10/10
Demolition Man 2009 nov. 28. - 20:34:26 10/10
(299/1559)
Mozi ajánló – Becstelen brigantyk
2009. Szeptember 19.
Ma volt szerencsém a Moziünnep alatt megtekinteni az Aréna Plázában egy új mozit, de elõtte még beszámolnék arról, hogy találkoztam két közéleti személyiséggel, Cseh László világbajnok úszónkkal, és Sütõ Enikõ modellel, akiktõl autógrammot is kaptam. Míg Laci inkább félénkebb volt, addig Enikõ közvetlen és nagyon kedves, mellesleg közel húsz évet letagadhatna a korából (50 éves).

Az említett film pedig nem más, mint Quentin Tarantino új alkotása, a Becstelen brigantyk (Inglourious Basterds). A két és fél órás film fõbb szerepeiben Brad Pitt, Christoph Waltz, Diane Kruger, Mélanie Laurent és Eli Roth látható.

A történet Franciország német megszállása alatt játszódik, ahol Shosanna (Laurent) családját a lány szeme láttára végzi ki Hans Landa (Waltz) náci ezredes. A lánynak éppen hogy sikerül megmenekülnie, Párizsba szökik, ahol új személyiséget vesz fel: egy mozi tulajdonosa és üzemeltetõje lesz, mindeközben Aldo Raine (Pitt) hadnagy egy csoport amerikai zsidó katonát verbuvál a nácik kegyetlen megöléséhez. Késõbb a ”Brigantyk” néven elhíresülõ osztaghoz csatlakozik egy ünnepelt német színésznõ (Kruger), akinek segítségévél sikerül kiiktatni a Harmadik birodalom vezetõit és a Führert.

A filmet Tarantino 2008 szeptembere és 2009 februárja között forgatta. A végkifejlett azonban megosztja a közönséget. Sokak szerint az év egyik legszórakoztatóbb filmje, más vélemények szerint pedig bosszantóan borzalmas, az Egyesült Királyságban pedig cenzúrázták.

Tarantino csaknem 10 évig dolgozott a forgatókönyvön és már azt fontolgatta, hogy könyv formájában adja ki, mivel nem talált alkalmas színészt Hans Landa ezredes szerepére.

Adam Sandler, Isabelle Huppert, Nastassja Kinski, Leonardo DiCaprio, Tim Roth, Michael Madsen és Eddie Murphy nevei is felmerült a film forgatása elõtt, amikor Tarantino színészeket toborozott filmjéhez. A jelenlegi szereplõk kiválasztása sem volt egyszerû számára, Brad Pitt például öt üveg bort és némi kannabiszt fogyasztott el Tarantinóval, mielõtt rábólintott volna a szerepre, míg Diane Krugernek meg kellett gyõznie, hogy megfelelõ a szerepére. Tarantino állítólag “túl szépnek” találta és nem eléggé németnek.

Szerintem egy izgalmas, és szórakoztató film, negatívumként pedig a túl sok brutalitást és az újabb holokauszt témát hoznám fel, alakítás szempontjából pedig Brad Pitt és Diane Kruger jó, az azonban tény, hogy Christoph Waltz kimagaslóan jól játszik és toronymagasan az õ karaktere van a legjobban megírva. Hihetetlen alakításáért mindenképpen Oscar-jelölést érdemel!

