10/10
offtopic
Dantes 2009 dec. 13. - 11:30:02 10/10
(399/1559)
Nem érdekel, se Egyiptom, se a Babiloni fogság. Se Róma a film kapcsán. A lényeg meg, hogy is éltek békében a zsidók 39-ig mikor már 32-ban meg volt a Kristályéjszaka? És hogy 33 -ban megnyíltak a koncentrációs táborok? Vagy hogy nálunk az elsõ zsidótörvény már 1920-ban meghozták?

Nem a náci párt volt a hibás...akkor ki? Véletlenül ölték meg azt a sok embert?

És ne mondj már ilyen butaságot hogy 39-ig békében éltek mert ez egyszerûen nem igaz! Olvass már el egy történelem könyvet, ne pedig a butaságodat fújd!
10/10
offtopic
Dantes 2009 dec. 13. - 11:26:18 10/10
(398/1559)
Jól van , ne okoskodj már. Értem én, nemzet gyalázás akkor van ha egy filmbe a nácik gonoszak. Értjük, de elég lesz már.
offtopic
wukovsky 2009 dec. 13. - 11:24:07
(397/1559)
Sajnos itt az a gond, hogy olyan Mester, akirõl Te beszélsz talán már nem is létezik, de ha létezett is, akkor max Áron korában :$
offtopic
wukovsky 2009 dec. 13. - 11:22:07
(396/1559)
Egy objektív vélemény, véresszájúak, és szemellenzõsök, ezt tetszik :D
offtopic
wukovsky 2009 dec. 13. - 11:21:21
(395/1559)
Kill bill pont rossz példa, hiszen O-Ren Ishi pont kinai amerikai korcs volt, és szvsz a hadserege sem volt teljesen szin tiszta japán, valamint nem 88-an voltak, csak így hivták magukat.


Inkább ne hivatkozz erre a remekbe szabott alkotásra, ha nem vagy tisztában vele, köszönöm
offtopic
wukovsky 2009 dec. 13. - 11:19:10
(394/1559)
Jó, akkor menjünk vissza a kályháig.

Egyiptom, itt üldözik meg elõször ezt a népet, ahonnan akkor Isten még kivezeti. Persze egybõl elárulják, az Ítélet 40 év bolyongás a pusztában.

Nem megyek végig a teljes kronológián, a következõ nagy szívás, a Babiloni fogság.

És a pontot az i-re Róma tette fel, Vespasianus és fia Titus keményen rendet rakott a lázongó nép között, olyannyira, hogy még a nagytemplomot is lerombolták, aminek kincseit persze elhordták (nem kis pénzrõl van szó) ebbõl és még pár sarcból meg is lehetett építeni a Colosseumot.

Innentõl kezdve nagyjából megszünik az állam 2000 évre.


Valamiért soha senki nem szeretett együtt lakni velük, hiszen 1516-ban velencében pápai parancsra gettót, vagyis zsidók lakta negyedet hoztak létre. De ez európa minden városában megfigyelhetõ volt, nem egyedi jelenség.


Vegyük akkor most górcsõ alá a koncentrációs táborokat. Eredeti néven: Concentration camp, hiszen angol találmány. Elõször a szó szoros értelmében vett táborokat úgyanis a dicsõ brittek építettek az angol-búr háborúban, ahol is a civil lakosságot táborokban terelték össze, hogy így törjék meg a harcosokat. A táborokban 26 000, fõleg asszony és gyerek halt meg.

Elõfutára volt ezen táboroknak az amit amerikában indián rezervátumnak hívunk. De több ezer éves történelemre nyúlik már vissz a dolog, de az elsõ igazi tábort mégis anglia építette.

És akkor jöjjön a záróakord, ha beszélgetsz idõsebb emberekkel, akkor azok elmesélik, hogy sok sok szerencsétlen dolog összesége hozta meg azt a pontot, ahol is a gázelegy összetétele elérte azt a kritikus %, amikor is elég volt egy szikra és begyullad az egész. ( ha metán van a levegõben, csak bizonyos %-nál robban. Ha túl kevés a metán nem tud berobbani, mert nincs elég gáz, ha túl sok a metán, nem tud berobbani, mert nincs elég oxigén.)


