Téma: Beugró

10/10
djoci 2012 febr. 02. - 21:12:02 10/10 Előzmény convar
(1416/1456)
"De a Forma-1et megintcsak másképp látjuk, mivel annál nincs fontosabb :)"

Pár éve én is ezt mondtam volna :)

A Beugróval meg remélem, hogy kezdenek valamit, akár a saját honlapjukra vagy egy YouTube csatornára feltenni a részeket. Március 12-én kezdõdnek a felvételek, addig talán kitalálnak valamit.
10/10
convar 2012 febr. 02. - 20:32:08 10/10
(1415/1456)
"Én csak azt mondtam, hogy várhattak volna néhány hetet az új mûsor indításával. Szerintem akkor se lenne kisebb a nézettsége, ha a Beugrós évad végén adták volna adásba, nem penészedett volna meg vagy ilyesmi. Ha jól tudom, még nyereményjáték sem kapcsolódik hozzá, ami idõszerûbbé tenné az epizódokat. Nem vagyok tisztában a jogi háttérrel, de producerként megpróbáltam volna picit erõsebb kézzel biztosítani, hogy a két mûsorom ne egymás rovására menjen. Erre gondoltam, amikor azt mondtam, hogy okosabbak is lehettek volna."

Oké, végülis igazad van.


De a Forma-1et megintcsak másképp látjuk, mivel annál nincs fontosabb :)
10/10
djoci 2012 febr. 02. - 11:09:55 10/10 Előzmény convar
(1414/1456)
Én csak azt mondtam, hogy várhattak volna néhány hetet az új mûsor indításával. Szerintem akkor se lenne kisebb a nézettsége, ha a Beugrós évad végén adták volna adásba, nem penészedett volna meg vagy ilyesmi. Ha jól tudom, még nyereményjáték sem kapcsolódik hozzá, ami idõszerûbbé tenné az epizódokat. Nem vagyok tisztában a jogi háttérrel, de producerként megpróbáltam volna picit erõsebb kézzel biztosítani, hogy a két mûsorom ne egymás rovására menjen. Erre gondoltam, amikor azt mondtam, hogy okosabbak is lehettek volna.

A másik, hogy nekem úgy tûnik, mintha Kapitány Iván és Rudi egy fenékkel akart volna két lovat megülni, és most az egyik mintha kiszaladt volna alóluk. Fábryt azért említettem, mert az az m1 vadonat új szórakoztató mûsora, nem hinném, hogy pár hét múlva ráeresztenék a Beugrót. Egyébként tényleg érdekes, hogy a Magyar Televízióban mikre kerítenek pénzt, pl. Forma-1 közvetítés. Jó, Forma-1-es pályával rendelkezõ országban illik közvetíteni és jelenleg más csatorna erre nem nagyon kapható, de lehetne fontosabb dolgokra fordítani a pénzt. De ez mellékvágány.

Az elõzõ hozzászólásomban nem mondtam teljesen igazat. Kb. 5 percet láttam a MEV egyik részébõl, amikor Scherer Péter félbe vágott egy zöldalmát. Már vártam, hogy ki kapja a mérgezett felét, mint a Nekem lámpást-ban vagy az Anyád! a szúnyogokban. Ezért is mondtam, hogy õ és Mucsi érdekes vendég lenne, mert a Jancsós filmjeik elég imprós hangulatúak.
10/10
convar 2012 febr. 01. - 21:27:50 10/10 Előzmény djoci
(1413/1456)
Nem Rudolf Péter és Kapitány Iván tehet róla hogy az m1 u.abban az idõpontban kezdte sugározni a Mindenbõl egy van-t (a továbbiakban: MEV). Ebbe (sajnos) semmi beleszólásuk nem volt:


"A Beugró és a Mindenbõl egy van két különbözõ televíziós csatornán (Viasat 3 és M1) kerül adásba.Nekem mint producernek csak a mûsor elkészítése a feladatom, a sugárzás idõpontját mindig a megrendelõ csatorna határozza meg, és sajnos semmilyen beleszólási lehetõségem nincs. Természetesen mindkét televízió figyelmét többször felhívtuk erre a problémára, de egyéb eszközünk nincs az ütközés feloldására, csak bízni a programkészítõk józan belátásában, hogy találnak megoldást erre." Kapitány iván (forrás: http://www.beugro.tv/index.php?option=com_simpleforum&view=topic&id=17&Itemid=63&limitstart=20 )


Az más kérdés hogy erre várhattak. De ez az m1 sara, nem az övéké. Oké, talán gondolhatták volna ezt a veszélyt, de... Most csak ezért álljanak el egy új mûsorötlettõl, hamár a kreativitás és az alkotókedv megvolt bennük? Én nagyon örülök a MEVnak is, én nagyon szeretem azt is, kicsit más, de Rudi abban is csúcs. Szal imádom :)

