Téma: Ben Hur

Linczike 2019 ápr. 21. - 01:02:15
(35/55)
Van, amit nem érdemes újraforgatni! Hát ez biztos az! Hiába a a mostani csúcstechnika és làtvàny, akkor is egy gagyi szar lett! Haragszom, hogy ezt mertèk újraforgatni ès remêlem sokan érzik ezt!
Linczike 2019 ápr. 21. - 00:51:07 Előzmény dorog
(34/55)
Egyet értek Veled, de ezt kifejtettem az előzőekben...
Linczike 2019 ápr. 21. - 00:38:50
(33/55)
Meg sem közelìti az 59-eset! Nem is èrtem miért kellett ezt újra forgatni! Èn gyerekkoromban és kèsőbb is mindig vártam karàcsonykor ès húsvétkor, hogy leadják az eredetit! De ez teljes időpocsèkolás lett! Hányadèk csak! Minusz 10, ha lehetne ilyet adni!
dorog 2019 ápr. 20. - 20:13:53 Előzmény charles58
(32/55)
Egyetértek. Kár volt előállítani ezt a "remake"-et.
charles58 2019 ápr. 20. - 09:31:38
(31/55)
Megnézte. Csalódtam. Az eredeti verzió sokkal jobb. Ott a végén Messala megdöglik!
Oh jajj 2017 szept. 26. - 11:02:34
(30/55)
Miért van az, hogy ezekben a 2000-es években készült amcsi filmekben minden szereplõ olyan, mintha most lépett volna ki a legmodernebb frizurákat gyártó sarki fodrásztól? Akkor is, ha a jövõben játszódik a film, meg akkor is, ha idõszámításunk kezdetén...
10/10
Balta21 2017 aug. 20. - 15:35:33 10/10
(29/55)
Csodálatos!
5/10
m3246 2017 márc. 06. - 13:52:14 5/10
(28/55)
Annak ellenére, hogy én nem láttam még az eredeti verziót a legkisebb mértékben sem tetszett az alkotás... állandóan azt érzem, hogy szétszórt a történet... nem tudom, hogy az eredeti mûben is belekeverték-e Jézust a történetbe, de kb itt úgy állt a filmnek a jelenet, mint tehénnek a pisztolytáska... Az egyetlen értékelhetõ jelenet a gályarabos rész... a látvány elmegy semmi extra... kihagyható 5/10
5/10
beo71 2017 febr. 15. - 14:01:27 5/10
(27/55)
Szégyen ! Felesleges meggyalázni a régi klasszikusokat, a fiatalok úgy sem nézik meg azokat, mert szerintük már ismerik a történetet. Csak nem mindegy, hogy hogyan ismerik meg azt !
A nagy tesók - óriási ellenségek sztori annyira gagyi, hogy agyon vágja az egészet.
5/10, bár nem is tudom, mire adtam 5 pontot, talán, hogy végig néztem. A mai világban, amikor százával jönnek a filmek, sorozatok, egyszerûen nincsen idõ ilyen szánalmas idõtöltésre. Már majdnem azt írtam, hogy megértem azokat, akik belepörgetnek a filmekbe, de ilyet nem teszek, végig szenvedem ezeket a darabokat is.
3/10
Spooner 2017 jan. 22. - 09:38:05 3/10
(26/55)
Próbáltam elvonatkoztatva nézni az 59es filmtõl, de nem nagyon ment.. Oké h nem akkora költségvetésû, de azé durva h a 60 évvel ezelõtti film JÓVAL látványosabb :D Színészként talán Morgan Freeman tetszett még úgy ahogy... a legnagyobb bajom igazából az volt vele, hogy rettentõen nyálas.. pl ami a film végén zajlik... nem akartam elhinni :DDD
8/10
joci72 2017 jan. 19. - 19:42:58 8/10
(25/55)
Szerintem rendben volt a film.
Spoiler!A végén majdnem leesett az állam.Happy End?
Nálam 8!
1/10
gazsiga 2017 jan. 14. - 12:53:53 1/10
(24/55)
Szörnyû!
5/10
pihes 2017 jan. 14. - 10:31:34 5/10
(23/55)
A film vége lett egész jó, az elején, nem találtam annyi pozitívumot.
Egynek elment...
_nyugiss_ 2016 szept. 21. - 18:58:37 Előzmény Marie Claire
(22/55)
ez most nem fér bele sajnos
2-3-havonta 1 mozi még ok, de több már nem megy ilyen jegyárak mellett :/