(Még több: Mészáros Márton blogján)
9/10
rosickyz 2009 nov. 28. - 07:47:27 9/10
(298/1559)
SPOILER !!! jahh nehogy má lenézzetek. Nagyon jól ismerem a 2.vh történetét, egyszerúen amint azt leirtam azzal nem tudtam mit kezdeni, hogy Hitlert szítává lõtték. Nem kell ajánlgatni semmi csatornát. Ez nem esett jól.
7/10
kovaryo 2009 nov. 27. - 22:57:01 7/10
(297/1559)
Kegyetlen hosszú, közepesen unalmas, pár jól eltalált karakter és 2-3 jó jelenet.
10/10
Dantes 2009 nov. 27. - 20:57:15 10/10
(296/1559)
Nem. Nem kell komolyan venni. Mint ahogy a többi filmjét sem kell komolyan venni
hErO 2009 nov. 27. - 20:50:16
(295/1559)
Dehh... tényleg volt II. vh.:)
9/10
rosickyz 2009 nov. 27. - 20:11:13 9/10
(294/1559)
Nagyon nagy SPOILER.
Én végig azt hittem, h a film valós történet, erre a ott a végén a bummm... hiszen A.H. és Goebbels nem így haltak meg. totál összezavarodtam... akkor most egyáltalán nem kell komolyan venni a filmet? Mármint semmi sem igaz belõle? Segítség ! :D
6/10
Attrax 2009 nov. 27. - 19:54:04 6/10 Előzmény gipszj
(293/1559)
Amikor Brad Pitt elköszön? Azt mondja arrivederci jó amerikásan ez volt vicces szerintem de nézd meg a filmet mégegyszer!:-D
trottyos 2009 nov. 27. - 11:28:24
(292/1559)
Hi,megkell mondjam ugy láttam ,tévedések vannak a filmbe.Az állampolgárok félreinformálássa megtörtént bene.A háborunak nem ezzel lett a vége!
gipszj 2009 nov. 26. - 22:46:07 Előzmény Attrax
(291/1559)
Az nem arrrivederrrci hanem bendzseörnó volt. :) Amúgy mint írtam szerintem Tarantino se akarja hogy viccesnek találjunk benne mindent. Az egész egy végletekig eltúlzott, kifordított film. Csak az a baj hogy annyi végletekig eltúlzott film van manapság amit az alkotója komolyan is gondolt, hogy az embernek nehéz eldöntenie hogy valaki pont ezeket akarja éppen kifigurázni, vagy maga is közéjük tartozik. Szerintem egyértelmû hogy az elõbbi eset áll fenn, erre tesz néhány elég egyértelmû utalást.
6/10
Attrax 2009 nov. 22. - 19:54:20 6/10 Előzmény Beyond silence
(290/1559)
Én kedvelem Tarantino filmjeit,mert nagyon jól operál a csend és az erõszak elemeivel.Kellõen hatásvadász maradandó szinészi jelenetekkel sok jó közeli képpel.De ezzel mintha mellé nyúlt volna.Kicsit erõltetett a zsidók e-fajta revansa a rajtuk elkövetett bûnökért ami rettenetes és semmiképp nem vicces.
Ez a film pedig komolytalan.Méghogy skalpolás? Azok is csak katonák voltak akik a hazájukért harcoltak.Így büntetnének a jude-ok? Nekem ez nem jön át.
Gyenge sztori,kidolgozatlan befejezés,viszont a német szinészek jól játszottak.Ja és volt 1db poén is.(arrrivederrrci)
10/10
Gyuri04 2009 nov. 22. - 17:10:50 10/10
(289/1559)
Nagyon jó film,ajánlom mindenkinek!
10/10
norton15 2009 nov. 21. - 21:44:48 10/10
(288/1559)
SPOILER

Igen, és a szerelmes gyereket (nem férfi, gyerek volt) a saját szerelme lõtte le, ezért gyakorlatilag az elsõ reakciója az volt, hogy õ is bántsa valamilyen módon.

SPOILER
1/10
Beyond silence 2009 nov. 21. - 21:39:01 1/10
(287/1559)
Élvezhetõ, de közel sem ekkora értékelést érdemlõ film. Quentin Tarantino "trash film" majmoló stílusa már kicsit unalmas és kiüresedett, egy történelmi környezetbe pedig kifejezetten ízléstelen számomra - mivel szemétbõl épül a film maga is szeméthalommá válik. A zenék pl. sok helyen kifejezetten ízléstelenül hatottak.

Az pedig hogy Tarantinonál az érzelmek legmagasabb pontja a gyilkolásig jut el kifejezetten szomorú.

