8/10
Judybaba 2009 aug. 25. - 14:14:51 8/10
(99/1559)
Szerintem jó volt ez a film.... a hihetetlenül elnyújtott dialógusokson kívûl persze....azért volt benne egy két pillanatkép, ami ütõs volt!!
Nekem 8/10
dash 2009 aug. 25. - 13:27:56
(98/1559)
Ez nem egy történelmi film. Nem is próbál az lenni, full agyament fantazmagória az egész, stílusosan tálalva. Igaz irthatnák inkább a zsidókat a nácik, nem pedig fordítva. Az talán még viccesebb lett volna, de a film így is remek.
Panni19 2009 aug. 25. - 12:59:24
(97/1559)
Kihagytam egy két szót: nem érzékeltem az öncélúságot egyáltalán a BB-nél.
Panni19 2009 aug. 25. - 12:58:26
(96/1559)
Engem nem zavar alapvetõen a nem kronologikus sorrend,tehát nem ezért tetstzik ez a film. Egyszerûen szerintemez kiforrottabb alkotás mint a 94-es Pulp Fiction. És ezáltal jobb is. És most nem érzékeltem sehol, nem úgy mint a fentebb említett filmnél. Ott néhol nálam bebecsusszant olyan öncélúság-érzet...
És a színészek is többségében jobbak ebben a filmben...
nahát ez a Christoph Waltz...!
10/10
timoca 2009 aug. 25. - 12:34:29 10/10
(95/1559)
Hmm egyetértek ez talán nekem is jobban tetszett mint a ponyvaregény, legalábbis mert érthetõbb -> idõrendben haladnak az események, így könnyen ajánlom bárkinek aki szereti a fordulatokkal teli, izgalmas egész estés tarantínós filmeket!
Panni19 2009 aug. 25. - 10:05:27 Előzmény lumiere
(94/1559)
Láttam premier elõtt még múlt héten...EMBERTELEN kó. :)))) Nekem jobban tetszett mint a Ponyvaregény-vessenek meg érte!

És Christoph Waltz! Honnan akasztották õt le? És hol volt eddig? Hihetetlen! Nem szojtam duplán, triplán nézni filmeket, de ezt legalább mégegyszer, ha nem kétszer megnézem Christoph Waltz kedvéért. Õ a legjobb az egészben, vele kéne népszerûsíteni a filmet, és kivételesen nem Brad-del!
10/10
lumiere 2009 aug. 25. - 01:01:28 10/10
(93/1559)
Még utoljára írok, aztán ígérem eltûnök :), de aki nem látta még, az ne a bemutató film alapján menjen el megnézni, és sztem az alapján ne is várjon semmit.
Én úgy mentem el megnézni a filmet, hogy azt se tudtam mirõl szól, csak annyit, hogy vannak benne nácik meg kémek, és ez a kettõ így csak jó lehet :), a bemutató filmet meg csak most láttam és ennek nagyon örülök, mert a rövidfilmet valóban csak egy dologra hegyezték ki, és amúgy száz más is történik benne...és emiatt az ember csalódott lehet a végén, hogy hát nem is annyira arról szól az egész, mint a bemutatóban. Pedig a film tényleg jó! :)
10/10
lumiere 2009 aug. 25. - 00:52:36 10/10
(92/1559)
Ja és még a szereplõkre visszatérve (nemtom ez ***SPOILER***-e): mennyire hárd volt már, hogy a kocsmárost az a faszi alakította, aki a Bukásban volt az orvos! Na és Mike Myers-t honnan szedték elõ?:) És a Rex feülgyelõbõl meg a Cobra 11-bõl a faszi...??Hát zseniális, komolyan mondom...:D
10/10
lumiere 2009 aug. 25. - 00:43:47 10/10
(91/1559)
Én is most néztem meg...és remekül szórakoztam rajta:). Minden percet élveztem benne, pedig amúgy nem vagyok oda Tarantinóért. Külön tetszett, hogy 3 nyelven folytak benne a párbeszédek, és sztem a szereplõk kiválasztása is nagyon jól sikerült (gondolom a Landát alakító Christoph Waltzot mindenki elismeri, aki látta, annyira zseniálisan beteg volt a fickó...:)). Nekem tuti 10-es! :)
Bigpapa 2009 aug. 25. - 00:20:24
(90/1559)
Most néztük meg a filmet. Látom, hogy anyáztok rendesen, amit nem értek, hiszen ha jól sejtem, egyikõtök sem kap %-ot a film után, szóval nem biztos, hogy kulturált dolog lef*szozni valakit, akinek ez nem tetszett.

