7/10
Kayley 2007 dec. 27. - 22:04:49 7/10 Előzmény perecesek
(22/102)
Hát, mi heten néztük meg a filmet, és egy barátnõmet meg engem leszámítva a többiek szemüvegesek. Csak rátették a 3D-set a szemüvegükre oszt' ennyi. Nem mondták hogy zavaró lett volna, bár gondolom kényelmes se lehetett éppen... :/
osg82 2007 dec. 26. - 11:27:41 Előzmény perecesek
(21/102)
Bár én nem vagyok szemüveges, így nem tudtam kipróbálni, de ami szemüveget adnak akkora, hogy az egykori SZTK keret sírva jön receptért. Nem tudom kizárni, hogy simán ráfér egy dioptriás szemüvegre, persze nem mindegy, hogy annak mekkora a kerete.
A bátyámnak egy diszkrét keretû, kb 3 cm magas és 13 cm széles szemüvege van, arra fel tudta venni. Viszont õ nem a moziban tette ezt, hanem pár nap múlva hülyéskedtünk azzal a csinos mûdarabbal. Szerintem ha elmégy a vesztendbe, meg tudják mutatni jegyvásárlás elõtt. A szemüveget a jegykezelésnél vagy a terem bejáratánál adták - már nem emlékszem pontosan.

A film szar, a látvány döbbenetes. Talán mégegyszer megnézem emiatt.
Castia 2007 dec. 20. - 10:08:33
(20/102)
Látod ez egy jó kérdés. A 3D-s szemüveg olyan mint egy napszemüveg, elég vastag, merev mûanyag kerettel, egy rendes szemüveg fölé bajos lenne feltenni. Ha nincs kontaklencséd, akkor érdemes lenne felhívni a mozit, és náluk érdeklõdni, van-e erre valami más megoldásuk.
perecesek 2007 dec. 19. - 11:40:39
(19/102)
Én még nem láttam a filmet, ezért nem tudom, miféle a hozzá való szemüveg. Gondoltak a rövidlátókra? Aki szemüveggel nézi a filmeket az hogyan tudja felvenni a 3D-s szemüveget?
devil-doll 2007 dec. 14. - 17:42:28 Előzmény Kayley
(18/102)
ez a film csak azért elõnyös,mert könnyû lesz belõle számítógépes játékot csinálni...de most komolyan,miért hiszik azt, hogy bármit odadobnak az emberek elé az eladható?nagyon sajnálom, hogy megnéztem,számomra nem volt élmény...
7/10
Kayley 2007 dec. 14. - 11:06:41 7/10
(17/102)
Én szerdán néztem meg a barátaimmal, már csak a 2. sorba kaptunk jegyet, de ez annyira nem volt gáz.
A film maga szerintem nem egy nagy szám, látszik hogy a sztori alaposan le lett butítva (kizárt, hogy az eredeti eposz is ilyen gyenge történettel bír XD), a jellemek nincsenek éppen kidolgozva, stb. De a látvány az pazar :D A 3D-s moziélményért szerintem mindenképp megérte megnézni ^^
Amúgy a film magában sem volt rossz, de lehetett volna sokkal jobb is. Gondolom itt a cél nem az volt hogy csináljanak egy remek sztorival és kidolgozott karakterekkel zsúfolt fantasyt, hanem az hogy összehozzanak egy látványos mozit, és ez szerintem sikerült is. Én mindenesetre jól szórakoztam a filmen. Nem számítottam ennyi vicces jelenetre, de a végén úgy voltunk vele, hogy ez egy jó kis vígjáték, amit az ember egyszer megnéz, de semmi több. A 3D-s vetítés adja hozzá azt a pluszt, amiért az ember nem bánja meg hogy moziban megnézi. Szerintem.
Vadrenalin 2007 dec. 06. - 02:10:36
(16/102)
Ne aggódj, a szemüvegeket steril csomagolásban kaptuk és megtarthattuk film után.
Anteris 2007 dec. 05. - 20:57:49
(15/102)
fúj, nem dzsuvások azok a szemüvegek? Gondolom utoljára a gyárban törültek rajta egyet a ronggyal.
Vadrenalin 2007 dec. 05. - 18:23:49
(14/102)
Na, ennek a mondatnak egyetlan szavával sem értek egyet: Több apró részlet miatt is a film elsõ fele jobb mint a vége, de összeségében remek mozifilm.

Szerintem a film elsõ fele egy idealizált mesének tûnik, aztán elindul az eposz drámai vonala (azért még mindig kellõen látványosan) és a zárókép az, ami még némi gondolkodásra is késztet. De nem nagyon hiszem, hogy 3D nélkül is élveztem volna a filmet. Nem is nagyon értem, hogy 2D-ben mit kezd a nézõ azokkal a beállításokkal, amelyeknek láthatóan az egyetlen funkciója, hogy kijöhessen valami térben az orrunk elé.

Én persze nagy 3D rajongó vagyok, még az Andy Warhol féle Frankenstein filmet is képes voltam élvezni :-)) Ezért a legfontosabb infók:

A film nem gagyi piros-zöld szemüveges 3D film, hanem a sokkal jobb minõségû polarizált fénnyel dolgozó változat, amihez nem kényelmetlen papírszemüveget adnak, hanem jó minõségû mûanyagkeretest. Ez a hagyományos megoldáshoz képest könnyebben adja ki a térbeli képet és a színeket sem rontja el.

