DrumWednesday 2021 dec. 15. - 09:41:26 Előzmény szabzero
(1499/1559)
Ezzel a hozzászólással úgy általánosságban egyet tudok érteni. Sajnos vannak olyanok, akik ebben lelik örömüket, hogy "jól benyomják az 1 csillagot". Mintha az bármit jelentene, mintha ezzel bármit "megbosszulnának". Ettől még a vélemény szubjektív és szabad - ezzel nincs is gond, csak a kicsinyes fricskázással. Amiben azt érzi az ember, hogy "csakazértis megmutatom, nehogymá' ne!"

Ez a film nem azért jó, mert Tarantino. Ez a film jó - mert jó. Csak nem mindenkinek való! (És minő "véletlen": Tarantinonak éppen köze van hozzá...) A legtöbb megosztó film ilyen! Attól viszont, hogy valaki nem érti a relativitás elméletét, még nem Einstein a barom! (Ezt csak a példa kedvéért írtam, még mielőtt bárki azon kezdene lovagolni, hogy mely filmek kedvelői "zsenik", és melyeké nem - ez itt most irreleváns. Csak hirtelen ez jutott eszembe példaként!)
9/10
szabzero 2021 dec. 15. - 08:47:15 9/10
(1498/1559)
Elképesztő hogy minden film alatt megjelennek az 1 pontos figurák és még meg is magyarázzák a butaságukat. Mégis mennyire kell vaknak, vagy elfogultnak lenni, hogy pl erre a filmre valaki 1 pontot adjon ? Oké, valamiért annyira nem tetszik valakinek, de azt nehéz elvitatni, hogy van egy izgalmas történet, egy jó forgatókönyv, remek színészek, jó alakítások. Még ha valaki keresi is a hibákat, akkor nyilván talál is, akkor sem lehet közepesnél rosszabb filmnek megítélni, az meg ugye minimum 5 pont.
10/10
N.Kinga 2021 szept. 29. - 11:38:46 10/10
(1497/1559)
2021.09.27-én este erre a 2 óra 33 perces filmre a Filmcafé mindössze 2 óra 20 percet adott a reklámokkal együtt. Tehát erősen lerövidítve láthatták a nézők. Én most megnéztem egy filmes oldalon a teljes filmet, látom, hogy tartalmilag eléggé fontos részek maradtak ki.
Highlanders 2021 máj. 12. - 23:21:38
(1496/1559)
Annak az igenhülyének, aki a Ponyvaregeny, Meresztapa és erre is 1 pontot adott üzenem, hogy nézze inkább az M1-et.Az való neki.
9/10
sawyerx 2020 nov. 25. - 14:01:21 9/10 Előzmény rockfordfosgate85
(1495/1559)
A "nem kötött le"-bekezdést értem, neked műfajilag nem tetszik, rendben, nem kell ennyizni.
Ha a feléig nézted, akkor láthattál bőven jelenetet, amikből egyértelműen kiderül, hogy a különböző nyelveknek igen nagy jelentőségük van a filmben. Rögtön az elején franciául kezdik, aztán angolra váltanak, amit a zsidók nem értenek. A kocsmában az akcentuson és a helyi szokásokon múlik az álca. A végén olaszok filmeseknek adják ki magukat a moziban, amit nem mindegyikük beszél.
Szerinted ha ezeket a részeket leszinkronizálják, mennyi veszik el a jelenetek lényegéből és a színészek játékából?
Elég magyarul tudni a szinkronizált változathoz, a többihez meg van felirat, senki nem kényszerít rá, hogy felirat nélkül kínlódd végig, aztán meg emiatt szapuld.
"Ha magyar, akkor miért csak imitt-amott beszélnek magyarul?" - amerikai film, akiknek angol az anyanyelvük, nyilván ezt teszik a film anyanyelvévé is.
"Miért kell egy filmbe 5 nyelven beszélni?" - mert abban az időben Európában ez természetes volt (ahogy ma is az lehet), mert a rendező így akarta, mert a filmben jelentősége van. És ha már itt tartunk, magyarul filmbeN...
