Téma: Black Panther

7/10
Zachariah 2020 júl. 18. - 17:26:48 7/10
(62/82)
Valaki azt írta, hogy ez egy átlagos Marvel-film, fekete környezetben. Ez nagyjából igaz. A film első fele még érdekes, jó akciókkal, a második fele viszont egy elnyújtott királydráma, előre kiszámítható fordulatokkal. Az viszont tetszett, hogy Martin Freeman jóval nagyobb szerepet kapott benne, mint az Amerika Kapitány: Polgárháborúban. Ulysses Klaue (Andy Serkis) pedig sokkal coolabb rosszfiú, mint a főgonosznak szánt Koncoló. Ráadásul Serkisnek ezúttal a saját arcát látjuk, nem egy motion capture figuráét.
9/10
tom103 2020 jún. 25. - 14:18:17 9/10
(61/82)
Luxman 2018 okt. 29. - 16:32:55 5/10
"Érthetetlen számomra, hogy bő fél év alatt hogy sikerült ennek a közepes filmnek 1,3 milliárd dollár bevételt produkálnia??? "

Gondolom, amiket Te nézel, azok a filmek 1 fillér bevételt sem hoznak, csak élvezd ezeket nyugodtan.

Kár ebbe politikát keverni - mert az nagyon messzire vezetne - bizonyos filmekkel kapcsolatban.
A történet , nyilván bugyuta, ezt senki sem vitatja. De itt nem ez a lényeg.

Üzenem a sok köpködőnek, hogy én sem ezért szeretem ezt a filmet. Lehet hogy egyesek nem értik, de egy filmet, meg lehet nézni azért is, mert olyan dolgokat lát benne az ember, amik a valóságban nem léteznek. Többek között ezért van a mozi.

Nem kell agyalni, csak egyszerűen , mindentől elvonatkoztatva, hátradőlni és gyönyörködni a szép képekben.

Ez a film ennyi és nem több, ezért készült.
buncow 2020 ápr. 30. - 19:51:37
(60/82)
Hollywood erősen kompenzálni akart ...
6/10
Atis88 2020 jan. 28. - 11:12:53 6/10
(59/82)
Így 2 év után azt kell mondjam nem változott a véleményem róla pozitív irányba. A történet ezerszer lerágott, marvel által sablonosan alkalmazott eredetsztori. Kicsit rasszista felhanggal van fűszerezve a fehérek ellen. A CGI ugyan tényleg jó benne, de ezt egy 2018-as filmtől el is várja már az ember. Rendesen túl lett hypeolva...
4/10
tamas patkos 2019 dec. 01. - 23:07:08 4/10
(58/82)
Tavaly megnéztem és nem emlékeztem rá. Most megint megnéztem és már tudom miért, idegesítően vacak, hamar felejthető ócskaság. Adtam rá egy kegyelem négyest, mert a látvány néha egész jó + bejönnek a skinhead csajok :)
Koncsita 2019 dec. 01. - 21:29:09
(57/82)
Ez valami óriási kutyulék, már ott elbukik, hogy 30 év alatt nem tudtak valakit elkapni, ilyen technika mellett (se). Látványos, logikátlan zagyvaság.
Sz. Péter 2019 nov. 20. - 19:44:03 Előzmény 233wseefd
(56/82)
Azért Sam Wilson sem egy kifejezetten sziú indián. :)
233wseefd 2019 nov. 20. - 10:07:52
(55/82)
Ezt a filmet azért csinálták hogy amerikának legyen egy néger szuperhőse.
1/10
Nótárius 2019 szept. 20. - 01:16:16 1/10
(54/82)

Esélyt adva neki: majdhogynem a feléig néztem ezt a semmihez, de főképp a "tartalmához" nem kapcsolódva technicizált, nagyszabásúnak hitegetőn is üres látványbazárt; a bárgyú igénytelenségű szappanoperák színvonalát is alulmúló dramaturgiájával, a didaktikus unalmú szövegeivel, valamint a heroikus mázzal még röhejesebb pozőrségű színészkedéseivel ...

... éés valahogy mégsem kötött le.


