5/10
napraforgó 2020 ápr. 22. - 12:36:19 5/10 Előzmény Sumomo_
(1947/2087)
Jaja . És már majdnem ott tartunk, mint a báró úr Mariskával, egy férfinak szabad a tiltott gyümölcsöt izlelgetni.
5/10
napraforgó 2020 ápr. 22. - 12:34:22 5/10 Előzmény sunflower325
(1946/2087)
Nem igazán, de nem akartam Kotárral megint szembeszállni. Mert ő nagyon elitélte a bizonytalankodó Annát, lotyónak és BŰNÖZŐNEK minősitette, ezzel szemben a hasonlóan csókdosó Imre hadnagy, aki megigérte az anyjának, hogy futni hagyja a gyújtogató Móricot (amely szeritem sokkal súlyosabban esik a latba, mint Anna, elnéző viselkedése) mndössze csalódásra adott okot.
Sumomo_ 2020 ápr. 22. - 12:29:19 Előzmény napraforgó
(1945/2087)
Klasszikus kettős mérce! :)
sunflower325 2020 ápr. 22. - 12:25:54 Előzmény napraforgó
(1944/2087)
Ezt biztos nekem válaszoltad?
Veled értek egyet! Az a csók több volt mint flört. Szerintem most már mindenkinek egyértelmű, hogy Imre nem csupán egyenrangú honfitársként tekint Katicára.
5/10
napraforgó 2020 ápr. 22. - 12:20:01 5/10 Előzmény sunflower325
(1943/2087)
Anna egyetlen Sándorral váltott csók miatt már lotyónak minősült.
Imre és Katica csókjai (!) csak feledhető kis flört, amitől még frankón elveheti Imre Annát. Igy van ez.
sunflower325 2020 ápr. 22. - 12:12:42
(1942/2087)
A rőföst említette, meg Imrének akart kalapot venni.
sunflower325 2020 ápr. 22. - 12:05:23 Előzmény Kotarbinski
(1941/2087)
Hát ez az! Mi lesz ezután? Imre lemondja az esküvőt vagy sem? Jobb lenne ha lemondaná, mert így lenne esélyük arra, hogy boldogok legyenek. Imre és Anna sosem lennének együtt boldogok, még az kérdés, hogy tudnának-e szép nyugodtan együttélni, hiszen Imre minden picit is félreérthető szó, tett miatt újra és újra kételkedne Annában, ami teljesen megmérgezné a kapcsolatukat.
Azért ez a csók már több mint flört.
5/10
napraforgó 2020 ápr. 22. - 11:56:10 5/10
(1940/2087)
Korábban, amikor bementek a "városba", csak ritkán mentek hintóval. Anna vagy Mariskával, vagy Katicával egyszerűen besétáltak. Ha Katicát beküldték a városi boltba a báróné ránctalanitó krémjéért, vagy egy kis bonbonért, ő mindig gyalog ment. Az út mentén volt valami parkszerű képződmény, Imre rendszeresen itt kapta el Katicát egy kis társalkodásra. De az nem volt sűrű erdő.
De azt én sohasem láttam, hogy a kasélytól a városig vezető út valami sűrű erdőn vezetett keresztül, ahol betyárok is bújdokolhattak.

Sándor jó úton halad, hogy Elek sorsára jusson.
Kotarbinski 2020 ápr. 22. - 11:44:12 Előzmény sunflower325
(1939/2087)
Az egész meglehetősen zavaros. Imre már kétszer kibékült Annával. A mostani flörtje szerinted elég indok arra, hogy felbontsa a jegyességet? Imre is döntse már el végre, hogy kit szeret!
sunflower325 2020 ápr. 22. - 11:12:51
(1938/2087)
A gyöngyök gondolom Annácska ékszeres ládikájában pihentek eddig. Valószínűleg az ékszereivel akarja majd kárpótolni a Torzsa családot a leégetett szőlő miatt. Mindenesetre a kárpótlás ürügyén ismét megkeresheti Sándort. Csak még azt nem lehet tudni, hogy ezt az előtt, vagy az után teszi, hogy tudomást szerezne Katica és Imre egymásra találásáról.
sunflower325 2020 ápr. 22. - 10:31:24
(1937/2087)
Anna+Sándor, Katica+Imre párosok már alakulnak, a Rózsa+Jakab is úgy tűnik pipa. De mi lesz Zalánnal? Remélem, hogy a végére nem azt hozzák ki, hogy a báró kidobja a feleségét, aki elmegy, Zalán pedig utána. Szegény fiú nem egy ilyen romlott viperát érdemel. Vajon azt Zalán meg fogja tudni, hogy Jozefin babát várt tőle, de elhajtatta?
Sumomo_ 2020 ápr. 22. - 09:43:08 Előzmény napraforgó
(1936/2087)
akkoriban bolondokházába záratták a feleséget, nem elűzték
Kotarbinski 2020 ápr. 22. - 08:26:08
(1935/2087)
Elolvastam több bejegyzést, aminek egy részével egyet is értek. Ezeket nem érdemes újból ide hozni.

