10/10
Torino74 2011 okt. 30. - 14:37:21 10/10
(731/831)
Na végre leadják, szuper film, nagyon tetszik!
Nekem megvan, szinkron nélkül is nagyon jó!
10/10
10/10
Ford Mustang 2011 aug. 23. - 18:05:25 10/10
(730/831)
Zseniális a szinkron is, legalább egyszer nézd meg úgy is. Nem hinném, hogy eredeti nyelven jobb lenne.
luigicriminal 2011 aug. 23. - 16:41:12
(729/831)
Mit tudtok mondani a szinkronról? Nyilván eredeti nyelven sokkal jobb, de azért a magyar is nézhetõ?
delfinoraptor 2011 aug. 21. - 13:32:31
(728/831)
Szerintem szenzációs film. Mindenképp érzelmi nyitottságot igényel. Rengeteg érzelmet mutat be, de nem erõszakkal sulykolja az emberbe azokat, hanem stílusosan és lágyan mutatja be. Ezen kívül felnõtté válás, az idõ relativitása, a véletlenek összjátéka...rengeteg dolog van a filmben amitõl egyedivé és rendkívülivé válik. És mindez csak a felszín. Így jó, ahogy van, és megéri többször megnézni.
10/10
Ford Mustang 2011 júl. 31. - 15:53:51 10/10
(727/831)
A film hossza 159'
scoobylee 2011 júl. 31. - 10:53:49
(726/831)
Elolvastam a véleményeket és hát elõször nem gondoltam, hogy ennyire meg van osztva a csapat. Én azonban azok pártjára állok, akik jónak vélték a filmet, sõt 'zseniálisnak'.
Egyszer-kétszer ugrott be a Forrest Gump, de max. csak olyankor, amikor: Jé, az egy olyan fa, mint amilyen a Forrest Gumpban volt! Attól még, hogy életrajzi film, nem hasonlítható az FG-re, mivel nincsenek benne lépten-nyomon vicces beszólások, fordulatok. Egy dologban tényleg hasonlít: mind2ben az egyik pár látja meghalni párját a film végén, de ez sztem minden 3.filmben elõfordul.
Egy teljesen más felépítésû film, mint egy átlagos, hiszen már az alaptörténet is meg van csavarva azzal, hogy a fõhõs visszafelé öregszik, de mégsem érzem ezt teljesen kihasználva. Végülis csak 1-2 embernek mondja el õszintén, hogy öregen született. Azokat a szituációkat hiányolom, amiben több embernek elmondja, hogy õ bizony pelenkásan fog meghalni. A filmbõl nem lehet megtudni, hogy Elizabeth Abbotnak elmondja-e élete titkát. Mike kapitánynak nem mondja el, de miért? Mitõl félt?
Daisy nélkül a film valószínüleg nem állná meg a helyét, Blanchett alakítása majdnem egyenlõ volt a tökéletessel, szerintem õ megérdemelte volna az Oscart. Én nem tartottam õt szép nõnek, mert pl. a Robin Hoodban nem volt jól öltöztetve, nem volt jól sminkelve, de itt nagyon jól volt sminkelve, igazán neki való szerep volt!
Benjamin, mint fõhõs, szimpatikus volt, nagyon sajnálni lehetett akkor, amikor egyre csak fiatalodott, de csak kívülrõl. Belülrõl már elkezdett felejteni, öregedni. Amikor visszatért Daisyhez, akkor mondja, hogy csak kívülrõl ilyen fiatal, akkor lehet talán utoljára legjobban sajnálni Pittet, mert valahogy tudni lehet, hogy utoljára van a képernyõn, és valóban, nem látjuk többé. Aztán amikor Daisy találkozik a kamasz Benjaminnal, ekkor vártam egy kis kirohanást Daisytõl, hogy: Én vagyok az, Daisy, nemismersz, meg hasonló sírós dolgokat, de szerencsére nem kaptunk egy ilyet, mert vhogy másképp ment volna le elõttünk Blanchett. Egy erõs jellemû, határozott nõt ismerhettünk meg, és ez a kirohanás valószínüleg szétrobbantotta volna a Daisyrõl megteremtett illúziónkat. A végén, amikor Benjamin, mint csecsemõ, ránéz élete szerelmére és meghal, jónak találtam, hogy nem tesz rá még egy lapáttal a film csöpögõsségére, így is elég vizes lesz minden a végére, de jó volt, hogy Daisy nem kezdett Miért?!-ezni.
A film mondanivalója szerintem remek, kiváló. Az élet olyan, mint a klotyó. Rengeteg sz-r van benne és lucsok, de egy húzással le lehet vinni az egészet a nemtomhova. Vkit itt zavart, hogy sok benne az mellékszereplõ, hogy pontos legyek: tízpercszereplõ. Ha mindegyik tízpercszereplõre jutott volna húsz, akkor 164 helyett 190 percet kaptunk volna. Ráadásul ez egy életet feldolgozó film, és szerintem a te életedben se lesz, vagy nincs csak egy mellékszereplõ.
És hogy visszatérjek a film mondanivalójára, az élet veszélyes játék, nem szabad elönteni alkohollal, cigarettával. Benjaminnak se tetszett, amikor Daisy rágyújt, s kérdezi: Dohányzol? Erre Daisy: Már nagy vagyok, már szabad. Gyakran ilyen mondattal dobjuk sarokba az egészségünket fiatalon. Vigyáznunk kell életünkre, szeretteinkre.