És mi is volt a kritikus pont.1914 elõtt pl itt vácott is a fõtéren szinte minden bolt magyar kézben volt. 1920 után a fele már zsidó kézben volt, de ugyan ez a jelenség ment végbe németországban, és sok helyen is. Hajhásszák a pénzt, és nagyon jó kereskedõk. Csak ahogy megannyiszor a történelem során, úgy megint kivivták a többi népek gyülöletét.

Közben németországot az antant olyan szinten büntette, amiben bele rokkant, valamint jött még egy fekete csütörtök is.


Ez volt az a kritikus gázelegy, ahol is, a szegénység és a munkanélküliség olyan mértéket ért el, hogy egy náci párt fajelméleteket skandálva mindenféle csalás nélkül, legálisan hatalomra tudott kerülni, és a német nép megszavazta a zsidótörvényeket.

Itt nem a párt volt a hibás, nem pár ember csinálta, németország akkor olyan idõket élt át, hogy ilyen volt a hangulat. De ezt vetíthetjük egész középeurópára.

És itt jön a lényeg:

"Aki faji származását, és politikai nézetét tekintve (az ország 95%) nem volt ellenségnek tekintendõ, az a legnagyobb nyugalomban, és békében élt 1939-ig."

Amiket Te írtál, azon dolgok pont abba az 5% tartoznak, akik nem élhettek békében.
10/10
offtopic
Dantes 2009 dec. 13. - 10:06:03 10/10
(393/1559)
,,Németország: a Totális összeomlás, az éhezés szélérõl a gazdasági 0 pontról (1933) 6 év alatt újra vissza emelte a nácipárt egy ipari nagyhatalommá németországot, aki szuperfegyvereket épített, gazdasági rekordokat döntögetett, és soha nem látott jólétet hozott az országra. Aki faji származását, és politikai nézetét tekintve (az ország 95%) nem volt ellenségnek tekintendõ, az a legnagyobb nyugalomban, és békében élt 1939-ig.


Az pedig ma már tény, hogy 1941-42-re a szovjetuniónak kész terve volt németország lerohanását illetõen, ezért is tudtak hipp-hopp elõrukkolni egy T-34-el, hiszen a fejlesztése már 3-4 éve folyt.

szóval ennyit az ideológiákról, és ennyit arról hogy kinek mijét bántották."


39-ig? Nyiss ki egy történelem könyvet. Kristályéjszaka: 1938 november 9-10! Errõl nem tudsz semmit mi?
Dachau 1933, az elsõ koncentrációs tábor megnyitása. errõl se hallottál mi?

Mellesleg tényleg érdekes hogy véded itt a nácikat. Mi van, te is az vagy? Hogy van az, hogy csak a másik oldalt ítéled el? Ami a nácik tettek az rendben van? Az lehet? Õk millió számra ölhették az embereket,és errõl te még egy szót se írsz, mert jaj szegény kis nácik ne bántsuk õket, rosszul esik nekik.
10/10
offtopic
Dantes 2009 dec. 13. - 09:58:02 10/10
(392/1559)
Édes jó istenem...látod, ezért nem való neked ez a film. Semmilyen módon nem gyalázták meg egyik nemzetet sem.

Most komolyan, a Kill Bill akkor a japánokat gyalázza meg, mert a Menyasszony benne lekardoz 88 japánt?

Ennyi erõvel minden film nemzet gyalázás ,mert hát minden háborús filmben halomra ölik valamelyik nemzet tagjait.

Azért németeket kínoztak mert, a II. világháborúban vagyunk. A háborúban meg az ellenséges felek katonái bizony megkínozták egymást. Ez van .Ebben semmilyen nemzet gyalázás nincs, ilyen az élet.

De ezért mondom, te túl éretlen vagy ehhez a filmhez. Ez neked túl magas. Mert csak itt puffogsz, hogy nemzet gyalázás, miközben semmi ilyesmi nem is volt.
Nézd inkább a Dörmögõ Dömötört. Bár lehet ott meg a mackók jogaiért kezdenél el sipákolni.
10/10
RoKKfish 2009 dec. 13. - 06:38:58 10/10
(391/1559)
Nohát, én csont nélkül megszavaztam az év mozijának. Szórakoztató, hangulatos, vicces és ami a legfontosabb nagyon eredeti. Tarantino ismét teljes mellszélességgel sziporkázik. Külön poén az a heves politikai és történelmi nyálverés, amit kiváltott a véresszájúak és a szemellenzõsök körében. Igaz, Tarantino eddigi munkáit sem lehetett egy vállrándítással "elintézni"...
10/10
11messi87 2009 dec. 13. - 01:10:39 10/10
(390/1559)
Ne haragudjatok, de az elején offolnom kell.