1/10
rockfordfosgate85 2020 nov. 25. - 13:11:50 1/10 Előzmény sawyerx
(1494/1559)
Részben igazad van, viszont ha annyira jó a film, akkor miért nincs szinkronizálva? Ha magyar, akkor miért csak imitt-amott beszélnek magyarul? ( se nem Magyarországon játszódik, se nem magyarok a színészek ott ahol néha magyarul beszélnek)
Ezen kívűl a sztori is inkább komédiás bohóckodásnak tűnt inkább mint komoly mondanivalóval ellátott filmnek. A feléig néztem aztán kikapcsoltam. Nem kötött le, ennyi!
A német és a magyar részeket értettem, de miért kell egy filmbe 5 nyelven beszélni? Vagy akkor ne adják ki magyarországon, csak angolul és akkor el sem kezdem nézni pl.
9/10
sawyerx 2020 nov. 25. - 11:26:44 9/10 Előzmény rockfordfosgate85
(1493/1559)
Na várjunk, ezzel nekem semmi gondom, de a kommentedben azt írod, hogy azért adsz 1-est a filmnek, mert lényegében nem volt hozzá feliratod és az idegen nyelveket nem értetted.
Alapból a filmhez tartozik felirat mind a német, francia, olasz részekhez, ha te egy olyan változatot szedtél le, amiben ez hiányzott, az a te bajod. Nyilván ha megveszed eredetiben, van felirat, a tv-ben szintén, de még a torrentoldalakon is ott van mellékelve. Ráadásul ezek olyanok, ahol nem kell kapcsolgatni, hanem van külön az egész filmhez, és van külön csak az idegen nyelvű részekhez.
Úgyhogy 1-est adni azért, mert egyéni szociális problémák miatt sikerült egy felirat nélkülibe belekezdeni és emiatt nem értetted...
1/10
rockfordfosgate85 2020 nov. 25. - 09:44:53 1/10 Előzmény sawyerx
(1492/1559)
Bocs, hogy nekem nem attól lesz jó a film, hogy oda van írva Tarantino neve! ;-) Nekem ettől már egy kicsit több kell. Tőlem aztán rendezheti a Tarantino is, ha egy élvezhetetlen ürülék az egész, de rendezheti a szomszéd Józsi bácsi is, ha leköt a filmje, mert jó a sztori akkor attól fog tetszeni a film, nem a stáblistában szereplő nevektől. Itt vannak filmek pl: Ponyvaregény, Keresztapa 1-3, amelyek agyon vannak hájpolva indokolatlanul, közben meg egy gombot nem ér egyik sem, halál unalmasak. Ez a Becstelen Brigantyk pl igencsak elmarad egy Schindler listájához, vagy egy Furyhoz képest(amelyben szintén Brad Pitt szerepel)
Általában elmondható, hogy amiben sok híres színész egyszerre szerepel, azt ezzel akarják eladni, a film pedig élvezhetetlen..
Brad Pitt is jó színész, vannak nagyon jó filmjei is, de ez itt pont nem az!!!
9/10
sawyerx 2020 nov. 25. - 09:37:37 9/10
(1491/1559)
Régebben nem annyira fogott meg, de a tegnap újranézéskor minden percét zseniálisnak találtam. A színészek egytől egyig remekelnek, nincs túljátszás, nincs ripacskodás, nincs karakter, aki ne eshetne áldozatul bármelyik percben. Kiemelném még az operatőri munkát és képi világot: modern, mégis régies. A feszültségkeltést tanítani kéne, hasonlót a Maffiózók c. sorozatban látni.
A végével sincs bajom, bár nem értem, hogy ===SPOILER=== a Medvezsidónak és társának miért kellett feltétlenül felrobbantania magát. Vagy abban sem vagyok biztos, hogy a brigantik és a mozitulajdonos egyáltalán tudtak a másik tervéről, mert nem találkoztak, és a két tervet sem hangolták össze. ===SPOILER VÉGE===