jó lesz ez itthon blu-rayen is szerintem :)
xdm 2016 szept. 21. - 18:25:32
(21/55)
Érdekes volt volt ez. Az eredeti hestonostt nem überelte, viszont itt teljesen más a koncepció. Talán mert európai a rendezõ, nem tudom. Viszont az, hogy változtattak a történeten, nagyon bátor, és szerintem nagyon jól is sikerült.

Spoiler
Van akinek lehet ez nyáladzás a végén, de sztem itt az üzenet, a közlése a filmnek volt a fontos. Ez a fajta megbocsátás, nagyon kevés amerikai moziban jelenik meg sajnos. Mindig a bosszú a bosszú, és itt nem. Talán ez a feldolgozás krisztusibb, az eredetinél. Egyáltalán nem baj ez. Haladni kell a korral, sõt, végre haladtak a korral.
Spoiler
10/10
Marie Claire 2016 szept. 21. - 08:30:45 10/10
(20/55)
Egyetértek!
Majdnem én sem mentem el a moziba,mert, ahogy említettem a korábbi hozzászólásban, szerintem Charlton Heston után nincs Ben Hur...
Csak kíváncsiságból mentem el, és milyen jól tettem! Akkora élmény volt!

Beszéltem róla a generációmnak és lassan még az is aki nagyon szkeptikus volt elment és nem csalódott.
Érdekes, hogy nálunk 2 hónap után levették a mozi mûsorról, de október 5-étõl tervezik visszatenni a mûsorra!

Ha van lehetõséged menj el moziba mielõtt megnézed dvd-én. Nagy élmény a nagy mozivászon és a hang!
_nyugiss_ 2016 szept. 20. - 13:12:26
(19/55)
szerintem nincs itt elõítélet
nekem pl a trailer nagyon tetszett, biztos meg fogom nézni, ha kijön dvd-n

viszont ami miatt bukás lett, az az érdektelenség inkább

a moziba járók nagyrésze 30 alatti, sajnos nem érdekli õket sem a történet, sem a kor, amiben játszódik
az idõsebb, 40-feletti korosztály meg nyilván azét nem nézi meg, mert nekik az alap az 1959-es verzió
10/10
Marie Claire 2016 szept. 20. - 08:46:29 10/10
(18/55)
Elõítélet, elvárás, remake, 11 Oscaros epikus elõd, új, viszonylag ismeretlen színészek,orosz/kazah származású rendezõ, Jézus jelenetek rövidítve,misztikum nélkül, egyszerûsítve...

Szerintem csak idõ kell ahhoz, hogy a közönség, a régi verzió mellett, elfogadja az újat... csak, sajnos, akkor már nem nézhetik nagy mozi vásznon.

Amúgy, nem kell mindent pénzzel mérni..., de sajnos ilyen világban élünk...
_nyugiss_ 2016 szept. 19. - 18:25:09
(17/55)
pedig jó nagy bukta lett..

http://www.origo.hu/filmklub/blog/boxoffice/20160821-monumentalisat-bukott-az-uj-ben-hur-boxoffice-haverok-fegyverben-kubo-es-a-varazshurok.html

elõreláthatóan a készítési költséget sem fogja visszahozni...
10/10
Marie Claire 2016 szept. 19. - 14:37:47 10/10
(16/55)
AZTA!

