9/10
nick név 2021 nov. 28. - 14:42:10 9/10
(201/221)
Nagyon sokáig halogattam a film megtekintését, mert az első rész, a mára már kultfilmmé vált darab egyáltalán nem tetszett. Viszont, ha eltekintünk az androidok lélek-nem lélek mibenlétének kérdésétől (ami a filmből ki is ragadna és messzire is vezetne) a 2049 számomra fényévekkel jobb lett, nagyon jó (egy alkalommal pedig elképesztő) pillanatok vannak benne, bár a történet nem veri le a csillárt a plafonról, de a világ amiben helyet kap mégis élő, az egész film működik, úgy, ahogy van. Tény, hogy vannak hibái, visszautalva a lélek mibenlétére, illetve a filmben jelenlévő egyéb történésekre, adottságokra, hiányosságokra, de ezek még így sem tudtak kizökkenteni.
Nem vagyok egy Denis Villeneuve-rajongó, a 2015-ös Sicario-n kívül nem sok filmjével kapcsolatban éreztem azt, hogy ez igen, ez remekül meg lett csinálva, ahogy kell, de ez a darabja is ilyen volt. Nyilván nem láttam az összes filmjét és a Dűne után nem is égek a vágytól, hogy megnézzem az összeset (a Fogságban után sem égtem, bár akörül legalább nem volt aránytalanul felgerjesztve a figyelem), de a 2049-cel mint alkotó ismét nőtt a szememben.
És igen, Ryan Gosling egy karakterszínész, a bús-komor, szűkszavú, olykor jóravaló, olykor dühös, de mindenképpen hatékony karaktereket kiválóan alakítja, viszont a karakterszínészi mivolta mellett azt meg kell adni, hogy ez a vonulat legalább sokkal választékosabb, adott esetben mélyebb tud lenni, mintha csak egy akciófilm-karakterszínész volna.
Roberto DiCapribogyó 2021 júl. 19. - 15:51:30 Előzmény Ati2323
(200/221)
Pontosan. Számomra egyedül Vangelis zenéje az, ami nagyon hiányzik a folytatásból, egyébként abszolút méltó lett az elődhöz.
offtopic
Roberto DiCapribogyó 2021 júl. 19. - 15:14:44
(199/221)
Ment a tiltás:)).
Roberto DiCapribogyó 2021 júl. 19. - 13:02:13 Előzmény Szõke Bálint
(198/221)
100%-ig egyetértek. Milyen ironikus: aki nem értette meg a filmet, az azt se tudja felfogni, hogy (valójában) miért nem tetszett neki a film... csak vagdalkozni tud (kaki, szégyen, fos és egyéb kulturált finomságok), ja meg jól megsértődni, puffogni :-).
pappulisszesz 2021 júl. 14. - 09:53:01
(197/221)
az eredeti is egy túlértékelt fos volt, de ez....pffff
KeNorbi 2021 júl. 14. - 06:24:22
(196/221)
Áh, köcc a tippet, de nincs hangulatom ilyesmikkel szórakozni.
3/10
offtopic
Nótárius 2021 júl. 13. - 13:51:03 3/10 Előzmény Roberto DiCapribogyó
(195/221)
Lehet, hogy valaki szerint: "Érdekes dolog ez a sértődés...", de sokkal érdekesebb ez a semmirevalóan pszichologizáló összemosása a sértőnek és a sértődésnek. Ugyanis ez a két dolog következhet egymásból, de egyáltalán nem ugyanaz. Ezért aztán a sértődésnek ezen a könnyen ízekre szedhető, (tárgytól eltérítő, "tanítói" idézetes) vakvágányán ehelyt felesleges is volt nekilódulni. A tárgynál maradva én sem teszem. Tehát: ha egy kulturális felületen, az oda látogatók laza kapcsolódású csoportjában, valaki joggal felhívja a figyelmet arra, hogy egy hozzászóló, oda nem való, sértő módon nyilatkozik bárki-más(ok)ról, az helyénvaló rosszallás és nem sértődés. A két dolgot, többek között, az a meghatározó mozzanat választja el egymástól, hogy az a valaki egyébként magára veszi-e a sértést, avagy sem. Ebből is következően: a csoport kulturáltságának védelmét szolgálóan, a kivetnivaló megnyilvánulás rosszalló szóvá tétele, sértődés nélkül is teljesen helytálló és fontos a sértő szándékú magatartással szemben.
Egyébiránt a Fórumszabályzat 22. pontja sem valamiféle sértődésből fogalmaz egyértelműen "a vitapartner vagy más személyét sértő hangnemű" hozzászólásokról.
KeNorbi 2021 júl. 12. - 20:43:16
(194/221)
Már évek óta ezt nagyon-nagyon sajnálom, hogy itt a hozzászólások között nem lehet "like"-olni . . .
KeNorbi 2021 júl. 12. - 20:37:42 Előzmény szamóca67
(193/221)
:-)
2/10
Tiberio 2021 júl. 12. - 16:36:46 2/10 Előzmény olahmiki1959
(192/221)
Úgy van. Nincs új legenda, csak új szégyen van, és egy remek régi film. Nekem megvan cd-n az eredeti Vangelis-filmzene, amit önálló zeneműként is élmény hallgatni.
offtopic
Roberto DiCapribogyó 2021 márc. 08. - 15:57:34 Előzmény szamóca67
(191/221)
Nem érzem helyénvalónak a hasonlatod, de ha már felvetetted a témát: ugyan nem mosással, hanem adagolással, de már megoldható az általad felvetett probléma :))

