Téma: Battle Royale

Charles Foster Kane 2011 júl. 08. - 04:59:43 Előzmény Sadenal
(52/72)
Ezt a poent komolyan senki nem vette? Az istenit, az en generaciomnak itt van Tarantino, es nem meg sem. Komolyan, mi a szarert kell mindent olyan rohadt komolyan venni, es miert olyan nehez belemenni ennek a jatekossagaba; meg plane megerteni, hogy ez egy FIKCIOS film. Senki nem panaszkodik, ha a Tom es Jerryben valakire razuhan egy zongora es kisetal alola, ezt is epp ugyanigy kellene felfogni. Attol meg hogy nem rajzolva van, ugyanannyi valosagtartalma van, zero.

Amugy mar csak azert is Tarantinot emlitettem, mert ez Tarantino kedvenc filmje a kilencvenes evektol. En egyebkent nem csodalom, rohadt nagy film. 10/10
7/10
eroni88 2011 jún. 09. - 19:30:46 7/10 Előzmény csuszokotes
(51/72)
Csak azt nem vetted számításba, hogy ez egy kis költségvetésû film, ne várj valami nagy amerikai premier szart -.-' Igen szarabb mint a könyv én is úgy gondolom,de egy 738 oldalas könyvbõl más sem tudna jobbat készíteni, japán alkotás így kell elfogadni, nem mangás meg animés hanem tipik japán....
2/10
csuszokotes 2011 jan. 26. - 00:30:34 2/10
(50/72)
Megnéztem ezt a filmet, mert érdekesnek tûnt az alapötlet. Nem értem miért kellett ilyen mangásra venni a figurát, de annyira elb***ták vele az egész filmet, hogy egy kész röhej lett az egész, fõleg a vége. A könyv biztosan jobb még nem olvastam. Tényleg adott egy nagyon jó sztori és így elrontani a megvalósítást...hangosan kinevettem a végén a halhatatlan kekszzabálót. Nagyon sajnálom, hogy ilyen rakás sz*r lett, remélem lelopják az ötletet és megcsinálják jobbra. Aki meg a mondanivalós ütõkártyájával jön, annak üzenem, hogy ez nem könyv, hanem film, ami azért mégiscsak a látványra épül, és ez alapján ez egy röhej.
perry 2010 júl. 22. - 00:43:15 Előzmény Anyiyta
(49/72)
Kedvenc irodalom tanárom mondogatta : " mielõtt kiadnád a kezedbõl fogalmazványodat nem árt ha elolvasod mit is írtál, mert nagy meglepetések érhetnek.:)
Kosun regénye erõteljes antiszociális mondanivalója miatt jóformán kiadót sem talált.
Majd igen csak jól tervezett belsõ illusztrációja, a könyvhöz mellékelt térkép és egyéb eszközök miatt óriási siker lett. Persze alapvetõen a mondanivaló volt ami érdeklõdést váltott ki az emberekbõl .
Az, hogy "az ember, embernek farkasa" elég közhelyes de igaznak tûnõ gondolat.
Azon sem lepõdhetünk meg, mint téma nem igazán elõzmények nélküli, ha csak nem
MOLNÁR FERENC: A PÁL UTCAI FIÚK mûvére gondolunk, és ez még a finomabb téma, de ha kell erõsebb akkor GOLDING: A LEGYEK URA már közelít a Battle Royale világához.
A regény kétségtelenül epikusabb kibontja a szereplõk emberi világát, erõsebben ütköznek a jellemek, míg a film nagy vívmánya a képi sokkolás és a jelenlét az eseményekben.
Mindkettõnek meg van a saját erõssége, és szerintem a maga mûfajában maradandó alkotás.
A film igazi értéke, hogy így 2010 nyarán is annyira aktuális mint 2000 nyarán mikor bemutatásra került, bár a keleti filmekre jellemzõ nagy érzelmektõl némi modorosságon keresztül bizony kevesebb mint a regény - fura olvasva ez nem tûnik fel annyira - a mondanivaló az ami súlyos gondolatot közvetít.
EZ A GONDOLAT PEDIG JÓ ÉS EGYBEN NAGYON VESZÉLYES IS.
A jóléti társadalmak mellett rengeteg vergõdõ ország létezik szinte nulla szintû megélhetéssel, belháborúk és véres harcok, szekták és tanok melyek az emberélet eltörlése árán is bizonyítani akarják saját utuk helyességét.
Már nem is olyan messze vagyunk a Battle Royale világától.
A totalitárius állam ábrázolása ugyan csak nem a film kitalációja, csak az újkori történelemben számtalan példát találhatunk rá.
Arról az õsi ellentéttõl nem is beszélve, melyet a társadalomban generációs problémának nevezhetünk.
A gyermekgyilkosságok belénk rögzült tabuk és társadalmi elvárások alapján heves ellenérzést vált ki, és ez így is van jól.
A film brutalitása ellenére - nem beszélve a könyvrõl - elgondolkodtat arról, ha szentesítünk egy világot melyben már nem az emberi élet az érték akkor az soha sem oldoz fel minket tetteink súlya alól.
Bár tudjuk , hogy ez csak egy fikció, de bennünk él a keserûség, hogy nap mint nap megélhetjük ennek gyengített változatát, úgy mint amikor szérumot kapunk a testünkbe
és igazából nem leszünk betegek, de a kór azért bennünk van.
Ezért aztán, csak az a kérdés: van e olyan mértékû immunitásunk, hogy ellent tudjunk állni a terror csábításnak?
Anyiyta 2010 júl. 03. - 09:18:14 Előzmény twillight
(48/72)
Igen, sikerült mind a kettõ. Hát...a könyv az ezerszer jobb volt, mint a könyv. A könyvben tényleg úgy éreztem, mintha benne lettem volna.:D
twillight 2010 jún. 26. - 11:36:57 Előzmény Anyiyta
(47/72)
Sikerült már elolvasni és megnézni?
tomiloki 2010 jún. 26. - 09:34:48
(46/72)
megmondanátok nekem ez miért rossz ? úgy néztem végig 10 pohár kóla és édesség mellett hogy meg se mozdultam
6/10
Sadenal 2010 jún. 06. - 01:44:30 6/10
(45/72)
Jah a kedvenc részem, mikor még az elején a tanár beszél a TV-hez..:D
6/10
Sadenal 2010 jún. 06. - 01:43:58 6/10
(44/72)
Jah a kedvenc részem, mikor még az elején a tanár beszél a TV-hez..:D
6/10
Sadenal 2010 jún. 06. - 01:40:54 6/10
(43/72)
Tényleg elég gyenge volt mint film, habár sz alapötlet valóban jó, a kivitelezés elég gyengén sikerült. Fõleg a 1000 golyós tárak, meg a van bennem 10 kiló ólom, de még élek feeling..:)

