4/10
Mathos75 2013 márc. 09. - 16:52:58 4/10
(153/173)
Gyönyörû képekkel operáló film, aminek az erõssége egyben a gyengéje is. Nagyon szép belsõ monológok vannak benne,( a vers kifejezetten tetszett) de ez már túlmegy az egészséges szinten. A sok üresjáratot próbálják kitölteni és amikor Bruno Ganz nem beszél, szemmel láthatólag nem tud mit kezdeni magával. A legnagyobb baj, hogy nem hittem el neki, hogy szerelemes a lányba! Ennél azért jobban kéne lángolni, ha már egyszer ember akar lenni miatta! Esemény híján ha nincs szöveg, csak vigyorog, ami sokszor kínos. Hogy ez lenne minden idõk legjobb filmje? Azt kétlem. Ha az ember olyan hangulatban van, nagyon tartalmas, érzékeny filmben fog részesülni, de azért ez messze van a tökéletestõl. Nagyon messze van a 10-es osztályzattól...nálam. Ami különleges volt, az a fekete fehér és színes játék a megfelelõ szemszög miatt. Peter Falk és Nick Cave jelenléte üdítõen hatott, ugyanúgy mint az akkori popkultúra és stílus.
Nem tudok egyet érteni néhány hozzászólóval, miszerint ha elmegy az életkedved nézd meg a filmet és jobb kedved lesz. Hát nekem nem lett. A sok lepusztult fekete - fehérben "pompázó" külvárosi tûzfal, a sok sár és gaz hangulata indokolttá tette a srác ugrását a tetõrõl. Hogy úgy mondjam nem lepõdtem meg. Viszont ha valaki a rendszerváltás elõtti Berlinre kíváncsi, a még meglévõ fallal, nem fog csalódni, mert igencsak bejárják a környékét, de még ezzel együtt is a kétórás játékidõ túlzásnak tûnik.

Az amerikai változatot meg kell, hogy védjem, minden hibájával együtt, egyrészt azért mert én nem tekintem remake-nek, csak az alapból merítettek és írtak hozzá egy teljesen más forgatókönyvet, ami lehet, hogy nyálas, viszont egy cseppet sem unalmas és az, hogy a végén bevállalták a "nincs happy end-et" számomra pozitív értékû. Az Angyalok városa sokkal jobban rámegy a gyerek vonalra, amit mindig érdekesnek találtam. A kisgyerekek sokszor integetnek a "semminek" amitõl néha kiráz a hideg. Ez sajnos a Berlinbõl néhány mondatot kivéve, teljesen kimaradt. Az érzékek bemutatása is jobb lett az amerikai verzióban, mert amíg a Wenders filmben a vér, egy kávé és pár szín felsorolása véget is vetett ennek, az amerikai ezt sokkal részletesebben és érzékletesebben mutatta be.
10/10
Mykolnajt 2012 okt. 23. - 01:47:29 10/10
(152/173)
„Mit csinálok most? Nézek magam elé és lebegek a világûrben. Megint visszajött az a jó érzésem, mintha a testem belsejében lágyan összecsukódna egy kéz.”

Egy csoda volt. http://www.youtube.com/watch?v=GKkeDqJBlK8
10/10
S.Zsolt 2012 szept. 09. - 08:28:19 10/10
(151/173)
Napfelkelte volt miközben néztem a filmet, egyáltalán nem zavart, hogy a monitorra sütött a nap. Valahogy jól állt neki... Feszült voltam, és lelkileg meggyötört. Valamiért eszembe jutott, hogy ezt a filmet már régóta meg akartam nézni, és nagyon jót tett. Aki látta már, és érti, az tudja, hogy valószínûleg egy angyal érintése miatt akartam pont ezt megnézni.
10/10
majdnem 2012 máj. 07. - 11:04:24 10/10
(150/173)
Minden túlfogalmazás, modoroskodás és elit sznobság nélkül, másfajta látásmód kell ehhez a filmhez, aki érzékeny erre, az érti és annak tetszik... Szerintem zseniális alkotás! :)
ad mala 2011 dec. 25. - 16:55:15
(149/173)
Ha valakinek elmegy az életkedve, ha valaki nem tudja értékelni az életét, Az Életet, akkor csendesedjen le és nézze végig ezt a filmet.
Lesznek meghökkentõ, nehezen értelmezhetõ részek, talán unalmas snittek is, lesznek amik csak sokadik nézésre tûnnek fel egyáltalán, hiszen sok-sok mondanivalója van itt az embereknek és az angyaloknak, de már elsõ nézésre melegség önti el az ember szívét. Embernek lenni valamiért jó.
Aztán ez a film el fog kísérni a városban való sétakor, a metrón vagy ha hideg van és összedörzsölöd a kezedet...
Szerintem mindenkinek volt már olyan érzése, hogy egy angyal ért hozzá, õ sugallt valamit. És ellenkezõleg, olyan is, hogy egy ördög, ez utóbbi valahogy kimaradt a filmbõl, talán úgy gondolták hogy a negatív gondolataink saját magunkból jönnek. (Én úgy gondolom, hogy akkor a pozitívak is...)