Még életemben nem néztem remake filmet, mert útálom az újrakészítéseket, de most annyira kíváncsi lettem- ki az aki készíteni met filmet Ben Hurról William Wyler és Charlton Heston után?! Elõtte nem olvastam semi kritikát, nem tudtam mi a szereposztás, egyszerûen az utcáról beestem a moziba erõs elõítélettel, mert, ugye, Charlton Heston után nincs Ben Hur!....
És amikor kijöttem a moziból, hirtelen nem tudtam hol vagyok, rámzúdult az érzelmek, jelenetek, zene vihara, annyira látványos, erõteljes, reális, annyira mellbe ütõ, mély történet! Még csodálkoztam is miért nem tudtam aludni az éjszaka...

Igen, kellett egy remake, nem is mondanám remake, hanem "reimagine" (új megközelítés).
A 60 évvel ezelõtti Mercédesz is tökéletes volt azokban az idõkben, de a 2016. évi Mercédesz, azért, jobb.
Persze a Charlton Heston-os Ben Hur, A klasszikus! Minden tiszteletem! Etalon.

Különösen nagy hatással voltak a, viszonylag, ismeretlen színészek, akik mindegyik a maga modján tökéletesen festette a neki szánt karaktereket.
Jack Huston, igaz nem Charlton Heston, de nagyon egyedi, úriemberszerû, nagy szemével, széles holmlokával igazi, nemes herceg. Lehet látni az érzelmeket az arcán: a szeretet, az öröm, a lemondás... az elején még naiv is, annyira nyílt és õszinte...Lehet, hogy ez miatt valaki mondta hogy Messala túljátszotta. Igen, de csak az elején, mert ahogy fejlõdik a történet egyre erõsebb, karizmatikusabb lesz! Az arcán megjelenik a düh, a gyûlölet, a bosszúvágy, az elszántság… de akkor sem egy hollywoodi macho férfi, hanem hús-vér ember aki fél a gályarabságtól, és sír amikor odaültetik az evezõ mellé… félelem, hihetetlenség jelenik meg az arcán... és sír a keresztere feszített Jézus elõt, de olyan keservesen, mert "Elveszítettem õt, elveszítettem a testvéremet!"...az arcán a bûntudat… hû, mekkora jelenet ez a Ben Hur megváltása! Hiteles, ragyogó játék!

Toby Kebbel egy tökéletes romai katona, erõs szeméyliségû, szenvedélyes, férfias... DE! Kisebbségi komplexusban szenved, mert õ "csak egy befogadott gyerek", az anyja látványosan a saját gyerekét, Judát jobban szereti, ezért vágyik szeretetre és méginkább tiszteletre, allandó bizonyítási kényszere van, és még pluszba a rómaiaknál meg van jelõlve mint egy Cezár árulójának az unokája, viszi a nagyapja keresztjét és hiába elismert és tisztelt tiszt lett a római hadseregben ez a pecsét rajta van, fõleg amikor a felettese odaszól neki:"Vagy talán te is áruló vagy, vagy gyáva és haszontalan?!" Ebbõl a szemszögbõl nézve talán meg lehet éreteni miért cselekedett úgy ahogy cselekedett...

Kölönben is az egész történet jelenetrõl jelenetre fejlõdik, mindegyik jelenet egy lépéssel tovább viszi a történetet, mindegyiknek van oka és okozata, mindegyiknek van mondanivalója... és a feszültség folyamatosan nõl...Ami igazán mûvészi az a jelenetek váltása, egyik a másikba csak úgy átfolyik... így a történet kerek.

Esther-Nazanin Boniadi- nem egy kisminkelt hollywoodi diva, hanem egy egzotikus (iráni származású), nagy szemû, gyönyörû fekete hajú, egyszerû de nagyszerû érzéki nõ, aki minimális játszással (arckifejezésekkel) elõvarázsolta a szeretetet, a jóságot, az aggodalmat, az örömöt, a hitet abban hogy más út is van a gyûlöleten és bosszún kívül.