SPOILER

A végén mikor fölkel a csávó, és azt mondja: Finom volt a sütemény! Az nagyon büntet....persze úgy, hogy elõtte jól szétlövik.

10/6
Anyiyta 2010 márc. 13. - 07:29:51
(42/72)
én most olvasom a könyvet...igaz még nagyon az elején vagyok....én majd miután kiolvastam a könyvet, meg akarom nézni a filmet, hogy mi mindent hagytak ki, meg mennyire alapoztak a könyvre. Mindenki azt mondja, hogy ne nézem meg,mert egy pocsék volt, de azért kiváncsi vagyok rá...gy csináltam Stephen King: Cujo címû könyvnél is...elsõnek olvastam el és csak utána néztem meg a filmet...annyira nem volt gáz a film, de azért a végét jó lett volna, ha a könyv alapján csinálják meg...
ReignMan 2009 okt. 04. - 18:32:34
(41/72)
Csakis Takeshi Kitano miatt vettem meg a filmet. Igazából szólva benne és a film azon részeiben, ahol Õ játszik, nem is csalatkoztam, de a maradék 95% trágyalé. Sokan mondják, hogy könyvben jó a történet, kár, hogy nem Kitano rendezte, akkor talán értelmesebb dolog sül ki belõle...
Hawersracz 2009 szept. 30. - 08:46:23
(40/72)
Aki olvasta a könyvet, az szerintem ne nézze meg a filmet. Aki nem olvasta a könyvet az meg inkább olvassa el.
Ez a film úgy szörnyû ahogy van. Tudom, hogy nincs rá mód, hogy minden apró részlet ki legyen bontva mint egy könyvben, így mindenképp elnaggyázott lesz, de itt azt éreztem, hogy meg sem próbálták visszaadni azt ami a könyvben van. A lényegbõl kevés a lényegtelenbõl pedig túl sok jutott. A szinészi játék, tipikus távolkeleti, ami tõlem távol áll, mert ezeket az eltúlzott érzelmeket már röhejesen élem meg. A film nyakára a giotint, pedig a telefonos záróakkord engedi rá.
Valószínûleg majd lesz ebbõl is vmi amerikai remake, de az meg az amerikaisága miatt lesz sz*r.
1/10
offtopic
Bru 2009 jún. 18. - 01:46:00 1/10 Előzmény Ugek
(39/72)
Köszönöm! Manapság egyre nagyobb hasznát veszi az ember... sajnos már ezzel lehet kitûnni. :)
Ugek 2009 máj. 17. - 12:58:57 Előzmény Bru
(38/72)
Igazad van, dícsérendõ visszafogott stílusod! "Disznók elé gyöngyöt?" Minek? Lehet, és érdemes is lenne megtárgyalni mindhárom filmet (esetleg párhuzamot vonva a regényekkel, s filmbéli megvalósításukkal, legfõképpen mit, hogyan, miért tárgyalnak)! Kiszûrni a fórumból a bomlasztó elemeket-sajnos mindenütt felütik fejüket-!
Hungarorum 2009 máj. 17. - 12:40:28
(37/72)
Én szinkronnal néztem, mert eszméletlenül irritál a japán nyelv. Lehet bennem van a hiba, de nem bírom ki, ha japánul beszélnek 2 mondatnál többet. A magyar szinkron persze nem volt tökéletes, de én szinkronpárti vagyok. Ha lehet minden filmet szinkronizálva nézek, mert marhára nem érdekel az amerikai színész amerikai hangja. Én a filmet teljes egészében szeretem nézni, nem csak a perifériás látásommal.
Amúgy a film nekem tetszett. Lehet, hogy azért mert tanár vagyok :)
1/10
rika.sp 2009 febr. 20. - 18:31:25 1/10
(36/72)
Eszméletlenül rossz a film. Ha nem olvastam volna a könyvet, egy legyintéssel elintéztem volna, de így hatalmas csalódást okozott. Pontatlan, rosszak a színészek, a lényeges dolgok kimaradtak, a karakterek jellemrajzai sehol sem voltak, és emellett felesleges jelenetekkel volt tele az egész (pl reggeli torna....). Nevetséges.
Planetarium 2009 febr. 11. - 22:27:03
(35/72)
a képregényt senki se olvasta?
1/10
Bru 2009 febr. 07. - 02:51:04 1/10 Előzmény workoli
(34/72)
Ha már elkezdtük boncolgatni egymás hszeit...
Az egyik dolog h el kellene fogadni a másik véleményét és csak elmondani a sajátodat is.
Aztán, ehhez a fórumhoz a könyvnek semmi köze! A filmnek van szentelve a dolog, nem a könyvek, az akármennyire is szuper. Mind a kettõ 2 különálló mûalkotás.

