3/10
ReignMan 2009 dec. 14. - 09:18:54 3/10
(419/1559)
Tegnap láttam a filmet, totális csalódás volt számomra. Szeretem Tarantino filmjeit, de a BB egy hitvány próbálkozás, tömény unalom. 3/10
offtopic
wukovsky 2009 dec. 14. - 08:55:15 Előzmény Dantes
(418/1559)
A film történelmi hátteret ölel fel, innentõl kezdve a történelmi háttér a film szerves része, sajnálom, ha ezt nem tudod megérteni. Mert ez nem csupán egy film, hanem ezt történelmi témákat feszegetõ film. Remélem így már értelmet nyernek írásaim még neked is
1/10
deadscott 2009 dec. 13. - 22:24:19 1/10
(417/1559)
a bemutatott vérengzést látva úgy gondolom, hogy ezek a "szegény szerencsétlenek" semmiben sem különböznek a náciktól :(

1/10
10/10
offtopic
Dantes 2009 dec. 13. - 20:00:19 10/10
(416/1559)
Eh, hátha végre egyszer a filmrõl írnál, Sztálin meg Trockij helyett, na az értelmes volna.
offtopic
wukovsky 2009 dec. 13. - 19:50:01
(415/1559)
OOOOHHHH, értelem Úr, akinek 10szer kell bemásolni, hogy csak a 90-95% élt békében az embereknek, mert aki az ideológia ellensége volt, annak már nem volt olyan jó az élet, pl annak a közel 150 embernek, akik az SA tagjai voltak és kicsit még "mások" is voltak, akiket a hosszúkések éjszakáján öltek meg.


De hasonló dolgok végbe mentek a szovjetunióban, gondoljunk csak Trockij és Sztálin párviadalára, csak úgy hullottak a fejek.


Szóval akinek sokadszorra jut csak el a tudatáig, hogy mi a különbség a 95 és az 5% között, annak tényleg értelmetlenség lehet az amit írok
offtopic
wukovsky 2009 dec. 13. - 19:45:50
(414/1559)
Én azért a pár jelenetért becsülöm, ahol is pl az elején az Ezredes bemutatta a tökéletes jó modort, neveltséget, intelligenciát, valamint mûveltséget, na meg azt, hogy a német katona milyen bátor volt, és nem árulta el a társai hollétét, és kõkeményen vissza vágott a bunkó bibsinek, hogy bátorságért kapta, és megmutatta, hogy nem is alaptalanul.

Valamint messze kitûnt, hogy mennyivel müveltebbek és inteligensebbek az európai emberek, mint az átlag primitív buta amerikai.

ezekért a dolgokért mégis respektálom a filmet.
10/10
jan 2009 dec. 13. - 19:42:46 10/10
(413/1559)
nálam 10-bõl 10-es a film! erre a tényre úgy jutottam, hogy leültem megnézni a filmet és azt vettem észre hogy eltelt két és fél óra és végig jól szórakoztam! :-)
a többit meg hagyom a kritikusoknak :-)
10/10
offtopic
Dantes 2009 dec. 13. - 16:31:49 10/10
(412/1559)
Nem, már nem tudtam mit írni...értelmetlenségre nincs mit írni
offtopic
wukovsky 2009 dec. 13. - 15:14:12 Előzmény Dantes
(411/1559)
Erre már nem tudtál mit írni, elfogyott a nem érdekel, meg a demagóg maszlagok? :$


Egyébként eddig olyan heves voltam, hogy nem azt mondom, hogy elbeszéltünk egymás mellett, de egyáltalán nem értettük a másik álláspontját.


Az én álláspontom az, hogy nem csak a némethadsereg követett el a második világháborúban bûnöket, és Sztálin ugyan úgy, vagy talán még jobban írtotta a zsidóságot, mégis mindig csak a nácikat és ezzel németországot bélyegezik meg.

És amikor már már kezdene kiesni a köztudatból, akkor jön két ilyen pazar alkotás:

http://port.hu/ellenallok_defiance/pls/fi/films.film_page?i_film_id=99682&i_city_id=&i_county_id=-1&i_topic_id=0

És ez.


Ellenben még sorolhatnánk azon apró kis tényeket, hogy Palesztinába való betelepítés a náci párt ötlete volt, ez volt az eredeti terv, deportálás, csak anglia blokádot vont. Utána jött a kényszer munka, hiszen a táborok munkatáborok voltak javarészt, és közvetlen bizonyíték az ellenkezõjére a mai napig sincs, hiszen minden tábort leromboltak. Ami ma emlékmû, az késõbb lett építve.