Am sem hinném hogy a MEV tehet a Beugró bukásáról a Viasaton. Annak ellenére sem, hogy a MEVnak egyébként egy egész erõs és stabil nézõtábora alakult ki (rendszeresen 300.000 körüli nézõszámokat hoz, az egy közszolgálatin már egész szép eredmény, meg egyébként sztem annó a Beugrónak sem volt nagyobb nézettsége, bár erre már nem vennék mérget). Ill. tehet, de ebben akkor a Beugró is ludas kell hogy legyen, mivel az volt elõbb, elvileg egy erõs ás állandó rajongói bázissal. Egy új mûsornak nem volna szabad gondot jelentenie neki, még akkor sem, ha hasonló a mûfaj és idõvel inkább ez lett a "Rudi mûsor" (fõleg ha figyelembe vesszük hogy a 2. évadban messze többet hiányzott Rudi mint addig bármelyikben). Vagyis vmit a Beugró nagyon elszúrt... vagy lehet hogy semmit, csak a MEV az újdonság varázsát jelentette? De végülis tökmind1 már.

Az online sugárzással kapcs.ban különben rájöttem hogy oltári nagy baromságot mondtam. Mert az én legnépszerûbb Beugró videóm 14ezernél jár, de a Krisszki által felrakott s7e1 is csak 52ezernél (és ezzel az a legnézettebb teljes rész). miközben egy tv-s adás egybõl generál min. x százezres nézettséget. Bár tv-s közvetítés híján nyilván más lenne a netes nézettség is, de szvsz nem versenyezhet a tv-ssel.

Vagyis igen, a Beugrónak mégiscsak tv-ben kéne maradnia. Nem tûrheti hogy teljesen számûzzék a televíziós mûsorpalettáról :) Én gondoltam pl. az RTLre is. Ott még úgy sem volt :D

Egyébként Fábrynak mi köze a Beugróhoz? Fábry m1 szereplése mit befolyásol? Az m1 nyilván szûkös költségvetésére célzol?

A beugro.tv-s videónézésekhez egy tanács: indítsd el majd nyomj egy szünetet és várd meg amíg végig puffereli. Csak aztán nézd meg. Úgy nem szaggat ;) (legalábbis nálam ez volt a megoldás)
10/10
djoci 2012 febr. 01. - 11:44:30 10/10
(1412/1456)
Meg is lepõdtem volna, ha valamelyik csatornán egy évnél tovább adják. Szerintem ebben már õk a rekorderek.

Nem akarom virtuálisan rugdalni Kaptány Ivánt és Rudolf Pétert (õk a közös elem a Beugróban és a Mindenbõl egy van-ban), de finoman sem szólva vall nagy szervezõi tehetségre, hogy két - formátumában és szereplõiben nagyon hasonló - mûsort ugyanabban a tévés évadban csinálnak meg, ráadásul két különbözõ TV csatornának adják el. Legalább addig várhattak volna, amíg a Beugró õszi évada véget ér, hogy ne ugyanannak a napnak ugyanazt a mûsorsávját foglalja el a két program. Az m1-en futó mûsorukat sem akarom leminõsíteni, mert csak 5 percet láttam belõle, de remélem, hogy Kapitány Iván és Rudolf Péter elgondolkodik azon, hogy az új mûsort így kellett-e elindítaniuk. Egyébként gyakran látogatom a Centrál Színház jegyrendelési honlapját, és az új mûsorra majdnem mindig van szabad hely, a Beugrónál ez a legritkább esetben fordul elõ. (Jó, válság van + megszorítások, de a kisszínpadra azért olcsóbbak a jegyek.)

Hogy melyik csatorna veheti át a mûsort? Az m1/m2/Duna/Duna World nem tûnik sanszosnak, mert Fábry sikeresen visszanyalta magát, még ha kb. 10 éve nem is annyira humoros. A Comedy Centralnak csak azért nem örülnék, mert már majd' 2 éve kikerült a szolgáltatónk kínálatából. Más értelmes - és relatíve nézett - csatorna hirtelen nem jut eszembe. Ha a beugro-tv-re teszik fel az adásokat, akkor csak egy kérésem lenne: valahogy próbálják megoldani, hogy kevésbé szakadozottan lehessen lejátszani a videókat.