A Westendben a negyedóra különbséggel kezdõdõ két verzió közül eddig mindig a korábbi volt a 3D-s.
De vigyázat, mivel ezt speciális gépen vetítik, amin a hagyományos reklámok nem leadhatók, pontosan kell érkezni a meghirdetett kezdési idõpontra!
baadu 2007 dec. 05. - 12:50:54
(13/102)
Azt leszámítva, hogy nem hiszem hogy szilikon mellel és tûsarkúval írták le eredetileg Grandel anyját teljesen jó. (illetve Beowulf a barbár, a csaták õsi hõse teljesen szõrtelen...picit se hihetõ) Igazából ez se nagy hiba, sõt még mosolyogni is adott okot. A Grandeles részt nagyon trasmúvisra csinálták meg, de még pont passzolt a filmbe.
A fõbb karakterek olyan pontossággal vannak megcsinálva, egy egy pillanatra teljesen élethûek, sajnos egyes mellékszereplõk inkább számítógépes játékra hasonlítanak. Kárpotol minket az amúgy megoldhatalan látványvilág és a hangulat.
Több apró részlet miatt is a film elsõ fele jobb mint a vége, de összeségében remek mozifilm.
Hrothgar ünnepe, nagyon jó, valahogy így képzelem egy félig barbár mulatságát. A bálványimádás is remekül van ábrázolva, de ez nem feltétlen a rendezõ érdeme, hanem a régi könyvé.
seti 2007 dec. 04. - 09:43:18
(12/102)
A film csak a Westendben megy 3D-s változatban, ott is csak egy teremben. Gyõzõdj meg róla, hogy a 3D-s elõadásra veszel jegyet, mert 2D-ben is vetíti a mozi.

A jegyárból már következtethetsz. A normál a szokásos 1250Ft, a 3D-s jegy ára 1750Ft. Ahogy elnézem a mûsort ezen a héten is 10:00 -kor kezdõdik az elsõ 3D-s vetítés. Ezután két és fél óránként követi egy újabb vetítés.
worldpeace 2007 dec. 03. - 22:23:33
(11/102)
Meg tudja valaki mondani, h. a Corvinban megy-e 3D-ben?...
10/10
sztibivánder 2007 dec. 02. - 22:02:30 10/10
(10/102)
Hát nemtudom, én ma néztem meg és néha szakadtam a nevetéstöl igaz csak mi páran haverokkal :) nekem nagyon tetszett jol megvolt csinálva nemvolt tul rövid , nekem tetszett.
10/10
rot 2007 dec. 01. - 23:40:06 10/10
(9/102)
Utoljára 3D-ben a Freddy halálát láttam moziban, de ez... Az elsõ pár kép alatt egyszerüen fülig ért a szám a nevetéstõl (a látvány miatt!), annyira durva volt! :) Nekem maga a film is nagyon tetszett. Egyszerû emészthetõ mese, brutális látvánnyal. Én pont ezért járok moziba!:) Várom a többi 3D- s filmet is!
Seemann 2007 dec. 01. - 01:52:51
(8/102)
A film nézhetõ, vannak benne izgalmas, érdekes részek. Szerencsére csöpögõs sem lett, ez külön öröm.

Viszont "Andzselina Dzsolitól" most már borsódzik a hátam. Pár éve még egy iniciálés senki volt, ma meg film nem készülhet nélküle, a Brad Pitt utánfutójáról, mint valami nagyasszony, akkora hátszéllel hogy a fogast is viszi a kabáttal együtt. Szépen megretusált, kibõvített derékkal, mert hát szegénynek abból nem adatott.

Egyébként inkább amellett vagyok, vagy teljesen animált legyen egy film, vagy normál, de ne kutyulják-keverjék, mert az egyben a film halálát is jelenti.

U.i: Grendeltõl majdnem lecsokiztam a bokámat.
E-gábor 2007 nov. 27. - 21:33:05
(7/102)
Nekem ma volt szerencsém megtekinte a filmet premier elõtt, és hát azt kell mondjam nagyon jó, elég élethû lett ahoz képest hogy animációs film, ugyan az a technika mint a polar expressnel, biztos hogy amint idõm engedi megnézem 3D-s változatban is.
myrcy 2007 nov. 21. - 12:30:48
(6/102)
Stay with me...give me a son... and I should make you the greatest King!
BlackFish 2007 nov. 13. - 16:10:01
(5/102)
Én már veszettül várom jó ideje és remélem, hogy az animációs technika miatt nem lesz vacak. Egy olyan látvány, mint a 300 esetében, nem lenne rossz. Ugyanakkor bízom Gaiman forgatókönyvében is:)
Egyébként az eposz maga is remek olvasmány (pl. Tolkien rajongóknak), régebben írtam egy kis alliteráló paródiát az elsõ énekrõl, amelyben meghenteli Grendelt; ha érdekel, **moderálva**
angellany 2007 nov. 07. - 17:50:03
(4/102)
Nem tudom,h milyen,de nagyon látszik rajta,hogy tiszta számitogépes izzé,amilyen elõzetest láttam benne.Lehet,h túl mû lesz,majd meglátjuk!Én a Gerard Butleres Beowulf&Grendelt szerettem amit a tv is leadott!!!!!!!!!!!!!!
Sarolt 2007 nov. 07. - 17:43:23
(3/102)
Én is kíváncsi vagyok... a 8. századi óangol nyelven írt eposzt úgysem fogom egyhamar elolvasni... :D
Az érdeklõdõknek: http://hu.wikipedia.org/wiki/Beowulf