És ugyan, végre örülnék, ha szegény ténylegesen elgázosított kurdoknak is csinálnánk már egy két remekbe szabott filmet.
offtopic
wukovsky 2009 dec. 13. - 15:07:53 Előzmény 11messi87
(410/1559)
Pontosan, errõl van szó, hogy már hányszor bocsánatot kértek, hányszor meghunyászkodtak, fizettek, mint a katonatiszt. És még mindig megvannak bélyegezve, ellenben más országok, akik legalább akkora bûnöket követtek el, semmi.

Ott vannak a kis japánok, kis mosolygos nép, blablabla.

Kínával gyülölik egymást, mert a japán az összes többi sárga népet alsóbb rendûnek tartja, és olyan brútális ember kísérleteket hajtottak végre kínaiakon, ami a náciknak csak eszébe sem jutott volna.


Volt is most pár éve egy nagy botrány, amikor japán II. vh-s emlékmûvet akartak Kínában, és az egész nép felbojdult, hogy nehogy már a mocskos japánoknak emlékmûvük legyen nálunk.


Ami pedig a terrorizmust illeti, így hogy vége a bush érának, ahol is az erõszak politikáját alkalmazták, egy robbantásért szétlövünk egy egész várost, ha ez sem elég atomot dobunk rájuk kategória.

Szóval remélem most már az észemberek kerülnek pozícióba, és megpróbálják megérteni azt, hogy mi késztethet egy embert arra, hogy 10 kiló plasztikot erõsítsen magára, és a saját életével együtt rengeted más ember életét oltsa ki, mert ehhez azért egy speciális lelkület és gondolkodás mód kell.

Ahelyett, hogy válasz bosszúkat csinálunk, inkább azt kellene megérteni, mi lehet ennek az oka, és ezt az okot kellene megszüntetni, de amióta 60 éve fennáll Izrael ilyen törekedés talán elõször Clinton idejében volt.
10/10
offtopic
Dantes 2009 dec. 13. - 13:12:06 10/10
(409/1559)
Blablabla
10/10
offtopic
Dantes 2009 dec. 13. - 13:11:38 10/10
(408/1559)
Miért pont nácik-zsidók ellentét? Azért te észlény mert a II. világháborúban õk voltak!

Egyébként csak ki bújt a szög a zsákból. Az a baj,hogy a szegény nácikat gonosznak mutatják. Valld csak be, hogy egy zsidózó rasszista vagy. Nem kell a púder, meg a mellébeszélés. Mindössze ennyi a te bajod, és semmi más.
10/10
11messi87 2009 dec. 13. - 12:31:41 10/10
(407/1559)
Én csak annyit írnék ide utoljára, hogy van abban valami, amikor a német kancellár fogja magát, repülõre ül, elutazik Izraelbe, és az egész nép elõtt, élõ adásban kér bocsánatot a 2. vh-ban elkövetett náci gaztettek miatt, nem? Vagy tévednék?

Ennyit akartam.
offtopic
wukovsky 2009 dec. 13. - 12:26:46
(406/1559)
A benesdek úgy kapcsolódik, hogy olyan mélyen bele nevelték németországba, hogy kussoljon, mert egy rohadt háborús bûnösök nemzete, hogy fel sem mert szólalni ellene, nem hogy kiállni a népéért.

Amúgy tényleg nincs értelme a vitának, szerinted én elvakult vagyok, holott Te vagy a szemellenzõs.

Kijelented egyfolytában, nem érdekel, nem érdekel, nem érdekel, nem érdekel.

Engem minden érdekel, és mindenrõl megvan a véleményem, ez a különbség kettõnk között.
offtopic
wukovsky 2009 dec. 13. - 12:23:31
(405/1559)
Nem a németek van a lényeg, a témaválasztáson, miért pont ez.

Miért pont a második világháború náci zsidó ellentét.


Miért nem készített mondjuk Ülõ Bika harcálor Custer tábornok ellen egy filmet, oda illet is volna egy skalpolás, és a film ott is szólhatott volna a sziú szemszögébõl, az vicces lett volna. Hiszen egy népcsoport kiirtása vicces dolog, nem, a westernekben is mindig nevettünk a buta indiánokon.