Öreg, figyelj már...ez a sok kép, meg az arab imádatod sok mindent elárul rólad. Mellesleg nagyon véded a németeket, tényleg fura...

Mindenesetre csak annyit fûznék hozzá, hogy a nagy Róma Birodalom már akkor ki akarta irtani a zsidókat, amikor például MO még tervben sem volt. Nem hogy Jeruzsálemnek, de Izraelnek is más nevet adtak, ókori térképeken fel is lehet fedezni, magyarra fordítva a Palesztina szót. A palesztin és Palesztina között óriási különbség van, ugyanis a palesztinok hazája nem is Palesztina, hiszen õk arabok.

A képek. Szánalmas az összes, a fele Photoshoppal van megcsinálva. Értek hozzá, ez a szakmám. Egy zsidó katona nem röhög az áldozatán (ha egyáltalán õ lõtte le???), mert ki is végezhetik a hadseregben használatos etikai, erkölcsi és vallási kódex miatt.
Ezzel az erõvel én is linkelhetnék be '67-es, '73-as vagy a brit mandátum alatt készült képeket, mikor is zsidó kisgyermekeket vernek véresre idegen katonák...(késõbb belõlük alakult a Hagana - földalatti mozgalom).

Majd, ha nagyon bepipulok, olvasva a válaszod, mutatok olyan eredeti - rejtett - fényképet, mikor is a Hamasz rakétakilövõ állásai mellett kisgyermekek állnak...Persze mikor az izraeli F-16osok elpusztítják a célpontot, hirtelen a semmibõl ott terem egy fotós. Világos.

A Hamasz rakétáinak is voltak áldozatai, azokról nincs képed? Ja, mert õk zsidók voltak...Értem. És ha már itt tartunk, akkor jöhet a terrorizmus téma is, hiszen a buszon robbantgatás sem a zsidók ötlete, úgy tudom...

De fölösleges ebbe belemenni, és szeretnék mindenkitõl elnézést kérni, hogy ezt ide írtam, de nem bírtam magamba tartani, olyan egyoldalú ez a vita, és ki van élezve egy bizonyos népre...


Nem is akarok többet offolni, úgyis megcáfolod az összes írásom WU - bácsi.


QT pedig ezért zseni. Nem egy sablonos, unalmas filmet csinált, voltak benne poénok, vér, stb., minden ami kell egy QT filmbe. Én nem csalódtam. A gyûjteményemben ott a helye.

Respect
Hohenstaufen 2009 dec. 12. - 22:41:03
(389/1559)
Azaz mégse. Kedves ellenségeim.
Hohenstaufen 2009 dec. 12. - 22:29:13
(388/1559)
Hm.
offtopic
wukovsky 2009 dec. 12. - 21:42:05
(387/1559)
Ez akár mehetett volna a http://multejjel.hu/ ra is, mert egy kicsit ittas vagyok, de nem gáz, annyi hibát azért azt hiszem nem vétettem, és legalább elég öszinte voltam
offtopic
wukovsky 2009 dec. 12. - 21:40:25 Előzmény Dantes
(386/1559)
Lehet, nem egy filmet néztünk, de amikor egy nemzet katonáit brútális módszerekkel, a genfi egyezményeket teljesen hidegen hagyva halomra gyilkolják, és mindezt viccesnek próbálják beadni, azt én nemzet gyalázásnak tartom. És hogy miért érzem ezt oly hevesen, azért mert a magyargárda tagjaival ellentétben, én nem árpád korabeli magyar vagyok.

Nekem ezzel szemben szitan 50% német eredetem van, megsépkelva némi tóth némi lengyel, némi tadzsik, és jelentõs magyar származással.


Lehet, ebbõl is fakad, hogy kicsit érzékeny vagyok erre a témára.

Kiváncsi lennék egy adatra, hogy németországban mit ért el ez a film.