Félelmetesnek tarom ezt a hozzáállást. Ilyen szintû bele- és mellé- beszélést rég olvastam.
"Mikrotársadalmi párhuzamok"? :D Már bocsánat. A csimpánzos Animal Planet fórumra is elsüthetõ mondat.

A szinkron esetén a magyar hangot értettem. Bocsánat. Valóban helytelenül fejeztem ki magam. De mivel idéztem, vagy utaltam korábbi hsz-re így fel sem merült bennem hogy nem lesz érthetõ.

"A halálról pedig csak az nyilatkozzon..."
Az ilyenektõl meg illik tartózkodni. Sose engedném meg magamnak h ilyen módját válasszam annak h ne legyek vita partner. Ez az egyszerûbb és a... mit ne mondjak, milyen út.
És eleve, sose tudhatod.
6/10
Adams88 2008 dec. 11. - 00:36:12 6/10
(33/72)
Nekem nem adta vissza a könyv hangulatát teljesen, gyengék voltak az akciók, tele volt apró hibával. Nem értettem, hogy mit keres a tanár az erdõben az esernyõvel. Japánul néztem, angol felírattal egyébként, nem 100%-osan értettem mindent.. A halványbordó vértõl röhögni szoktam minden filmben. Vicces volt, ahogy néha permetként elõtört egy-egy delikvens testébõl. Teljesen szétcsúszott volt a sztorija is. Miért kell pl beletenni a tiltott zónás részeket, ha nincs semmi jelentõségük. Kirijama figurája tetszett leginkább. Shujával a könyvben sem tudtam azonosulni, itt is teljesen közömbös maradt, Norikoval egyetemben. Kawada közepes volt szerintem, ugyan úgy, mint Mitsuko. A tanár karaktere teljesen kikészített... Elcsépeltek voltak az apró jelenetek. Az elsõ 300 oldalt kb 15 perc alatt letudták. Tudom, 90 percben nem lehet egy sok100 oldalas regényt visszaadni, de a könyv jobbat érdemelt volna... A számomra leginkább tetszõ jelenet a mérgezõs jelenet volt. Véletlenül 10-bõl 6-ra pörgette az egerem görgõje az osztályzást 3 helyett... : \
Mindenkinek ajánlom, hogy elõször olvassa csak el, mert a könyv tényleg 'véresen szórakoztató', aztán pedig nézze meg egyszer, de csakis egyszer!