Nálam is a Ponyvaregény az elsõ számú Tarantino film. Aztán jöttek jó és rosszabb filmjei, de olyan,mint az volt, szerintem már nem lesz. Aztán az amúgy szerintem hanyatló Tarantino megcsinálta a Halálbiztost, amivel nálam kiverte a biztosítékot. Persze bele lehet magyarázni, hogy akinek nem tetszett a halálbiztos, az nem is értette, meg kibacottul nem mûvészlélek, aki nem látja át a zsenit és az õ mûvét. Hát bacca meg, nekem akkor sem tetszett az a film.

Ebben a filmben ami jó volt, az részben nem tarantinon múlott. Egytõl egyig a német színészeknek köszönhetõ. Waltz zseni. Az, hogy csodásan beszél franciául,olaszul és angolul, az egy dolog. De ez azaz ember, aki tényleg oscart érdemelne. Hitler figuráját nem tudom röhögés nélkül nézni.Na nem azért,mert olyan vicces lenne, hanem folyton Cartman a South Parkból jut eszembe, amikor Hitlernek öltözik :)))
*********Itt-ott Spoiler lehet****************************
A filmmel az volt a bajom, hogy vontatott volt rengeteg jelenet. Az, hogy a chapter 1-2-3 egy az egyben a ponyvaregényre hajaz, még nem lenne baj, de ott még az unalmasabb dialógusok is rövidebbek voltak.A film elején elkezdtem nézni az órámat.És még számtalan unalmas jelenetnél megtörtént. Hol felvitte a hangulatot, hol annyira nyomott lett a film (unalmas), hogy otthoni dolgaimon kezdtem gondolkodni. Voltak jelenetek, amiket az 1994-es Tarantino ki nem hagyott volna. Példa: amikor Schweiger élezi a kését, aztán a kocsmában a gestapos ütögeti és bevágnak egy képet, hogy verik õt. Azt hittem, egyszer csak bekattan és lecsapja a fejét a késsel, avgy kiderül, õ verte Schweiger-t. De nem. A lehetõ legszarabb jelenet lett belõle. Nem kihasználni egy ilyen tehetséges színészt,mint Schweiger..., ez olyan,mint ha Marsellus Wallace csak 1-2 jelenetben bukkant volna fel, és kapott volna egy béna monológot egy jelenettel. És az a baj, hogy rengeteg ilyen jelenet volt, amikor lógva hagyta a témát, én azt hittem, erre még visszatérünk, de nem. Rengeteg hiányérzetem volt.
Persze lehet most is anyázni, hogy ha jobb rendezõ vagyok, miért nem rendezek filmet. Hát mert nem vagyok rendezõ wazze!Fizetõ nézõ vagyok, ahogy itt majdnem mindenki, így mivel kifizettem a jegyet, jogom van,jogunk van kritikát mondani.
Pittel nem volt baj. Hozta azt, amire szerzõdtették. De az már baj volt, hogy ami a cím, és amire beültünk, a brigantik (miért Y ?), alig mutattak valamit. Itt is az a gáz, hogy a bemutató sokkal jobb,mint maga a film. 150 percbe sokkal több ütõs jelenet belefért volna (szó szerint ütõs :))) ) A vége pedig...
Az utcsó jelenet qrva nagy. Az ötlet is, és a kivitelezés is. De azaz elõtti 15 perc megint csak egy baromság.
Ha ez olyan paródia,mint a Kill Bill, akkor oké.De ha ez akciófilm, akkor baj van.
Lesznek jelenetek,amiket majd dvd-n többször meg fogok nézni,de önmagában a teljes filmet nem hiszem. De velem van a baj, mert mindig azt hiszem, Tarantino képes újra olyan lenni (eredeti) mint a ponyvaregényben volt. Jobb ne legyen,de annál rosszabb sem.

