2/10
orffyreus 2015 jan. 18. - 17:26:10 2/10
(19/379)
***SPOILER PÓTOLVA***

Elõször is, nagyon sajnálom h megnéztem ezt a filmet! Számomra borzasztó! Kb. fél órán át vártam h. történjen valami, amitõl talán jobb lesz (mint mondjuk a Büszkeség és bányászélet c. filmben ott történt), az élelmesebbje ezután a 30 perc után elhagyta a termet. Ezután már csak az vártam h fejbe lõje végre magát. Ez a premieren meg is történt (kb 100. perc), de ahelyett h vége lett volna, még "csavart" egyet szegény nézõkön.
Nem értem h miért ilyen filmeket jelölnek több filmes díjra is. Azt mondanám h olyan mint a Csodálatos elme, csak az sokkal jobb, nagyon sokkal, 1000x (pedig az sem a kedvencem).
Számomra végig unalmas vontatott kiszámítható. Értem én h ez egy nem olyan film, és h mit akar bemutatni, de ez így rossz. Próbál nem "tömegfilm" lenni, sikerült, rosszul.
Nem sok hozzászólást írok ide, de ez "kiérdemelte". Megkockáztatom h életem legrosszabb filmjét láttam. Aszerint szoktunk filmeket választani h imdb -n és porton milyen értékelést kap, mennyire megosztó stb. Most sajnos, szerintem sokak tévednek.
Aki kíváncsi nézze csak meg, mert nem vagyunk egyformák szerencsére. Valakinek tetszik valakinek nem.
Szerintem a film "sikere" a jó marketingben (ld. trailer) és a nézõk "elvarázsolásában" (azt hitetik el velük h a más a jó) "rejlik".
10/2
7/10
Golyóbis 2015 jan. 18. - 13:21:17 7/10
(18/379)
spoiler

Érdekes, amit írsz, én erre egyáltalán nem gondoltam (hogy az egész film, csak az agóniájának szüleménye). Mivel nem szeretem az olyan filmeket, aminek az a vége, hogy "ja, csak álmodta az egészet!", ezért ezt is próbálom úgy értelmezni, hogy mindez valós, megtörtént, csak olykor képzelõdik. Szerintem ha valamirõl szólt ez az egész, akkor talán az alábbiakra tudnék gondolni:
- gyávaság, félelem mások ítéletétõl
- értelmetlen elégedetlenség önmagunkkal, az élettel, az öregedéssel
- értelmetlen egocentrizmus
- emberi kapcsolatok és a saját magunkkal való törõdés szembeállítása
meg ilyesmik.
Nekem Mike karaktere épp azért tetszett, mert teljesen gyakorlatias. Õ színész, ezt akarja, ehhez ért, jól csinálja, könnyed, õszinte és úgy általában önazonos.
Mindenesetre köszönöm a véleményed, a tiéden kívül eddig nem sok érdemi hozzászólást olvastam itt.
3/10
Balázs Bicskei 2015 jan. 18. - 12:45:35 3/10
(17/379)
Nehogy valakinek is eszébe jusson megnézni ezt a filmet, mert ablakon kidobott pénz. Megnéztük, mert tegnap még 8,3 ponton járt az értékelése, de még egy ilyen unalmas, elgondolkodtatónak szánt, önsajnálkozásba beletemetkezõ, értelmetlen filmet - amibe persze bármit beleláthatunk: és fennen hangoztathatjuk hogy milyen mélyenszántó - ritkán lehet látni. Borzalmas.
ginacska12 2015 jan. 18. - 01:41:23 Előzmény toszam
(16/379)
általában véve egyetértek Veled, de erõsítsd meg a lelkedet: a fojtogat az bizony j-vel írandó. :)
Tamás Tengelics 2015 jan. 18. - 00:25:37
(15/379)
Szerintem nagyon elgondolkodtató film, érdemes megnézni.
Leírom azok számára, akik esetlegesen nem jöttek volna rá, hogy mit láttak.:

SPOILER!!!!

