10/10
offtopic
Dantes 2009 dec. 15. - 18:27:34 10/10
(439/1559)
Nem véletlenül hoztam fel kicsit lejjebb a Star Warst, olyanok vagytok mint a viccben a székely ember, megnézi a Star Wars-t a moziban, ki jön és csóválja a fejét, hogy õ ezt azért már nem hiszi el...vagyis, kész viccek vagytok ahogy itt történelmi hûséget kerestek.
10/10
offtopic
Dantes 2009 dec. 15. - 18:25:53 10/10
(438/1559)
Akkor ne nézd.
Nemo Identitas Aquarius 2009 dec. 15. - 18:22:07
(437/1559)
Én meg az ilyen brutális,szinte semmi történelmi hûséget sem követõ,minden normális tényt felborító,abszurd filmektõl fordulok le a székrõl !
offtopic
Charles Foster Kane 2009 dec. 15. - 17:34:02
(436/1559)
Magam elõtt látom, ahogy Tarantino olvassa az ilyen mély értekezéseket, õ meg lefordul a székrõl röhögés közben.
10/10
RoKKfish 2009 dec. 15. - 17:29:41 10/10 Előzmény ReignMan
(435/1559)
Na persze, vannak benne ilyen-olyan elemek. Nem mindegy viszont, hogy azok az elemek mennyire hangsúlyosak. Csak azért, mert a Das Boot-ban elhangzik egyetlen poén, még nem fogok azon mélázni, hogy akkor az most egy vígjáték.
Legyen akkor "szatirikus-drámai-történelmi-fikció". Ez se tetszik?
10/10
offtopic
RoKKfish 2009 dec. 15. - 17:10:38 10/10 Előzmény wukovsky
(434/1559)
Nem jöttek rohamaid, nem jöttek rohamaid....
Nem biztos, hogy mindenki olyan stabil, mint te. :)
10/10
RoKKfish 2009 dec. 15. - 17:06:41 10/10
(433/1559)
Na jó, a "kockával" talán egy kicsit túloztam. Bocsánatot kívánok! Pusztán arra akartam rámutatni, hogy az ilyen kérdések megválaszolásához némi nyitottság nem hátrány.
Természetesen nem attól jó valami, mert behatárolhatatlan. Lehet viszont, hogy a mûfaji keveredések okán nehezen meghatározható.
...És igen, QT nem attól jó, hogy "meghatározhatatlan mûfajú filmeket készít", hanem - egyebek mellett - attól, hogy a mûfaji keveredések mellett, vagy annak ellenére képes harmonikus, kerek egészet alkotni, ezáltal új mûfajt létrehozni.
Az elvontságot, mint "kategóriát" én sajnos nem tudom értelmezni (...mint ahogy alternatív zene sem létezik - de ez nem ide tartozik...). Nem akarlak kiábrándítani, de az, hogy valamit nem tudsz megmagyarázni, lehet, hogy nem a mû gyengesége, bár kényelmes álláspont...
Persze manapság egyre nehezebb különbséget tenni a mûvészi disszonancia és a laikus hamisság között.
offtopic
wukovsky 2009 dec. 15. - 14:36:53
(432/1559)
Nekem nem jöttek ilyen rohamaim a tengeralattjárótól, az egyik kedvenc filmem, és a tengerészet volt az, amit Dönitz megvédett az ss-tõl, ott csak német katonák voltak, és nem náci katonák :$

Az eddigi legjobb mû szerintem akkor is a sas leszállt, abban benne van minden.
offtopic
wukovsky 2009 dec. 15. - 14:34:17
(431/1559)
Én sokkal szívesebben néztem volna azt, ahogyan Ûlõ Bika sziú-i skalpolják Custer tábornok hitvány katonáit. Oda illett is volna a skalpolás, és legalább egy kis önkritikát gyakorolt volna amerika.


De a leges legjobb az lett volna, ha a Guantanamo-ról szabadult (nem tudom bekategorizálni, hogy kik, mert nem hadifoglyok, nem rabok, egyszerûen csak szabadságuktól, emberi méltóságuktól megfosztott emberek) emberek állának bosszút a primitív amerikai katonákon, akik meggyalázták egy vallás szent könyvét, mindenféle nemzetközi egyezményt felrúgva, mindenféle hivatalos eljárás nélkül tartottak fogva embereket olyan körülmények között, aminél még egy tojó tyúk is jobban él, egy bulgár csirke telepen.

Ezek a katonák jobban megérdemelték volna ezt. Ellenben az egyszerû közkatonákkal.

