Téma: Berlin 36

Zahire69 2019 szept. 09. - 14:09:49
(22/22)
Egy picikét zavart, hogy a magasugró szám győztesét, a magyar Csák Ibolyát nem említik meg a film végén, csak egy pillanatra mutatják a versenyzőt, ahogyan ugrik, egyébként tetszett.
tortura 2019 jún. 28. - 17:02:21 Előzmény kardkovacsi
(21/22)
Ahhoz agy kéne meg némi történelmi műveltség, hogy ezt felfogja. Ezek híján viszont egyszerűbb csak úgy simán ráhagyni.
kardkovacsi 2016 márc. 11. - 20:53:21 Előzmény Giokute
(20/22)
Ja de ha veled egyszer így bánnának az életben akkor visítva menekülnél. Szánalmas vagy.
1/10
Giokute 2016 febr. 27. - 18:14:48 1/10
(19/22)
Nagy nulla semmitmondó film, csakúgy a Szául fia
Megkapta ez is a hulukamu oszkárt
tortura 2014 okt. 31. - 15:16:12 Előzmény Hatnull
(18/22)
Tökéletesen egyetértünk. Amit viszont nem értek a hasonló hsz-ek íróit illetõen: ha nem érdekli a téma, megértem. Ha nem tetszik a film, azt is megértem. De azzal nem tudok mit kezdeni, hogy annyira nem érdekli, hogy meg sem nézi, de azért kommentel. Ugató kutya legyek, ha ezt értem. Ahogy én sem megyek fel fõzõs mûsorok meg sci-fi filmek fórumára, mert nem nézek ilyeneket, nem érdekel.
Egyébként meg az a válasz az ilyen ostoba megjegyzésekre, hogy azért van szükség az ilyen filmek gyártására, mert sokunkat érdekel. Hála isten, hogy nem abban a korban éltünk, de attól még érdekelhet. Akit meg nem érdekel, úgy sem nézi meg, ennyi.
Petrapetrus 2014 júl. 07. - 15:06:14
(17/22)
Nekem nagyon tetszett a film, s én is azon a véleményen vagyok, hogy iskolákban egyik kötelezõ darab lenne, amit levetítenék. (Kiadták egyébként a filmet DVD-n? Még nem néztem utána, de fogok.)
Ami bennem is szöget ütött egyébként: hogy nem vették észre, hogy az a lány valójában fiú..?
Gretel és családja egyébként örülök, hogy SPOILER megmenekült SPOILER VÉGE.
olahmiki1959 2014 ápr. 13. - 18:10:38
(16/22)
Érdekes módon, valahogy nem érintett meg igazán a film.
Megnéztem, eleinte érdekes is volt, aztán valahogy veszített a drámaiságából, súlytalan lett, és egy idõ után már nem is a fõszereplõ lány sorsa volt az érdekes, - az nagyjából kiszámítható volt, tudni lehetett, hogy a hitleri Németország kihasználja a legelsõ alkalmat, hogy valahogy eltávolítsa õt a magasugró csapatból, - sokkal inkább az õt helyettesítõ lány-fiú sorsának az alakulása vette át a filmben is a fõszerepet.
Én megnéztem a neten ennek az illetõnek - az eredetinek, akirõl a figurát mintázták - a képét, és azóta is kapkodom a levegõt, mert egyszerûen nem akarom elhinni, hogy ÉVEKIG senki sem vette észre, hogy ez nem lány, hanem fiú!
Az rendben van, hogy vannak - finom leszek, - elõnytelen külsejû, csúnyácska lányok, nem tehetnek róla, de õ úgy nézett ki, hogy "a vak oroszlán is csak sírva ette volna meg", - ahogy mondani szokták.
Hát persze, mert fiú volt!
Ha valaki külön zuhanyozik, nem öltözködik együtt a többiekkel, lehet szemérmességre, neveltetésre fogni, rendben van.
De az edzéseken az izmos férfiláb, a férfias karok, vállak, senkinek nem tûntek fel a lányok között?...
Ezek azok a nagy rejtélyek, amikre soha nem fogunk választ kapni...

