eIemes 2016 febr. 20. - 18:04:11
(1419/1559)
:-*
9/10
Liberum 2016 febr. 19. - 13:33:02 9/10 Előzmény cellasto
(1418/1559)
Leírnád a kedvemért átfogóan, hogy miért rossz ez a film, mert nem értelek?!
1/10
cellasto 2016 febr. 08. - 14:23:05 1/10
(1417/1559)
ha neked azt mondja valaki,hogy nézd meg újra az ál/arc-ot megteszed?
tudom,hogy szar hasonlat,de kb ennyi a lényeg

ami elsõre nem jött be egyáltalán,az másodikra sem fog
szerintem ez egy ipari hulladék a djangoval együtt...

egyébként csak azzal nem értettem egyet,hogy"aki nem érti tarantinot,az miért nézi?"
azért,mer én még mindig igéretes rendezõnek tartom,de az utóbbi filmjei nagyon nem jöttek be

majd kiderül,milyen vonalon megy tovább az aljas után(amit szintén meg fogok nézni,bármennyire is tartok tõle)
1/10
cellasto 2016 jan. 17. - 19:37:39 1/10
(1416/1559)
most jó nagy baromságot írtál,ugye tudod?
én pl imádtam a ponyvaregényt és a kill billt
épp ezért merészeltem megnézni ezt is

viszont ez egyáltalán nem tetszett
aztán jött a django,ami még ezt is alulmúlta
9/10
Liberum 2016 jan. 17. - 19:32:53 9/10
(1415/1559)
Akik nem értik Tarantinot miért néznek Tarantinot???????????????
Egyre több a szûk látókörû ember a porton.
Siralmas!
Egyébként a film baromi szórakoztató. Nyilván nem egy elit alakulatnak, vagy R. közlegény megmentésének, vagy bármilyen más katonai, háborúsfilmnek készült, még akkor sem ha megvannak benne a Tarantinohoz hû felnagyított klisék és filmes utalások.
Ez Tarantino---- valaki szereti a stílusát , valaki nem!!!!
De, hogy párótok mennyire véresen komolyan tudja venni az ipsét az vicc!
Minden másodperce komikum, groteszk , abszurd!
Waltz egyszerûen zseniális, hibátlan színészi játék. A felvételek nagyszerûek, nem beszélve a zenérõl. Minden adott ahhoz, hogy egy igazi Tarantinot kapj!
10/9
De csak a viszonyításalapért ..... egy ponyvaregényt, egy kutyaszorítóban jobban élveztem....azokhoz mérten adtam a 9-est!
Cordelia 2016 jan. 07. - 22:11:48
(1414/1559)
teljesen megértem. A Jöjj és lásd címû szovjet filmet sem kellett volna megcsinálni. csak öt percet láttam belõle és olyan szívdobogást kaptam, hogy ki kellett mennem hideg vizet inni.

Robert Capa képei közül engem az SS tisztrõl készült fotó rázott meg.

A nagyapád sírját nem is próbáltátok megkeresni? Ismerek valakit, aki tavaly talált rá a nagyapa sírjára, igaz, nem Oroszországban, hanem Bécsben.
offtopic
sanderson 2016 jan. 07. - 17:29:37
(1413/1559)
Azt tudom, hogy ki volt Robert Capa, de igazán csak egy képét ismerem, A milicista halála címût. Nem hallottam arról, hogy az õ fotóit is felhasználták, a hiteles képi világ megjelenítéséhez a filmforgatás során. Én nem tartozom Capa célközönségéhez. Kerülöm azokat az archív fényképeket, filmfelvételeket, amelyeken háborús cselekmények, kivégzések, valódi emberhalál látható. Ha valamelyik csatorna ilyen dokumentumfilmet ad, és véletlenül odakapcsolok, akkor azonnal tovább váltok. Talán azért érint engem érzékenyen ez a téma, mert a nagyapám is a háborúban halt meg, nem tudni hogyan, és még egy sír sem maradt utána.
Cordelia 2016 jan. 06. - 21:40:12 Előzmény Sz Peter
(1412/1559)
az semmi. volt egy szovjet film, ahol Gojko Mitic szovjet kémet játszott és német egyenruhában autókázott Németországban. Soha senki sem állította meg, vagy ha igen, mindenki azt hitte, hogy német tiszt :) Mellette a gyönyörû lengyel Barbara Brylska, szintén egyenruhában :) Páratlan volt. A németek mindig pórul jártak, ahogy mondod :)
Cordelia 2016 jan. 06. - 21:31:12 Előzmény sanderson
(1411/1559)
azt biztos tudod, hogy Robert Capa normandiai partraszállást megörökítõ fényképét másolták le egy az egyben a filmben? Ezért ennyire valósághû.
1/10
Cukros csirkecomb 2016 jan. 05. - 21:37:42 1/10
(1410/1559)
Költõi túlzás volt (nem sírom vissza). :)
sanderson 2016 jan. 05. - 19:16:43 Előzmény eIemes
(1409/1559)
Nekem most a Ryan közlegény megmentése jutott eszembe. A partraszállás nagyon valósághû, naturalisztikus ábrázolása, ahogy hullanak a katonák, ahogy géppuska lövedékek szabdalják az emberi testet. Mindez valóban megtörtént, valahogy így történt. Számomra például ez a jelenet az igazán sokkoló, Tarantino kitalált figuráinak halála ehhez képest nagyon gagyi módon van ábrázolva. Amikor a Kill Billt nézzük, ezt a kitalált történetet, miközben izgulunk, tudat alatt érezzük, hogy ez csak egy mese.
offtopic
Sz Peter 2016 jan. 05. - 17:39:58
(1408/1559)
Az NDK (esetleg szovjet) világháborús filmeket?