"Compagniero..."
ad mala 2011 dec. 25. - 16:45:20
(148/173)
A tûz a legelõ szélén. A sült krumpli a hamuban. A csónakház ott messze a
tónál. A dél keresztje. A messzi kelet. A magas észak. A vad nyugat. A
Nagy-Medve tó. A Missisippi deltája. Sztromboli. A régi házak
Charlottenbourg-ban. Albert Camus. A hajnal fénye.
Az esõ elsõ cseppjének
foltja,
a Nap, a kenyér és a bor,
az ugróiskola, a húsvét, a levelek erezete,
a hullámzó fû, a kövek színei, az örvénylés a
patakmeder alján, a fehér abrosz a szabadban,
az álom a házban a házról, a kisszobában
alvó kedvesek, a vasárnap békéje, a látóhatár,
a szobából kiszûrõdõ fény a kertbe,
az éjszakai repülõgép, a kormányt elengedve biciklizés,
a szép ismeretlen, az apám, az anyám, a
feleségem, a gyermekem...
10/10
TheClock 2011 szept. 27. - 22:21:07 10/10
(147/173)
Az egyik legjobb film, amit valaha láttam, pedig sokat láttam! :)
Ford Mustang 2011 jún. 26. - 01:35:10
(146/173)
:D
offtopic
_Enzooka_ 2011 jún. 26. - 00:07:57
(145/173)
Nem látlak, de tudom, h itt vagy...
10/10
akkika 2011 jan. 13. - 20:41:27 10/10
(144/173)
Ez is a filmben volt:

"A világ bealkonyulni látszik, de én mesélek, mint rég, kicsit éneklõs hangon. Ez tart fent, ez kímél meg a jelen zûrzavarától és õriz meg a jövõnek...
Vége a játéknak az idõvel, a cikázásnak az évszázadok között, mint azelõtt. Már csak egyik napról a másikra tudok gondolkodni. Hõseim ma már nem a katonák, királyok, hanem a béke dolgai. Még senkinek sem sikerült eposzt énekelni a békérõl. Mi van a békében, hogy nem vágyik maradandóságra, és hogy alig-alig hagy mesélni magáról...? Ha az emberiség elveszti mesélõjét, azzal elveszítette gyermekségét is."
10/10
Bolond Pierrot 2011 jan. 11. - 14:04:24 10/10 Előzmény NADALFAN
(143/173)
Szerintem pedig zseniális film. De ezek után már kíváncsi lennék milyen európai szerzõi filmeket szeretsz?
5/10
ariskerase 2011 jan. 09. - 10:10:02 5/10
(142/173)
Érdekes film.
Shaba 2011 jan. 08. - 22:56:40 Előzmény csendlerbing
(141/173)
OFF

