Mr. D 2009 aug. 22. - 01:38:12
(79/1559)
Rendkívüli moziélmény. QT újra bebizonyította, neve nem fog kitörlõdni Hollywood történelmébõl egyhamar. Talán soha sem. Legutolsó filmjében (Halálbiztos) sajnos csalódnom kellett, viszont úgy érzem, remek döntés volt, hogy kicsit hanyagolja a fekete humorral megtöltött bûnügyi filmjeit, hiszen a legutóbbi, imént említett alkotás olyan volt, mintha csak régi filmjeit próbálná utánozni. Most viszont egy tõle eddig távol álló mûfajban próbálta ki magát, és szerintem bejött neki. A kritikusok szerint is. Bevallom, a háborús filmek tõlem mindig is elég távol álltak, ezt sem néztem volna meg, ha nem a mester kezei közül kerül ki. És mégis, sikerült úgy megcsinálnia, hogy egy percig sem unatkoztam. Nem voltak benne rohamozó tankok és órákig tartó lövöldözések meg robbantgatások romos épületek között, hanem remek karakterek és frappáns párbeszédek. Na meg lenyûgözõ színészi alakítások. Brad Pitt-tõl kis híján a szék alá röhögtem magam. Az a pofa amit végig vágott és hozzá ez az akcentus...lenyûgözõ. Érdekes volt Kill Bill-ben is látott fejezetekre osztás, és néhány zene átemelése is onnét. Ami meg végképp nagyon tetszett, az a háromnyelvûsége. Nagyon nem csípem a mai filmekben, hogy akármilyen országban járunk, a szereplõk mindig találnak rá indokot, hogy angolul (ami nálunk ugye szinkronosan magyar jelent) kezdjenek beszélni, hogy a lusta nézõknek ne kelljen annyit olvasnia. Ez így sokkal jobb volt. Az is jó volt, hogy nem is írták ki pl a német szöveget amit Shosanna elõtt beszéltek, így érezhettük azt, hogy a lány is olyan helyzetben van mint mi. Egy mukkot sem ért. Kivéve persze aki beszél németül.
10/10
King Diamond 2009 aug. 21. - 20:29:43 10/10
(78/1559)
Néhol SPOILER lehet!
Vannak filmek, melyeket kötelezõen moziban kell-vagy legalább is illik-megnézni. Ezt is ebbe a kategóriába sorolnám, mert hatalmas lett. Teljes mértékben hozza az elvárt színvonalat. Remek alakítások, és itt elsõsorban nem Brad Pittre gondolok most, mintsem Christoph Waltzra, aki valami rendkívül jól játszotta a német ezredest. Elolvastam a port-os kritikát is, amivel szintén teljesen egyetértek. Tetszett a film fejezetekre bontása, habár az szuper elsõ két fejezet után egy picit leült, nem volt annyira pörgõs, de semmiképp sem éreztem egy percig sem unalmasnak. Aztán az utolsó részére megint felpörgött, a vége pedig szintén zseniális volt. Amint már a kritikában is írják: 'Tarantino fanoknak kötelezõ darab,' nem fognak benne csalódni.
10/10
10/10
Túrin 2009 aug. 21. - 15:42:34 10/10
(77/1559)
Tarantino 2. legjobb filmje. A Ponyvaregényt ugyan nem tudta letaszítani a trónról, de kedvenc tékás õrültünk most megint nagyot dobott.
Kidolgozott sztori, jó párbeszédek, finom karakterek, hamisítatlan Tarantino fíling, mi kell még?

