Téma: Battle Royale

Roy Mustang 2008 nov. 24. - 09:52:54
(32/72)
Csak most sikerült megnéznem,tetszett igazi kultfilm.
Nagyon jó társadalomkritika( ahogy a túlélõk visszamennek városban,s ott van a bicska a kezükbe,azt jelzi hogy õket senki nem támadhatja meg,megtudják magukat védeni vagy a sziget)emellett "pszichológia" is.
Érdemes egyszer megnézni!
Android666X 2008 okt. 26. - 19:38:47
(31/72)
Én azért elõbb láttam a filmeket, mert akkor még nálunk a könyv meg sem jelent + senki sem tudta, hogy az egy regénybõl készült.
Android666X 2008 okt. 19. - 21:55:42
(30/72)
Mert Kawada folyton megvédte õket. Ezért rühellem Shuuya-t és Noriko-t. Nem csináltak semmit az egész történet alatt.
Android666X 2008 okt. 19. - 21:54:52
(29/72)
Nekem a film is nagyon tetszik. Amúgy mikor értitek már meg, hgoy egy 700 oldalas könyvet LEHETETLEN EGY AZ EGYBEN FILMEN VISSZAADNI? Szerintem a változtatások és kihagyások ellenére egészen jól oldották meg annak idején. Ne feledjük el, hgoy 2000-ben készült és láttunk már ennél jóval gyengébb filmeket is azóta.

Én a filmet láttam elõbb (talán 6 éve) és szerintem remek lett, a színészek is jól lettek kiválogatva, a rendezés is rendben és a feszültséget is át tudom érezni. A könyvet akkor olvastam, mikor nálunk megjelent, és 3 nap alatt olvastam ki. Igen, a könyv részletesebb, de a filmen nem volt idõ mindenki életét bemutatni. Ez természetes, nem azt kéne nézni, hogy mit hagytak ki és mit nem, hanem hogy jó-e a film, le tud-e kötni, vagy sem. Engem lekötött és élveztem minden pillanatát, amikor néztem. Számomra ez a lényeg, nem az, hogy mit változtattak a regényen (ami alig pár éve jelent meg nálunk).
8/10
gebaz14 2008 aug. 24. - 00:51:19 8/10 Előzmény yabbi
(28/72)
nem tom mé mit kelene???
8/10
gebaz14 2008 aug. 24. - 00:50:12 8/10
(27/72)
ezzel a filmmel nincs semmi bajom alap ötlet sztem jó,csak az az egy zavar hogy amikur hoszat belle löttek bárkibe is az még 1 napot fetreng a földön és csak piris a ruhályán a lövedék becsapodási helye,most nem azért de nem került volna dollár miliokba legalább pár lyukat csinálni a ruhájukra a hapiknak,személy szerint a szerep osztás is elmegy csak az az uj fiu ne lenne olyan egy p*cs,huszor belle lönek azt ki égedt szemmel vagy nem tom mi volt a gebasza a szemének és még ugy is látja zt hogy honnan lödöznek meg ilyne aprobb hibák miat kapot tölem 8 azzal 8 pontot a tizbõl


10/8
9/10
yabbi 2008 aug. 15. - 22:16:54 9/10
(26/72)
A rendezõi változatot nézzétek meg!
"Mit gondoltok, mit kellene most mondani ?"
Sliyu 2008 aug. 02. - 21:38:47
(25/72)
az elsõ nagyon jó! (az elején Verdi nagyon hatásos!) a második elkészítése sztem már felesleges volt. nagyon unalmas. fõleg a végén a lövöldözés....már alig vártam, hogy vége legyen. semmi értelme nem volt.
10/10
kts5 2008 júl. 02. - 13:42:22 10/10
(24/72)
Biztos kimoderálnak, de jútúbon fent van az egész ;)
(Multhéten találtam hihetelen mik vannak odafent....)
Android666X 2008 jún. 21. - 11:59:12
(23/72)
A családok beletörõdtek. Aki meg nem, azt megölték a katonák. Ennyi. Diktatórikus állam van, mivel ha jól olvastam a könyvet Japán és Kína egy állam, így mindenki beszél japánul és kínaiul.
nurdy 2008 jún. 21. - 00:46:21
(22/72)
én sajnos még a filmet nem láttam, de könyvet elolvastam és nagyon jó... a kedvenceim közé tartozik :D lassan a filmet is meg kéne nézni... meg a mangára is kiváncsi vagyok :D
Android666X 2008 jún. 19. - 08:13:04
(21/72)
A könyvben teljesen más miatt. Ott valami kormányprogram volt és azért hozták létre, hogy késõbb tökéletes katonákat hozzanak létre. A filmben eléggé le volt egyszerûsítve a dolog. Érdemes a regényt elolvasni, abból minden kiderül a Programról és arról ki kivel milyen kapcsolatban állt. Ott a halálok is nagyon szépen le vannak írva, valamint az egyes karakterek múltja is kiderül. Többek között Kiriyama gyerekkora érdekes, vagy Mitsuko-é. De Shuuya-é is (de útálom azt a naív kölköt!).