Szóval remélem, hogy Rudi és Kapitány Iván + a velük szerzõdõ csatornák legközelebb okosabbak lesznek.
10/10
convar 2012 jan. 31. - 23:01:48 10/10 Előzmény dis
(1411/1456)
Aha, látom te is erre reagáltál. Am egyetértek. A netes nézettsége egyébként valóban jó (ezt magamon is tudom, mert én is töltöttem már fel részeket), úgyhogy valszeg tényleg ez lenne a megoldás.
10/10
convar 2012 jan. 31. - 22:57:52 10/10
(1410/1456)
B.ssza meg, most olvastam :(
http://www.origo.hu/teve/20120126-nem-kell-a-beugro-a-viasat3nak.html
http://comment.blog.hu/2012/01/26/nem_szunik_meg_a_beugro

Persze találhatnak újra csatornát, de ez akkor is már gáz.
dis 2012 jan. 31. - 15:00:16
(1409/1456)
Érdekes egyébként, hogy ide-oda dobálják a csatornák ezt a mûsort. (már megint) Hagynák a fenébe az egészet és egybõl mehetne a netre fel. Oda is lehet betenni reklámot hogy ha ez a gond. De azért az mégis jó, hogy eddig túlélte valahol.

Sokan mondják, hogy megfáradt a mûsor, elfáradt a dolog, de szerintem nem. A külföldi elõd mûsor is majdnem évtizedekig ment. (angol és az amerikai változat is) Ott se voltak hú de nagy változások, csak annyi, hogy voltak néha új vendégek, de ott is ritkán (usa). És én ezt pl 2-3 hónap alatt daráltam le, és nem hogy nem untam, hanem amikor végeztem még hiányérzetem volt. Persze ez csak én vagyok.
10/10
djoci 2012 jan. 30. - 23:53:41 10/10 Előzmény convar
(1408/1456)
Hú, bocsi. Egyik csoporttársam mostanában gyakran emlegette a tanárát, akit így hívnak :)
10/10
convar 2012 jan. 30. - 20:07:24 10/10 Előzmény greghouse
(1407/1456)
"...A legnagyobb inkább az, amit már az m1 is bán, hogy annak idején nem láttak benne fantáziát, és kirúgták õket, most ennek egy más változata, a Mindenbõl egy van próbálkozik, de már késõ."

Látom itt is jössz ezzel :D
10/10
convar 2012 jan. 30. - 20:02:58 10/10 Előzmény djoci
(1406/1456)
"Azért Ruttkay Veronikát picit gyakrabban is hívhatták volna, ha már az egész 7. évad a 6. tag keresésérõl szólt. "

Ruttkay Laurának hívják ;D Am ebben sztem benne lehetett az is hogy egyelõre szándékosan adtak neki több idõt egy mûsorra való felkészüléshez, nem akarták egybõl kitenni annak hogy egybõl folyamatosan, hétrõl hétre kelljen hoznia a Beugró színvonalat (ez egyébként érthetõ volna, jó ideig Debreczeny sem szerepelt annyit mint mostanság). Ami egyébként nem is ment, hozzáteszem én megértem. Persze az is meglehet hogy azért tûnt el mert tényleg nem voltak megelégedve vele. Pontosabban a fejlõdési tempóval, ergo úgy látták hogy kutyából nem lesz szalonna. Bár errõl sztem hallottunk volna... de az is lehet márpedig így van csak a Kapitány Iván egyelõre nem mondja el senkinek :) Na, túl sok itt már a lehet, majd tavasszal meglátjuk :)


"Meg aztán idõnként vendégeket is hívhatnának, mint régen. Nem kell okvetlenül hetente, de egy évad alatt 4-5 alkalommal szerintem simán beleférne. Annak idején Oroszlán Szonja, Fenyõ Iván és Hajós András elég jól teljesítettek, õket szívesen látnám megint. De érdekes lenne meghívni pl. Laár Andrást, Mucsi Zoltánt vagy Scherer Pétert is."

Én nagyon örülnék Csonka Szilviának, Földes Eszternek, Nagy-Kálózy Eszternek, Pindroch Csabának és Csuja Imrének is.