Recept: Végy egy Piszkos tizenkettõ alapot, darálj bele egy adag Kémek a sasfészekben-t, öntsd le egy kis Ponyvaregény szósszal, és fûszerezd meg csipetnyi spagetti western-nel, és drámaisággal.
10/10
Real013GSF 2009 aug. 21. - 15:24:23 10/10
(76/1559)
Mondjuk mert néhol közeliben láthatunk skalpolást? :)))
K. L. 2009 aug. 21. - 15:21:09
(75/1559)
ez miért 18as korhatár?
geomarton 2009 aug. 21. - 15:20:00
(74/1559)
Egy igazi VÉRbeli tarantino movie.tökösebb,komolyabb és talán viccesebb is mint korábbi filmjei. már-már pulp fiction -i magasságokba is elér nálam. Hans Landa pedig talán eddigi legjobb karaktere - ez a másik jópont, hogy karakterek nagyon kivannak találva egytöl eddig - hatalmas szinészi alakítással.Mondjuk meg manapság ki mer amerikai filmet csinálni európai szinészekkel (kiv. a britt szinészek)? és bejött neki, és bejött.
Egyáltalán nem unatkoztam, sõt feszült vltam végig, ismerve a mestert soha-senki sincs biztonságban :)
a másik, hoyg tipikusan az a film, amit szinkronosan BÛN megnézni. 4 féle nyelven különbözõnél különbözõbb akcentusok, dialektusok repkednek a levegõben.
egy szó mint száz... Kultgyanús erõsen :)
sygma 2009 aug. 21. - 14:53:56 Előzmény zsooka
(73/1559)
ez nagyon buta gondolat:) ez csak egy fikció, ilyenhez hasonló sem történt, és nehogy már összehasonlíts pár skalpot 6 millió zsidó elpusztításához, ne nevettes, gondolkozz.
Kattrin 2009 aug. 21. - 14:12:55
(72/1559)
Unalmas volt. Volt benne pár jó jelenet, de ennyi. Nem tetszett, pedig vártam. Nem is bírtam végignézni, pedig velem soha nem esett még meg, hogy kijövök egy filmrõl a moziban, most pedig kimentem, nem vártam meg a végét. Tényleg voltak benne jó jelenetek és jó párbeszédek, de aztán valahogy nekem mégse tetszett... Olyan... hülyeségnek tûnt. Tudom, milyen filmre ültem be, és nem is vártam mást, csak katonákat és vért, de valahogy mégis elegem lett a filmbõl.
cokelight 2009 aug. 21. - 14:08:41
(71/1559)
És ne feledd:D
10/10
Real013GSF 2009 aug. 21. - 13:03:12 10/10
(70/1559)
Köszönöm a dicséretet:)

Tegnap megnéztem mégegyszer a filmet, és jobb volt, mint elsõre. Tarantino visszatért.
zsooka 2009 aug. 21. - 11:24:52
(69/1559)
"Pedig de szép is lenne ha nem látnánk több ilyen filmet ha világ végre elfelejthetné a szenvedést.Miért kell erre mindíg emlékeztetni bennünket?"
Elfelejteni?! Van dolgok, amiket soha nem felejthetünk el!!! Pl. a zsidók üldöztetése is ilyen, a világháborúk is ilyenek és még számos dolog.

Csatlakoznék az elõttem szólókhoz: remek film.
Számomra egy teljesen új elemet vitt ebbe a "témába", a zsidók bosszúját. A Brigantyk ugyan olyan véresen - a skalpolást tekintve talán még ezen is túltéve - számoltak le a nácikkal, mint ahogyan a nácik mészárolták le a zsidókat. Rendkívül érdekes ez a fajta látásmód: eddig a németek a csúnya, gonosz, zsidóölõk voltak, a zsidók pedig az áldozatok, akik soha nem vehettek "elégtételt". És itt ez most megváltozott. Nem tûrtek hanem szembefordultak. Elégtételt vettek.
10/10
Kamnouze 2009 aug. 21. - 10:43:47 10/10
(68/1559)
Szeretném megélni, hogy egyszer egy filmes fórum ne arról szóljon, hogy egymást szidjuk.

