9/10
Zoli9898 2013 máj. 01. - 14:40:06 9/10
(1299/1559)
Kifelejtettem még azt, hogy nekem tetszett, hogy Tarantino itt az amerikaiakat is sárba rántja, mgmutatja, hogy õk is követtek el bûnöket, de a végére mégis õket hzz ki jónk(érthetõ okokból. Ennek a filmnek kiváló és érdekes a tanulsága, a lényeg, hogy ne foglalj állást senki mellet, hagyd, hogy erre a 2 órára Tarantino tegye meg helyetted. De azért fontos, hogy figyelni kell a tanulságra ( szerintem a háborúban nincs jó és rossz).
Sz Peter 2013 ápr. 30. - 14:31:19
(1298/1559)
Nem "áthallás". :)
Konkrétan az a zene:

OST- Quentin Tarantinos Inglourious Basterds
12-lalo schifrin-tiger_tank
abacab 2013 ápr. 30. - 14:19:26
(1297/1559)
[SPOILER]
Nem tudom, hogy említette már valaki, de a Mozis jelenetnél, amikor Zoller felmegy a vetítõ szobába, a film zenéje gyanúsan a Kelly Hõseire emlékeztet (a kisvárosi bank - csata jelenete). Érdekes "áthallás".
[/SPOILER]
10/10
debii 2013 ápr. 27. - 02:01:57 10/10
(1296/1559)
még csak most néztem meg, de ez a film nagyon nagy! :D nem kell túlmagyarázni, egyszerûen szórakoztató - szerintem.

SPOILER!
a legjobb (egyik) Stiglitz karaktere. "nem vagyok elég nyugodt?" :D hatalmas!
9/10
Zoli9898 2013 márc. 26. - 19:15:05 9/10 Előzmény Keló Scofield
(1295/1559)
Veled teljesen egyetértek és szeretném mindenkinek azt üzenni, hogy lehet hogy a fogalmazásom kissé körülményes volt, ezért esetleg egyesek arra gondoltak, hogy a szöveségeseket védem. Azok számára kijelenteném, hogy nem foglalok állást egyik odlal mellet sem, a háboróban nincs jó és rosz. A náci szót pedig a filmben használt értelme alapján, tehát minden német katonára értettem. Nem volt célom bárkit megsérteni vagy valótlant állítani, ha valakit méis érzékenyen érintett, attól elnézést kérek, én csak a saját értelemezésmet írtam le, miszerint Tarantino megmutatja, hogy a hábrú milyen BECSTELEN és arra int, hogy a Holocaustot ne feledjük (, mert a történelemünk fontos, több okból is, amikre most nem térnék ki), de közbn finoman a tudtunkra adja, hogy nem kellene már annyit foglalkozni vele, évi egy-két mgemlékezés bõven elég lenne, nem kell a régi sebeket felépdesni. Ezen kívül pedig elsõdleges célját is ismét elérte: SZÓRAKOZTATOTT. Szeretném megköszönni mindenkinek, aki a tévedéseimet útbaigazította, a véleményét elmondta és rávezetett olyan dogokra, amikre nem is gondoltam volna.
9/10
Zoli9898 2013 márc. 26. - 15:27:41 9/10 Előzmény Sz Peter
(1294/1559)
Mindenkinek:

Nem mosdatnám egyik oldalt sem ez ey jó Tarantion film volt és nem kell semmit belelátn, amúgy meg persze, hogy az amcsikat állítja b e jónak, ha egyszer Tarantino is amcsi. Azért, mg hogya Wehrmacitoskat nácinak tituláltam bocsánatot kérek, sajnos nem vagyok 3. birodalom szakértõ, de akár náci aár nem ellesnéges katona, akire lõni kell, ezen kívül pedig egy jót szórakoztam, ajánlom hogy midneki más is ezt tegye és ne a háttérben megbúvó összeesküvst keresse. Amúg egyik oldalnak sem akart rosszatvagy éppen fényezni, ha félre érthetõ voltam azért elnézést kérek, nem akartam senkit megbántani, csak ajánlani próbáltamegy jó filmet, ami nekem tetszett.
Sz Peter 2013 márc. 24. - 12:43:03 Előzmény Zoli9898
(1293/1559)
Hadifoglyok legyilkolása háborús bûncselekmény, akárki követi el.
Mosdathatod a szövetségeseket, attól az még nem változtat a lényegen!
Sz Peter 2013 márc. 24. - 12:39:44 Előzmény Zoli9898
(1292/1559)
"a Wehrmachtkatonák is nácik...."