Sõrfesztiválon sikerült egy rendõrt a nemlétezõ német tudássla rábírni hogy beszéljen Hitlerrõl.


Ebben az az érdekes, hogy németországban errõl mindenkinek megvan a maga véleménye, kinek ilyen, kinek olyan, kinek pedig amolyan, de errõl senki nem beszél, ez kb olyan tabu témáa, mint ide haza a seggny@latás :P Hogy érzékeltessem a dolog súlyát, azért használtam ilyen extrém hasonlatot.


Szóval, szerintem nem vall érettségre, ha homokba dugjuk a fejünket, és ezen témában nem foglalunk állást. Ez inkább gyávaságra, és megalkuvásra vall.


Az én véleményen, azon kivül, ami minden diktatúrában megtörtént.

Ember írtás faji vagy vagyoni alapon, jelen esetben majdnem hogy mindkettõ alapján. Egy faj vagyoni helyzete alapján, és még pár faji alapon.

Na de a többi diktatúra mit csinált ezen felül.

Szovjetunió: Azon kivül, hogy a legovatosabb becslések szerint is 20-25 millió ember haláláért felelõs csak Sztálin, egy elmaradott feudális országból tûzzel vassal atom nagyhatalmat faragott.


Németország: a Totális összeomlás, az éhezés szélérõl a gazdasági 0 pontról (1933) 6 év alatt újra vissza emelte a nácipárt egy ipari nagyhatalommá németországot, aki szuperfegyvereket épített, gazdasági rekordokat döntögetett, és soha nem látott jólétet hozott az országra. Aki faji származását, és politikai nézetét tekintve (az ország 95%) nem volt ellenségnek tekintendõ, az a legnagyobb nyugalomban, és békében élt 1939-ig.


Az pedig ma már tény, hogy 1941-42-re a szovjetuniónak kész terve volt németország lerohanását illetõen, ezért is tudtak hipp-hopp elõrukkolni egy T-34-el, hiszen a fejlesztése már 3-4 éve folyt.

szóval ennyit az ideológiákról, és ennyit arról hogy kinek mijét bántották.
offtopic
wukovsky 2009 dec. 12. - 21:27:09
(385/1559)
Nem nem, a zsidó tanítás, az szemet szemért, fogat fogért!!!!!!!!


Az, hogy úgy bánj másokkal, és úgy ítélj, ahogyan neked is szeretnéd, hogy ítéljenek, az már keresztyéni tanítás, ahol is van egy kis különbség, egy egészen halovánnyi, csak úgy kb annyi, szeresd a felebarátod is, és az ellenséged is. Hiszen ha csak azokat szereted, akik jót tesznek veled, nos ezt a pogányok, is megteszik, akkor mitõl vagy különb náluk :D
10/10
offtopic
Dantes 2009 dec. 12. - 18:57:00 10/10
(384/1559)
Nem tudom mi bajod van, az én nemzetemet nem gyalázza senki. A németeket se gyalázza senki.

Na látod, amúgy ez az érett kezelés, hogy nem kiabálok nemzet gyalázást, ha egyszer nincsen.
Nemo Identitas Aquarius 2009 dec. 12. - 17:53:50
(383/1559)
A nácik aljas módszerekkel irtották a zsidókat.

Brad Pitt zsidó csapatának módszerei mennyivel különbek,emberségesebbek???

Ki is itt az "állat"?
offtopic
wukovsky 2009 dec. 12. - 16:56:25
(382/1559)
Az érett kezelés alatt azt érted, hogy homokba dugod a fejed, és okos enged szamár jól jár, és csináljatok amit akartok, mert én érett vagyok, és én tudom kezelni, hogy a nemzetedet még 60 év után is porig gyalázzák. Ezen érett gondolkodás mód miatt nem mert vélem úgy németország hangot emelni a benesdekrétumok ellen. De érettek vagyunk.
10/10
Dantes 2009 dec. 12. - 16:28:04 10/10
(381/1559)
A téma annak kényes aki képtelen éretten kezelni.
offtopic
wukovsky 2009 dec. 12. - 14:56:56
(380/1559)
Úgy bánj másokkal, ahogyan szeretnéd, hogy veled is bánjanak. Csak ennyit fûznék még a dolgokhoz.