Még egy hiányérzet.
Azért azt elvártam volna a filmtõl, hogy legalább egyszer megemlítsék, hogy amúgy 1936-ban a nõi magasugrás olimpiai számát a magyar Csák Ibolya nyerte meg!
Aki egyébként - a sors fintora, és egyben egy hatalmas fricska Hitleréknek, - szintén zsidó származású volt!
Idõnként így áll helyre a világ rendje...
drProktor 2014 ápr. 13. - 00:57:52
(15/22)
Érdekes, harcis film. Nekem tetszik.
Fura, hogy a sok apró részletében költött,
fiktív történetet miért akarják megtörtént esetként beállítani, ezzel,
mint stratégiával, nem értek egyet.
Gertel Bergmann létezett, nagyjából az is igz, hogy zsidó volt, s hogy remek magasigró, s hogy ellehetetlenítették az olimpiai szereplését.
Marie Ketteler azonban valódi nevén Dora Ratjen volt,
s 2008ig õ is élt, de nem ngyon adott interjut. (Wikipedia)
csolaci 2014 ápr. 12. - 20:27:28 Előzmény pneklara
(14/22)
Különösen, hogy Gretel Bergmann (Margaret Bergmann-Lambert) ma ünnepli 100. születésnapját! (az USA-ban él 1937 óta)
pneklara 2013 ápr. 14. - 15:34:10
(13/22)
Nézhetõ film, s ha azt tekintjük, hogy alapja valóságos, akkor a történéseket illetõen nem is nagyon kritizálhatunk semmit. Ha az ember megnézi a különbözõ korszakok filmjeit - a királydrámáktól napjainkig - nincs nagy okunk kincstári optimizmusra a gyerekeink jövõjét illetõen. Mindent a politika vezérel, az ember soha nem volt érték, legfeljebb szavak szintjén, de tettekben nem. Manipulált a sport, a mûvészet, a tudomány. 20 évesen még hisz az ember egy más, értelmesebb világban, aztán rájön, hogy az óra körbe jár.Az eszközök, módszerek ugyanazok, ha a technika közben fejlõdik is.
Érdemes megnézni a filmet, még ha kicsit naiv és idealizált is a vége. Marie nem érte volna meg a köv. születésnapját, ha igaz lett volna a lázadása.
vondermonarchi 2013 ápr. 13. - 20:39:22
(12/22)
Igaza van. Egyébként már ott tartunk, hogy normális ha Aninak farka van ? :)))
anifarka 2013 ápr. 13. - 20:37:53 Előzmény Vlado63
(11/22)
észlény vagy
drgyl 2013 ápr. 13. - 19:28:57
(10/22)
Igazad van Hatnull, ded teljesen
offtopic
efes 2013 ápr. 13. - 18:34:47 Előzmény Hatnull
(9/22)
Ez nagyon szép mondat volt.
fizsu 2013 ápr. 13. - 15:26:10 Előzmény Vlado63
(8/22)
"sajnálatos az a katasztrófa, amin a zsidóság átment"
a "sajnálatos" inkább arra használandó, hogy sajnálatos, hogy késtem a vacsiról

és nem a zsidóság ment át rajta, henem fordítva :(
adamnagysweetmovie 2013 ápr. 13. - 11:16:58 Előzmény Nótárius
(7/22)
Egyszerû: senki nem való a magyar közéletbe, aki nyíltan antiszemita vagy azzal hatalmi érdekbõl kokettál.
Ez túl nagy ár a hatalomért.
9/10
Nótárius 2013 febr. 24. - 09:47:21 9/10
(6/22)
Amikor ma Magyarországon az utcán üvöltözhetik antiszemita (nem-zsidóként is sokszoros fültanúja vagyok) szörnyûségeiket a sunyilt (!) nyilas csoportok és a parlamentben is következmények nélkül marad az ilyes galád beszéd, akkor nem lehet elégszer és eléggé; újra és újra szembesülni kell a Holokauszt rémtetteivel. Mindenképpen tanulni kellene belõle, hogy bárki (Ön is, Te is!) áldozatává válhat ennek az alattomosan intézményesülõ rettenetnek!
pamparam 2013 febr. 24. - 00:37:59
(5/22)
Bizony, nem lehet elégszer ismételni az ilyen filmeket! Iskolákban vetíteném ezt is.
10/10
Hatnull 2013 febr. 23. - 22:32:36 10/10
(4/22)
A hozzád hasonló emberek miatt kell ilyen filmeket készíteni, mert az elnyomó rezsimek az ilyen kommentek mögötti butaság, közöny és cinizmus millió építõkövébõl állnak össze.
proskit 2013 febr. 23. - 22:00:39
(3/22)
A történet érdekes. Aki (bármilyen oldali) aktiálpolitikai álláspontja alapján értékeli a filmet, azzal én nem vitatkozom. Úgyis felesleges lenne. A film kivitelezése egyébként gyenge. Hozza a német tucatfilmek színvonalát. Csak a történet miatt nézem végig. Kíváncsi vagyok rá, mi lesz a vége.