Anna szerintem végre, a sorozat befejező részéhez közeledve "nővé érett", ahogyan azt Szász Júlia mondta egy interjúban. Ezt támaszthatja alá az a momentum, hogy a betyár ruhába öltözött Söndörnek a svájci utazást ajánlotta, és utalt arra, hogy még fiatal és előtte van még az egész élete. De ezt támasztja alá az is, hogy amikor Imre kibékült vele, akkor (én legalábbis így láttam) egy felszabadult csókot adott a vőlegényének. Tehát örült neki.

Imrében én mélységesen csalódtam, mert felvállalta a báró családjának védelmezője szerepét. Ezt önmaga és a hivatásának elárulásaként értékelem. De ez csupán verbálisan történt meg, cselekvés szintjén nem, ezért én még bizakodom.

Katicával történt flörtölését sem díjaztam, mert azzal felszámolta a nézőben azt a képzetet, hogy számára nőként csak Anna létezik. Én egyébként nem jósolok ennek az afférnak túl nagy jelentőséget, és azt sejtem, hogy az Imre - Anna páros megmarad a végkifejletben. Mindenesetre Imrének ez a tette kvázi Annának való törlesztésként is értékelhető, de ezt én meglehetősen durvának és Anna számára sértőnek tartom. Az biztos, hogy tudnak ám egymásnak érzelmi pofonokat adni, de nem hiszem, hogy ez a stílus javára válna a kapcsolatukra.

Még van 2 rész és abban bármi és annak ellenkezője is megtörténhet.
sunflower325 2020 ápr. 22. - 08:23:52
(1934/2087)
Nagyon kíváncsi vagyok, hogy ezek után mit tesz Imre és Katica. Imre lemondja az esküvőt? Odaállnak együtt, vagy külön-külön Anna elé és elmondják, hogy egymást szeretik? Anna vajon mennyire lesz megértő, vagy hisztirohamot kap?
5/10
napraforgó 2020 ápr. 22. - 07:27:42 5/10
(1933/2087)
Végül is volt tűz, leégett az egész szőlő. Csak sajnos a vuduátok még nem volt befejezve, igy nem volt a célszemélyre irányitva. Jozefin helyett majdnem a kisebbik lánya égett meg.
Na de az átok lecsap, a báró elűzi a nejét, miután kiderül, hogy meg akarta mérgeztetni a fiukkal. És a gaz fiú is elyeri méltó büntetését.

És miden jó, ha a vége jó, a tisztességében megrendült zsandár hadnagy visszatér az igaz útra, továbbra is üldözi a bűnt és elfelejti a kisértéseket, amelyeket a báró és családja jelentettek számára. Ebben a szép új életében hűséges társa lesz Bodza Katica, a felesége, aki iránytűje lesz a későbbiekben is, és nem hagyja, hogy letérjen a jó útról.

.........................................VÉGE................... THE END...................... FIN

És mindenki nagyon hepi, mert mégiscsak volt boldog vég.
5/10
napraforgó 2020 ápr. 22. - 07:16:10 5/10
(1932/2087)
Kiváncsi vagyok a Rokoczay ház jövőjére. A báró elűzi a feleségét (nyilván a szüleihez költözik), Móric fia ellen a hadnagy mégiscsak meginditja az eljárást, őalighaanem börtönben köt ki, hacsak nem kötik fel. Anna és Ilona sorsa kétséges. Ilonkát sajálom, mert ő még gyerek, de a szélkakas Annát nem. Ő csinál, amit akar, nem annyira érdekel.
Az viszont igen, hogy a báró valamilyen módon elismeri-e a másik fiát, Zalánt? És jó lenne, ha a báró Mariskának biztositana valami tisztes életjáradékot, meg egy kis házat a birtokon. Most már nem kell tartania attól, hogy kiderül a titok, a báróné többé nem akadály, a többi ember véleménye meg nem számit.
5/10
napraforgó 2020 ápr. 22. - 07:08:06 5/10
(1931/2087)
Torzsa Mihály valóban egy becsületes ember. Fiatal korától keményen dolgozott, hogy létrehozza ezt a szép szőlőgazdaságot.
És ő nem hálátlan ember. A cigányasszony Baba már többször segitett nekik, megmentette Sándor, most meg Gyula fia életét. Mihály ezt azzal hálálta meg, hogy neki adta - az egyébként addig sohasem látott - Sanyi nevű munkalovát. Mert Baba álma az, hogy ha szerez egy lovat, akkor oda megy, ahová csak akar.
Bizony, ha Baba felkerekedik, akkor Rokoca gyógyitó nélkül marad, hisz orvos nincs és a füvesasszony is elmegy.

