blaze86 2019 jún. 28. - 09:20:14
(10/10)
Ahogy írták korábban is, nem kifejezetten jó rendezés, és a darabválasztás is inkább csak hatásvadászat. (Mostanában Szirtes, mintha nem is tudná, mihez nyúljon még, elfogytak a Webber darabok.) Elton John sem a musicalírás Paganinije, erről ennyit is. Ami marad, az a gyerekek tehetsége és az alapsztori. Előbbi nem vetekedhet a West Enddel, de azért megteszik a gyerekek, amit "megkövetel a haza"; utóbbi pedig a (nem-)rendezés miatt eléggé elsorvad: nem kapjuk meg úgy a munkásosztály kilátástalanságát, mint kellene, így épp egy olyan téma lesz átélhetetlen, aminek alapvetően nagyon is szívbe markolónak kellene lennie a mai Magyarországon... szóval összességében nagy kapufa lett, az emberek többsége (szülők, tánc-szeretők, politikai belelátók, stb.) mégis szerette, legalább ennyi megvolt, ez is valami :D
Még valami: az Erkel hangosítása eleve szörnyű, de most sikerült ennek még inkább alámenni...
4/10
Puchus 2018 szept. 03. - 00:45:00 4/10
(9/10)
Sajnos volt lehetőségem megtekinteni a színdarabot az Erkel színházban.

A darab sajnos rossz. Egyedül a hattyúk tava és az utána következő Stohl rész "szólalt meg". A többi rész sajnos középszerűnek is alig mondható. Az előadás tele volt bakikkal és kínos jelenetekkel. Mint például amikor Billy dühében "visít". Végig érezhető volt, hogy a zenekar próbálja elnyomni az énekesek hibáit azzal hogy hangosabb , de a főszereplő, Billy esetében erre nem mindig van lehetősége


Nagy rajongója vagyok a musicaleknek és egyáltalán nem tartom jogosnak a darabot ért kritikákat amik a homoszexualitással kapcsolatosak. Sőt Billy barátját játszó barátja, Charles véleményem szerint kifejezetten üdítő humort vitt a darabba. Ugyanakkor a darabot képtelen megmenteni a rossz fordítástól, a színészek rossz összhangjától semmi. Az egész darab valahogy lassú és nem áll össze
Természetesen nem várok el senkitől pl
Experidance szintet,hisz a színészeknek itt sok más feladatuk is van, ugyanakkor az hogy darabos mozgásuk van és látszik az összeszokottlanság az is elfogadhatatlan.

Véleményem szerint ez a musical szinte sehol nem remekel, ezért nem tudom jó szívvel ajánlani. Rengeteg más musical van még a repertoáron ami ezen klasszisokkal túl tesz. (Az angol verziója köröket ver rá, sok probléma a Magyar fordítás, rendezés és előadására vetíthető vissza)
1/10
orbanviktor a g... 2017 jún. 10. - 18:29:19 1/10
(8/10)
300 forintot fizettünk az elõadásért last minute jeggyel, de erõsen túlfizettük a valós értékét.
ardian 2016 nov. 21. - 12:12:10
(7/10)
Nem rossz darab, a filmet annak idején nagyon szerettem, de mit keres ez az elõadás egy opera színpadon?!
8/10
doktormacko1 2016 okt. 14. - 21:36:00 8/10
(6/10)
8 / 10 Tetszett. Telt házzal ment a darab és igy lehet megkedveltetni a balettet a közönséggel. Persze hatásvadász is volt egy kicsit , de milyen legyen egy musical . A finálé tényleg jól sikerült.
8/10
hektor16 2016 okt. 13. - 17:55:15 8/10
(5/10)
Valóban , van az embernek olyan érzése, hogy ez a Szirtes Tamás tud ennél sokkal jobbat is. Számos esetben bizonyította. Mintha azt sugallaná, hogy ezeknek, mármint az operaháznak mint a produkció megrendelõjének ez is jó lesz, "elégedjenek meg ennyivel. Aki meg jobbat akar látni, az majd eljön a Madáchba, és láthatja hogy valójában mit tudunk errõl a szakmáról."
Kár érte. Amúgy én így is jól szórakoztam.
3/10
zolimaci 2016 aug. 22. - 08:06:16 3/10
(4/10)
Sajnos ez rossz lett! Kicsit oilyan érzésem volt, hogy jó lesz ez a Magyar parasztnak! Unalmas, klisés, tipikusan Szírtes Tamás világa amit én eddig sem szerettem (a Nyomorultak zseniális lett)
A táncok gyengék, a színészek nagy része szintelen a diszlet semmilyen és a világítás is pocsék.
Bavált az is amitõl tartottam. A gyermekszínészek nem elég jók itthon egy ilyen darabhoz.
Persze a végén vastaps és örömsikoly. Kár érte!
5/10
toronyház 2016 aug. 13. - 11:52:47 5/10
(3/10)
Találtam egy kritikát, mely jól megfogalmazta amit magam is gondolok:

"Szirtes Tamásról sem lehet azt mondani, hogy a lélektan minél pontosabb kiismerésére, meg az agytekervények minél eredményesebb stimulálására tette volna fel az elõadást. Szirtes elsõsorban a látványosságra és a bombasztikusságra koncentrál, ennek érdekében pedig szinte bármi belefér, és nemigen állják útját semminek a pontosan levezetett motivációk vagy a szigorúan átgondolt dramaturgia....


Ami csak öncélúsága és egyszerûsége miatt lehet zavaró, de az olyan, valóban jól mutató ötletekkel, mint hogy a bányászok rendõrökkel való összecsapása és a balettóra jeleneteinek összemosása miatt a férfiak is beállnak tütüben táncolni a kislányok mellé, már komolyabb gond van. Hiszen ilyenkor Szirtes egy kis sziporkáért feláldoz mindent, amirõl az elõadása szól: pont az a lényeg, hogy ezek a férfiak soha, semmilyen körülmények között nem tartják elfogadhatónak az ilyesfajta parádézást – épp ez adja a darab kétharmadának feszültségét, és épp az vezethet katarzishoz, amikor (jóval késõbb) ez a helyzet megváltozik. "

(Forrás: Index)
5/10
toronyház 2016 aug. 12. - 10:38:17 5/10
(2/10)
Kiderült, mégis korrekt volt a helyzet rendezése.

A darabról: nem az én ízlésem Szirtes T. színházi világa, mégis megnéztem, családi program..
Jobb lett, mint gondoltam, szerintem a nagyközönség imádni fogja...
Nekem továbbra sem ez a színház.
5/10
toronyház 2016 jún. 19. - 19:34:04 5/10
(1/10)
Nagyon nem fair,hogy berakták az Operába. Persze a jegyek árát nem fizetik vissza, mert a változás jogát fenntartják. No comment...