Történetesen az elméletileg szerelmes férfi gondolkodás nélkül lövi le szerelmét...

gipszj 2009 nov. 19. - 16:51:59
(286/1559)
Muszáj írnom valamit, mert itt és máshol a kommenteket olvasgatva azt látom, hogy az emberek többségének fingja sincs mirõl szólt ez a film (szerintem). A nácik módszeres és kegyetlen legyilkolása (figyelem, nem õk gyilkolnak hanem õket gyilkolják) kifordítása, karikatúrája a 2VH-s filmeknek, pl. Piszkos 12, de azoknak a filmeknek is amelyek igyekeznek a németek oldalát is hitelesen bemutatni. Szó sincs arról hogy az embernek élveznie kellene hogy halomra ölik a nácikat, köztük becsületes, ártatlan embereket is. Ellenkezõleg, a cél az hogy elkezdjen kavarogni az ember gyomra, és azt mondja: ezt mégse kellene. És a film pont errõl szól, mert ez volt a nácizmus, embereket ölni válogatás nélkül, tekintet nélkül arra hogy az illetõ mennyire szimpatikus, nõ, gyerek vagy akárki, és ha életben is hagyják õket, örökre megbélyegezik (ld. sorszám tetoválás a koncentrációs táborokban). Ezt helyezi Tarantino egy teljesen új köntösbe, úgy hogy eljusson mindenki agyáig, azoknak is akik már túlságosan hozzászoktak a 2VH-s filmekhez és a mondanivalójukhoz. Nem sikerült neki.
Norhytm 2009 nov. 19. - 02:07:19
(285/1559)
Na ez a film tiszta erõbõl FOS!
Nem vígjáték mert semmi poénos nincs benne, nem dráma mert semmi drámai nincs benne, nem akció mert egy unalmas vontatott nulla!!! Akkor meg mi?
Ez a történet a nagy mû? Az elég nagy baj :S Ha már a valósághoz nincs köze (bár ezt nem is vártam) legalább viccnek jó lenne de nagyon nem az..
Brad Pitt nagyot alakított? Szerintem szenvedett ebben a szerepeben...
Aki szerint nagyot alakított nézze már meg a 12 majmot vagy a harcosok klubját...
Szörnyen bánom h végigszenvedtem ezt a szart.. Tiszta szívbõl ajánlom mindenkinek aki még nem látta hogy ne essen ebbe a hibába!!!!!
10/10
lng 2009 nov. 18. - 09:34:33 10/10
(284/1559)
Na most neztem meg, nalam 10-es, sztem az ev legjobb filmje. Ezek a tobb nyelvu parbeszedek nagyon komolyak, az elso jelent franciaul, meg a pinces jelenet mindent visz.
10/10
Dantes 2009 nov. 17. - 21:37:57 10/10
(283/1559)
***SPOILER PÓTOLVA***

Inkább azt jelenti a mozi felrobbantása, hogy a gonoszt Hitlert a mozi, azaz QT kedvence, ,,fegyvere" gyõzi le.
geomarton 2009 nov. 16. - 11:41:31
(282/1559)
Tarantino csinált már filmet gengszter , szamurájos, autós B filmes stílusban, és most ugy döntött, (jó pár éve), hogy mi lenne ha háborús stílusban csinálná mindezt.
Korábban az volt a célja, hogy vmi eposzi mondani valót, értelmet vigyen a filmjeibe? nem!
hát akkor? miröl beszélünk?
Csinált egy tökös, kiválós szövegû-forgatókönyvû filmet, melyben a szinészek és alakításaik sem utolsóak :P

SPOILER
végén pedig saját szentéjének(mozi) felrobbantása véleményem szerint egyfajta mazoista megnyilvánulás :p
9/10
stomachh 2009 nov. 15. - 18:58:59 9/10
(281/1559)
Ez egy jó Tarantino mozi volt. Nem vagyok tõle annyira hasraesve, mint sokan; de elmondható, hogy nagyon tetszett. Egy erõs 8-ast adnék rá, (maga a sztori nem nyûgözött le annyira).
De.
Christoph Waltz (Hans Landa szerepében) annyira piszok jó volt, hogy nálam 9/10 lett. Nézzétek meg.
1/10
Tanus 2009 nov. 13. - 20:08:01 1/10
(280/1559)
engem egyáltalán nem zavar, h letért a történelmi ösvényrõl! sõõt, nagyon is tetszett, csak azok az idétlen bevágások, és az ócska, odanem illõ zene.... :S inkább csinálták meg volna a szokásos hollywoody nagyszabású, hõscsinálós kategóriában, mint így... tarantino filmhez képest igen csak lightos lett........ de mint "film", szerintem elég gyenge... :S Se ez(tarantino film) se az(hollyw.) nem lett belõle....