Csak a német színészek miatt 7-es a film. Amúgy max 6-os lenne.
10/10
Real013GSF 2009 aug. 24. - 11:42:07 10/10
(89/1559)
Ultra meg SPOILEREK

Nekem így csapódott le:
Arra miért nem gondol senki, hogy:
Landa volt a biztonsági fõnök. Ugyanúgy tudott Shosanna-ról, mint a Basterd-ek tevékenységérõl:Miután elengedte az elején, biztosan tudhatta hova ment, hiszen remek detektív. Felismerte az étteremben is egyértelmûen, az akartam még valamit kérdezni rész utalás erre szvsz. A Basterdek ugye lebuktak a pincében hagyott nyomok miatt(hogy miért maradtak ott a nyomok, az már más kérdés:bár abban a felfordulásban Hammersmarknak sem biztos, hogy az volt a dolga, hogy eltüntessen egy szalvétát meg felvegye a cipõjét. Nameg azért Landanak is össze kellett raknia fejben a dolgot)Szóval Landa az utolsó részre már valószínûleg teljesen összerakta, mit akar csinálni. Soha nem volt náci, mindig csak a saját érdekeit nézte, a végén is. Elfogatja Pittéket (az olasz nyelvvel való szívatásuk, meg a nevetése is azért van, mert tud ugye a tervrõl, és kiröhögi õket tervük bénasága miatt), hogy legyenek, akik fel tudják venni a szövetségesekkel a kapcsolatot, és meglegyen a sztorija. Valamint azért is érdemes volt õket elfognia, mert így úgy tûnik, hogy mindent megtesz a biztonság érdekében. És ezért is öli meg Hammersmarkot, hogy meglegyen az alibije arra az esetre is, ha a terve dugába dõlne. (azaz Raine-ék nem fogadják el az ajánlatát, kinyírja õket, odaszól telefonon a moziba, hogy bomba van elrejtve Hitler mellett/hogyezt hogyan magyarázza ki azt nem tudom/, meg van még két tettestárs basterd a moziban. Tökéletes terv.Shosanna-nál dettó:ezt elintéznie is csak egy telefonba kerül, mert biztosan tudott arról, hogy a lány valamit forral.(õellene is)
Szóval a lényeg:az, hogy két ember vigyáz Hitlerrre, nem feltétlenül igaz. Ellenõrizhették a külsõ bejáratokat rendesen, akár több biztonsági kordonnal (torlasszal,mit tudom én:), errõl érdemes lecsekkolni az elsõ trailert, van benne egy jelenet, ami a filmbõl kimaradt.Az, hogy nem tûnik fel egy nagy halom nitrátfilm a vászon mögött? Shosannaék azt bármikor odarakhatták. Teszem azt 8kor kezdõdik a film, az utolsó belsõ ellenõrzés délután 5, nem hiszem, hogy probléma lenne ezzel. De még ha elõbb oda is rakták, Landa ezt is megoldhatta. (akár úgy, hogy odaszólt az embereinek, hogy azt a részt már ellenõrizte maga, hagyják a francba)

Szövevényes tudom, de pont olyan, mint Landa:D
10/10
Direktor09 2009 aug. 24. - 10:25:13 10/10
(88/1559)
Spoiler:

Hans Landát nem értem. A Kino hadmûvelet napja elõtt már tudta, hogy nem lesz kellemes a mozizás (cipõ és autogramm miatt ugye), de nem szólt senkinek, tehát ezt az átállást õt már azóta tervezte. Viszont akkor a KINO hadmûvelet napján miért fojtotta meg a színésznõt?


