offtopic
wukovsky 2012 márc. 25. - 22:27:39 Előzmény horas
(1219/1559)
Sajnos de jellemzõ :D

Csak jól menedzselik magukat.

Aldo is egy érdekes karakter, és mint elmondja, nem, nem lesz semmi következménye, annak amit tesz, mert ilyen az amerikai hadvezetés. Ha muzulmán embereket megkínzol, akkor kapsz egy kis enyje benje irgum burgumot, és kész, ez van ma, ha német hadifoglyokat lelölttél meg kínoztál, akkor is ez volt régen :(
8/10
Elena* 2012 márc. 14. - 23:25:21 8/10 Előzmény Zathar
(1218/1559)
Abszolút egyet értek. Nem is értem, miért kell hitelességrõl beszélni, ez egy fikció, háborús környezetben játszódó kitalált történet, számomra azzal az egyértelmû üzenettel, hogy a háború rossz és senkinek, de senkinek nem jó. Akár meg is történhetett volna, ki tudja, nem mindegy? Nem dokumentumfilmet nézünk, hanem egy játékfilmet. Nem akar a fim moralizálni, van jó meg rossz, oszt' jónapot. Hogy épp nácik és zsidók, lényegtelen, lehetne szó a világoskékerõl és a sötétkékekrõl, akik háborúznak egymással, de az nyilvánvaló okoknál fogva nem olyan érdekfeszítõ, és indulatokat gerjesztõ, mint a 2. vh idõszaka.
Nekem egy kicsit hosszú, vannak benne kissé unalmas részek, ezért csak 8/10.
8/10
convar 2012 márc. 13. - 00:26:39 8/10
(1217/1559)
Tudtátok hogy eredetileg Michael Madsen és Tim Roth is benne lett volna, Brad Pitt viszont nem?

"Az eredeti szereposztásban én is benne voltam Tim Rothtal együtt, és szó volt még Eddie Murphyrõl és Adam Sandlerrõl. Szerintem ez egy nagyon izgalmas csapat lett volna. Aztán miután kijött a Grindhouse, azt hiszem, voltak páran, akiknek érdekükben állt, hogy Quentin Tarantino stúdiófilmet rendezzen. Onnantól kezdve pedig lehetetlenné vált, hogy a szokásos színészeivel dolgozzon. Megkapta a pénzt a filmre, meg Brad Pittet, a többiekrõl viszont le kellett mondania. A forgatókönyvet átírták, és a mi karaktereink kimaradtak." - mondotta Madsen.

