4/10
emirates82 2012 dec. 21. - 22:17:10 4/10
(771/831)
Borzalom....Sem normális történet,sem normális forgatókönyv.Az annak idején nagy dérrel-durral beharangozott film pont nem ér egy forintot sem..
1/10
makovecz1972 2012 dec. 21. - 17:09:46 1/10
(770/831)
egy unalmas gagyi film. Tõlem 10/1-et kapott!
delfinoraptor 2012 dec. 11. - 11:28:03
(769/831)
Elsõre csodálatosnak és kiválónak találtam a filmet, de másodszorra már nagyon unalmas volt. Kreatív és jó, de csak egyszer.
1/10
Ng123 2012 szept. 24. - 16:52:21 1/10
(768/831)
Finchernek sikerült megrendeznie mégegyszer a Forrest Gump-ot unalmasan humor nélkül és undorítóan nyálasan...
Szégyen 1/10
tdk 2011 nov. 15. - 21:25:05
(767/831)
SPOILER

Ez lemaradt: szóval a pisztollyal lövöldözés azért volt gond, mert helyette inkább fedezékbe kellett volna húzódniuk. Úgy viselkedtek, mint pár félõrült, akik láttak egy amerikai akciófilmet, és el akarták játszani a fõszereplõ alakítását. :)
tdk 2011 nov. 15. - 21:22:13 Előzmény Andromeda
(766/831)
Én is így voltam ezzel a filmmel. Õszintén szólva nem vártam túl sokat tõle, így még akár pozitívan is csalódhattam volna benne, de ez nem történt meg. Szerintem is leginkább a vége (elõtt nem sokkal) a megható, maga a film pedig olyan, mintha ennek a két és fél órás felvezetése lenne. Nem tudott igazán lekötni, és azok a nagy igazságok, amiket szájbarágósan kimondott, csupa olyan dolgok voltak, amik az embernek magától is eszébe jutnak. Technikailag jó (érdekes) film, de ez önmagában kevés. Valahogy nem érzõdött a mélysége az egésznek.

SPOILER

Volt benne egy érthetetlen jelenet is, amikor elkezdenek lõni egy tengeralattjáróra. Még az rendben, hogy a kezdeményezés miatt támadták meg (hiszen nem biztos, hogy végig lapíthattak volna a sötétben, habár a megtámadott hajó elvileg le kellett, hogy adja a pozícióját, így már nem maradt titok a tengeralattjáró holléte), de hogy miért kellett egyeseknek pisztollyal lövöldözniük akkora távolságba...

De írta más is, hogy volt még öncélú jelenet a filmben. Az apával való újra találkozás viszont szerintem nem lett valami erõs.
richi95slipknot4ewer 2011 nov. 14. - 14:40:32 Előzmény Papa13
(765/831)
A vietnami lany nem oregedett,csak par het alatt megereszkedett anyira a bore,hogy ugy nezett ki mint egy oreganyo,de mas nem valtozott!!!Sajnos a sajto ojan szalagcimet adott neki ami nagyon megteveszto!!!
9/10
Voldemort 2011 nov. 05. - 13:57:30 9/10
(764/831)
Nekem nagyon nagy film volt. Az M1-en néztem meg, ott láttam elõször. A grafika lenyûgözött, és a történet is megható. Nem kell bogozni, aki látta az nem csalódik, mert olyan érdekes... Meg kell nézni.

10/9.
blowup 2011 nov. 05. - 12:46:25
(763/831)
Moziban nem tartottam érdemesnek, most viszont nem bánom a rászánt idõt.
Mi értelme az életének? Akárcsak sokmilliárd embernek látszólag semmi, vagyis nem tudjuk, de ez még nem jelenti azt, hogy ne lenne. A filmnek mi az értelme? Akárcsak a többinek.
Szokj hozzá ardian az öregedés-halálhoz, aki végigéli az életét ez a természetes sorsa, de még elõtte a felmenõit is át kell segítenie.
Szerintem pont azért jó film, mert sok kérdést hagyott nyitva, és végig fenntartja az érdeklõdést a nézõben.
10/10
Lehetõség 2011 nov. 05. - 12:08:44 10/10
(762/831)
Elsõrangú, nagyon szép film. Sok-sok apró szépséget találunk a filmben. Ardian a hiányjelek benned maradtak és nem a filmben. Nekem teljesen átjött ez a rendkívül felkavaró, mély, gyönyörõ alkotás. Egyértelmûen 10/10.
AvatáR Gil Maerth 2011 nov. 04. - 10:50:11
(761/831)
én is ezt mondom: valami hiányzik belõle.
AvatáR Gil Maerth 2011 nov. 04. - 10:48:38
(760/831)
tényleg, az az Edmund Mortimer-es idézet , amit az egyik szereplõ idéz: honnan van?
Mondta hogy Shakespeare, csak azt nem : melyik mû.
:(
ardian 2011 nov. 03. - 09:09:25 Előzmény fáklyás menet
(759/831)
Elvártam volna, hogy adjon egy választ, igen. Hogy B. életének mi volt értelme, hogy adjon feloldozást, egy kis reményt.