Háát, van még mit tanulnod! :)
Olvasgass!
10/10
Keló Scofield 2013 márc. 23. - 16:32:43 10/10
(1291/1559)
Nem volt a filmben háborús jelenet, vagy lemaradtam? Tarantino egyedisége az, hogy mindenki döntse el, most ki itt a rossz? Mindegyik.
Bár maga a skalpolás az amcsikat "égeti", de Hitler fikázása azért mégis csak a másik oldalra billenti a filmet.
A legjobb jelenet szerintem, amikor a barlangnál vannak, és a német hõs, majdhogynem kiröhögi a zsidó bagázst.
9/10
Zoli9898 2013 márc. 23. - 13:46:33 9/10
(1290/1559)
+ azért a katonákra akár Nácik, akár Amcsik, akár milyenek, ne mondjuk, hogy TISZTESSÉGES, mivel a háború alapból nem tisztességes. Ezen kívül, ha úgy érted a NÁCI szót, hogy a áci Párt tagjai, akkor pedig annyit mondaék, hogy nem válogathattak, hogy csak azokat ölik meg és a többit nem, mert akkor az éleetben hagyottak végeznek velük. Ezen kívülháború volt, õk pedig ellenségnek számítottak, tehát lõni kellet rájuk. Aki azt mondja( és ez nem csak nek/ önnek szól), hogy a film túl véres, az nem látott még háborús dokum,filmet és nem hallotta a nagyszülõk beszámolóit. A háború pont ilyen véres és kegyetlen volt és itt ne nézték, hogy "óh! õ egy ötgyerekesapa, aki amúgy ács és még senkinek sem ártott.". Épp ezért tisztességtelen a háború és ezátal becstelenek Brigantik. de hibáztatni nem lehet õket, mert csak a dolgukat tették. HA pedig a skalpolás lenn a gond, a Genfi gyezmény ellenére a Gestapo, illetve a bármely titkosszolgálat, vagy közkatona megtette ezt, sõt még rossabakat is. Az õ cslekedetük a háború mocskában nem lenne kirívó.
9/10
Zoli9898 2013 márc. 23. - 13:27:56 9/10 Előzmény Sz Peter
(1289/1559)
1. persze volt ilyen, de ilyen hangsúlyosan ez márvicc
2. a Wehrmachtkatonák is nácik....
Sz Peter 2013 márc. 22. - 20:28:12
(1288/1559)
"az a vicc szimbolizálta, hogy a zsidók ölik a nácikat"

1. Ez nem vicc volt.
2. Nem (csak) nácikat öltek hanem tisztességes német (Wehrmacht) katonákat (is).
9/10
Zoli9898 2013 márc. 22. - 20:15:31 9/10
(1287/1559)
SPOILER(ha még ilyenkor iskell)
Egy hete néztem meg a laptopomon, de hatalmas élmény volt.

Végig lekötött, szórakoztaott. A mi nagon tetszett és pozitívumnak találtam:
-a többnyelvûség, amit a feliratok ügyesen megoldottak
-a Tarantinó féle fanyar poénok és persze a rendezõ védjegye a locsogó vér( bár itt visszafogottab volt mint a Django elszabadulban)
-Chritoph Walz zseniális
-az okos dialógusok nagyobb részét adják az izgalomnak, mint az akció, az öldöklés inkáb csak a dialógusok megkoronázása
- végre egy háborús film, mely túlmutat a Holocaust( nem biztos, hogy jól írom)on. Tényleg szõnyû, hogy ilyen történt és minden eszközzel azon kelll lenni, hogy ilyen többé ne legyen, de most már ideje kicsit felejteni, nem kell a régi sebket újra feltépni( ezt az a vicc szimbolizálta, hogy a zsidók ölik a nácikat). Ez azt is megmutatta, hogy a vétkesek mind méltó büntetés kaptak valahol.
-a jelenetek 90%-a, de ezeket külön nm taglalnám.

Ami kicsit negatívumként érinteett, de nem igazán zavart:
-a trailer lehetett volna kicsit hûebb a film eredeti témájához, mert másra számítottam és elõszö unatkoztam , így még egyszer meg kellet néznem, hogy az egészet élvezhessem
-(ez inkább csak kukacoskodás a részemrõl, de)a film címe becstelen BRIGANTYK( ez az Aldo az apacs vezette csapat), Tarantino mégis többet koncentrált Susannara. Örültem voln, ha a Brigantyk életét jobban megismerhetem, esetleg egy-két küldetésükbe belenézhetek.

Összeségében egy fantasztikus akciófilm, korát meghaladó gondolkodásmóddal és kiváló dialógusokkal. Bûn kihagyni, 9/10
5/10
sinus13 2013 márc. 04. - 22:47:35 5/10
(1286/1559)
Gyenge film. A lényege hogy ölj,és legyél kegyetlen. Ezt a filmet emmelik magaslatokba,elkénne gondolkodni az erkölcsi normákrol azoknak.
Katus*** 2013 márc. 03. - 16:25:58
(1285/1559)
Nekem nagyon tetszett a film, sajnálom, hogy a való életben nem sikerült megvalósítani a merényletet.

