10/10
offtopic
Dantes 2009 szept. 24. - 18:04:11 10/10
(239/1559)
Aha...Marcellus Wallacce lelke...sok hülyeséget ki tud találni a jó nép.
valamit 2009 szept. 24. - 16:52:49
(238/1559)
Igen. Ugyanis minden mást változatlannak feltételezve a rokon adná még legutoljára az embert.

Persze nyilván leginkább egyedül érezném magam biztonságban. De mozit viszonylag ritkán kap valaki ismeretlentõl. És háborús körülmények között egy üldözött is viszonylag ritkán kaparja rá össze a rávalót.
6/10
Semprini 2009 szept. 24. - 16:52:11 6/10
(237/1559)
Mondtam én, hogy nem értem? Pitt szerepének lényegéhez tartozik a tahó délies akcentusa, a végén amikor megszólal olaszul, teljesen kerékbetöri a nyelvet, ez a film egyik legkacagtatóbb poénja. Ezt LEHETETLEN úgy visszaadni, hogy az angol helyett magyarul szólal meg, mert akkor az olaszt sem lehet déli akcentussal beletenni.
Világos?
10/10
offtopic
Dantes 2009 szept. 24. - 16:13:08 10/10
(236/1559)
Most , az a vita tárgya, hogy felismerte-e a lányt Landa ?

Megmondjam ez mi? Ez egy poén a rendezõtõl, ugyanúgy mint a Ponyvaregény táskája, arról is olyan jól elvitatkoznak, veszekednek néha az emberek, hogy mi volt benne...(lélek, arany, Oscar..stb)

Legalábbis szerintem
krumbog 2009 szept. 24. - 14:22:21
(235/1559)
A rétes tejjel sztorihoz visszatérve...

Mikor Landa ás Shosanna újra találkoznak, egyetlen oka van annak, hogy Landa kikér egy pohár tejet. Ez pedig a párbeszéd vége.
"Eh mondani akartam még valamit.... de kiment a fejembõl"
Csak feszültségkeltés, nekünk szól. Semmi szerepe nincs a sztoriban.
6/10
Semprini 2009 szept. 24. - 13:51:16 6/10
(234/1559)
És akkor Pitt a "bondzsornót" meg a többi olasz szót magyar akcentussal fogja ejteni tenesse-i helyett? Marha jó lesz! XD
6/10
Semprini 2009 szept. 24. - 13:06:53 6/10
(233/1559)
A Moziünnepen néztem meg a filmet, de elõtte elolvastam jópár véleményt, kritikát. Bár voltak közül negatívabbak is, a többségüknek inkább dicshimnusz-jellege volt. Hát ez nálam már szinte borítékolja a csalódást. Be is jött. Persze nem volt rossz, de túl hosszú és vontatott igen (bár azért annyira nem, mint a Jackie Brown), ráadásul témáját tekintve sem áll túl közel hozzám. De mindenképpen látni akartam, a rendezõ miatt. Hát igen, a nagy QT, igazi kultrendezõ, biztosan ez a filmje is megkapja a kultstátust (szerintem érdemtelenül), és alighanem ez lesz Tarantino leginkább túlértékelt filmje. De persze nem akarom lehúzni, tény, hogy volt benne pár jó poén amin én is nevettem sokakkal együtt, a Tarantino védjegyének számító vég nélküli szómenésbõl ezúttal kicsit sok volt.
A szereplõk többnyire jók voltak, bár Diane Krüger nekem egyáltalán nem tetszett, Melanie Laurent viszont igazi felfedezés, kár hogy nem szerepel többet, na és persze Christoph Waltz, aki szinte a hátán viszi a filmet. Brad Pittet eddig se bírtam, ebbõl a filmbõl sem kedveltem meg jobban, de az olasz nyelvvel való reménytelen próbálkozása a film talán legütõsebb poénja volt, persze bárki más szájából ugyanilyen jó lett volna.
A zenérõl már többen is leírták hogy helyenként bántóan nem passzolt a filmhez, néha valóban zavaró volt, annyira ütötte egymást a hang és a látvány. A Mester ezúttal nagyon mellényúlt.
Szóval nálam ez a film egy jó erõs hármas, de azért mégegyszer biztos meg fogom nézni. Tarantinótól azonban a kedvencem továbbra is a Kill Bill marad.
10/6,5

A szinkron-vitához pedig annyit, hogy a Kill Billnek egyszerûen szenzációs a szinkronja, a japánt megtartották benne felirattal, ami nagyon helyes, a Halálbiztoson rengeteget javít a szinkron, és a Ponyvaregényé is jól sikerült. Ezt a filmet viszont nem tudom, hogy fogják tudni leszinkronizálni, mivel négy nyelven folyik benne a társalgás és pl. Brad Pitt déli akcentusát a magyarban nem lehet visszaadni sehogy.
10/10
offtopic
Dantes 2009 szept. 24. - 12:41:23 10/10
(232/1559)
Na most nem minden szinkron borzalmas. Jobb ha tõlem tudod, a magyar szinkron bár ez manapság már nem igaz, kimondottan jó!

Nagyon sok, remek szinkronszínész van, igaz manapság nem készülnek olyan jó munkák, ezt az is bizonyítja ,hogy az újra szinkronizált filmeknél, az a régebbi magyar szinkron szinte mindig sokkal jobb .

Úgyhogy, ne beszélj butaságokat, hogy minden szinkron borzalmas.

