meghalasztották, mert érdekes ellenpontja volt Imrének és Csizmadiánénak is.
- Elek - őt is sajnálom, hogy meghalasztották, bár nála nagyon gyorsan lezavarták azt a karakterfejlődést, amit Sándornál fikarcnyit sem látunk: megjelent és fenyegetett mindenkit, aztán pár részen belül rájött, hogy van egy lánya, hogy még szereti Rozsdát, és végül odáig fejlődött, hogy inkább magára vállalt mindent, hogy őket megmentse.
3/10
Kuttyánszki 2020 ápr. 23. - 19:51:02 3/10
(1993/2087)
A fb-on egymást ismételgetve, túllicitálva tömjénezik a sorozatot, a nagyszerű színészeket, kosztümöket, MINDENT!...
https://www.blikk.hu/sztarvilag/sztarsztorik/veget-az-rtl-egyik-legnezettebb-sorozata-kulisszatitkok/bp7pw29?fbclid=IwAR1X7CcTNM43XZSKicZM77P1oksAmppqmnnTJP2TXcwSRGMET4UXb2xlNL4
guess.who 2020 ápr. 23. - 19:43:23
(1992/2087)
Nézzük:
- a DÖ-nél magasabb szinten - ezt továbbra is fenntartom (bár ez nem jelent feltétlenül magas színvonalat, hiszen Ökörapátitól nem nehéz magasabb szintet elérni)
- a karakterek lesznek annyira jók - szerintem jórészt jók (voltak) a karakterek. A bárót, a bárónét nagyon bírtam, a papot pláne. Imre is jó volt (bár ezért eleget ostoroz Napraforgó, Sunflower, Sumomo és sokan mások :D ), nekem Katica is tetszett (kivéve azt a pár hisztis részt - de nekem az is hihető volt). Sándorról eleget írtam itt, szerintem a leghiteltelenebb karakter, abszolút nem életszerű dolgokat művel, amit én csak a végtelen ostobaságával tudok magyarázni - akkor viszont mit eszik rajta Anna?). Baba nekem szintén tetszett, Rozsdával és Jákobbal megbarátkoztam a végére, végülis drukkolok nekik, hogy az akkori vallási regulák mellett működhessen a kapcsolatuk. A kovács és az anyja karaktere viszonylag jó, de szerintem elég gyengusra van megírva (meg hát egy örökké vasdarabokat emelgető és azokat óriási pörölyökkel püfölgető ember azért nem éppen pálcikavékony szokott lenni), de nagy baj nem volt velük. Torzsáékat nagyon szeretem, Terka asszonyról és szerintem Csőre Gáborról is eleget áradoztam itt, ahogy Csizmadiánéról is. Jaskó Bálint kancsalsága picit zavar, meg szerintem a tökkelütött karaktere sem volt tökéletesre írva - úgy látszik, hogy ezeket a "balhés" figurákat nem tudták jól megjeleníteni az írók. Ilonka, Boriska, Palika és Gyula szintén aranyosak voltak, egyáltalán nem bánom, hogy beleírtak ilyen szerepeket és hogy pont ezeket a színészpalántákat válogatták ki hozzájuk. Akit nem tartok jónak, az a bécsi rektor, irtó zavaró volt, hogy rászinkronizáltak a beszédére, miközben Anna magyarul beszélgetett vele...
- a Mi kis falunk karakterei annyiban mások, hogy sokkal közelebb érzem magamhoz őket, jóformán mindegyiket ismerem személyesen hivatalokból, falvakból - szóval az a sorozat eleve fórral indult számomra. :)
- a sztori felütése - a béna hídrobbantós jelenettől eltekintve nem lett volna rossz, de így utólag visszanézve nagyon az van, hogy nem sikerült normális érvekkel alátámasztani, hogy miért fáj a báró foga annyira arra a kis földdarabra, hiszen az összeshez képest minimális pluszköltséggel ki is kerülhette volna Torzsáék birtokát a saját földjein át. Ez ugyan nem tűnik nagy problémának, de az egész sorozat alapkonfliktusa épül erre a hiteltelen és valószínűtlen dologra, hiteltelenné és valószínűtlenné téve az összes későbbi történést.
- helybenjárás - szerintem nagyon kevés volt, sikerült viszonylag pörgősre, eseménydúsra összehozni (megvágni) a részeket. Egyedül Anna sokadszori oda-vissza ingadozása idegesített, aminél tipikusan igaz, hogy a kevesebb több lett volna.
- debil karakterek - ez ugye a DÖ-beli karakterekre utalt, amik itt hálistennek nincsenek, leszámítva talán az egy Sándort, aki a kezdeti szimpatikus, huncut srácból egy marhára idegesítő, zavaróan öntelt tuskó lett, ráadásul huszonhetedszer is beszökik Annához (aztán Anna hozzá). Tényleg: ez a kastély már tiszta átjáróház, hogy Sándor jóformán naponta jut el Anna szobájáig dumcsizni...
3/10
Kuttyánszki 2020 ápr. 23. - 19:40:42 3/10
(1991/2087)
Most már mindegy, de azért elvárható lett volna "Zalán"-tól, hogy gyúrjon egy kicsit, ha már kovács szerepet kapott ...Ilyen nyiszlett , izomtalan karokkal, vállakkal, a keze meg különösen, akár egy patikusé: fehér és kifinomult .
3/10
Kuttyánszki 2020 ápr. 23. - 15:29:17 3/10
(1990/2087)

Azt csak ma láttam, hogy ágyban fekszik a báró, de nem láttom betegnek, sokkal inkább meglepettnek: ott áll valaki és éppen egy bicskát pattint ki!.. :-ode írd a spoileres tartalmat


3/10
Kuttyánszki 2020 ápr. 23. - 15:22:47 3/10 Előzmény Sumomo_
(1989/2087)
Egyetértek, nem pont a karakter miatt utálom én sem Sándort, hanem rettentően unszimpi ez az ember, aki játsza. Leginkább azért, mert tehetségtelen "színész", a többi hab a tortán: a nézései, a csípőre tett kezek, stb.
Az egész karakter egyébként nagyon következetlenül van felskiccelve a rendező által.
Hétköznapi nyelven úgy mondanám, hogy úgy hülye, ahogy van.
Kotarbinski 2020 ápr. 23. - 12:23:31 Előzmény napraforgó
(1988/2087)
Köszi a vigasztalást. Igen, én is függővé váltam, ez a helyes kifejezés. De túléljük!