Amúgy jó film, 10/10.
10/10
evetke11 2009 aug. 24. - 01:50:00 10/10
(87/1559)
Nagyon jó filmet hozott össze Tarantino.
Kifinomult szerkesztés, fantasztikus karakterek, színészi játék, izgalmas és humoros.
10/10
lebowski05 2009 aug. 24. - 00:03:16 10/10
(86/1559)
Kegyetlen szórakozás! Hatalmas film! Imádom Tarantino humorát, és iszonyatosan ért a fickó a suspensehez. Ebben a filmben kiélhettem mindent, amit néha képzeletben megtennék egyes embertípusokkal. A film történelemkezelése pont olyan, mint a Dr. Strangelovenak, csak az a film pont készítése idõpontjában volt aktuális, ennek meg valamilyen megoldással vissza kéne juttatni egy tekercsét az idõben, hogy Hitler is megnézhesse. Negatívum volt számomra a film zenéje, és a flashbackekbõl is visszavennék párat. Nagyon elment a vígjáték irányába, semmiképp sem dokumentumfilm vagy történelmi dráma. Nagyon kellemes két és fél óra.
10/10
Mannings 2009 aug. 23. - 22:25:38 10/10
(85/1559)
Másodszor láttam, még jobban tetszett. Eszméletlen! Fergeteges!
A fórum szóljon a filmekrõl és ne a sérült ego-ju emberek kifakadásairól!
Kattrin 2009 aug. 23. - 15:13:47
(84/1559)
Eper hozzászólása nagyon is helyes.
Nyugodtan bele lehetett volna helyezni ezt a filmet egy másfajta keretbe, pl. egy kitalált háborúba, úgy többet érne... talán. Tarantino ezzel magát járatja le.
hErO 2009 aug. 23. - 14:15:42
(83/1559)
A II. világháborút már az általános iskola 8. osztályában tanítják és 18-as a film.
Írtad volna azt, hogy akinek nincs meg a nyolc általános, az ne tekintse történelmileg hiteles filmnek. (hû, mennyi nyolcas:D)
Mr. D 2009 aug. 23. - 12:53:00
(82/1559)
Hát úgy látom, te sem az olyanfajták közé tartozol, akik elõtte azért utánaolvasnak a filmnek. QT ugyanis már a kezdetek kezdetén megmondta, hogy alternatív valóságot fog teremteni a filmben. Egyfajta "Mi lett volna, ha...?" dolgot. Szóval a hozzászólásod, hogy "Hitler nem is így halt meg" kb annyit ér, mint ahogy a vicc is mondja: A parasztbácsi megnézi a Star Wars-ot és azt mondja: Hát én ezt nem hiszem el.
Eper006 2009 aug. 23. - 12:34:56
(81/1559)
Pfff................brutális egy film volt és nem a jó értelemben véve.
Van egy kis sztorija,de az se kerek...azt meg aztán pláne hagyjuk,hogy miféle mesét talált ki.Azt tudom csk javasolni,hogy akik még nem tanulták a második világháborút,azok ne vegyék ezt a filmet komolyan.

***SPOILER PÓTOLVA***
pl:Adolf Hitler nem is így halt meg......stb
A saját szájíze szerint alakította,az biztos.
A másik dolog: A hihetetlenül beharangozott Diane Kruger nekem egyáltalán nem volt hiteles,sõt. Az átlagos szintet is épphogy megüti itt a filmben.
10/10
qtfan 2009 aug. 22. - 23:13:55 10/10
(80/1559)
Elvégre ez egy filmes topic:D
Maga a film én szerintem zseniális, mondhatnám úgyis hogy tökéletes.
egy vérbeli tarantino film, felsorakoztatva minden egyes a mesterre jellemzõ elemet (frappáns párbeszédek, kitûnõ színész választás, fejezetekre bontás)
talán a ponyvaregény-hez tudnám leginkább hasonlítani annak ellenére is hogy mûfajukat tekintve teljesen ellentétes a két alkotás. Mégis a ponyvaregény óta nemláttam ilyen beszédes filmet tõle (talán még a jackie brown)
sokak szerint a ponyvaregény marad a legjobb mûve mégis úgy gondolom hogy ez sokkalta kiforrottabb és jobban megkomponált (nemhiába 10évig csiszolgatta mígnem 2008 nyarára befejezte)
Második említésre méltó dolog a színészi munka. Remek. Christoph Waltz ahogy eljátsza Hans Landa-t, eccerûen hátborzongató és néha vicces is. Aztán ott van Brad bácsi. Ahányszor megláttam a pofát amit vágott vagy mikor olaszul "beszélt" szét röhögtem az agyam, hatalmasat alakít õ is.
Talán legjobban a zenéket vártam, a válaszott zenékre voltam kíváncsi, mondanomsem kell hogy nemcsalódtam remekül választotta ki ismént a zenéket és pontosan a megfelelõ helyre rakta õket.
Összegzésképp bár sokan továbbra is a ponyvaregényt tartják a legjobb munkájának mégis úgy hiszem az abban látott néhány hibát látva és kijavítva élete mestermûvét alkotta meg (eddig).
Brad Pitt utolsó mondata is erre utal a filmben, aki kíváncsi rá nézze meg:D