Am Hajós annó sztem vmi kegyetlen jó volt.
10/10
djoci 2012 jan. 03. - 20:04:21 10/10 Előzmény dis
(1405/1456)
Angol szakos egyetemistaként az elsõ 1-2 perc picit dobhártyaszaggató volt, de szerintem tuti rájátszottak az akcentusukra :) Vagy fonetikusan tanulták a szöveget, de azt nem fogjuk megtudni. Értékelem a próbálkozást, a jelentek elég jók lettek, gyakrabban is csinálhatnák. (Ha gonosz lennék, azt mondanám, hogy Halandzsa helyett is, de nem mondom.)
10/10
djoci 2012 jan. 03. - 19:54:05 10/10
(1404/1456)
Az évad utolsó részre nagyon jól sikerült, az egyik legjobb volt idén! Annak külön örülök, hogy megint volt Remek-Remake. Debreczeny Csabiról ismét csak azt tudom mondani, hogy telitalálat volt a szerzõdtetése ötödik tagként. Rudi a másik kedvencem, bár az idei évad közepe felé mintha lett volna egy kis hullámvölgye, legalábbis nekem úgy tûnt... talán a másik mûsora miatt. Szerintem nyilvánvalóan õk ketten viszik elõre a csapatot, már ami a kísérletezést illeti, de Csabinál nekem sokat számít, hogy nem próbálja okvetlenül lekerekíteni / szépen lezárni a jeleneteket, mint ahogy Rudi csinálja gyakran. De hát ez legyen a legnagyobb problémám. Szerintem a mûsor kezdete óta Novák Péter sokkal elviselhetõbbé vált, ma már sokkal visszafogottabban szórakozik a jeleneteken.

Remélem, a következõ évad is legalább ilyen jó lesz. Ez a tematikus felépítés sokkal jobban sikerült, mint amit vártam, bár a katonaságos részt igazán nem tudtam értékelni. Amúgy az eddigi 8 évadból egy sem volt kirívóan rossz... szerintem ez is irigylésre méltó a rendszeresen adott mûsoroknál. Azért Ruttkay Veronikát picit gyakrabban is hívhatták volna, ha már az egész 7. évad a 6. tag keresésérõl szólt. Meg aztán idõnként vendégeket is hívhatnának, mint régen. Nem kell okvetlenül hetente, de egy évad alatt 4-5 alkalommal szerintem simán beleférne. Annak idején Oroszlán Szonja, Fenyõ Iván és Hajós András elég jól teljesítettek, õket szívesen látnám megint. De érdekes lenne meghívni pl. Laár Andrást, Mucsi Zoltánt vagy Scherer Pétert is.

Szóval csak így tovább!
dis 2012 jan. 03. - 11:29:18
(1403/1456)
Ehhh. ...én csak most vettem észre, hogy van 2 angol beugró jelenet is. :) Törik az angolt, de érthetõ. Azért érdekes lehet, hogy a nézõtéren hányan értették meg.
10/10
greghouse 2012 jan. 01. - 23:12:19 10/10
(1402/1456)
Sziporkázik mindenki. Egyszerûen nem tudom elhinni, hogy tényleg "ad lib" impro (na jó, nem is az, a témát ismerik elõre, tehát készülnek, de a szöveg ad lib.) Mindenesetre zseniális, külön jó találmány Debreczeny Csaba, aki úgy tud eszméletlenül hadarni bármirõl, hogy eszem megáll. Rudolf Petya piszok jól karban tartja a dolgot, az egész szuper, bár nekem a Novák Péter mûsorvezetése nem tetszik, de ez legyen a legnagyobb baj.
...A legnagyobb inkább az, amit már az m1 is bán, hogy annak idején nem láttak benne fantáziát, és kirúgták õket, most ennek egy más változata, a Mindenbõl egy van próbálkozik, de már késõ. Beugró egy volt, van, lesz. Remélem, sokáig.
10/10
convar 2011 dec. 09. - 18:41:49 10/10
(1401/1456)
Beugró kontra Mindenbõl egy van

http://www.youtube.com/watch?v=7ZsC8OwPwNU
dis 2011 dec. 04. - 10:14:00 Előzmény djoci
(1400/1456)
Aha. A múltkor még nem így volt kiírva. Na mindegy. Lehet hatan lesznek egyszerre az utolsó adásban, vagy ki tudja.
10/10
djoci 2011 dec. 03. - 12:29:48 10/10 Előzmény dis
(1399/1456)
"Kedves Beugró rajongók, december 2-án, pénteken nem lesz Beugró Plusz a Viasat3 mûsorán. Az idei évad utolsó, 12. adását 2012.01.01.-én fogják levetíteni." (http://www.beugro.tv/)

Nem tudom, talán Rudi másik mûsorát akarják picit elõtérbe hozni. Vagy az utolsó adás valami szilveszteri/újévi dolog lesz.
dis 2011 dec. 02. - 21:10:05
(1398/1456)
hogy hogy nincs ma beugró? azt hittem van még 1 rész
10/10
djoci 2011 nov. 24. - 17:59:13 10/10
(1397/1456)
Köszi az infót :) Csak abból gondoltam, hogy a mostani után nem írták, hogy lenne még egy rész. De azért remélem, hogy holnap este már picit pörgõsebb lesz a mûsor.