10/10
-NOMAD- 2015 jan. 05. - 21:02:45 10/10
(791/831)
Most nézem, hogy errõl a filmrõl nem írtam semmit, pedig az egyik kedvencem. o.O
Imádom a történetét, a képi világát, a karakterek megformálásait, a zenéit... Egyszerûen úgy tökéletes ahogy van. A mû kereti csodásan körbefogja a cselekményt. A drámai részek jól kivitelezettek, kellemesen hosszúak.
Tetszett a szolid humora, emberséges figurái és a fõhõs jellemfejlõdése.
Romantikus volt, néhol vicces de ami leginkább jellemzi az az, hogy érzelmes. Hihetetlen ugyan maga a történet, de mégis olyan hihetõen adja át a film, hogy nem tud nem együtt érezni az ember.

Aki egy nem mindennapi romantikus, meglepõ és kalandos mesére vágyik "felnõtt köntösben", annak midnenképpen ajánlom, akár többszöri megtekintésre is. :) 10/10 !!!
SpiderZolee 2015 jan. 05. - 20:45:15
(790/831)
Engem nagyon megérintett. Annyira, hogy mikor néztem, teljesen beszippantott. Viszont nem tudom megnézni újra, mert nagyon felkavar. Valahogy katalizál a bennem rejlõ dekadens, depressziós szegmensemmel.Az meg nem hiányzik nekem :) Nem a film a "nagyszám". Meg nem is a történet. De be tud indítani arra fogékony embereknél komoly, mély gondolatokat. Persze, valóban túl van halivúdozva, én (és sokan, de nem elegen :) ) jóval kevesebbõl is értek, és ugye el is kell adni...
10/10
bruckadi 2014 ápr. 11. - 18:58:01 10/10
(789/831)
Bocs, ez más film... :)
A forgatókönyvíró (Eric Roth) stílusát ugyan már a Forrest Gump-ból ismerhetjük, itt még is valami egészen mást valami megfoghatatlant ír. A film mondhatni, hogy talán minden idõk egyik legkülönösebb életrajzi drámája.
Az egész filmet az élet, halál és az idõ múlásának gondolata hatja át egy teljesen új megközelítési módban. A rendezõ (David Fincher) ugyan eltér egy kicsit a klasszikus mûfajától, de talán így is egyik legjobb filmjét alkotja meg.
Megjelennek benne a legmélyebb emberi érzések: fájdalom, félelem, öröm, szenvedély, magány, szeretet.
Ugyan több mint 2,5 órásra nyúlik a történet, de élvezhetõ, elgondolkodtató és legfõképpen szívszorongató élménynek lehetünk tanúi.
És az utolsó képkockák...Brilliáns!
10/10
bruckadi 2014 ápr. 11. - 18:56:07 10/10
(788/831)
A filmszatíra...
Egy életút. Egy TV show. Mégis a kettõ egy és ugyanaz.
Egy nagyon komoly témát boncolgató film, rengeteg emberi érzelemmel és egy teljesen újszerû, egyedi forgatókönyvvel.
A rendezõ (Peter Weir) kiválóan építette fel a cselekményt a tudatlanságtól a végkifejletig. Az operatõri munka kifogástalan, ami egy ilyen filmben elengedhetetlen is.

A történet igen sok metaforikus, nem felszínes (mind képi, mind hangi) elemet tartalmaz, amit a nézõnek kell észrevennie.
A fõhõssel (Jim Carrey) való azonosulás az elsõ másodpercekben megkezdõdik és az utolsó pillanatokig kitart.
A hangulata, a saját világa rettentõen elragadó, átütõ, szinte a filmben érezzük magunkat, részben a kitûnõ technikai kivitelezéseknek köszönhetõen.

