10/10
lenccs 2010 nov. 22. - 13:18:45 10/10
(1139/1559)
Az én jelzõm erre a filmre: "zseniális". 10-bõl 11! Hans Landáról az jutott eszembe, hogy õ gyakorlatilag Colombo brutális, náci kiadása:-) Tényleg hihetetlenül jó! És gyakorlatilag minden mozzanata a filmnek, odaszegezett a képernyõ elé...(a többnyelvûségére pedig már nincs is szó, hogy mennyire bejött;-)
(Mindenkinek joga van szeretni és nem szeretni ezt a filmet. Én határozottan a "szeretem" táborához tartozom!)
Kattrin 2010 nov. 12. - 10:54:38
(1138/1559)
Szerintem is baromság. Gusztustalan vagy nem, de így van.
Hodori33 2010 nov. 02. - 19:47:21 Előzmény karcsuede
(1137/1559)
Hello!
Én szerintem, aki ennyire leértékeli a filmet, az egyszerûen kevés a film megértéséhez, vagy nem arra filmre ült be amire szeretett volna.
Sokak megfognak lepõdni ezen, de ez nem egy háborús film. Aki azt hitte, annak véleményére nem kell sokat adni, mert más filmrõl beszél.
Legkevésbé se az a célja a filmnek, hogy kifigurázza a II. vh. történéseit. A film arra próbál rámutatni, hogy mennyire az elõítéleteink foglyai vagyunk.
Sodródunk az árral gyerekek.

Az ilyen "tré" minõsítések, meg az ezeket elkövetõ subhumanok egyszerûen nem valók ide. Abszolút nem érti az illetõ, hogy mi a sz*rt is nézett, halvány lila gõze nincs arról, hogy mi fán terem az a film. Ebben biztos vagyok. Mégis ezekbõl van a legtöbb. Ehhez a filmhez már kell némi inteligencia, vagy valami minimális életkor a megértéséhez. Rálátás szükséges, hogy ne a véres jeleneteken akadjunk fenn, és az alapján alkossunk kritikát a filmrõl.

Néhány embert még saját felelõsségre sem szabadna filmek elé ültetni.
Hodori33
| Válasz

Tisztelt zsenikém!

Akkor tisztázzunk valamit mielõtt még véglegesen egymás torkának esnénk!

Ez az én SAJÁT véleményem volt a filmrõl. /Remélem tisztában vagy azzal mit jelent ez a szó/ Tiszteletben tartom, hogy számodra nagyon tetszett,ez a film ezért legyél szíves és Te is tartsd tiszteletben az én véleményem anélkül, hogy személyeskednél.