A másik az, hogy honnan tudod elõre, hogy milyen lesz a film szinkronja? A jövõbe látsz, vagy a szinkron stúdióban dolgozol? Talán, nem kéne elõre olyanról ítélkezni amit nem ismersz.

Aztán ajánlom figyelmedbe a KILL BILL-t, ami szintén Tarantino film és szintén több nyelvû, és sikerült jól leszinkronizálni, oly módon, hogy csak az angol szöveg helyére került magyar, míg a pl: japán az feliratozva van. Így, a film magyar szinkronos, és megõrizte a több nyelvûségét.

,,s persze gratulálni tudok annak is, aki szinkronosan megnézi majd."

Az ilyen megnyilvánulásokat, meg jobb lenne ha hagynád!
Mire föl mersz ilyen lekezelõen beszélni más emberekrõl? Aki egy filmet magyar szinkronnal néz az egy ostoba sötét paraszt?! Ezt akarod mondani?
Szerintem gondolkodjál már el egy kicsit mielõtt másokkal ilyen stílust ütsz meg!

Attól még, hogy egy filmet te feliratosan nézel, nem leszel se mûvelt, se okos, ezt jobb ha megjegyzed.
valamit 2009 szept. 24. - 10:15:54
(231/1559)
Na mer 18 éves fejjel egy megszállt országban nyilván ismeretlenek közt nagyobb biztonságba éreznéd magad, mint (tág) családi körben, mi?
8/10
Lacquo 2009 szept. 24. - 09:47:42 8/10
(230/1559)
Már 3adjára néztem meg! Kissé fanatikus vagyok ugye?! Hatalmas alkotás, egyik legnagyobb QT film.

Sajnos, rossz magyar szokás szerint, sztm ez a "4 nyelven beszélõ" remekmû is elkészül egy borzalmas szinkronnal (minden szinkron az), így megölik az eredetiségét, és persze gratulálni tudok annak is, aki szinkronosan megnézi majd.
10/10
Gabriella54 2009 szept. 24. - 09:23:40 10/10
(229/1559)
Párizs, a nagyváros még mindig biztosabb búvóhely, mint a Vichy-i kormány uralma alatt lévõ országrész - arról nem beszélve, hogy sokkal könnyebb ott elrejtõzni, mint egy kis faluban. Ebbõl a szempontból végülis mindegy, hogy a mozit valóban örökölte (aminek kicsi a valószínûsége), vagy csak "falból" lett az övé. Mindenesetre biztos rejtekhelynek bizonyult és a papírjai is teljesen rendben voltak.
10/10
Gabriella54 2009 szept. 24. - 00:42:22 10/10
(228/1559)
*** SPOLIER ***

Mármint hogy Landa is Párizsba került? Persze, hiszen különben nem találkoztak volna! De azt honnan tudta volna az ezredes, hogy Shosanna Dreyfus "aktuális" neve Emanuelle Mimieux? Hiszen Shosanna rokonáé volt a mozi, nem Landa családtagjáé! :)))

*** SPOILER VÉGE ***
offtopic
pozsizsuzsi 2009 szept. 24. - 00:06:42
(227/1559)
Hja, mert nem eszményiek. :D
valamit 2009 szept. 24. - 00:05:48
(226/1559)
És a vicc, hogy sok könyvelésben több a hiba, mint a filmekben.
:)
offtopic
pozsizsuzsi 2009 szept. 23. - 23:55:34
(225/1559)
Nézegetem a háeszeket, a filmet nem láttam. Mulattat ez a vita.
Lehet olyan forgatókönyvet csinálni, és olyan filmet forgatni is nyilván, amiben minden tételesen visszanézhetõ, ellenõrizhetõ, kimutatható és egyeztethetõ, mint egy eszményi könyvelésben, csak ki a fene akarná megnézni? :D
valamit 2009 szept. 23. - 23:43:32 Előzmény Gabriella54
(224/1559)
Közben évek teltek el, egy városban éltek és õ ott a zsidók felkutatásával foglalkozott. Ráadásul egy családtagjáé volt korábban a mozi is.
10/10
Gabriella54 2009 szept. 23. - 22:54:05 10/10
(223/1559)
Azért az érdekes lett volna, ha Landa emlékszik egy olyan nõ arcára, akit elõtte csak hátulról látott :)
brigita 2009 szept. 23. - 21:57:19
(222/1559)
nade a tejes sztorin így leakadni, most komolyan az csak feszültség keltés
brigita 2009 szept. 23. - 21:53:43
(221/1559)
Ez az egyik legjobb film, amit láttam mostanában. Lendületes, ötletes. Néha tényleg naturalisztikus,helyenként fel is szisszentünk Annával, de koránt sem annyira brutál, mint ahogy beharangozták. Brad Pitt akcentusa meg hihetetlen vicces! Már csak ezért is érdemes megnézni.
10/10
norton15 2009 szept. 22. - 21:40:09 10/10
(220/1559)
Tarantino szereti azt csinálni, hogy olyan jeleneteket forgat, amin az erkölcsünk szerint nem szabadna nevetni, de mégis, lásd Marvin agyának szétrobbantását a Ponyvaregényben (esetleg Guy Ritchie elsõ két filmjeinek halálai). Nem kell belemagyarázni, hogy a gonosz nácik miatt röhögünk, csak Tarantino így csinálta meg...