Téma: Betépve

merkel 2014 febr. 17. - 14:42:40
(131/151)
SPOILER
Azért az érdekes, hogy ahhoz képest, hogy milyen ügyes bûnözõ volt, az összes pénzét egyetlen bankban helyezte el egy elmaradott országban. Ha ezt nem teszi, nem lenne börtönben már vagy 30 éve.
merkel 2014 febr. 17. - 14:09:57
(130/151)
Ez egy nagyon nézhetõ film, egyáltalán nem unalmas, noha megtörtént eseményeket dolgoz fel. Kicsit hasonlít arra az Al Pacino-s filmre.
renegades97 2014 febr. 16. - 01:40:20
(129/151)
ez egy igaz történetrõl szól,a valóság rosszabb volt!
9/10
-greghouse- 2014 febr. 15. - 15:34:04 9/10
(128/151)
Egyetértés...
Mindig kisérteni fog a gondolat,
hogy annyi mindent akartam még mondani,
és
hogy lesz-e idõm, hogy a kislányomnak kimondhassam.
10/10
Attaca 2014 febr. 15. - 00:27:39 10/10
(127/151)
Bár a "Félelem és reszketés Las Vegasban"-t nem most láttam, de ez a film nem említhetõ vele egy lapon. Nem ugyanaz a kategória, de még csak nem is ugyanaz a mûfaj :)
Az egy õrületes álom, drog road-movie, fejest ugrás a féktelen hallucinációba, a drogfogyasztás minden létezõ formájának dicsõítése, ellentétben ezzel a filmmel. Ez a valóság. :)
Két közös van bennük, Johnny Depp, meg a drog. Vagyis semmmi :) De ez a hatalmas felemelkedések, és hatalmas bukások filmje. Jó ég, mindannyian megélünk hullámvölgyeket, de ilyeneket nem lehet kibírni, mint a filmben. Johnny Deppet nem tartottam sokra, de itt tényleg meggyõzõ volt.

****SPOILER*****

"Ne a gyerek elõtt" - hát ez kegyetlen nagy... Atyáinktól örökölt hiábavaló természet... Kétszer hangzik el ez a mondat, de mennyire más környezetben, és mégis mennyi hasonlóság van benne. Olyan sokat mond a két apáról, az indítékokról. Nekem ez volt a film két csúcspontja, annyi mindenrõl beszélt a férfiakkal kapcsolatban.

Mennyire idiótának tûntek, amikor már szó szerint nem volt cipõs doboz, ahová a pénzt tudták volna rakni.
Másik mondat Ray Liottától: "Bármiben jó lettél volna" - mennyire igaz. Hány évnek kell eltelnie ahhoz, hogy elfogadja apja másik tanácsát. "A pénz nem számít". A börtön falai közötti örökkévalóságban kell rádöbbennie, ahol a szeretett lánya soha nem látogatja meg, hogy az apjának több dologban igaza volt...
Miért nem tudjuk elfogadni azt, amit mások már megéltek? Miért kell sok mindent ostobán a saját bõrünkön megtapasztalni? Vagyis miért nem vagyunk bölcsebbek? Magamtól is kérdezem...

****SPOILER VÉGE*****

Egyszóval hatalmas, örülök, hogy nem hagytam ki, még sok gondolatot ébreszt, köszönet az alkotóknak:)
9/10
-greghouse- 2014 febr. 14. - 23:42:12 9/10
(126/151)
.."sosem jövök rá, vajon csak arra vártak, hogy hibázzak.." - hangzik el a film vége elõtt nem sokkal.
Vajon ki mondhatta ezt, Jézus, vagy Júdás?
Nyitva marad.
Természetesen ez NEM egy vallásos film.
De nem is egy "gengszterfilm". Ez egy dráma.
Amerikában nyilván nem ez a legnépszerûbb filmje Deppnek, mert pl. az Ollókezû Edwardot is többre értékelték, holott ez a film sokkal többet mond az emberrõl mint bármelyik más filmje.
Nem könnyû film.
Depp ebben a filmben már küzdött a kvázi-vakságával, a tizenkét dioptriás (nap)szemüvegeivel, ami segítte és gátolta egyszerre.
De a végén... (mikor látszólag meg van hízva, valójában kitömve), van egy jelenet.
Az ügyvédje bemegy hozzá, és ad neki öt percet, vele is beszél, végül a lányával is beszél.
Amikor visszaemlékszik az apjával, lányával emlékeire, halálra itélve.
"Rájöttem, mit próbáltam mondani... végre megértettem.. bár lett volna idõm kimondani."
9/10
-greghouse- 2014 febr. 14. - 23:04:34 9/10
(125/151)
A film fõalakja, nyilván nem véletlenül, egyszerre Jézus és Poncius és minden Bibliai alak. Nyilván csak én látom ezt így, de engdjétek meg nekem, hogy így értelmezzem. Nem véletlen a szereplõválasztás, a karakterválasztás, a színészek választása, örök téma az, hogy nincsenek fekete-fehér emberek. Tehetünk, és még sem teszünk a dolgainkért. A rendezõ valahol inkább Jézusra formálja a fõszereplõt külsõleg, ugyanakkor Júdásra belsõleg.
...Ezzel kell mindenkinek megbirkózniunk.
Errõl szól a film az én olvasatomban.
Charlie Sheen 2014 febr. 14. - 22:57:36 Előzmény -greghouse-
(124/151)
Miért nem az ilyen filmeket Hypeolják túl, azt nem értem.
Ez valami zseniális alkotás. Van egy olyan jó hangulata, ami egybõl magával ragadja az embert. A rendezés pazar, a zenék ütnek, Depp meg profibb, mint gondoltam!