A végén besírtam félig meddig, s talán akkor sajnáltam Daisyt és Benjamint, amikor Benjamin azt mondja, hogy apa kell neki nem játszópajtás, ezért elmegy. Az apasággal megválik és inkább beletörõdik saját sorsába, miszerint neki el kell mennie, minthogy lányának ne legyen normális apja. Az önzetlenségre tanít akkor is, amikor Benjamin nem lesz mérges apjára, amiért nem nevelte fel, megértette apját, hiszen a film egyik legjobb tulajdonsága, hogy Benjamin tudja magáról, hogy félig meddig szörnyszülött, és nem arról szól, hogy keresi a megoldásokat arra, hogy hogy lehetne ezt vhogy visszaálítani, nem okol másokat, apját, anyját, hanem elfogadja önmagát, és a mi világunkban talán ez az egyik legritkább tulajdonság.

Fitzgerald rendkívüli történetet írt, a díszlet-, jelmez-, látványtervezõk és a sminkesek kitûnõ munkát végeztek, szerintem a film abszolút százas, aki erre 2-est meg 1-est ad, az várhat élete végéig jobb filmet ebben a mûfajban, de nem nagyon kap, hacsak nem nézegeti állandóan a Forrest Gumpot, mert az talán üti. Megérdemelte a 3 Oscart, de talán még megkaphatta volna Cate Blanchett is a szobrocskát. Érdemes megnézni egyszer-egyszer, és utána végigondolni, hogy jól alakítjuk-e saját életünk útját.

100%!
8/10
M.Zs.F 2011 jún. 15. - 19:12:46 8/10
(725/831)
Jóisten inkább megirom, amit meg szeretnék, aztán haladok tovább, mert némelyik hozzászólástól agyrémet kapok. Szexrõl szól, meg nem értem, meg miért úgy fejezõdik be ahogy befejezõdik??? Akinek a szexrõl szól annak javaslom városának szexshopját, aki nem érti, annak egy Barbie mesét kivánok, és hogy miért ez a vége? Csak.

Ez egy olyan varázslatos kis mese, amit annyira jó nézni, mert teljesen kikapcsolja az embert. Szépek a párbeszédek, szépek a szinészek benne, és elegánsan játszanak. Könnyedén, és ez számomra átjön a film hangulatán is. Szeretem nézni, megpihen az agyam közben. Másik ilyen filmem amit emiatt szeretek az a Nagy hal. Nekem egy kategória. :)

