10/10
Sheena_Wilde 2012 jún. 28. - 20:06:16 10/10
(1239/1559)
A napokban láttam, úgyhogy még friss élmény. Nekem nagyon tetszett.

Eredetileg azért tettem be, mert Michael Fassbender is játszik benne, aki a Prometheusszal belopta magát a szívembe. Itt jegyezném meg, hogy kulcsfigura benne, erre a portosok kihagyják a szereplõk közül... (SPOILER Elvégre Hicox leplezi le õket a kocsmában, hogy nem németek, és miatta fuccsol be majdnem a mozi-hadmûvelet. SPOILER VÉGE)

LENTEBB SPOILER-VESZÉLY
Aldo Raine-nek van egy stílusa, azt meg kell hagyni. Humoros, jókedéjû ember, bár elég morbid dolgokat mond és tesz, de hát a háború ilyenné formálja az embereket. A "hobbija" nagyon nagy, szörnyülködve nevettem rajta, és az utolsó mondatával is jól lezárja filmet, feloldja azt a szomorú légkört, amit a kocsmajelenet és a mozibeli események okoznak.

Ha már a mozinál tartunk, meg kell említenem Mimieux kisasszonyt. A lány gyûlöli a németeket, hisz szemtanúja volt a családja lemészárlásának, eddig oké. Négy év múlva erõs, független nõ, aki egy saját mozit vezet. És ekkor jön egy német tiszt, Frederick, aki belezúg, de a csaj rühelli õt. Oké, értem, német, ráadásul katona is, de... Könyörgöm, szegény majd sírva fakad néha, úgy próbálkozik a csajnál, aki egy-két jólláthatóan mûvigyornál többre nem nagyon méltatja. Legalább udvarias lehetett volna vele...

Ki ne hagyjam Hans Landát, a film egyik legjelentõsebb karakterét. Zseniális a férfi, hihetetlenül vág az agy és lenyûgözõ a logikája, ahogy mindent összerak, ráadásul mûvelt is. A behízelgõ (ám nem megalázkodó) stílusával pedig tökéletes fõgonosz és ellenpontja Aldonak. Az, ahogy az elején a francia férfibõl kiszedi az igazat, vagy éppen összerakja, hogy kié is a cipõ, az egyenesen lenyûgözõ. (Felvetõdött bennem, és szerintem ezzel nem vagyok egyedül,hogy vajon tudja-e, hogy ki a francia lány, hisz tejet rendel neki.) Bár azért látszik, hogy csak a pénzre (és talán dicsõségre) játszik abból, ahogy a végén alkudozik, gerinctelenül, teljességgel figyelmen kívül hagyva a tényt, hogy több száz zsidó embert ölt meg... Persze, meg kapja méltó büntetését, de ez az ilyen filmekben ugyebár törvényszerû. Röviden összefoglalva zseniális karakter, egy zseniális színész által megformálva.

Jó film volt, kellõen adagolva a humort és a drámát, ezzel egy teljesen valósághû történetet kreálva.
10/10
tametta 2012 jún. 05. - 20:25:23
(1238/1559)
Madridban láttam elõször moziban, komolyan!
Alig értettem valamit belõle, az alap spanyolommal (erre szinkronizálták), alap németemmel (spanyol felirattal), 0 francia tudásommal (spanyol felrat szintén) kellett valahogy összeraknom, hááát, kevés sikerrel :))))
De nagyon tetszett már akkor is!! Azóta persze magyarul is láttam, és minden összeállt.
3 év után már közhely, de nekem is Christoph Walzt alakítása tetszett legjobban. És nagyon örültem Daniel Brühl felbukkanásának is, meg úgy általában a német színészeknek.
Nekem 10/10
AKG87 2012 jún. 04. - 14:02:41
(1237/1559)
Nagyon nagy film. Mégpedig részben azért, amiért majd az összes Tarantino film: a kidolgozott részletek miatt.
Hogy kinek a pártját fogja a rendezõ? Úgy vélem senkiét. Más megpróbált volna óvatosan, izzadságszagúan egyensúlyozni, de Tarantino-t ezt cseppet sem érdekelte, mert nem ezen volt a hangsúly.
Egy háborúban elõbb-utóbb mindenki bûnössé válik és mindegy lesz, hogy ki kezdte.
Vannak a német katonák, akik szemrebbenés nélkül halomra lõnek egy zsidó családot. Úgy gondolom, hogy akárhogy is viszonyul az ember a zsidókérdéshez ez a tett ellenszenvessé teszi a szemében a német katonákat. Aztán ott vannak a bosszúálló zsidók, akik ugyanezt megteszik a németekkel. Állatok, vagy igazságosztók? Ugyanolyanok, mint a nácik.
Vagy a zsidó lány, aki porigégeti a moziját, benne 300 némettel? Igen, kiirtották a családját, de arányban áll ez a két dolog? Elítélhetõ miatta vagy egyetértünk vele? Vagy ott van az elõször még rendesnek tûnõ német kiskatona, akibõl egy gõgös, beképzelt ember bújik elõ. Megérdemelte a halált? Sok kérdés, amire szerintem felesleges választ keresni, mert nem errõl szól a film.
7/10
emirates82 2012 máj. 30. - 09:23:56 7/10 Előzmény Sonic8
(1236/1559)
Hát..Te tudod...
10/10
Sonic8 2012 máj. 26. - 22:05:04 10/10 Előzmény emirates82
(1235/1559)
Ez valami akkora nagy film!:D
Most néztem meg 3madszorra és még mindig volt felfedezni való:D
Quentin legjobb filmjei közé tartozik:D
7/10
emirates82 2012 máj. 21. - 23:16:59 7/10 Előzmény Sz. Péter
(1234/1559)
Hát nem tudom,most én vagyok hülye vagy a tükör görbe?
offtopic
Sz. Péter 2012 máj. 09. - 17:55:13
(1233/1559)
Igen, én meg erre írtam, hogy konkrétan a "Lebensraum-elmélet" miatt nem a határaikon belül csinálták.
7/10
emirates82 2012 máj. 09. - 07:39:56 7/10 Előzmény Sz. Péter
(1232/1559)
egy Kadex nevû önjelölt töritanár véleményére irtam választ.Õ azt irta:nem a zsidóüldözés volt a 2.vh. lényege,hanem a tiszta árja faj megteremtése,erre azt válaszoltam hogy:akkor miért nem a határaikon belül csinálták és hogy kicsit el van tévedve.Lapozz viszza.
Sz. Péter 2012 máj. 08. - 20:57:42 Előzmény Towner
(1231/1559)
Tényleg nem jött le, hogy miért csak annyian voltak?
Ki volt a biztonsági fõnök?: Landa
Van még kérdésed?
Towner 2012 máj. 08. - 20:23:26
(1230/1559)
Most néztem meg. A végérõl hiányoltam hogy a moziban menyire kevés géppisztolyos õr teljesít szolgálatot. Azért az mindenki tudja hogy ahol a hitler feltûnt, ott hemzsegtek ...
10/7.5
offtopic
Sz. Péter 2012 máj. 08. - 17:59:28
(1229/1559)
Akkor mire is értetted a "Szerintem kicsit el vagy tévedve"-t, okostojás?!
7/10
emirates82 2012 máj. 08. - 07:40:25 7/10 Előzmény Sz. Péter
(1228/1559)
Ugyanazt az álláspontot képviseljük okostojás...Ne csak olvass,értelmezz is!
offtopic
Sz. Péter 2012 máj. 07. - 21:06:51 Előzmény emirates82
(1227/1559)
A "Lebensraumpolitik"-ról nem hallottatok még?
Legalább olvassatok utána a II. vh-nak ha már hozzászóltok.
Sz. Péter 2012 máj. 07. - 21:03:30 Előzmény vénasszonyok_nyara
(1226/1559)
Komolyan ennyire nehéz megérteni ezt a filmet?