"Hulladék- és trágyakezelő bentonit őrlemény:
Háztáji állataink optimális növekedésének elengedhetetlen feltétele a higiénikus állattartás és környezet. Ez a természetes ásványi anyag adszorbeáló hatásának köszönhetően megszünteti az istállóbűzt és egyéb kellemetlen szagokat, megköti az ammóniát. Javítja a trágya minőségét, fertőtlenít. A hasznos ásványi anyag tartalomnak és a fertőtlenítő tulajdonságnak köszönhetően talajjavító hatással is rendelkezik. Minden háztáji állatfaj esetében ajánlott."
1/10
szamóca67 2021 márc. 08. - 15:20:46 1/10 Előzmény Roberto DiCapribogyó
(190/221)
Mély filozófia Mossuk sz@rt, hátha nem lesz büdös.
offtopic
Roberto DiCapribogyó 2021 márc. 08. - 14:31:41 Előzmény szamóca67
(189/221)
Érdekes dolog ez a sértődés...

"Önkéntes börtön – sértődés

Miből tudhatom, hogy mennyire vagyok spirituálisan fejlett? – kérdezte valaki.
Több dolog van, de most írok az egyik fő dologról, ami erre egy jó mértékegység, a sértődékenység. Milyen könnyen sértődsz meg, milyen mélyen bántódsz meg, amikor nem téged értékelnek, amikor téged csak kritizálnak és esetleg semmibe vesznek, szóval sértegetnek. Minél sértődékenyebb valaki, annál szűkebb, erősebb az egó dióhéja, annál inkább másoktól függ. Másoktól várja el a saját belső komfortját, így mindig mások szabják meg a hangulatát."
1/10
szamóca67 2021 márc. 08. - 12:31:17 1/10 Előzmény Roberto DiCapribogyó
(188/221)
Konkrétan sértőnek találom, ha valaki párhuzamot von egy film egyéni tetszési indexe, és az illető intelligencia hányadosa között, és ráadásként, pejoratív módon fogyatékosnak kiáltja ki a más véleményen lévőket. Lehet itt lózungokat csattogtatni, de ez akkor is sértő sokak számára.
Roberto DiCapribogyó 2021 márc. 08. - 09:39:32 Előzmény szamóca67
(187/221)
Miért fáj az annyira neked, hogy valaki leírta a véleményét a film mellett azokról is, akiknek nem tetszik a film?Ha nem inged (azaz nem vagy idióta, sőt pl. érzelmileg érett vagy), ne vedd magadra.
1/10
szamóca67 2021 márc. 07. - 20:14:51 1/10 Előzmény nikita1111
(186/221)
Ez ám egy kinyilvánítás! Közlöd, hogy ez számodra 10pontot ér, és neked ez a legjobban tetsző film, s mivel nem kapott annyi pontot mint vártad, ezért kétségbe vonod a szavazótábor eloszlását. Ez még rendben is volna, így egyszerűen levonnánk a következtetést, hogy egy elfogult rajongóval állunk szemben. De ezek után már tovább is mégy, és feketén fehéren (csak egy shit beszél szélsőségekben) degradálod, hogy akinek nem tetszett, az idióta, mert nem olyan mint te, aki felsőbbrendűen felfogta a film magasröptű mondanivalóját.
Ennyi erővel akár le is buzizhatnád őket, hisz nem úgy vélekednek a szeretett filmedről mint az neked tetsző. Remélem azért nem indítasz aláírásgyűjtést, hogy csak az pontozhasson az oldalon, aki neked tetszően csillagoz? ;-)
10/10
Szõke Bálint 2021 jan. 19. - 14:52:44 10/10 Előzmény nikita1111
(185/221)
És milyen igaz!
7/10
Kit Fisto 2021 jan. 17. - 19:40:16 7/10
(184/221)
Az a baj ezekkel a felújításokkal, hogy ezután már csak azt nyomják, az eredetit nem.
gzoo 2021 jan. 17. - 18:29:49
(183/221)
Ja, és gáz hogy lényegi momentumokat vélek felfedezni más filmekből....
gzoo 2021 jan. 17. - 17:35:22
(182/221)
Szerintem nagyon kaki. Erőltetett, és bár valaki azt írta: hozza az "első rész" feelingjét. Szerintem pont ettől nagyon gyenge. A "hozni akarástól". Ez a "ti nem láttatok csodát" kiszólás nekem nagyon hajaz az "ízirájderre". Ott is az első részben -Üvegtigris-, volt poén benne. De amikor a második részben az ember szálguldozik át a képen a babettával és mondogatja, akkor már csak erőltetett geg, nincs jelentősége, értelme.
A zenében dettó. Ugyanazok a zenei hatások, mint amit Vangelis megírt. Lazán lehetne írni, ez lélektelen, hatásvadász másolása annak.