4/10
Slayer_HUN 2019 júl. 21. - 21:07:40 4/10
(53/82)
Ennyire még nem vártam Marvel filmnél, hogy vége legyen. Kegyetlen rossz. Jó indulattal 4/10
Sz. Péter 2019 máj. 19. - 09:33:00 Előzmény Andrew46
(52/82)
Neked az a probléma ha valaki nem tartja be a jogszabályokat, vagy az ha más a színe mint neked?
9/10
_DanieL 2019 máj. 12. - 01:51:48 9/10
(51/82)
Egyszerűen.. jó.
Marvel.. de ez nem csak a látványról szól.
9/10
catcot 2019 ápr. 06. - 13:07:41 9/10
(50/82)
Én jól szórakoztam. FIlmként néztem, és pont.
(Aki elkezdi a politikai szópárbajt valószínű nem tapasztalta meg a vegyes-nemzetiségű együttélések jó és rossz oldalát. Nekem volt színes-bőrű szerelmem, akivel együtt éltem , és szép emlék marad, és volt olyan szomszédság a liberális Hollandiában, hogy mindenki félt tőlük bemenni a lépcsőházba. Igen vannak közöttük kivételek vele éltem, de bizony nagyon elvetemültek is, és mivel rossz élethez voltak szokva az agresszió sokukban bennük maradt. Ezek tények.)
3/10
Mozila 2019 márc. 09. - 00:45:56 3/10
(49/82)
Nem ez lesz a Marvel filmek zászlóshajója! :) Cafatokra lehetne cincálni a filmet majd minden szempontból,de nem éri meg az időt. Igen a kosztümök,maszkok jók.Sikerült összekutyulni a modern technológiát afrikai folklórral elemekkel,de ez a legtöbb.A mondanivalója aranyos,de együgyű.Gondolom nem új az info,h az Oscart nem mindig minőségi mutatók alapján osztják....Jó bevételeket hozott?...Nagy reményeket ébresztett az érdekes,és rendhagyó koncepció,viszont a csalódásukat nem tudták tovább adni a mozinézők,mert másnapra elfelejtették az egészet. :D
10/10
Cinematic 2019 febr. 26. - 17:51:42 10/10 Előzmény Edmond Dantes
(48/82)
Köszi a hozzászólásod, igazad volt, mert a film jó, nagyon is!
Orbán kinevelt egy faj- és idegengyűlölő nemzetet, ennek az eredménye az 5.4.
Siralmas, ami itt Magyarországon folyik, Orbán tönkretette a társadalmat és az országot!
Edmond Dantes 2019 febr. 18. - 10:17:26
(47/82)
Itt 5,4. IMDb-n csaknem félmillió szavazattal 7,4. Föltűnő. Főleg egy 7 (hét) Oscar-díjra jelölt film esetében. Talán nem a filmet pontozzák az itteniek...magyar virtus. Nem baj, én úgysem fogom megnézni, mert nem az én műfajom, csak szólok..
4/10
X-Shark 2019 jan. 07. - 00:35:53 4/10
(46/82)
Először is a filmet kissé rasszistának éreztem a fehérekkel szemben és ezt próbálta jó erőltetetten kompenzálni ez a rejtett városos mentalitás. Kezd egy kicsit idegesítő lenni, hogy sok fejlettebb kultúra ennyire ragaszkodik a gyökereihez. Gyökerek. :D Na ezt nem rasszistának szántam! Szóval... Ott vannak Predatorok. Imádom az Alient is. A bolygó neve: Halál a kedvencem! De ott is egy fejlettebb faj kitépi a gerincedet és közben ordít az égre nézve, mintha valami eszetlen vadállat lenne. Jó... Belefér én is ezt tenném az emberekkel, ha Predator lennék. Sokan megérdemelnék. :D De azért na. És már mennyi filmeben láttam ugyanezt, hogy próbálnak egy fejlettebb fajt valamiféle kulturális jegyekkel felruházni, talán azért, hogy emberibbek legyenek. És itt jön a képbe az, hogy mennyire önző lény az ember. Miért kell ezt tenni? Mit képzel az ember magáról, hogy fejlettebb civilizációkra ennyire ráerőltet a mi fajunkból vett kulturális jegyeket. Itt meg afroamerikai fekete embereket sző át egy általános bennszülött kultúra, akik űrhajókon repkednek és elvileg társadalmi, erkölcsi téren is jóval előrébb vannak, mint a föld lakóinak nagy része. Mi ez valami erőltetett tisztelgés azért, mert régen rabszolgát csináltak sok feketéből? Mondja már meg nekem valaki, hogy akkor például Amerika kapitány vagy Superman miért nem küzd meg Amerikai ellenfelekkel pisztolypárbajban? Vagy miért nem táncolnak bendzsószóra max két foggal a szájban, ha legyőzték az ellenfelet vagy csak úgy vigadnak? Mi lett volna, ha rólunk csinálnak ilyen filmet magyarokról? Ki lett volna a szuperhősünk? János vitéz? Csak neki pirospaprikafüzér lett volna a nyakában és a katonák nem lándzsával hadonásznának, hanem ostorral. A vonatok tök fejlettek lennének, de a sínekre pottyantós budi megmaradna. Az űrhajóink olyan mintájúak lennének, mint a gólya és kerekek helyett fészek jönne ki a hajó aljából. Sőt a hajó eleje befordulna az egyik szárny alá, mint a gólya feje, amikor pihen. Bajusz alakú okos óránk lenne, amit ha megpödörsz, akkor fogadod a hívást. És még lehetne folytatni. Ez kicsit szánalmas, hogy egy ilyen fejlett társadalomban még mindig több törzs él együtt és ilyen mélyen ápolja a hagyományokat. Mekkora példa erre a Csillagkapu is. De a "sima" ember többnyire, ha nem durva cyborg vagy nem tojik a hagyományokra, akkor már gagyi, gáz. Ez a film nem is tudom kivel szemben igazán rasszista. :D Röhej.
5/10
Luxman 2018 okt. 29. - 16:32:55 5/10
(45/82)
Érthetetlen számomra, hogy bő fél év alatt hogy sikerült ennek a közepes filmnek 1,3 milliárd dollár bevételt produkálnia??? Nekem semmilyen volt ez a film.... Sajnos manapság már ez a film a csúcs az embereknek, elég szomorú!
8/10
orbitus 2018 okt. 15. - 22:35:08 8/10
(44/82)
Félve néztem meg a sok negatív duma láttán, de nincs igazuk a kritizálódóknak. Van saját atmoszférája a filmnek, látványvilága, hangeffektjei nagyon jók. A történet idealista, de mivel mással lehetne jobbá tenni a visszabarbarizálódó világunkat... mivel mással lehetne elülteti a szépet és a valódi nemes gondolatokat szívünkbe, lelkünkbe?! (amúgy, sajnos az afroamerikai párducnak volt igaza: a világ kirabolta Afrikát...és Afrika soha nem tudott védekezni...)
3/10
puding140 2018 aug. 14. - 23:06:41 3/10
(43/82)
Értékelhetetlen