Még ha a Gestapo embereire, vagy a:

A Totenkopf SS az SS (Schtuzstaffel) alakulata (magyar jelentése: halálfejes véderõ), amely a koncentrációs táborokat (köztük a megsemmisítõ célúakat is, mint Auschwitz) is õrzõ SS fegyvernem. Jellemzõje a túlzott antiszemitizmus, kegyetlenség és brutalitás. Ezt a hadosztályt a koncentrációs táborok õrszemélyzetébõl állították össze, 1939 októberében. A Totenkopf SS vezetõje Theodor Eicke lett.


Szóval ha ezekre az emberekre vadásztak volna, aláírom, jogos.

De 1943-ban, amikor a brigantik gyalázatos és szégyenletes alakulata megalakul, akkor a nagyvilág mit tudott, azt, hogy a zsidókat, megfosztották a vagyonuktól, gettókba zárják õket, némelyeket munkaszolgálatra visznek, és deportálják õket.


Akkor még szó sem volt megsemmisítésrõl, elgázosításról, de még 44 júniusában sem, szóval amikor amerika partra szállt, háláltábort akkor még senki sem látott, ergo mire fel a Medve nevû primitív gyilkos vadsága, brutalitása. A mostani történelmi tudással talán már jogosnak érezheti az, akinek két anyja van, de egy normális értékrendszerû ember ezen elborzad, és hõsként kezeli azt a katonát, akit agyonvert, hiszen hõs volt, és bátor, szemben pár fatyúval, nem brigantival.

Ennyit a történelmi hûségrõl.

Az alternatív háború lezárással nincs bajom, azon kivül, hogy Von Mannstein így szabad kezet kapva vissza kergette volna az óceánba a szánalmas brit és angol haderõt :$
5/10
zolibtr 2009 dec. 15. - 13:13:29 5/10
(430/1559)
A Star Wars-hoz hasonlítani a BB-at,ezzel azt akartad mondani tisztelt DANTES, hogy a BB scifi?,mert igy már értem a filmet!
Yoda Mester nem létezik? Egy világ omlott össze bennem, köszönöm, hogy felnyitottad a szemem!
3/10
ReignMan 2009 dec. 15. - 09:21:03 3/10
(429/1559)
Hát nem tudom, igazad van e, de szerintem szatírának nevezni a BB-t teljes kudarc. Tény, hogy vannak benne szatirikus elemek, egyes karakterek eltúlzott jellemvonásai, illetve maga a történet is irreális, és a valóság tükrében megmosolyogtató, de ez a film sok-sok egyéb stílust is próbál belgyömöszölni ebbe a 2 és fél órába, szerelmi szál mely tragédiában végzõdik, vannak krimi és háborús elemek, tarantino-s párbeszédek és nekem valahogy nem áll össze a dolog egy élvezhetõ egésszé. Szerintem a film iszonyatosan vontatott, másfél órában összevágva talán könnyebben emészthetõ lett volna.