Azért gond, mert 60 év elteltével, még mindig csak ezt az egy témát tudják favorizálni, és a második világháború nem csak errõl szólt.

Vagy ha már Kill Bill, és kelet, akkor lehetett volna a vöröskmerek és pol pot ellen is harcolni. Oda bele is fért volna ezen brútalitás.

Most már átlátod, hogy miért van nemzet gyalázás.

azért, mert a német népet örökösen megbélyegezték a nácizmussal, és nem is engedik, hogy szabaduljon tõle, ez bosszant.
10/10
offtopic
Dantes 2009 dec. 13. - 12:09:07 10/10
(404/1559)
Nem, a film kapcsán a Benes-dekrétumok se érdekelnek. Mert fogalmam sincs, hogy jönnek a Benes-dekrétumok a filmhez .

Ezt a 60 év után mivel pecsételnek meg dolgot se értem. Most akkor mi legyen? Egy világháborús filmben ne szerepeljenek németek? Most komolyan, te normális vagy?

Ennyi erõvel az Egri Csillagok akkor egy rasszista mû, mert a törököket gonosznak állítja be.
offtopic
wukovsky 2009 dec. 13. - 11:38:52
(403/1559)
Nem, akkor van, amikor 60 év múlva még mindig ezzel pecsételnek meg egy országot.

Lezárom, téged nem érint mélyen, mert nincs hozzá közöd, habár téged a benesdekrétumok sem érdekeltek szerintem, fel sem tudod fogni annak a jelentõségét, hogy ezek a törvények még mindig hatályban vannak.
offtopic
wukovsky 2009 dec. 13. - 11:34:56
(402/1559)
"Aki faji származását, és politikai nézetét tekintve (az ország 95%) nem volt ellenségnek tekintendõ, az a legnagyobb nyugalomban, és békében élt 1939-ig."


Akkor mégegyszer Te 1/2 kegyelmü.

Lehet, hogy 1920ban hoztak olyan törvényt, de a náci párt csak 1933 februárjában került hatalomra.

Tehát az 5% aki nem élt már 33-ban sem békében, az volt a zsidó, a cigány, a buzi, és a kommunista!!!!!


Olvasd el, amit a másik ír.
offtopic
wukovsky 2009 dec. 13. - 11:32:09
(401/1559)
Én a tárgyalások, és a béke híve vagyok. De senki nem akar senkivel tárgyalni. Nyugati nyomásra néha néha össze ülnek, de semmi.

Amíg léteznek a szögesdrótok, a beton falak, amíg meg van szabva, hogy egy palesztin hova mehet, amíg a telepesek terjeszkednek, addig ott nem lesz béke.


Mindenki olyan fegyverekkel harcol, amikkel tud.


Halkan megjegyezném, hogy az általad oly becsületesnek mondott hadsereg és titkos szolgálata 1972 után hallgatólagos igent kap a nyugattól, hogy bosszút állhat, és akik benne voltak, abban a gyalázatos terror cselekményben, azokat megölhetik.


Viszont a lista olyan bõre sikerült (10% ha volt hozzá némi köze), hogy az egész palesztin vezetést, és ellenállást kivégezték, még a legbékésebb vonalról is, akiknek talán fegyver sem volt soha a kezébe.


Minden éremnek két oldala van. Mit vártál a gázai övezet megszállása után, hogy ülnek a seggükön, és nem tesznek semmit.

Sajnos azt kell, hogy mondjam, szerintem a terrorizmus egy bizony mértékig mesterségesen van fent tartva, hiszen így sokmindenki sok mindenre jogot kap, a terrorizmus elleni harc zászlaja alatt
noemycica 2009 dec. 13. - 11:30:44
(400/1559)
Jójójó. A zsidók jók, mindenki rossz. Nekem például semmi bajom nem lenne, ha hagynák az egészet. Nem újból és újból felfrissíteni az önsajnáltatással, Németországot pedig megbélyegezni és örökös meghunyászkodásra és szégyenérzetre "kényszeríteni" ! Háború az háború, ahol igen, az emberek meghalnak. Az örményeket miért nem sajnálja senki? Vagy a japánokat? Vagy az oroszokat? Vagy annyi mindenkit sorolhatnánk! Egyébként meg a II.vh.-ban sem csak zsidók haltak meg. Szerintem ezzel most nem juttok elõrébb, hogy veszekedtek.PONT