Veled ellentétben én senkire sem akartam ráerõltetni a véleményem. Én is elhordhatnálak minden szellemi söpredéknek, mert jónak tituláltad a filmet, de nem teszem, mert én tisztában vagyok azzal, hogy minden ember más. Remélem egyszer majd Te is felnõsz ehhez, nem fogsz hisztizni azért, mert valaki azt merte mondani egy általad jónak titulált alkotásról, hogy tré.
1/10
androcles 2010 okt. 29. - 18:27:13 1/10 Előzmény Hodori33
(1136/1559)
Teljesen egyetértek veled,azokat meg csak kiröhögni tudom,akik azt írják, hogy azért nem tetszett a film, mert nem értetted meg. Nekem is ilyesmiket írogattak, amikor le mertem írni a véleményemet. Ez a "film" egyszerûen egy gusztustalan baromság! No, persze ez csak az én véleményem... akinek tetszik, az nézze meg még sokszor, azt kívánom neki!
Nivea 2010 okt. 29. - 16:13:44
(1135/1559)
***SPOILER PÓTOLVA***
-Egyszerûen zseniális film!
-Amikor Hitlert szétlõtték, akkor belegondoltam abba, hogy mi lett volna, ha ez sikerül!
-A film, végig feszült hangulatot keltett bennem, ami többek között a párbeszédeknek is köszönhetõ volt, és Hans Landa alakítása pedig egyszerûen szuper volt!
8/10
indienemesh 2010 okt. 27. - 21:56:13 8/10
(1134/1559)
OFF
Lehet, bocs, csak hát... végül is részt vett a filmben:D biztos, hogy kevesebbszer láttam, bár a DVD-t minden hétvégén beteszem, hogy ha nem is végig, de nézzek valamicskét. Na mindegy, elég az offtipicból.
8/10
indienemesh 2010 okt. 26. - 22:42:17 8/10
(1133/1559)
Ugyan már, a kedvenc filmemnél ne tudnám? :D
Ha a filmet nem láttad, megnézhetted volna az IMDb-adatlapját, mielõtt ezt írod (:
Idézem: "Directed by
Frank Miller
Robert Rodriguez
Quentin Tarantino(special guest director) "
8/10
indienemesh 2010 okt. 25. - 22:14:32 8/10
(1132/1559)
Hát, elég érdekes film. Igazából nem is tudom értékelni. Amúgy nem vagyok oda Tarantinóért, csak a Sin City tetszett tõle. A Ponyvaregényt végig sem tudtam nézni. Ez meg igazából jó volt, de fura. Értettem, hogy mit akarnak, meg mi a lényeg, de... Na mindegy. 10/8
karcsuede 2010 okt. 25. - 11:39:36
(1131/1559)
Hello!
Én szerintem, aki ennyire leértékeli a filmet, az egyszerûen kevés a film megértéséhez, vagy nem arra filmre ült be amire szeretett volna.
Sokak megfognak lepõdni ezen, de ez nem egy háborús film. Aki azt hitte, annak véleményére nem kell sokat adni, mert más filmrõl beszél.
Legkevésbé se az a célja a filmnek, hogy kifigurázza a II. vh. történéseit. A film arra próbál rámutatni, hogy mennyire az elõítéleteink foglyai vagyunk.
Sodródunk az árral gyerekek.

Az ilyen "tré" minõsítések, meg az ezeket elkövetõ subhumanok egyszerûen nem valók ide. Abszolút nem érti az illetõ, hogy mi a szart is nézett, halvány lila gõze nincs arról, hogy mi fán terem az a film. Ebben biztos vagyok. Mégis ezekbõl van a legtöbb. Ehhez a filmhez már kell némi inteligencia, vagy valami minimális életkor a megértéséhez. Rálátás szükséges, hogy ne a véres jeleneteken akadjunk fenn, és az alapján alkossunk kritikát a filmrõl.

Néhány embert még saját felelõsségre sem szabadna filmek elé ültetni.
Hodori33 2010 szept. 26. - 17:05:05
(1130/1559)
A roppant gyenge és a tré jelzõ az ami leginkább illik erre a filmre.
Hatalmas csalódás volt a számomra. 4/10
flor85 2010 aug. 25. - 20:11:13
(1129/1559)
sztem a filmben brad pitt beszédstílusa, a "tipikus jenki tajparaszt" volt az egyik legjobb...
9/10
LoveIsCool 2010 aug. 25. - 19:08:06 9/10
(1128/1559)
Tipikus Tarantino. Érdemes megnézni.
1/10
cadarn 2010 aug. 18. - 13:27:25 1/10
(1127/1559)
A Film egyetlen szimpatikus figurája Landa, egyben õ volt a legjobb színész is.

Maga a film szerintem Tarantino mélyrepülésének következõ állomása, rég nem láttunk már tõle olyat, mint a Kutyaszorítóban vagy a Ponyvaregény azok miatt lett valaki. Megérdemli az 1-es értékelést.
10/10
tuvics13 2010 aug. 16. - 13:41:12 10/10
(1126/1559)
Valaki tudna hitelt érdemlõen cáfolni, vagy megerõsíteni?
Nem tudom eldönteni, hogy a fikció történetben vannak valós szereplõk, de LANDA vagy épp Brad Pitt karaktere valós volt?