http://www.origo.hu/filmklub/blog/interju/exkluziv/20090224-michael-madsen-itt-mindenki-nagyon-baratsagos-velem-interju-magic.html
7/10
emirates82 2012 márc. 12. - 12:50:16 7/10 Előzmény Kadex
(1216/1559)
Aha,akkor miért nem csinálták határokon belül? Szerintem kicsit el vagy tévedve!
10/10
Kadex 2012 márc. 11. - 00:25:23 10/10
(1215/1559)
Sok sértõdött antiszemita...:DD Valóban nem a zsidóüldözés volt a 2.vh. lényege,
hanem a tiszta árja megteremtése.Ez a film 11-es.
1/10
Turul82 2012 febr. 28. - 22:09:10 1/10
(1214/1559)
Szánalmas amerikai baromság! Abszolút hülyeség Nálam 10/1
xamax 2012 febr. 20. - 21:01:02
(1213/1559)
Nem hiszem, hogy ez a film bármit is ki akarna figurázni. Polkorrekt film ez is csak a maga módján. Az, hogy a nácik a legrosszabb gonosz, hogy minden német náci, és a második világháború alfája és omegája a zsidóüldözés (mintha a németek azért küldték volna vágóhídra az embereiket, hogy zsidótlanítság Európát) alap, az összes többi csak körítés. Tarantinótól sem kell hasraesni, õ is elhasználódott, ugyanazokat az eszközöket használja filmrõl-filmre..Hasonlóan a Kill Billhez meg a többi méretesbaromsághoz ez is azoknak az egységsugarúaknak készült, akik jót röhögtek a moziban, amikor a bátorságáért kitüntetett német katonát baseball ütõvel agyonverték. (Kíváncsi lennék a reakciókra a német mozikban. Lehet, hogy õk nevettek a legjobban, amennyire átmosták az agyukat.) Értékeltem volna - ez persze naivitás -, ha legalább Tarantino kilép a polkorrektségbõl és csinál egy igazi második világháborús kultuszfilmet, de hogy ez nem lett az az biztos. Mondom ezt úgy, hogy egyes jelenetet, és különösen Landa játéka kifejezetten tetszett. Csak hát az összkép...
vénasszonyok_nyara 2012 febr. 18. - 14:22:01 Előzmény Zathar
(1212/1559)
Zsófijja 2012 febr. 18. - 14:10:40
(1211/1559)
Nagyon tetszett a film! Egyszerûen annyira groteszk és röhejes. Nem kell mindent komolyan venni emberek!! Aki szerint nem lehet kifigurázni a II.vh-t annak ajánlom hogy csak dokumentumfilmeket nézzen.. Tarantino elég bátor volt hozzá szerencsére!
7/10
emirates82 2012 febr. 10. - 07:04:27 7/10
(1210/1559)
Nevetségesen komolytalan film.Egyedül az ss ezredes tesz hozzá valamit a filmhez.Tarantino meg menjen vissza a tékába!
perge 2012 febr. 09. - 23:03:13
(1209/1559)
az normális, hogy az HBO úgy adja, hogy a német és francia részek nincsenek felíratozva???
(Nem értem, anno moziban felíratozták a nem angol részeket is....)
Zathar 2012 febr. 01. - 11:35:20
(1208/1559)
Aki leragadt annál, hogy hiteles-e a film vagy nem, annak csak gratulálni tudok. Félreértés ne essék, nem fújok én a Piszkos 12-re és a többi "klasszikus" világháborús filmre, amit itt a korábbi hsz-ekben piedesztálra emeltek páran. De könyörgöm azért, mert elrugaszkodott a film, miért kell szarnak titulálni? Tarantino fogta magát, és 70 évvel a második világháború befejezése után kvázi elsõként bevállalt egy nagymozit alternatív történettel. Mióta baj az, ha valaki valami újat, a korábbitól eltérõt hoz létre? Egyes helyeken ezt hívják mûvészetnek... (még ha ez nyilván nem is egy mûvészfilm).
A másik alapvetõ félreértés, hogy ez a sztori arról szól, hogy mi lett volna, ha. Hát marhára nem arról szól, a világháború csak egyszerû keret, a hangsúly itt a fordulatokon, párbeszédeken és a színészi játékon van.
A harmadik félreértés pedig, hogy a zsidóktól távol áll az effajta bosszúálló magatartás. Olvassatok utána a világháborút követõ náci-vadászatoknak, hogyan fogták el Ausztráliában és Argentínában Engelst és a többieket évtizedekkel a háború után.
8/10
Ford Mustang 2012 jan. 15. - 19:49:02 8/10
(1207/1559)
Az volt a másik probléma, hogy a szinkronja is szinte elviselhetetlen fos volt :)
8/10
offtopic
_Freddy_ 2012 jan. 15. - 07:06:57 8/10 Előzmény Hannibal Lecter
(1206/1559)
Igen, ez a baj vele, hogy hiteltelen.
leopard26 2012 jan. 15. - 05:16:05
(1205/1559)
brad pitt olasz amerikai akcentusaert erdemes volt megnezni:)
8/10
Ford Mustang 2012 jan. 15. - 00:57:00 8/10
(1204/1559)
Érdekes egy film azt meg kell hagyni, viszont többet vártam tõle, a csupa jó hírek miatt. Egyszer érdemes volt megnézni, többször nem fogom. Hossza 147'
1/10
Hannibal Lecter 2012 jan. 14. - 02:55:37 1/10 Előzmény masoma
(1203/1559)
Katasztrófa ez a film, felesleges, hiteltelen, avítt, elnézést attól akiknek tetszett. Mint azt már írtam, szerintem a régi Tarantinonak annyi.
10/10
masoma 2011 dec. 30. - 03:42:35 10/10
(1202/1559)
kb utóbbi 50 hozzászólást elolvastam és azt érzem, hogy inkább a nácikkal szimpatizáltatok a film nézése közben, de belegondolhatnátok, hogy itt a fõszereplõ zsidó lány szeme láttára lõtték le az egész családját. ha a helyébe lettem volna, több, mint valószínû, hogy a bosszúvágyam felülkerekedett volna a megbocsájtáson. mindezen felül, ha történelmi film, akkor legyen hû a történelemhez, legalábbis én azt preferálom. 7/10
9/10
horas 2011 dec. 29. - 16:23:07 9/10 Előzmény wukovsky
(1201/1559)
Érdekes az a felvetésed, hogy a felszín alatt, van egy más milyen mondanivalója a filmnek, ami az embertípusok ábrázolásán is tetten érhetõ. Hogy a németek, mûveltek, bátrak, stb, a zsidók pedig, bunkók, szadisták és primitívek. Szerintem ez egyáltalán nem tudatos, sõt, abszolúte véletlen. Itt jön be az, hogy Tarantino mindenhonnan elemel, átemel, szerintem egész szituációkat nyúl le és ír át a saját stílusára, ettõl jöhetnek ki ezek a mélyebbnek vélt tartalmak.