A 2 említett német háborús film klasszikus, a Sztálingrád pedig kimondottan egy remek mozi.
10/10
RoKKfish 2009 dec. 15. - 06:05:57 10/10
(428/1559)
Az már szót sem érdemel, hogy te vagy a 342415-ödik, aki történelmi hûséget követel egy olyan filmen, melynek éppen az a célja, hogy "a filmes fikció valóság felett aratott diadalát" ünnepelje. Azt viszont végképp nem tudom hova tenni, hogy miért QT-n kéred számon a következõt, idézlek: "...amerikai film nem végzõdhet vesztes csatával és a fõhõs halálával...".
Éppen QT volt az, aki elsõként szart nagy ívben a hollywoodi sablonra, és a legtöbb fõhõsét röhögve hányja azóta is kardélre. Persze túlélõk mindig vannak, de ha neked még ez is sok, akkor nem marad más hátra, mint a német "ólomdepressziósok":
-(Joseph Vilsmaier) - Sztálingrád,
-(Wolfgang Petersen) - A tengeralattjáró. Egyébként mindkettõ remek mozi, csak pengét ne hagyj a kezed ügyében.
10/10
offtopic
RoKKfish 2009 dec. 15. - 05:16:24 10/10
(427/1559)
(Az elõzõ bejegyzésemmel amúgy a moldtun vs. Seten vitára reagáltam.)
10/10
RoKKfish 2009 dec. 15. - 04:57:25 10/10
(426/1559)
Az egyenes vonalú gondolkodás (és most politikailag korrekt módon fogalmaztam :D ) alapján egy film, ha pörgõs, akkor legyen akció, ha szívbe markoló, hívjuk drámának, ha vicces, akkor nyilván vígjáték...
A kategorizálás, a sztereotípiák felállítása, a skatulyázás szolgálja mindazokat, akik 12 évesen elfelejtettek "legózni" és a fantáziájukat kint hagyták a játszótéren, ahová sosem tértek vissza. Úgy gondolom, hogy aki most azzal foglalkozik, hogy a BB milyen mûfaj, az QT eddigi munkáit sem tudta önállóan megfejteni.
Az egyik legnagyszerûbb élményem a BB-kal kapcsolatban éppen az, hogy folyamatosan nem tudtam eldönteni, hogy amit látok, az dráma, paródia, esetleg kalandfilm. Mindezt úgy, hogy tucatnyi utalás köszön vissza különbözõ mûfajú, klasszikus filmekbõl, és mindemellett egységes, kerek, egésszé tudott válni, sõt, a végeredmény teljesen eredeti lett.
Egyébként, hogy a "kockák" is örüljenek, szvsz a szatíra lenne a megfelelõ kategória.
1/10
Mattheus 2009 dec. 14. - 22:45:54 1/10
(425/1559)
Egy ilyen filmnek illene történelem-hûnek lenni, legalábbis nagy vonalakban... Hitler nem egy moziban lelte halálát és nagyon nem így ért véget a háború, de ezt gondolom mindenki tudja.
Tehát a filmbéli mozi hadmûveletnek és egyben a Hitler elleni merényletnek kudarcba kellett volna fulladni. Ha így történt volna, azt mondanám, hogy jó film és még a háborús dráma kategóriát is érthetõnek találnám. De mivel amerikai film nem végzõdhet vesztes csatával és a fõhõs halálával, inkább megmásították az egész történelmet.
Ebben a formában, ez inkább egy röhejes háborús vígjáték, frappáns benyögésekkel és véres élethû jelenetekkel és persze 18-as karikával, mert ne nézzen a gyerek élethû skalp jelenetet, mert még a végén kipróbálja a suliban...
Véleményem szerint picit összecsapták a végét. Hihetetlen bárgyú befejezésnek egy bezárt tömeget géppuskával mészárolni a páholyban és péppé lõni Hitler fejét. Ami utána következik azokról nem is beszélve.
Így ebben a formában ez a film egy nagy nulla.
Nemo Identitas Aquarius 2009 dec. 14. - 22:40:05
(424/1559)
Woody Allen- nek is van szar filmje.

Õk mûvészek,nem Istenek !!!
10/10
norton15 2009 dec. 14. - 22:29:11 10/10
(423/1559)
Miért, miéééért kerestek ti itt történelmi hûséget, mikor pont itt nem kell?! Ez csak a díszlet, ugyanúgy lehetne másmilyen konfliktus is, mint ahogy Wukowsky írta. Csak hát QT csak ezt az egy konfliktust éri fel ésszel, van ilyen.:)
Nemo Identitas Aquarius 2009 dec. 14. - 22:18:37
(422/1559)
A berlini bunkerben volt mozi?
10/10
offtopic
Dantes 2009 dec. 14. - 20:46:10 10/10 Előzmény zolibtr
(421/1559)
Ah...tényleg nem a moziban halt meg? Na ne mond már, én meg azt hittem! Azta, hát becsaptak ebben a filmben? Hú....de ügye Yoda mester létezik? Vagy az is csak hazugság?
5/10
zolibtr 2009 dec. 14. - 13:24:26 5/10
(420/1559)
Nem akartam megnézni, de a 8,6 -os értékelés miatt rászántam magam! HIBA VOLT!
Az elsö fejezet nagyon tetszett,akkor még ugy gondoltam, na végre tényleg jo filmet fogok látni...ehelyett, mit kaptam.? Egy kalap sz*rt!
A történelem elferdítése(Hitler nem a moziban halt meg,bár fikciónak elmegy a story), rengeteg párbeszéddel(,ami feliratozva van),kevés történés, valmint a fõszereplõ (Brad Pitt)alig szerepel a filmben!Úgy gondolom kellett valaki akivel el lehet adni a filmet, bár Tarantino neve is elég lett volna!
Quentin, Quentin Jackie Brown elõtt és után valahogy nem sikerül jó filmet csinálnod, ismét csalódást okoztál,na jó talán még a Ponyvaregény, de a többi...?
Összegezve: jó nevû rendezõ+jó nevû fõszereplõ+ II.világháborús történet korhû jelmezekkel és háttérrel+jó fiktív story=másfél óra dögunalom negyedóra izgalom és a legvégén azon gondolkozol, hogy mi is akart ez lenni!?.