5/10
napraforgó 2020 ápr. 23. - 11:45:40 5/10 Előzmény Kotarbinski
(1987/2087)
Ne ostorozd magad, mi itt mindannyian beleestünk ugyanabba a hibába. De optimisták vagyunk - én legalábbis - és azt reméltük, hogy valami jobbat kapunk, jobbat látunk.
Sajnos már az első 10-20 résznél látszott, hogy átverés ez a sorozat, de mit volt mit tenni, addigra már függő lettem. Most már muszáj megnézni a végét.
Ezután majd gondosan elkerülöm ennek az alkotógárdának az újabb "mesterműveit".
Kotarbinski 2020 ápr. 23. - 11:10:26 Előzmény guess.who
(1986/2087)
Valóban, ezzel a bejegyzéssel önmagamat is minősítettem. Nincs mentségem, még az sem, hogy a szerzők ahhoz jól értettek, hogy a figyelmet sohasem hagyták lankadni, és én bármennyire is nem szerettem volna, de mindig odaültem a tévé elé, hogy a kíváncsiságomat kielégítsem. Holott már az első részeknél világos volt számomra az, hogy hibázok. Sőt, abba a bűnbe is beleestem, hogy az itteni honlapon kommenteket írjak, holott életemben ilyet soha sem csináltam. Komoly honlapokon még komolyabb cikkekhez írtam bejegyzéseket, nem is olyan keveset. Tehát, hidd el, érzem a bűnömet, de ma este már megszabadulok tőle! S a jövőben ilyen mókába nem fogok belemenni.
guess.who 2020 ápr. 23. - 11:00:30
(1985/2087)
Csak óvatosan a horgászással! Nehogy véletlenül a pajkaszegi tóra menj, mert ott összefuthatsz egy másik Károllyal, aki a tinnyei tó mellett Turbók Imre néven szokott óbégatni, hogy "ízirájderöcsémízirájder!" :)
guess.who 2020 ápr. 23. - 10:56:54
(1984/2087)
A tánti nem Károly rokona? Egyáltalán: elhangzott valamikor, hogy kinek a kicsodája - vagy szimplán csak tánti volt?
guess.who 2020 ápr. 23. - 10:55:24 Előzmény Sumomo_
(1983/2087)
Ó, már nagyon készülök, hogy írni fogok L. Lillának egy levelet, amelyben megkérem, hogy legyen a jegyesem, ha a báró úrék hozzájárulnak (pláne némi pénzmaggal). De egyelőre még csak a megszólítást tudtam kitalálni: "Csá Katica!" - bár érzem, hogy ez nem feltétlenül egy nyerő felütés, de nem vagyok otthon annyira a kiegyezés-kori cseléd-etikettben. :)
10/10
Forgács Anna 2020 ápr. 23. - 10:16:17 10/10
(1982/2087)
"Nem lehet eléggé alábecsülni a közönség ízlését."
Sumomo_ 2020 ápr. 23. - 10:13:47 Előzmény guess.who
(1981/2087)
Te vagy a józan hang itt a fika klubban. Kár hogy annyira utálod Sándort, pedig nem ő vette el tőled Katicát! :D
Szeretném Sándor karakterét ( sok régi ismerősre emlékeztet így vagy úgy), de valami nem nem
tetszik benne amikor a kamera premier plánban mutatja. Olyan mintha vicsorogna a színész.
Van egy olyan érzésem, hogy az ellenszenvem abból adódik, hogy a színész túljátssza a karaktert
guess.who 2020 ápr. 23. - 09:49:32 Előzmény Kotarbinski
(1980/2087)
"félretettem olyan dolgokat, amit el kellett volna végeznem, csakhogy nézni tudjam ezt a szemetet. Merthogy most már egészen világos számomra az, hogy az egész egy nagy giccs, elvileg új eszmei mondanivalója nincs."
Ez annyira gyerekes dolog. Mint amikor egy férfi a volt feleségére (aki korábban még a tökéletes nő volt számára) kígyót-békát kiabál a válás után, lehordja mindenféle utolsó rongynak és lotyónak - és nem veszi észre, hogy ezzel önmagát is minősíti.
Hát fikarcnyi méltóságot sem sikerült tanulni a bárótól?
guess.who 2020 ápr. 23. - 09:42:28
(1979/2087)
Nem tudom, azért a bárónénak is van családja, vagyonuk, kétlem, hogy ebben az esetben a bécsi flaszter lenne a célja... :)
guess.who 2020 ápr. 23. - 09:40:44 Előzmény napraforgó
(1978/2087)
"Anna és Sándor sorsa immár nem kétséges, egymáséi lesznek"
Megint ugyanez: elvágták Anna válasza előtt a beszélgetést... És hát ugye olyan ez, mint az előzetesek, amiket direkt úgy vagdosnak meg, hogy az ellenkezőjét jelentse, mint amire kifuttatják... :)
guess.who 2020 ápr. 23. - 09:39:34 Előzmény napraforgó
(1977/2087)
"A báróné meg tett róla, hogy Károly eztán a másik fiában se lelje örömét, jól bemártotta Zalánt azzal, hogy ő volt a szeretője és hol, merre és hányszor tette őt boldoggá. "
Vedd figyelembe, hogy a beszélgetés Zalán és a báró között NEM hangzott el, szándékosan vágták meg úgy, hogy betoppan és morcosan köszön a báró. Egyáltalán nem vagyok biztos benne, hogy nem azért ment oda, hogy (miután kitagadta Móricot!!) balhézzon. Hiszen most így nincs legidősebb, örökös fia, csak akkor, ha elismeri Zalánt hivatalosan is...
guess.who 2020 ápr. 23. - 09:36:58 Előzmény napraforgó
(1976/2087)
Igen, az kissé érdekes volt, hogy egy "részvényesek lesztek" kijelentésre elkezdtek vigyorogni. Könyörgöm: egyszerű parasztemberekről van szó (oké, nagygazdák, de ettől még nem lesznek a polgári középosztály tagjai), honnan tudhatnák, mi az a részvény?!
Ugyanakkor szerintem az volt a lényege ennek a húzásnak, hogy részvényesként addig, amíg az újratelepített szőlőjük nem kezd teremni, meg tudnak élni az osztalékokból...