Az igazság szerintem csak annyi, hogy a brigantikkal egy teljesen szürreális, brutális zsidó gerilla csapatot akart a filmvászonra tenni, ami önmagában hatalmas ellentétekkel és kontrasztokkal dolgozik, mert ez a zsidókra nem vall és egyáltalán nem jellemzõ,, ettõl mûvészi, alkotói, egyedi.

Nem hiszem, hogy Aldonak, a tettei mögött, fõleg a végén, dramaturgiai szerepe és mögöttes mondanivalója lenne. Egyszerûen õ egy ilyen karakter, a bunkó, renegát, renitens figura, aki már csak azért is ellenkezik, nem véletlenül alapított saját csapatot és vívja a saját kis külön háborúját. Landa pedig hiába menti meg a világot, akkor is a rossz oldalt képviselte, mérhetetlen mennyiségû és rettenetes bûnt elkövetve, és a végén csak hazaáruló lesz, aki a saját megmeneküléséért, mindent sutba dob. Ezért is elítélhetõ, mert megalkuszik, a könnyebb utat választja, a többi filmben ábrázolt német, rendre inkább halálra vereti magát, mintsem, hogy köpjön. Landa megérdemelte a büntetését. A skalp-gyûjtés és a horogkeresztek vágása, pedig csak a tipikus blõd, zsánerszerû felütései a filmnek, a tömegnek kell és úgymond "szlogenje" tud lenni a filmnek.

A film szerintem legnagyobb hibái.:
A kevesebb néha több. Rengeteg a duma, és zöme nem jó.
Nincs igazi katarzis, és nincsenek csúcspontok.
És szerintem hiányzik a feszültség is, nincsenek meg az igazi Tarantino-féle jelenetek, mikor nem tudom, hogy mi fog történni és ez már nyugtalanít és találgatsz, és kézzel fogható a feszültség.
10/10
Kadex 2011 dec. 29. - 15:50:17 10/10
(1200/1559)
A filmnek egyetlen baja van,
ami azonban a film készítõinek nem róható fel:
nem megtörtént eseményen alapul!:)
Igazi Tarantino film,olyan mint majd mind,hibátlan!
Illetve Waltz alakítása az ami még kiemelkedõ,
de ezt már más is észre vette...:)