Az epilógus viszont rövid volt.

9/10

1/10
rockfordfosgate85 2020 nov. 25. - 09:18:47 1/10 Előzmény sawyerx
(1490/1559)
Ok....
Sz. Péter 2020 szept. 20. - 06:34:10 Előzmény Teddy Daniels
(1489/1559)
"Négerek verik a fehéreket, zsidók a nácikat"

Ez oda-vissza működik a filmjeiben, hiszen ugyanakkor a fehérek is verik négerek, illetve a nácik a zsidókat.
9/10
gergely1999@iclud.com 2020 szept. 19. - 20:07:51 9/10
(1488/1559)
Nálam 9es (10/9)
8/10
blaze86 2020 jún. 18. - 22:55:32 8/10 Előzmény Blindmouse
(1487/1559)
Nagyon pontos leírás Taran Tinóról, kb. ugyanez fogalmazódott meg bennem... Valóban, összecsapja (ennek a filmnek is) a végét + rettentő ízléstelen a sok teljesen öncélú kaszabolás.

Szerintem tehetséges pali, de nagyon beteg, és igen nagy összeget tennék rá - hátha van ilyen filmje, nem láttam az összeset -, hogy a legtehetségesebb akkor lenne, ha konkrétan megtiltanák neki egy filmben a FIZIKAI erőszakot. Ettől függetlenül a film nekem összességében pozitív csalódás volt, bár tegyük hozzá, ehhez leginkább Christoph Waltz és Mélania Laurent tettek hozzá, nekik le a kalappal!
Blindmouse 2020 máj. 04. - 23:55:37 Előzmény Teddy Daniels
(1486/1559)
Jó lett volna ez a film is, ha nem cseszi el a végét egy burleszkszerű befejezéssel a moziban, hanem komolyabb befejezést csinál. Tarantino önmagát ismétli évek óta. hosszú elnyújtott cizellált választékos párbeszédek, majd a film végén mindenki megöl mindenkit. a kedvenc filmem tőle a Jackie Brown, na az annyira nem tarantino hogy rendesen jó is lett :)
Teddy Daniels 2020 máj. 04. - 19:54:36
(1485/1559)
Tarantino-ból egyszerűen ki kell nőni. Valószínűleg a saját fajtáját is utálja. Négerek verik a fehéreket, zsidók a nácikat, nem tartom egyébként viccesnek. Még a Ponyvaregény és a Kutyaszorítóban című filmek jók voltak. Értem én, hogy kell ehhez egy bizonyos stílus, de ahogy említettem szerintem bizonyos idő után rájön az ember hogy nem is olyan nagy filmek ezek. Persze DiCaprio brillírozik a Djangoban (neki adtam volna az Oscar-t), Waltz meg mind a két filmben. A Ponyvaregény is tele van jó színészekkel, bár az tényleg egyedi alkotás.
10/10
Hekaté 2020 máj. 01. - 21:57:48 10/10 Előzmény rockfordfosgate85
(1484/1559)
Mondjuk így érthető az 1 pont...

Hol nézted?
1/10
rockfordfosgate85 2020 máj. 01. - 21:52:25 1/10 Előzmény Hekaté
(1483/1559)
Itt sajna nem volt felirat sehol...
10/10
Hekaté 2020 máj. 01. - 20:36:11 10/10 Előzmény rockfordfosgate85
(1482/1559)
Szerintem elég, ha csak olvasni tud :D



Amúgy én szeretem ezt a filmet, bár így történt volna néhány dolog...
1/10
rockfordfosgate85 2020 máj. 01. - 20:01:27 1/10
(1481/1559)
Ezek szerint Magyarországon 10-ből 8 ember tud franciául!?
Még jó, hogy tudok németül, mert a magyar tudásra nem sok szükség volt hozzá...
Így legalább a film 10%-kát értettem kb, már az első 1 órából amit végigszenvedtem, aztán kikapcsoltam szépen!
Kár is volt az angol nyelvű részeknél a pénzt szinkron színészekre pazarolni! Hagyhatták volna azt is angolul!
Vagy akár egy Stan és Pan néma filmnek is tökéletes lett volna hang nélkül...
Persze ettől még lehet, hogy a sztori jó volt meg 8.8-as mert Tarantino, meg Brad Pitt.
De aki nem beszél 5 nyelven perfekt, annak nem ajánlom, max este elalváshoz!
9/10
Dzsézz 2020 ápr. 22. - 01:15:26 9/10
(1480/1559)
Szerintem zseniális film. Nagyon tetszenek az állomások benne amik egyszerűen iszonyat jól ki vannak találva, az ahogyan a szálak egymásba fűződnek és minden értelmet nyer. A dialógusok szokásosan nagyon jól el vannak találva. A karakterek irtó szórakoztatóak és érdekesek.
Nagyon durva feszültséget teremt a film egy-egy jelenetnél.Nagyon kemény hogy milyen merészen meg van jelenítve a náci gyűlölet a filmben amihez hasonló csak kevés van. Ebben a filmben hasonló brutalitással van bemutatva a vérengző zsidók bosszúja mint a németek zsidógyűlölete az eddigi 2. vh-ús filmekben. Elég érdekes fikció, ami amúgy nagyon erősen a német kultúrát is bemutatja, akár a kocsmás jelenetnél.
Kisebbként nem annyira tetszett, semmit nem értettem belőle, de most így elképesztően érdekfeszítő és fordulatos filmnek konstatálom.