Nincs mit vitatnom, mert jómagam sem ötletfelvetõje, sem kidolgozója akár nemzetközi standard, akár speciális intelligenciateszteknek nem vagyok. Módszertana messze kívül esik érdeklõdési körömön, csupán annyit tudok felõle, amennyit az effélét végzõ szakemberek jónak látnak kívülállókkal közölni. Hogy gyermekekét mérik, annak nem a módszertanát vitatom – erre nézve nem is tettem megjegyzést –, hanem azt állítom, maga a vizsgálat ténye egyszerûen marhaság. Túlkapás. Gyakorlati haszna a gyermek szempontjából egyenlõ a nullával, cserébe egy halom szakembernek ad munkát, kenyeret, és egy halom szülõnek tápot arra nézve, hogy az õ csemetéje milyen fasza különleges, holott egy frászt. Ez pedig, bármi eljárást alkalmazzanak is, röhejes.
7/10
Sadenal 2010 dec. 23. - 11:17:11 7/10
(140/173)
Én az Angyalok városát korábban láttam és az nekem jobban bejött. Fõleg Gabriel Yared zenéje és a Meg Ryan-Nicolas Cage páros alakítása miatt....ez a film lehetett volna kicsit rövidebb is és a nagyon elnyújtott párbeszédekben sem tudtam úgy elmerülni. Viszont tetszettek a belsõ monológok (nem mintha az nem lett volna az Angyalok városában) és a finom kameravezetés is....Azért nem nézném meg még egyszer....

7/10
filmbarbár 2010 dec. 09. - 10:48:57
(139/173)
Nézd csak meg a filmet bátran. Biztosan további eredeti megfigyeléseket fogsz tenni. Ne kímélj senkit. :D Majd figyelek. :)
offtopic
filmbarbár 2010 dec. 08. - 14:23:39
(138/173)
Rendben, ebben kiegyezhetünk. :)

Az a maradék 1% meg le van sajnálva, nagyon sajnálom, de mindenki dolgozzon meg tisztességesen a megélhetéséért. :D
offtopic
filmbarbár 2010 dec. 08. - 12:01:46
(137/173)
Nagyon frappáns, gratula! :XD

Nos, akkor mit tehet a maradék 99%? Szvsz fenntartani és megõrizni egy élhetõ közösségi létet, senkit sem kizárva vagy megkárosítva ezzel a saját tevékenységével. Ennek megvalósulásának az esélye kb egyenlõ annak az 1%-nak a mûvészi próbálkozásaival amit oly kevesen képesek vagy akarnak befogadni.

A kör bezárult. :)))
filmbarbár 2010 dec. 08. - 10:28:56 Előzmény ferp
(136/173)
Értékelem, hogy így megküzdöttél a filmmel. :)

A film egy kiváló példája a mûvészet szerepének. Nagyon egyéni eszközöket használ, és ezt kínálja a befogadóknak, mint egy látszólag jól értelmezhetõ jelrendszert. Az átlagnézõ számára azonban ez egyszerûen befogadhatatlan. És akkor a nézõben lenne a hiba? Kizárt, hiszen az ilyen nézõk alkotják a többséget. Közülük sokan pedig meg is tudják fogalmazni az ellenérzésüket.

Nem vagyok és nem is leszek híve a Wenders-Handke féle belsõ monológokat evidenciaként használó mûvészi nyelvnek. Ez a megerõszakolt jelbeszéd nem tudja elérni azt a közeget amely amúgy nyitott és kíváncsi lenne sok mindenre.

Tehát mi is a mûvészet valódi szerepe?! Ez egy olyan kérdés, amire csak szubjektív látásmódok végtelen láncolatával lehetne válaszolni. Ezen a ponton én be is fejezem. :)))
1/10
ferp 2010 dec. 07. - 17:32:20 1/10
(135/173)
Nagyon unalmas film. Felvételrõl, 4 részletben sikerült megnézni, mert 30-40 percnél tovább nehéz elviselni. Sajnos nekem semmilyen üzenet nem jött át, azon kívül, hogy Peter Falk/Colombo korábban angyal volt.
filmbarbár 2010 nov. 29. - 10:43:14
(134/173)
Hát, ilyen is van, túl hamar adtam fel. Most már nem vállalom a múltkor leírtakat.

Wenders filmje igenis a lényegrõl szól, méghozzá különlegesen szépen. Sõt, több Fellini filmmel is összevetve, eredetiségben és õszinteségben túltesz némelyiken.
Bizony, a megfelelõ hangulatban kell nézni, nehogy más így úgy járjon mint én. :(((

Peter Falk szerepeltetése remek eszköz volt, hamar utat tud találni, még a türelmetlen, kissé megfáradó nézõ szívéhez is. (Trokán Péter hangját is élveztem, no meg tán mondani sem kell, hogy Szabó Gyuláét még mennyire!)