A film nagyon tetszett. Megrázó, egyébként meglepõdtem,

***SPOILER***
mert azt hittem, valamennyi valóságalapja lesz, de a vége ébresztett rá, hogy ez bizony nem történelmi film. Pedig az elsõ jelenet még tök átlag történelmi filmre utal...
***SPOILER vége***

Tarantino rendezõt senki nem fogja megérteni, amíg világ a világ, én azt mondom. Zseniális, és igazat adva az elõttem szólóknak a zsenik és az õrültek nem állnak olyan messze egymástól. A mester most fogott egy történelmi sztorit, belekevert egy igen morbid humorú gyilkos elit alakulatot, kialakított egy tõle megszokott, csavaros sztorit és a szokásos shakespeare-i befejezést dobta a végére.
A szereplõgárda remekül áll össze, nekem elsõsorban a landa ezredest alakító Cristoph Waltz játéka tetszett. Négy nyelven adja elõ magát, hihetetlen. Donowitz õrmester, a medvezsidó szerepében a Motel rendezõjét, Eli Roth-ot köszönthetjük, de õ.sz. neki a gyilkoláson kívül nem sok szerepe van. Brad Pitt végre nem egy szépfiút játszik, ebben a filmben õ kapta bruce willis szerepét, mr amerika, frappáns beszólások, és persze õ éli túl az egészet.

SPOILER
és persze õ fejelget náci tiszteket:)
SPOILER vége

Diane Kruger még egy ismertebb arc, a stáblistán második helyen szerepel pitt után, pedig nincs túl sok szerepe. Til Schweiger, azzal a fapofával haláli, a moziban mindenki már azon kezdett nevetni ha fölemelte a tekintetét...:)