Mondjuk én valami olyasmit vártam volna a borozós jelenet után, hogy a báró telepíttet ötször annyi szőlőt a Torzsáék birtokára és köré, majd megteszi jószágkormányzónak Mihályt, pincemesternek meg a Gyulagyereket...
guess.who 2020 ápr. 23. - 09:31:07 Előzmény Kuttyánszki
(1975/2087)
Ez az utolsó előtti rész végre jól volt komponálva a több korábbi ingadozós után, és eléggé jól felvezette a mai záró epizódot. Izgalmas volt, folyamatosan történtek a jobbnál-jobb húzások (ahogy a báró kidobta Jozefint, majd a kocsis szépen lepakolta a falu határában a csomagot és leszállította az ex-bárónét, később Baba ugyanúgy integetett neki, az kifejezetten jól sikerült!).
A báró belátta a "szerezzük meg a földjüket" lehetetlenségét, Ilonka és Gyulagyerek is hivatalosan ismerkednek... Hopp, éppen itt a trükk: ha a Rokoczay és a Torzsa család sorsa végképp összefonódik, és a vasúton túl ez Ilonkával és Gyulagyerekkel történik meg, akkor az Anna-Sándor páros nem fog összejönni. :)
guess.who 2020 ápr. 23. - 09:26:42
(1974/2087)
Rozsda és Jákob.

...áthágva minden létező szabályt és konvenciót. :D
guess.who 2020 ápr. 23. - 09:25:33
(1973/2087)
Sőt: triplán itt van. Mert persze Anna az Imrével való újabb tisztázó beszélgetés után AZONNAL rohan Sándorkához. Hát a fene egye már meg, hogy ennyire be van sózva! Aztán Sándorka rohan Annához, pingpongoznak kicsit a gyöngyökkel, és hülye, totál üres lózungokat suttog Anna fülébe... Remélem, egyszer a nyolcvan rész alatt végre lesz Anna annyira egyenes, hogy elege lesz ezekből az üres ígérgetésekből és úgy kidobja az utolsó részben Sándort, hogy a lába sem éri a földet.
5/10
napraforgó 2020 ápr. 23. - 09:13:03 5/10
(1972/2087)
Végülis, a báró teljes családja szétesett, Josefin felszarvazta, megölette volna, Móric eddig is egy rakás szerencsétlenség volt, most gyilkos és gyújtogató lett, Anna lánya egy paraszthoz akar nőül menni. Csak az egyszem Ilonka, akiben még nem csalódott, habár ő is erősen húz a Gyulagyerekhez.