Morgan Freemen- elképesztõ jó, mint mindig! Komoly, de szellemes megjegyzésekkel, tapasztalt, nyugodt, bölcs idõsember akinek minden szava idézet lehet. Neki is van elszámolni való a rómaiakkal, mert.... de õ máshogy teszi... profitál a rómaiakból... pénzért mindent lehet! Egyik kritikában olvastam, hogy Judát saját elveszett fia helyett fiának tekinti, rosszúl... Badarság! Kettõjük között alku van: ha te nekem ezt teszed meg, akkor én neked azt... ennyi...

Rodrigo Santoro- Jézus- nem egy misztikus "noname" valaki, hanem hús-vér ember, egyszerû ács,emberi, könyörületes, de erõs személyiségû, erõs tekintetû... nincs misztikum, nincs pátosz, ném játszák túl a Jézus jeleneteket, pont annyi amennyi kell a történetben. A Jézus jelenetnek ebben a filmben a cél, hogy Juda megtisztuljon a gyûlölettõl, haragtól, félelemtõl, mert, ahogy Jézus mondja "... ezek azok amelyeket a Birodalom kihasznál, hogy rávegyen titeket, hogy gyilkoljátok egymást". Istenem, mennyire aktuális téma! Igen, a vége "happy end" és "világbéke", de attól még nem gagyi a film! Éppen az ellenkezõje, hangos kiáltás a mai világnak!

A környezet nem hollywoodi színes díszletek, Jeruzsálem annyira autentikus,és a kocsi versenyt nem viszik Rómába, hanem itt, Judeában történik. Mindenkinek megvan a saját motivációja a kocsi versenyre: Ben Hur- személyes bosszú, Ilderim- nyereség, Judea- ha már nem tudják fegyverrel kivívni a szabadságukat, legalább itt nyerjen az õ emberük! Mekkora szimbólum!
Maga a szekér verseny annyira impozáns, annyira látványos, ahogy "macroplan"ban, úgy a részletekben (porfelhõkben fehér fogak)... annyira (ezt nem tudom magyarul) hang/ zene-...os: hallani a kerekek/ lovak dübörgését, kiáltásokat, lovak nyerítését... és a vége felé amikor az egész Circus egy torokból szurkol és kiált:"Juda!Juda!" .. hát az embernek összeszorul a torka! Hátborzongató! Csak utána vettem észre hogy nem is lélegeztem, hanem szívvel lélekkel szurkoltam, holott már tudtam az elõzõ filmbõl, hogy Juda fog nyerni... annyira elragad a hangulat!

Na, igen, és ide jön ez a modern 2016. technológia mûvészete! (Az új Mercédesz) Elképesztõ! Ugyanúgy mint a gályaharcban, amit a kamera általában a gályarabok szemszögébõl "lát"! Zseniális!

Ez nem egy akciófilm, nem is egy "big summer box office", a kritikák, szerintem jogtalanúl hordták le a filmet. Persze mindig van olyan akinek valami tetszik, valaki másnak meg ugyanaz nem tetszik, de ennyire nem gagyi ez a film.
Ez egy történet a szeretetrõl, ambicióról, szenvedésrõl, személyes áldozatról, emberségrõl, könyörületrõl, alázatról, kitartásról, bosszúról, kétségbeesésrõl, reményrõl és a.... megváltásról és megbocsátásról.
Mind ezt a rendezõ mesterien, mûvészien szövi, a zeneszerzõ meg alátámasztja fantasztikus zenével!

Uraim és Hölgyeim tõlem 10!
Tudom hogy most ezzel nem vagyok "IN", de múszáj volt ezt leírnom (rém nehéz magyarul írni!)mert úgy érzem hogy jogtalanul van ennyi negative kritika.

Menjetek el moziba, amíg még játszik a nagy vásznon, de elõítéletek nélkül, saját szemmel/lélekkel nézzétek meg a filmet.
Nem szoktam kétszer nézni filmet a moziban, de ezt már ...-szer megnéztem, és mindig van valami új amit felfedezek benne.