Tetszett, hogy Mihály jól ismeri a fiait, Gyulának azt mondja, hogy neki esze is van, nemcsak szive, mint Sándornak. Ez szép volt.
Mert Sádorra valóban nem jellemző a gondolkodás, legalábbis az, hogy előre gondolkodna, tervezne, midig forrófejjel vág bele valamibe, ami aztán rendszerint rosszul végződik.
És Sándor az, aki nem tanul a kudarcokból, szerintem ő rohan a végzetébe. Talán ebbe a sorozatba nem fér bele, de Sándor még 30 éves kora előtt vagy akasztfán végzi, vagy agyonlövik akció közben. Sorsa predesztinálva van.
5/10
napraforgó 2020 ápr. 22. - 05:53:02 5/10 Előzmény PeeTee190
(1930/2087)
Köszi. Látom miden úgy fog történni, egy az egyben, ahogy megjósoltam.
Jozefinről nem vizionáltam , az igaz, őt kidobja a báró, megszabaditva egyetlen hülye fiát az anyja káros befolyásától. De móric sem marad bűntetlen, szerencsére.
5/10
napraforgó 2020 ápr. 22. - 05:47:34 5/10
(1929/2087)
Josefin megőrült, nem gondolkodik. Miért lenne neki jobb özvegy bárónéként? Zalán nem akar többet lefeküdni vele. És akkor mit tesz? Megöli Zalánt is, Mariskát is? Mert ők bizonyt tudják a titkot, Zalán a báró vérszerinti fia.
És Móric? eddig is hülye volt, most meg még egy apagyilkosság terhét is rárakná?

Amúgy milyen rafinált a bárőné, nem akra otthon lenni, amikor a fia megmérgezi az apját. Mert ha lebuknak, hát a fia lesz a bűnös.

És azt mondta, átkocsizik egy barátnőjéhez (akit az eltelt hónapok alat sohasem láttunk, de még csak emlités szintjén sem fordult elő), ehhez képest nem ő ült a hintóban, hanem Anna. De miért? Hová igyekezett Anna az erdőn át? Na erre tuti nem kapunk választ soha.
Hová lett Jozefin? Mivel és mikor ment el? Na és miért ült Anna a hintóban? És ha egyébként minden csütörtökön Móric megy el a hintóval valahová, akkor hol van ő most? elment ? és ha igen, mivel?

A forrófejű Sándor megint nem gondolkozik, csak nekimegy az erőben haladó első hintónak. Pechjére megint nem a megfelelőnek.
És Anna az arcra húzott fekete kendő ellenére felismeri Sándort, és már megint szinte elkezdenek "búcsúzkodni". Anna ugyan megint elháritja Sándor közeledését, de megtudta, hogy a férfi a bátyja életére tör, megbosszulandó a szőlőjük felgyújtását.

Anna megpróbál újra hűséges menyasszony maradni, de igen nehezére esik, és mi láttuk, hogy a vőlegénye bizony feleennyire sem hűséges.

És az igazság letéteményese, az erkölcs bajnoka épp most határozta el, hogy futni hagyja a gyújtogató bárófit, csak azért, mert ő a Móricka.

Na szép.
5/10
napraforgó 2020 ápr. 22. - 05:31:49 5/10
(1928/2087)
Úgy tűnik, hogy jól tippeltem, Imre és Katica lesz egy pár. Mert hiába békül ki Imre megint és immár sokadszorra Annával, azért csak bemegy a cseldlány szobájába és összecsókdossa. Úgy elkapja a derekát, ahogy Annáét soha. És bizony Anna ezt a tüzet hiányolja a karótnyelt sápatag vőlegényéből. Hogy egyszer szenvedéllyel ölelje, csókolja, hogy eszét veszti.