A gond az, hogy ha a báró fölhasználja a maradék mérget és megöngyilkolná magát, akkor ki nevelné fel a kisebbik lányát?
5/10
napraforgó 2020 ápr. 23. - 09:08:00 5/10
(1971/2087)
A vasúti részvénytársaaság már létezhetett régóta, igy csak a legközelebbi osztalékfizetést kell megvárniuk.
Gondolom, hogy a báró a saját részvényei egy részét adta át Torzsáéknak.

Josefin meg felvételét kérhette a legközelebbi nagyváros bordélyába, akkor lett volna elég kuncsaft, aki a "mennybe juttatja".
Kotarbinski 2020 ápr. 23. - 07:28:49
(1970/2087)
Beleolvastam a kommentekbe, de nem szólok hozzá egyikhez se. Csak azt javaslom, hogy várjuk ki a végét. --- Én mindenképpen örülni fogok annak, hogy vége lesz, mert

1. egészen a hatása alá kerültem és félretettem olyan dolgokat, amit el kellett volna végeznem, csakhogy nézni tudjam ezt a szemetet. Merthogy most már egészen világos számomra az, hogy az egész egy nagy giccs, elvileg új eszmei mondanivalója nincs.

2. örülök annak, hogy elhatároztam: egyetlen RTL-es sorozatot sem fogok nézni. Még "Az én kis családom" c. sorozatot se nézem már hetek óta.

3. végre ismét a szakmai munkával tudok hatékonyan foglalkozni, ami azért ennél a szemétnél csak-csak komolyabb.
5/10
napraforgó 2020 ápr. 23. - 03:53:51 5/10
(1969/2087)
Anna és Sándor sorsa immár nem kétséges, egymáséi lesznek, meg is érdemlik egymást, sajnos.
Katica és Imre ügye meg sinen van, és mivel már nem kell a bárónak gazsulálni, a hadnagy visszatérhetett az igazság és a jog szolgálatához. Letartóztatta a gyújtogatót, a cinkosait meg seperc alatt el fogja fogni.
Végül is rá is csak jótékony hatással volt, hogy kicserélte szerelme tárgyát.

Én ezt már nem sokkal a sorozat közepe után megjósoltam, csak a körülmények voltak tisztázatlanok.
És még Baba is útnak eredt. Búcsúzóul még kioktatta az épp meghülyült báróleányt arról, hogy akinak a Teremtő tehetséget adott, az nem tékozolhatja el azt. Neki nem feleségnek kell lenni, hanem igenis orvosnak tanulni. Ezt ugyan Sándor be is igérte neki, na de vajon majd hogy fog megvalósulni az igéret a valóságban?
5/10
napraforgó 2020 ápr. 23. - 03:44:17 5/10 Előzmény Kuttyánszki
(1968/2087)
Kicsit meglepődtem, hogy a báró nem pénzzel kárpótolta a Torzsákat a kár miatt, hanem vasúti részvényeket ad nekik. Az meg még furább, hogy erre Mihály és Terka nagyon vidoran néz, holott valószinűleg azt sem tudják, mi a részvény, a részvénytársaság és az osztalék. Vajon innentől mit fognak csinálni? Nem művelnek szőlőtm, csak ülnek s várják az esedékes pénzt?

A báró ezzel azért kicsit jóvátett a Móric fia áltaal okozott kárból, de a Gyulagyerek megveretése és a borszállitmány korábbi megsemmisitése azért mg a lalkén szárad.

A báróné meg tett róla, hogy Károly eztán a másik fiában se lelje örömét, jól bemártotta Zalánt azzal, hogy ő volt a szeretője és hol, merre és hányszor tette őt boldoggá.