Ez a film minden nézõjére valami megmagyarázhatatlan hatást gyakorol...
1/10
oregvejno80 2014 jan. 25. - 22:24:20 1/10
(787/831)
Ez a film... õõõ... határozottan rossz. Sajnálom.
Végignéztem, de nem kis erõfeszítések árán.
Minek kellett ehhez a Brad Pitt?
ad mala 2013 dec. 28. - 15:06:37 Előzmény Újvállalkozó
(786/831)
Szerintem elég részletesen megindokoltam miért tartom ezt a filmet a FG egy (báj nélküli) kópiájának, nyilván azért, mert nem láttam egyik filmet sem... Érdekes logika. Felmerül bennem a kérdés, hogy aki ezt a sok hasonlóságot nem látja, vajon látta-e a filmeket:D.
9/10
Újvállalkozó 2013 dec. 25. - 00:25:39 9/10 Előzmény ad mala
(785/831)
Hát ha te szerinted ez egy Forrest Gump klón, akkor a két film közül nem láttad az egyiket...vagy mind a kettõt. Szerintem szép film, de csak egyszer lehet megnézni. Vagy kétszer: egyszer magyarul, aztán kis idõ elteltével angolul.
justsophiegirl 2013 szept. 30. - 00:38:28
(784/831)
Még gyerekként láttam elõször és határozottan emlékszem, hogy akkor n-e-m t-e-t-sz-e-t-t. Nem igazán értettem a film lényegét, arról nem is beszélve, hogy iszonyú hosszúnak és vontatottnak találtam. Mégis az elkövetkezendõ hónapokban rengeteget gondoltam rá és valahogy nem sikerült kivernem a fejembõl, éreztem, hogy azért ez a film más, mint a többi és valami mély mondanivalója van. Aztán évekkel késõbb már érettebben újra néztem és annyira magával ragadott, hogy azóta is az egyik kedvenc filmem. Különleges kis történeteivel az Amelie csodálatos életére emlékeztet. Szomorú, megható, vidám és egyben elgondolkodtató hisz ez a film magáról az életrõl szól. Egyedül jövünk a világra ahonnan aztán egyedül is távozunk, de addig is bejárunk egy utat, amin találkozunk sok emberrel, akik mind mást és mást tanítanak nekünk az életrõl. Találkozások és búcsúk, kalandok, szenvedély, szerelem, öröm, bánat, magány, szeretet...:)
6/10
naneee 2013 aug. 26. - 19:50:39 6/10
(783/831)
Forrest Gump jutott róla eszembe nekem is. De ez tipikusan az a film, amikor a felénél már a végére vagy inkább kíváncsi, mint arra, hogy mi vezet oda. Ez a szinkron 2-t javít az értékelésen, imádom. Bizarr volt, de a mesés élettörténet nem vonzotta közel sem annyira a figyelmet, mint a Forrest Gump. Nehéz lett volna jó befejezést találni ehhez a történethez, talán még is ez a viszonylag nyugodalmas megoldás volt a jó, de katarzis nem volt. 6/10 az egyedi történetért.
Snooker_ 2013 aug. 20. - 16:23:09
(782/831)
Ez egy minden életeseményt és érzelmet bemutató mû. Összefoglalja azokat a gondolatokat és tetteket, amiket mindenki átérez, vagy átél a Földön töltött ideje során... http://snookerson.blogspot.hu/2013/08/the-curious-case-of-benjamin-button.html
tdk 2013 márc. 06. - 19:48:03 Előzmény ad mala
(781/831)
Ha jól emlékszem, nekem is a Forrest Gump jutott eszembe leginkább, miközben néztem ezt a filmet. Persze nekem is egyértelmûen a Forrest Gump tetszik a kettõ közül, ez a film unalmas, inkább a látvánnyal akarták elkápráztatni a nézõt (meg néhány nagy okossággal, ha jól emlékszem, pl. amikor elõadják, hogy ha nem 5 másodperccel késõbb indul el, akkor már nem...).

Mostanában jutott eszembe pont, hogy a kilencvenes évek közepéig tudtak még olyan igazán jó filmeket csinálni, aztán (talán a számítógépes lehetõségek bõvülésével) ellaposodtak. Nem azt mondom, hogy egyetlen jó film sem készült azóta, de olyanokra gondolok, mint amilyen a Forrest Gump is hangulatában, amiket akárhányszor meg lehet nézni. Mondjuk ez ízlés dolga is, ki min nõtt föl stb.