Szóval a film mellett a könyvet is érdemes forgatni, hiába útál a mai emberek nagy része olvasni. Én a film után láttam és lenyûgözött (3 nap alatt olvastam ki), máig sem tudom melyik tetszett jobban.
nyuszimama 2008 ápr. 27. - 12:36:57
(20/72)
szia.a gigatorrents.ws - rõl tudsz letölteni!
Asha 2008 ápr. 12. - 13:32:35
(19/72)
Már fogalmam sincs, elég rég volt, de torrentoldalakon tuti megtalálod. isohunt.com, mininova.org - ha itt nincsenek, akor sehol. :)
10/10
kts5 2008 márc. 16. - 18:11:38 10/10
(18/72)
Üdv.
Én a könyvet olvastam elõbb. Most a filhez keresek valami feliratot, mert sajna nem tudok japánul.
Mindenesetre a könyv teteszett.
Úgy olvastam, hogy nem tudta róla semmit. És elég jónak találtam, gondoltam milyen jó lenne filmet csinálni belõle...(meg milyen nehéz, hogy ne legyen vértõl tocsogó szerelmi dráma.)
Ahogy hallom a filmben sikerült ezt elérni...Eddig fõképp negatív kritikát olvastam, ami elég rossz tekintve, hogy a könyv milyen jó.
Azért akinek nem tetszett a film, ajánlom a könyvet , mert az viszont nagyon ütös.
Csartak 2008 jan. 19. - 23:37:03
(17/72)
Ja igen.
A társadalom-kritikai mondanivalót nagyon vártam a filmben. Kerestem is.
De az elején elhangzott pár mondattól eltekintve semmi szó nem esik arról, hogy jutott a társadalom a tönk szélére, és ennek miért a gyerekek isszák meg a levét.
A könyv valószínûleg jobban sikerülhetett mint a film...
Csartak 2008 jan. 19. - 23:32:27
(16/72)
Akit esetleg megtéveszt az IMDB pontozás (8 pont ?!).
A film megtekintése közben egyszerûen nem akartam elhinni, hogy ilyen van, és ezt forgalomba is hozták.

Az izgalamas alapszituációból egy olyan film kerekedett ki, ami európában film-komédiaként is gyenge lenne.
Színészi játék gyakorlatilag nem létezik, a haldoklásokhoz hasonlót néma filmeken láttam utoljára (az elõttem szólónak: én is kopasztottam csirkét, de azért azt egy ember halálához hasonlítani elég durva hasonlat...), a szétlyuggatott emberek vidáman beszélgetnek, telefonálnak, gyilkolnak tovább.

S-P-O-I-L-E-R (mérsékelten)
Ja és a kedvencem. Fõhõsünk szakadozott ruhában, legalább 10 sebbõl vérezve, össze-vissza bekötözve, lábát húzva egy botra támaszkodva botorkál kedvese felé.
Az könnyes szemmel szemléli. Véletelenül sem megy oda hozzá, mivel azt meg kell még várnia, hogy hõsünk a botot eldobva - 360 fokos csavart leírva a levegõben - pofával elõre beledõljön egy idõben észrevett pocsolyába...
Egyszerûen vártam hogy ez történjen.

Láttam már kínai és japán filmeket de ez egyszerûen sokkolt, olyan gagyi.
workoli 2008 jan. 16. - 22:51:19
(15/72)
Bru

Milyen szinkron???
Japán film - japán hang, francia film - francia hang...
Ha a nyelvet nem ismerem, olvasom a feliratot...

Nem lettem rabja a filmnek. Menet közben elolvastam a könyvet, az egy fasisztoid társadalomban játszódik. Egészen más végkövetkeztetésre késztet, mint a film. Nem tehetek róla, nekem mindkettõ tetszett.

A halálról pedig csak az nyilatkozzon, aki találkozott vele. Ha láttad már a nagymamádat/dédmamádat fejszével lefejezni egy hét kilós kakast (nincs ember, aki le tudja fogni), akkor azt is láthattad, hogy 2-5 percig szaladgál, még akkor is, amikor már nincs benne vér. Remélem, senki nem gondolja ezek után, hogy érzéketlen, vagy brutális alak vagyok. Szimplán más tapasztalat készlettel rendelkezem, mint egy átlagos városi fiatal.

workoli
1/10
Bru 2008 jan. 09. - 02:03:29 1/10
(14/72)
Hát eza film úgy ahogy van, egy nagy rakás...! Már paródiáként se süthetõk el a gagyi alakítások, a már említett túljátszott halálok, kínosan gyermeteg dramaturgiai tetõpontok (pl. világítótornyos jelenet, mikor a lányok kalimpálva egymás elé állnak - szinte látni a rendezõi utasításokat, az elõre memorizált helyzeteket), nomeg a nevetséges kivitelezés! Éna történet alapján gondoltam h jó lehet a film de rettentõen nagyot tévedtem. A legfélelmetesebb h egyesek mit nem látnak a filmben mint üzenet.

workoli: Ha már ennyire rabjául estél ennek a mûnek mely állításod szernit rettentõen mélytartalmú akkor ajánlom a figyelmedbe William Golding - A LEGYEK URA címû regényét (NEM A MGEFILMESÍTÉST)! Számomra ez a könyv A Könyv. Azok után hogy elovasod (vagy már tetted) csak nevetni tudnál ezen az izén.


"Kult"?! Ugyan.
A szinron meg tuti vicces. Dehát B-s filmhez B-s szinkron...
zee944 2007 dec. 03. - 09:27:05
(13/72)
Hatásvadász, értéktelen szemét. Szomorú, hogy manapság az ilyesmibõl kultfilm lesz.