10/10-es.


P.S. A Félelem és Reszketés Las Vegasban-t kéne meglesni. Elvileg az is hasonló story-val rendelkezik. :)
9/10
-greghouse- 2014 febr. 14. - 22:56:35 9/10
(123/151)
Antonioni.
9/10
-greghouse- 2014 febr. 14. - 22:51:13 9/10
(122/151)
U.I.... ha egyáltalán elismerném ezt a kategóriát, megkockáztatnám, hogy mûvészfilm.
Az amcsik pont ezért nem szerették, egy gengszterfilmet vártak, ehelyett egy ember vívódásával találkoznak.
Európai film.
9/10
-greghouse- 2014 febr. 14. - 22:46:40 9/10
(121/151)
Kösz a linket.
Nem értek vele egyet, szerintem alulértékelt film, de az utolsó mondatával igen.
Nem egy történelmi film, de nagyon rendhagyó, nem tipikus amerikai gengszterfilm, mert nem is akar az lenni.
(Ahogy egyik kedvenc színésznõm, aki itt is játszik, Franka Potente sem "gengszter" Tykwer filmjébwen), itt semmi sem "tipikus". A dolgok megtörténnek, és nem romantikusak, és nem annyira izgalmasak mint egy Keresztapában, de ettõl még nem kevésbé érdekesek szerintem. Persze ízlés dolga.
Szaki 2014 febr. 14. - 22:45:34
(120/151)
2001. õszén láttam elõször a filmet. Rögtön magával ragadott a sztori. Még a könyvet is megvettem annak idején és legalább olyan olyan klassz mint a film. Kötelezõ anyag. Johnny Depp egyik olyan alakítása a sok másik mellett ami
teljes method acting és teljes elmerülés a színészetben (pl. Ollókezû Edward, Ed Wood , Donnie Brasco , Félelem és reszketés Las Vegas-ban). Ted Demme nyugodjék békében (1963-2002).
Utószó:
Örök hála neki ezért az utolsó filmért. Mestermunka.
10/10
antimason 2014 febr. 14. - 22:17:45 10/10
(119/151)
9/10
-greghouse- 2014 febr. 14. - 22:14:59 9/10
(118/151)
Lehet, hogy egyeseknek "lassú". Másoknak "túl európai" a stílusa. Nincs elég "action", lövöldözés. Depp nagyon jó, de én igazán - akik ismernek tudják - a forgatókönyvet és a fényképezést értékelem. Nem látványos, nem akciós. Mégis, valahogy megragadja az embert. Johnny Depp picit magát játsza, tudni kell, hogy fiatalkorúan kábszer kereskedésért lecsukták, aztán lett a 21 Jump Street sztárja, stb. Õ tudja, mirõl szól.
...Hogy picit lassú? Mihez képest? Egy Schwarczenegger akciófilmhez képest biztos. De a vívódását, a küzdelmeit, a magánéleti gondjait bemutatja, mint a Scarface, bár a Scarface ehhez képest akciófilm.
....Akik valami gengszterfilmre számítottak, felejtsék el.
Ez jó filmdráma.
9/10
-greghouse- 2014 febr. 14. - 21:28:01 9/10
(117/151)
Régen szóltam hozzá, de azért most néhány megjegyzés.
Az "igaz történet alapján" semmiképpen nem azt jelzi, hogy a valójában történteket forgatják le. Ilyen alapon az összes magyar, mondjuk 1848-as filmet támadni lehetne. Ez csak annyi, hogy tényleg megtörtént valami, amire ráépült az írói fantázia, a rendezõi mûvészet, és a produceri szemlélet.
Ettõl még lehet jó vagy rossz a film. A Scarface pl. ötvözi több amerikába vándorolt olasz/kubai stb. gengszter történetén. "Igaz történet alapján", elolvastak igaz történeteket, és - ezt nevezik mûvészetnek - valami újat csináltak.
Namost ez néha sikerül, néha nem.
De semmiképpen a "valódi" vagy "igaz" vagy "történeti" valóságot kell számon kérni.
Ez egy átlagosnál sokkal jobb film, ha nem is falakat döngetõ.
Az egyetlen kérésem, hogy ne a történeti pontosságot kérjétek számon.
zsyros 2014 febr. 14. - 21:27:27
(116/151)
fõleg, hogy Depp, nem igaz?
rené2010 2014 febr. 14. - 17:46:30
(115/151)
De rossz film. Kizárólag 10-16 éves Deep rajongóknak.
7/10
offtopic
Rahar 2014 febr. 14. - 11:34:54 7/10 Előzmény Alekxsz
(114/151)
"Rahar, ez egy megtörtént eset volt, ezért nincsenek benne "csavarok" mert a való életben nincsenek "csavarok"
Tudom, hogy megtörtént esetet dolgozz fel, de attól még nem leszek vele elnézõbb. Valamint nem értek egyet azzal az általad összefüggésnek titulált elgondolással, hogy mivel valós dolgokból építkezik ezért nem lehet benne csavar. Láttam már megtörtént eseten alapuló alkotást és volt benne csavar.
ciccus92 2013 okt. 30. - 08:42:54
(113/151)
szerintem nagyon jó ez a film. mindig szivesen megnézem ha megy a tvben,fõleg ha eredeti nyelven
10/10
Deniss 2013 szept. 22. - 10:01:36 10/10
(112/151)
Hihetetlenül jó ez a film , *10-es
Hibátlan film csak ajánlani tudom!