Mindent összevetve nagyon jól sikerült a film, a tragikusan f*s Halálbiztos után el is vártam Quentin bácsitól, hogy lendüljön formába. :)
Moziban minden érdeklõdõnek kötelezõ, de ha dvdn, akkor is felirattal!
8/10
Hörcsögg 2009 aug. 20. - 23:35:40 8/10
(67/1559)
Nekem is tetszett a film, bár néhol untam kicsit. Vége igen jóra sikeredett.
10/8
10/10
nczoli 2009 aug. 20. - 21:46:43 10/10
(66/1559)
Igen Igen - bár érzem az iróniád - ez egy szuper film. Én iszonyat jól szórakoztam a moziban és speciel imádtam, hogy jól odaba..nak a náciknak. Nem játszom el, hogy úriember vagyok és, hogy egy különlegesen érzõ lény. Ez már kijárt nekik a sok finomkodás után. Én szerintem - tekintve, hogy ez csak egy film - meg is érdemlik. Pont így, pont ennyire.
Wilhelm 2009 aug. 20. - 21:05:10
(65/1559)
Épp ma láttam a filmet, még friss az élmény. Az biztos, hogy sokkal jobb lett, mint azt az elsõ, általam olvasott hír alapján képzeltem (ez a "csapat bátor zsidó (Medve zsidó) lezúzza a Wehrmacht meg SS arcokat" elég béna, akárhogy is nézzük). De a megvalósítás itt gyõzött, Tarantino pedig meggyõzött.
Csak néhány észrevétel és vélemény a filmmel kapcsolatban.
Ez a film csak feliratosan nézendõ, ugyanis elég sokat szereplõ téma benne a nyelvismeret és a dialektusok/akcentusok, amik biztos, hogy elvesznének a szinkron alatt. (Más kérdés, hogy a felirat annyira összevissza volt, hol szerepelt, hol nem... még jó, hogy tudok valamicskét németül.)
Tényleg van benne egy-két számomra gázosnak tûnõ, az elõfeltevéseimhez igazodó jelenet, de ezek is inkább csak az elején. A nácik tényleg mind patkány arcok (vagy ravasz, kegyetlen férgek (Landa), vagy õrültek, idióták (Hitler), vagy erõszakos és öntelt (lényegében mindegyik, de fõleg Zollerre gondolok) vagy pedig gyáva féreg (a "túlélõ" meg Wilhelm), de azért az amcsikat se kell félteni, õk az egyszerû õrültek, mindenesetre a filmben nyílván õk a pozitívak. A véres jelenetek engem személy szerint nem hatottak meg (mellettem ülõ lány nézõknek más volt a véleménye), viszont a poénok ütöttek (ezeket Pitt karaktere sütögeti általában).
A filmben a kedvenceim természetesen a szereplõ karakterek lettek - mind jól kitalált, egyedi (nah jó, ez nem mindre igaz) és stílusos figura (nagyon jók lettek pl Zoller és Landa, de azért Aldo Raine és a lányok is ott vannak nálam). Magát a filmet pedig CSAK a Tarantinókhoz megszokott hozzáállással szabad nézni, aki képtelen rá vagy úgy érzi, hogy a film esetleg sértõ/buta/zsidópénzelt/...(egyéb verzió tetszõlegesen behelyettesíthetõ)lehet számára, inkább tartózkodjon a megtekintésétõl.
Charles Foster Kane 2009 aug. 20. - 20:22:28
(64/1559)
Bármelyik korban játszódhatott volna? Tévedés. Ennek a filmnek a lényege a holokauszt? Tévedés. Tarantinónak nem maradt már ötlete? Ez a legnagyobb tévedés. Már csak azért is, mert itt úgy látom, mindenki megfeledkezett arról, hogy a Becstelen Briganty-kat már réges-rég, még a Kill Bill elõtt elkezdte írni.
Más kérdés, hogy utólag feltûnõen sokat változtatott a Kill Bill hatására (pl. chapterekre osztás, a bosszúálló nõalak), de az alaptörténet semmiképp nem jelezheti a mostani ötlettelenségét, mivel az még nyolc évvel ezelöttre nyúlik vissza.
Édesangyal 2009 aug. 20. - 18:18:12
(63/1559)
Csak egy bajom van, méghozzá az, hogy miért kell filmet csinálni megtorló
akciókról? Igen, persze ez is csak egy férfinak jut az eszébe és kinek másnak mint Tarantinónak. Ebbõl is látszik, hogy mekkora elfojtott düh van benne, hogy mennyire szeret ezekbõl a kínzós, gyilkolós témákból filmet csinálni. Mert valahol nagyon mélyen sérült és sajnos tényleg beteg.
Pedig de szép is lenne ha nem látnánk több ilyen filmet ha világ végre elfelejthetné a szenvedést.Miért kell erre mindíg emlékeztetni bennünket?
10/10
Mannings 2009 aug. 20. - 18:10:47 10/10
(62/1559)
Nem ragozom, felesleges minden sallang, kiváló film a mestertõl!
bioritmus 2009 aug. 20. - 17:35:20
(61/1559)
A film jó volt, de Tarantinoról nem gondoltam volna , hogy ilyen megalkuvásra képes. Ez a film bármelyik történelmi/földrajzi környezetben játszódhatott volna és ha már mindenképp második világháború nyugodtan választhatott volna valami eredetibb témát, a holokauszt és Németország lassan eggyé válik a II. világháború fogalmával, mintha ezen kívül semmi más nem történt volna és megfeledkeztek volna arról a rengeteg kegyetlenségrõl és több 10 millió egyéb nemzetiségû emberrõl akiket ezekben az években lemészároltak szóval bõven lenne mit filmre vinni, amikrõl jóformán említést sem tesznek és lassan Hitleren kívül minden más a feledés homályába merül.
Mint ahogy már elõttem említette valaki ha lecsengõben van a karrier nincs tutibb egy náci gyilkolós témánál, hogy újra istenítsék a nevedet.
Szeretem Tarantinot de ennél többet várok tõle.
10/10
Real013GSF 2009 aug. 20. - 16:26:26 10/10
(60/1559)
Én már láttam a filmet. Teljesen felesleges minden történelmiséget elvárni tõle, a film nem zsidóbarát, nem rájuk van kihegyezve, és a németek sem a velejéig romlottak, és nem mindegyikük náci: igazából ezt csak a brigantyk gondolják így, akik semmivel sem jobbak, mint ellenségeik. Igazi karikírozott figurák. A film szerkezete érdekes nagyon, a zenék ütnek, az erõszak nem lepi el a vásznat, de amikor van, akkor kemény nagyon. Ütõs megvalósítása egy merész ötletnek, és én azt mondom, hogy a film nagyon, sõt..