Egyébként a Forrest Gump arra is jó példa, hogy hogyan lehet értelmesen alkalmazni a számítógépes trükköket, alig észrevehetõen, mégis úgy, hogy tartalmas hatást érjenek el. Nagyon jó film, és hogy még a hozzászólásod végére is reagáljak: a könyv stílusa teljesen más, és több sztori is van benne.
ewcsi 2013 jan. 09. - 20:36:09
(780/831)
Ez a négy szó jutott eszembe a film befejeztével: szomorú, gyönyörû, megható és bizarr.
vitkovits 2013 jan. 09. - 00:02:52
(779/831)
Érdekes volt, szép is, persze azért kár volt ennyire "elhalivúdisozni", mint anno a Titanicot.

Ebben az alapötletben azért jóval több volt, mint egy szép szerelmi történet, meg némi közepes szintû létfilozofálgatás, ráadásul ez a rettenetesen randa vörös fõszereplõnõ, a külseje miatt egyáltalán nem hiteles - holott ott volt "kéznél, a nagyszerû Julia Ormond. Ki hiszi el, hogy egy Brad Pitt-típusú pasas életre szólóan beleszeret egy ilyen lemegy-a-bányába-följön-szénbe? Holott Julia Ormondról ugyanezt csont nélkül elhihetné bárki.

Hú, de szeretném ezt a qrvajó alapötletet megfilmesítve látni Magyarország XX. századára nézve, mondjuk az 1905-1995 közti idõszakot átfogva! Abban minden benne lenne. Többek közt egy szinttel magas'b szellemiség.
10/10
nimrod666 2013 jan. 08. - 23:52:47 10/10
(778/831)
Amikor adják, én szinte mindig megnézem. Engem mindig nagyon leköt, még akkor is, ha nem az elejétõl kezdem el nézni. Akárhányszor is nézem meg ezt a filmet, mindig végig sírom.
10/10
Jucis 2013 jan. 08. - 23:40:35 10/10
(777/831)
Harmadszor láttam, de most is elkápráztatott. Egy Fincher-Pitt-Blanchett-Desplat alkotás, tehát páratlan. Mindenki beletette, amit lehetett. Szerintem mûvészi, és magával ragadó. 10/10
1/10
Shayne.Fawntanna 2013 jan. 08. - 23:24:35 1/10
(776/831)
Túl hosszú. Nyáron láttam DVD-n, túl hosszú. Vontatott, és nem mûvészi. Én pedig mûvészlélek vagyok. Nem tetszett, és utálom Pittet :D
10/10
viskia01 2013 jan. 08. - 15:52:06 10/10
(775/831)
Érdekes, hogy milyen korán látni már, hogy Brad Pitt van öregebbre, majd egyre fiatalabbra sminkelve. De, ez csak egy apróság, azonosulni kell vele, és a film, élmény lesz. 10 pont!
ad mala 2013 jan. 08. - 12:47:30
(774/831)
Ez a film egy nyomorult Forrest Gump klón (igaz a forgatókönyvíró csak saját magától "lopott"). Kisgyerek születési rendellenességgel, a többiek kirekesztik, tollpihe vs. kolibri, rákászhajó vs. már nem tudom milyen hajó, háború bámulatos megúszása, amerikai történelmen átívelés, a mammma szoknyája stb.
Azzal a nagy különbséggel, hogy ebben a filmben nincs az a báj, mint az imádnivaló FG.-ban, és egész egyszerûen unalmas. Vontatott. Türelmes nézõ vagyok, de nagyon vártam a végét. Arról nem beszélve, hogy milyen beteges az egész alapsztori (és mennyire nevetséges, hogy mindenki épp csak picit lepõdik meg azon, hogy ez az ember visszafelé öregedik, kb. mintha csak annyi lenne hogy csonka a karja, mint valami idióta gyerekmese. David Fincher egyik mélypontja.

Arra azért kíváncsi vagyok, mennyi a közös Fitzgerald könyvében és a filmben. (És a F.Gump könyv és filmváltozata között... Aztán a végén kiderül hogy Winston Groom lopott Fitzgeraldtól:).
10/10
BartfaiAgi 2013 jan. 08. - 09:56:21 10/10
(773/831)
szeretem ezt a filmet és örülök, hogy ma újra megnézhetem:) 10 pontos:)
10/10
marky 2013 jan. 08. - 09:00:02 10/10
(772/831)
Aequitas!!! Szót nem érdemelnek, hagyd!
Underworld - A vérfarkasok lázadása, Született feleségek, Dr. Csont, stb. filmekért rajonganak, nézd meg a hozzászólásaikban. Pfffffff.....