Ha már itt sokan a Forest Gumphoz haonlítottátok, ott kaptunk "válaszokat". Forest azért élt, hogy szerethessen, megkapja a végén, amit akart, ha rövid idõre is, és Jenny halála után ott marad a kisfiuk, aki új értelmet ad az életének, mert gondoskodnia kell róla, fel kell nevelnie. Belõle jött, hasomnlít rá, mégis tökéletesebb, mert okosabb is. Felfénylik a jövõ ígérete: tovább élünk a gyermekeinkben.

Ebben a filmben nincs ilyen. Benjamin otthafyja a lányát, nem kíván az apja lenni, meg se próbálja. Pedig lehetett volna ez a világ legérdekesebb, és értékes apa-lánya kapcsolata, csak éppen nem stokványos. Arról sem tudunk meg sokat, a lánynak milyen volt a kapcsolata az anyjával. Itt a gyerek csak mellékszereplõ.

De ne értsetek félre, nem akarom azt mondani, hogy csak egy gyerek lehet az élet értelme. Ott a mellékszereplõ úszónõ, aki idõsen bár, de legyõzi önmagát és megcsinálja, amire vágyott, õ is kiteljesedett ebben.

De a fõszereplõ csak sodródik az egész filmben, nem alkot semmit, nem hagy nyomot maga után és a különleges életvonala sem tesz hozzá semmit se a személyiségéhez se az élettörténetéhez. Ugyanazt tudja felmutatni, mint bármilyen átlagember: megszületik, felnõ, valamit dolgozgat, szerelmes lesz, gyereket nemz, elhagyja, meghal. Pedig ettõl a különleges életúttól többet várnánk. Hogy ettõl bölcsebb, jobb ember, adakozóbb, akármi...

Bennem sok-sok hiányjel maradt, nem tehetek róla...
SpiderZolee 2011 nov. 02. - 19:33:53 Előzmény ardian
(758/831)
Az élet értelmét nem lehet "csak úgy" megmondani. talán nincs is...viszont ez az alkotás is ad némi mentális lökést ahhoz, hogy jobban, mélyebben lássuk az életünk útját, állomásai, törvényeit, és persze a végállomást. Az élet értelmét mindenkinek magában kell elrendezni, összerakni az életutat, célokat, álmokat, erkölcsi normákat, megismerni saját magát, mindenféle korlátaival és lehetõségeivel. Ezek után az úton úgy tud végigmenni, mintha tudná az élet értelmét, és jó eséllyel akár boldog is lehet.
"Korántse vonz ily dõre képzelet,
A célt, tudom, még százszor el nem érem.
Mit sem tesz. A cél voltaképp mi is?
A cél, megszünte a dicsõ csatának,
A cél halál, az élet küzdelem,
S az ember célja e küzdés maga."
6/10
offtopic
fáklyás menet 2011 nov. 02. - 17:12:52 6/10
(757/831)
Nem mondta meg a film, mi az élet értelme? Mert elvártad volna ezek szerint?
ardian 2011 nov. 02. - 12:53:14
(756/831)
Számomra kicsit nyomasztó volt a film a sok halál, öregség, öregedés témával, és sajnos a végén sem volt "feloldozás", katarzis, nem mondta meg a film, mi az élet értelme, mi volt Benjamin különös életének értelme, miért ezt az utat járta be, ezért hiányérzetem maradt. Pedig nagyon jól indult, lebilincselõ volt, végre nem egy szokványos történet... csak a vége nem volt jól megoldva.
10/10
andesz89 2011 nov. 02. - 10:02:11 10/10
(755/831)
nagyon szeretem ezt a filmet bármikor meg tudom nézni és hogy most az m1en adták kíváncsi voltam a szinkronra.volt benne egy-két elfordítás a szövegben ami szerintem eredetiben jobban hangzik.
Queenie szinkronja volt ami kifejezetten nem tetszett de a többieké egész jó volt de azért maradnék az eredeti nyelvnél.
AvatáR Gil Maerth 2011 nov. 02. - 09:54:58
(754/831)
egyfajta fordított Forrest Gump, igen. Csak darkosabb.
És elnézték pár helyütt a logikátlanságokat is. pl: csókolozás elõtt már járt bordélyházba.

vagy: hogy jött haza Indiából amikor folyton fiatalabb lett?
Szerintem a dramaturgia szempontjából jobb lett volna, ha a misztikus Indiában marad és jöhetett volna a nagy páthosz a végén :)

10/7 mert megindító, keserû és mert gondolkozásra, változásra késztet.
szerintem nincs olyan kimûvelt emberfõ aki e mû után ne lenne szolidárisabb !
6/10
fáklyás menet 2011 nov. 01. - 23:57:50 6/10
(753/831)
Az ötlet kiváló, a történet kibontása jó, a film maga közepes, elnyújtották, mint a rétestésztát.
offtopic
kata3 2011 nov. 01. - 23:20:46
(752/831)
Nekem is a Forrest Gump jutott a filmrõl az eszembe. És nem csak a fiatal, inkább az öreggé maszkírozás az elképesztõ, és fõként a filmtrükkök pl. a testmagassággal.