Ahol a taverna jelenet kb úgy játszódott volna le, hogy ellõ mindenki kb 200 töltényt fejenként(!) és természetesen csak a németek halnak meg.
Na ezt tényleg érdemes visszasírni.
sanderson 2016 jan. 05. - 16:41:43
(1407/1559)
Ez nem háborús filmdráma, hanem Tarantino film. Ha valahol háborús filmdrámaként van feltüntetve, azzal alaposan félrevezetik az embereket. De akik ismerik Tarantino filmjeit, azokat egy ilyen téves információval nem lehet becsapni. Már szinte a film címe is azt sugallja, hogy valami nagyon formabontó történet következik.
eIemes 2016 jan. 05. - 12:03:16
(1406/1559)
Ja, nem, ez nem a film üzenete volt, ez az én üzenetem számodra :*)
filoszemitabélus 2016 jan. 05. - 11:34:35
(1405/1559)
Szóval ennyire magától értetõdõ a film üzenete, csak én vagyok süket a magasabb kultúrához? Hát ez van, nincs mit tenni, nem fogom azt hazudni, hogy én is a vájt fülûekhez tartozom. Magas ez nekem, mint malacnak a zsebóra...
eIemes 2016 jan. 05. - 08:07:09 Előzmény filoszemitabélus
(1404/1559)
van errõl egy vicc.

A rendõr elmegy az orvoshoz. A homlokára mutat:
- Ha itt nyomom meg, akkor fáj.
Utána a térdére mutat:
- Ha itt nyomom meg, akkor is fáj.
Ezután a hasára mutat:
- És ha itt nyomom meg, akkor is fáj.
Az orvos hümmög, meghallgatja, kopogtatja, végül közli a diagnózist:
- Magának el van törve az ujja.
1/10
Cukros csirkecomb 2016 jan. 05. - 00:21:55 1/10 Előzmény sanderson
(1403/1559)
Hát a Ponyvaregénnyel semmiképp sem említeném egy lapon ezt a "mûvet". Szerintem paródia az, amikor közismert dolgokat, személyek elhíresült tulajdonságait stb. nagyítjuk fel, készítünk belõle görbetükröt. Hitler õrjöngése ebbe a kategóriába még belefért volna, de az már egy ezerszer lerágott csont, közhelyes, rém uncsi stb... Amikor viszont egyáltalán nem jellemzõ, légbõl kapott dolgokat még fel is nagyítanak, azzal végképp nem tudok mit kezdeni. Gondolok itt pl. a skalpvadász alakulatra. Ha még paródiának készült volna, akkor valahogy megpróbálok kezdeni vele valamit, de háborús filmdráma (???) titulus alatt futtatni EZT...? Becsszó visszasírom a pont itt valaki által emlegetett NDK (esetleg szovjet) világháborús filmeket.
filoszemitabélus 2016 jan. 04. - 11:40:34
(1402/1559)
Valószínûleg bennem lehet a hiba, de ezt a filmet nem tudtam hová tenni. Hogy miért készült, mit akart jelenteni, mi értelme volt? Annyira nem láttam benne semmi irányt, vagy logikát, hogy bármi megtörténhetett volna benne, egyáltalán nem csodálkoztam volna. Pl. a Felhõatlasz ennél sokkal szerteágazóbb és összetettebb volt, mégis éreztem benne az irányt és a mondanivalót.
eIemes 2016 jan. 04. - 08:41:40
(1401/1559)
"Még a legvéresebb, legdurvább jelenetek készítésénél is ügyel arra, hogy ne érezzük magunkat kellemetlenül"

Azér a killbill kaszabolós jeleneteinél felváltva éreztem úgy, hogy ez túlzás, illetve hogy ez túlzás.
(Szerencsére jóval a killbill elõtt elkészült a kaszabolós jelenet paródiája az Elveszett frigyládában)
8/10
retrojedi 2016 jan. 03. - 16:37:57 8/10
(1400/1559)
Elõször csak Brad Pitt miatt kezdtem el nézni (meg a címérõl emlékeztem hogy híres film). Az elején úgy tûnt, hogy egy szélirányba igazodó, irtózat sablonos II. vh-s produkciót kell majd végigszenvedni, ami ráadásul még igen gusztustalan is. Aztán lassan elkezdtek távolodni a sablonoktól, és kezdett érvényesülni a Tarantula-hatás (ekkor már a digitális infókra ránézve láttam, hogy QT-rendezés), fõleg ahogy elkezdték irtani a szereplõket, jókat-rosszakat egyaránt. Már nem mintha ebben a filmben bárki is egyértelmûen 'jó' lett volna. Ezzel már kapott annyi lazaságot a film, hogy a végén Hitleréket is simán le lehetett lõni (történelmi hûség ide vagy oda) - sõt, úgy is mondhatnám: na nehogy már ebbõl az Alkonyattól pirkadatig-szituból õk csak úgy lelépjenek! :)