Szerintem nem azon kell vitatkozni, hogy melyik fél volt a gonoszabb vagy melyik milyen eszközöket használt fel.
Itt egy eszmérõl van szó és annak követõirõl és azokról akik hittek ebben. Akik ártatlanokat legyilkolásara adtak parancsot. Õk azok akiket abba bizonyos moziba szívesen látnának az emberek. Éljenek õk a VILÁG bármelyik pontján..............
10/10
Shiviatar 2013 febr. 08. - 21:49:19 10/10
(1284/1559)
Ismét egy zseniális alkotás Tarantino-tól. Többet nem is mondok.
offtopic
bulletproof90 2013 jan. 25. - 14:26:49
(1283/1559)
Elõzõ hozzászólások kapcsán:
Attól mert valaki a náci Németország katonája volt, nem feltétlenül volt elvetemült egész világot lemészárolni vágyó brutális állat (mellesleg a náci végcél sem, az csak a német faj életterének kibõvítését célozta). Egyszerû honpolgárok voltak akiket besoroztak. Képzeld el, hogy behívnak sorkatonai szolgálatra (pl Oroszországban ez mai napig kötelezõ jellegû), azután kivezényelnek akárhova. Két választásod van, börtön, vagy parancs teljesítés.
Az alapvetõ hadviselési erkölcs fõleg egy civilizált országban megköveteli a katonáktól, hogy minél "humánusabban" végezzék a dolgukat. Ezért születtek a különféle nemzetközi egyezmények (Genfi, Hágai egyezmények), amelyek megsértése az adott hadseregen belül is retorziót von maga után. A háború viszont olyan felgyülemlett stresszel jár a katonáknak, ami sokszor túlkapásokhoz vezet. Visszatérve a világháborúhoz, de vehetjük akármelyik háborút, túlkapások mindenhol vannak, voltak. Ezek alapján nem lehet kollektíven gonosznak vagy jónak kijelenteni egyik felet sem.
Viszont maga film véleményem szerint próbálta ezt árnyalni. A már említett bátorságért kitüntetett német tiszt, vagy a bárban mulató katona aki épp apa lett, próbálja megvilágítani, hogy bár vannak gátlástalan és elítélendõ tisztek, vezetõk, a harcoló katonák egyszerû emberek akiket az élet éppenséggel ilyen helyzetbe hozott.
Aki még mindig nem értené mirõl beszélek annak ajánlom megnézésre a Vaskereszt címû és a Levelek Ivo Dzsimáról címû filmeket.
Sz Peter 2013 jan. 20. - 17:15:16 Előzmény megint
(1282/1559)
"hogy ezeket a cselekedeteket nem elítélendõként, hanem üdvözlendõként ábrázolja"

Lehet TE így látod. Én nem.



".... megjöttek a kemény legények, a "badass" jófiúk, és kegyetlenül leszámolnak a véreskezû nácikkal"

Ez pedig már csak ezért sem állja meg a helyét, mert a legyilkolt Wehrmacht-katonákat még véletlenül sem véreskezû náciknak ábrázolta!
10/10
Keló Scofield 2013 jan. 19. - 20:42:30 10/10
(1281/1559)
Végig tetszett a film, fõleg a barlangos jelenetnél, amikor a ,,kemény amcsik" baseboll ütõvel lemészárolták a német tisztet, aki egy hõs volt és nem árulta el honfitársait, az mindent elárult, ezért jó Tarantino.
megint 2013 jan. 19. - 20:26:55 Előzmény Sz Peter
(1280/1559)
Pedig nem olyan bonyolult ám, hogy miért mondta azt, cionista propaganda film! Teljesen igazad van abban, hogy amennyiben csak a zsidó fõhõsök bemutatott cselekedeteit nézzük, egy olyan kép rajzolódik ki, amelyben a nácik ellen küzdõk pontosan olyan gyomorforgató aljasságokat követnek el, mint maguk a nácik. A film propagandabeliségét az adja, hogy ezeket a cselekedeteket nem elítélendõként, hanem üdvözlendõként ábrázolja. Valami olyasmi itt a felállás, hogy "Most megjöttek a kemény legények, a "badass" jófiúk, és kegyetlenül leszámolnak a véreskezû nácikkal, megmutatják, hogy a zsidók is tökös legények!" S amikor a közönség ezt látja, nem azt mondja, hogy ez borzalmas, hanem azt, hogy "megérdemelték, ez való a náci söpredéknek". A film nem mondja ki konkrétan, de ezt a magatartást népszerûsíti, amibe nem is nehéz belekötni, mert ugyan ki drukkol a náciknak? Vérbeli propaganda, csak az okosabb fajtából, nem tolja a képedbe a kész véleményt, hanem eléri, hogy megszülessen benned, és sajátodnak érezd. Kicsit olyan, mint az Inception ;)