"nem túl rokonszenves a zsidó különítményt"
Pont ez volt a lényeg.


"német mesterlövész egy mûvelt, poliglott, szerény figura volt, kimondottan rokonszenves"
Nekem pedig egy kifejezetten nagyképû, tolakodó seggfejnek tûnt.


"nem volt minden Wehrmacht katona náci"
Akkoriban mindenkinek (a szövetséges oldalon) azt kellett beadni (a harci morál fenntartása miatt), hogy azok!
8/10
Matthias 2012 máj. 07. - 18:54:23 8/10
(1225/1559)
Annyit tennék hozzá, hogy szinkronosan nem szabad megnézni, csak eredeti hanggal. A szinkron fölösleges és nevetséges lett. Elvette a lényeget Brad Pitt színészi játékából, a többi szereplõ akcentusából, és eleve abból, hogy arra lett kihegyezve a film, hogy négy nyelven beszélnek benne végig. Semmi nem jött át abból a kevés szinkronizálásból, még az is gyenge lett amit csináltak. Kevés filmnél szidom a Magyar szinkront, de ennél azt kell mondjam, nem kellett volna.
1/10
antimason 2012 máj. 01. - 19:32:16 1/10
(1224/1559)
Júj, akkor Én most antiszemita vagyok :)
1/10
antimason 2012 máj. 01. - 19:30:38 1/10 Előzmény vénasszonyok_nyara
(1223/1559)
Pont az jutott eszembe, hogy ennyire vérszomjas filmet régen láttam.
vénasszonyok_nyara 2012 ápr. 06. - 19:37:26
(1222/1559)
Kifürkészhetetlenek a film rendezõjének szándékai. Lehet, hogy Tarantino tulajdonképpen antiszemita, csak ügyes mázat helyezett a lényeg köré?
Nem mutatja túl rokonszenvesnek a zsidó különítményt.
*SPOILER pl. az a baseball ütõs ú.n. medvezsidó, aki egy bátran és öntudatosan viselkedõ német fegyvertelen katonát agyonver, nem hinném, hogy a bosszúszomjas zsidókon kívül bárkinek rokonszenves lett volna.
Vagy a kitüntetett német mesterlövész egy mûvelt, poliglott, szerény figura volt, kimondottan rokonszenves.

Eleve fals az egész ideológia, aminek alapján létrejött a különítmény, hiszen nyilvánvaló, hogy nem volt minden Wehrmacht katona náci.

Tulajdonképpen egy groteszk volt a film, mindenki számára szabadon választható mondanivalóval:
-bosszúszomjas zsidók azt vehették ki belõle, hogy milyen kemény, tökös legények is voltak köztük, nemcsak tehetetlen áldozatok.
-antiszemiták pedig igazolva láthatták magukat, hogy lám a zsidók milyen bosszúállóak, õk sem különbek a németeknél.
Hogy érdemes volt e leforgatni, az más kérdés.
8/10
Matthias 2012 ápr. 06. - 19:19:49 8/10
(1221/1559)
Az egyébként nem zavart senkit, hogy a film egy pontján a csapat egy része eltûnt, és még csak említést sem tettek arról, hogy mi lett velük? Nem értem, hogy maradhatott ez ilyen szinten ki a filmbõl
offtopic
wukovsky 2012 márc. 25. - 22:30:00 Előzmény leopard26
(1220/1559)
:)