A film zárójelenetét is többféleképpen lehetne értelmezni, de természetesen Riggan minimum már ott meghalna a színpadon, mikor fejbe lövi magát. Az orra szinte sértetlen, még egy plasztikai sebész sem rakna össze ennyi idõ elteltével egy szétlõtt orrot. Az egész film,a medúzák közé, a tengerbe sétálós öngyilkossága alatt bekövetkezõ képzeletének szüleménye, miközben lassan meghal. Így indul a film, és így is zárul.
7/10
Golyóbis 2015 jan. 17. - 22:18:50 7/10
(14/379)
Megnéztük, egynek jó volt, de sajnos nem igazán értettem a végét, meg tulajdonképpen az egész filmet, hogy miért volt erre szükség, mit is akar mondani és kinek akar üzenni. Azt hiszem kicsit bennfenteskedõ, talán ezért is tetszik annyira a szakmabelieknek. Mindettõl függetlenül nem mondanám rossznak, összességében inkább tetszett, mint nem. Sok jó részletbõl áll össze egy kevésbé érthetõ egész. Néha vicces is. Számomra egyértelmûen Edward Norton karaktere és színészi játéka viszi a filmet, azokért a jelenetekért érdemes megnézni, amikben õ szerepel. Mindenesetre nem bánnám, ha egy hozzáértõ kommentelõ kielemezné itt a port-on, spoilerrel megtûzdelve, hogy mi miért történt és mit jelentett. Elõre is köszi!
offtopic
johnnyjungle 2015 jan. 16. - 17:13:53 Előzmény toszam
(13/379)
@toszam: sajnos igazad van. Rakas magyarkodo analfabeta orszaga lettunk. Nincs igeny az igenyessegre, sem a nyelvtan, sem onallo gondolkodas teren...
4427 2015 jan. 15. - 18:42:27
(12/379)
Vígjáték?! Esetleg szatíra. Fekete komédia. Dramedy.
offtopic
toszam 2015 jan. 15. - 18:42:09
(11/379)
Ez komoly? Baszki, idáig süllyedt itthon a kultúra? Már a hivatalos elõzetesben is tele van helyesírási hibával a felirat? Félelmetes hogy megy lefelé a színvonal.
Csak egy a sok közül, hirtelenjében lehetne evvel kezdeni: 'foJtogat' - nem 'foLYtogat'
Édes kis hazám...
videodrome0808 2015 jan. 14. - 12:09:56
(10/379)
Az év filmje. Ennyi.
Kritika, akit érdekel : https://www.youtube.com/watch?v=sb0vY6p0IiI
8/10
offtopic
cellasto 2015 jan. 13. - 16:09:53 8/10
(9/379)
passz,én nem tudom,mikor mit adtak ki DVD-n,remélem megbocsájtasz érte,mester...
kybuck 2015 jan. 13. - 08:55:10
(8/379)
Kalózkópia?? Amerikában szerintem már simán megvan DVD-n is! Amirõl te beszélsz az az ölbe rejtett kamerával felvett mozis felvétel, annak megfelelõ pocsék minõséggel, amit a nézõk csámcsogása tovább ront!
8/10
cellasto 2015 jan. 13. - 08:19:27 8/10
(7/379)
igen,az usa-ban már tavaly augusztusban bemutatták,szóval már biztos kering róla pár kalózkópia :D
Anita Gonda 2015 jan. 13. - 07:17:59 Előzmény vadászcsiga
(6/379)
igen, mivel már máshol elérhetõ ;)
vadászcsiga 2015 jan. 11. - 22:22:02
(5/379)
Bemutató január 15-e de már 7-en pontozták :D
8/10
cellasto 2015 jan. 08. - 22:27:02 8/10
(4/379)
jófélének tûnik :)
C$@ß! 2015 jan. 02. - 11:34:49 Előzmény kybuck
(3/379)
Madárember a pácban!
kybuck 2014 dec. 27. - 08:40:17
(2/379)
Csodálkozom, hogy nem "Madárember" lett a magyar cím!
somersby 2014 jún. 20. - 02:39:39
(1/379)
Michael Keaton több mint két évtizeddel ezelõtt öltötte magára – utoljára – a Denevérember jelmezét és bár számtalan remek filmje, valószínûleg tényleg ezzel a szereppel fonódott össze a neve egész életére. Ezért is kicsit testhezálló neki a Birdman címû film, amivel sokak szerint akár az Oscarért is jó eséllyel indul.

A történet szerint egy szuperhõst alakító színész megpróbál visszatérni a filmek világába, de ez közel sem megy olyan könnyen, mint az képzelte. Egykor nagy sztár volt, de hamar a feledés homályába veszett. Próbálja újra felépíteni karrierjét, miközben széthullott családját egyengeti.

Official Teaser Trailer [HD] - http://www.youtube.com/watch?v=xIxMMv_LD5Q

A produkció amerikai bemutatója 2014. október 17.