10/8
mdm08 2011 jún. 07. - 21:19:37
(724/831)
Amennyiben szeretnéd a filmet, írj!
dcecilia@mailbox.hu
10/10
mr.nobody 2011 máj. 31. - 13:56:08 10/10
(723/831)
Nekem tetszett nagyon jó kis film.Brad Pitt meg nagyon nagy volt a Jesse James filmben volt sztem a legnagyobb de amit itt mûvelt zsenmiális volt nem is értem h nem kapta meg az Oscart no de mindegy és a szinkronhangja valóban jó választás volt Fekete Ernõ Tibor volt(leginkább C.Bale hangja).A többi szereplõ is nagyon jó volt de külön öröm volt látni Jason Flemynget végre játszott egy ugymond híressebb filmben kicsit alúlértékelt színésznek tartom õ emelte a színvonalat meg a zenék is jók voltak. Grat Finchernek egyre jobb filmeket csinál. Én 9est adnék de mivel ez a tesóm egyik kedvence megadon neki a 10est. PEACE
10/10
PivarnyikKrisz 2011 ápr. 15. - 18:43:53 10/10
(722/831)
Már borzasztó sokszor hallottam errõl a filmrõl,de sosem néztem meg. Mindig valami más mellett döntöttem. Most szerencsére megnéztem.
Életem második legjobb filmdrámája. Micsoda ötletes alkotás,lenyûgözõ. Ha a film rossz is lenne,már az ötlet miatt jó értékelést adnék,de hál’istennek a film is nagyszerû. Az eleje rendkívül megható és nagyon szépen van felvezetve a történet. Óriási pozitívum a történet „elmesélése”. Az idõs nõ emlékeinek felidézése valami csoda mód megható volt.Megemlíteném még a dialógusokat. A film nagy része mesés párbeszédeket és gondolatmeneteket tartalmazott. Brad Pitt magyar hangja kitûnõen cseng, egyszerûen csak jó volt hallgatni. A cselekmény teljes egészében élvezhetõ. Egy percig nem volt unalmas. Az öregek háza ötlet is találó. Gyakorlatilag minden szereplõ tetszett,külön kiemelném a hajós kapitányt. Meglepõen jól alakított. Na és hát, Brad Pit szenzációsan játszotta a szerepét. .Nem találok jelzõket a filmre… lenyûgözõ volt,szívbemarkoló és egyszerûen tökéletes. Egyetlen negatívumot sem tudok megemlíteni és ennek köszönhetõen nem is tudok 10/10-nél rosszabbat adni. Mindenkinek ajánlom aki szeretne látni egy igazán jó alkotást.
SPOILER
Visszafelé haladó életének minden pillanatát kiválóan tükrözte a film.
SPOILER vége
10/10
base84 2011 ápr. 02. - 03:10:21 10/10
(721/831)
Mélyen megindító, bámulatos alkotás!!!
9/10
epertisztas 2011 márc. 28. - 13:16:20 9/10
(720/831)
Csodálatos, elgondolkodtató alkotás :)
10/10
Timcsih 2011 márc. 27. - 00:15:39 10/10
(719/831)
nagyon tetszett,csak én azt hittem, hogy úgy fog meghalni ,hogy egyre kisebb lesz míg végül sejt nem lesz belõlexD
brigimigi 2011 márc. 26. - 22:34:39
(718/831)
eléggé kritikus vagyok ami a filmeket illeti, de ebben nem találtam hibát. a színészi játék zseniális, a történet brilliáns, ugyanakkor megindító és elgondolkodtató film. 10/10
9/10
Joey Tribbiani 2011 márc. 02. - 22:08:52 9/10
(717/831)
Egy gyönyörûszép filmdráma csakúgy, mint a Remény rabjai, a Halálsoron, a Forrest Gump, vagy a Tökéletes világ.
Soha nem jutna eszembe, hogy megrendezzek egy ilyen filmet...ha valaki mesélné, hogy dióhéjban az a lényege, hogy valaki vénemberként születik, hát kinevetném és közölném vele, hogy ebbõl a sztoriból nem lehet filmet csinálni. Nos nálam az abszolút tökéletes film a Halálsoron és a Remény rabjai (mind a két csodát Stephen King írta és Frank Darabont rendezte meg)
A tökéletes világ és ez a film nálam 9 csillagot ér! Szép munka volt!
10/10
blake11 2011 febr. 27. - 16:09:03 10/10
(716/831)
Igaz történet?
Szal ez az egész megtörtént..?
Andrispe 2011 febr. 27. - 12:42:15
(715/831)
Azt kihagyták a leírásból, h a film igaz történet alapján készült.
5/10
ShelbyGT0303 2011 febr. 27. - 09:08:53 5/10
(714/831)
Az alapötlet érdekes, nem is lett volna rossz film, ha mondjuk másfél órába "tömörítették" volna, és nem tartana végtelenül hosszan, 166 percig... Így viszont sok helyen unalmas, vontatott. De egyszer meg lehet nézni.
Csymby23 2011 febr. 27. - 08:34:55 Előzmény böbrincs
(713/831)
Hoppá! Ez a film elkerülte a figyelmemet, de már az alapsztori is eredeti, no meg Brad Pitt is garancia egy jó filmre : ) Már töltöm is le! :F
10/10
böbrincs 2011 febr. 24. - 15:41:28 10/10
(712/831)
Remek film!