(bocs a történelmi vonalért, élek-halok értük).
A film pedig tipikus Tarantino film. Vétek kihagyni!
atis840 2010 aug. 11. - 12:16:43 Előzmény Bob19
(1125/1559)
Még valamit nem értek nagyon sok emberrel van így! Mért akadtok fenn a mûfajon??? Én megnézem a szereplõket, a tartalmát, még a rendezõ sem nagyon érdekel általában,(megnézem persze a mûfaját is,de ez nem nagyon szokott érdekelni, mivel már elég sokszor vettem észre én is, hogy el szokott térni a film a megadott mûfajtól) aztán eldöntöm hogy megnézem e, vagy sem. Ha a késõbbiek során kiderül, hogy nem hasonlít a mûfajára, attól még jól fogok szórakozni!(Jó ha horrort akarok látni és még vér sem folyik akkor ez érthetõ) Amúgy meg ha elolvasod a leírást rájössz, hogy itt nem csak a háborúról lesz szó! Ha ismered a Tarantino-s filmeket, akkor meg pláne tudhatnád, hogy nem fog egy uncsi háborús filmet bemutatni!
atis840 2010 aug. 11. - 02:33:55 Előzmény Bob19
(1124/1559)
A film qrva jó, és szerintem nagyon mûvészi is(fõleg a tisztek ábrázolására, szokásaikra, és a beszédjükre gondolok itt)! Annyi háborús film volt már ami a valóságon alapult, akinek az a szíve-vágya hogy olyanokat nézzen, az biztos talál magának valamit régebbrõl. ennyi idõ után hova gyártsanak le még több igaz történeten alapuló háborús filmet? Érdekli ez egyáltalán a társadalmat még?(én már szeretném elfelejteni az egészet úgy ahogy van, pedig nem vagyok már fiatal) A lényeg hogy egy filmnek nem kell feltétlenül a valóságról szólnia! Egy dolog biztos. Igaz ahogy te mondtad Tarantino kifigurázta a történelmet, a maga perverz agyával, de csinált egy olyan jelenetet, ami nekem qrvára tetszett!
Hitlernek a képébe egy francia zsidó mondja meg hogy meg fog halni, majd amikor menekülne ki a moziból agyonlövik az amerikaiak??? Szerintem ez kibas.ott nagy elégtétel mind amerikai mind a zsidók részérõl! Ennyit megérdemelnek a zsidók is elégtételnek az biztos!Örülök, hogy valakinek eszébe jutott, hogy csináljon egy olyan háborús filmet is, ahol a fagyi a lehetõ legcsúnyábban nyal vissza a koszos nácikra! Sokkal jobb volt ez így, remélem Berlinben is nagy siker lesz majd:))))))))
9/10
PivarnyikKrisz 2010 aug. 06. - 12:53:48 9/10
(1123/1559)
Fantasztikus film!!!!
Nagyon nagyon jó!!!
10/9!!!!
Lery 2010 aug. 04. - 02:35:59 Előzmény Bob19
(1122/1559)
mondjuk ez úg mûködik, hogy én nem vagyok olyan retardált, hogy "pár ezer ftot dobjak ki" egy olyan dvd-re amirõl azt sem tudom, hogy eszik-e vagy isszák...amúgy pedig olvastam a nature-ban, hogy a mozgás agysejteket generál, menjél szépen, szaladd körbe a margitszigetet úgy kb. 200x, aztán ülj le és nézd meg megint ezt a filmet. (és fórum kommentet se írj addig!)
10/10
Gyuri04 2010 júl. 23. - 17:02:59 10/10
(1121/1559)
Csatlakozom az elõttem szólóhoz,Tarantino remekelt mint mindig 10/10.
stalone 2010 júl. 21. - 12:53:31
(1120/1559)
Most néztem meg sz.gépen mert csak így láttam olvasni a feliratot(Sajna még nincs HD tv-ém.)Szóval brutál király a film.Tarantíno hozza a tõle elvárható magasröptû,szellemes dialógusokat,amiért szeretjük,meg persze jelen van a vér is de nem viszi túlzásba épp annyi ,amennyi feltétlen szükséges.A film minden mondata ül.Tarantino sziporkázik.Zsenije a legjobb formáját hozta.Leborulok a mester elõtt.Christoph Waltz is telitalálat volt. Tarantino Isten Császár vagy....Hallelújja , Vivát, Jippiáájééééé, Juhhééé!!!!!!!!!!!