1/10
kate77 2017 okt. 06. - 23:01:57 1/10
(21/221)
Életem legunalmasabb 164 perce volt...
6/10
Muya 2017 okt. 06. - 21:22:50 6/10
(20/221)
SPOILER!

Kritikát megfogalmazni az életben az egyik legkönnyebb, de akkor is: Ez meg mi volt? :O
Ahogy vége lett körbenéztem, és mindenkinek a döbbenet ült ki az arcára.
Lesz folytatása, vagy most mi van az ellenállással? Meg a vak fószer nem fogja hiányolni a Lávját? A zene elég idegesítõ volt. Azt hittem a kurv@nak nagyobb szerepe lesz.
Az egyik percben egy komoly sci fi film akar lenni, aztán meg mint valami paródia.
Nincs benne egy karizmatikus szereplõ, mint az elsõben. A zene az meg elég idegesítõ volt. Indokolatlanul hosszú.
jesusfreak 2017 okt. 06. - 21:04:24
(19/221)
Elolvasva az elõzõ kommenteket, elment a kedvem, hogy írjak... de aztán mégsem hagyott nyugodni. Tehát vannak dolgok, amik megismételhetetlenek. Ilyen a Blade Runner elsõ része is. De továbbra is állítom, hogy ma 2017-ben az 1 rész sem aratna olyan sikert, mint anno. Sõt tudjuk, hogy az sem volt világsiker rögtön a bemutató után, hanem késõbb lett belõle kultuszfilm. Most a 2.részt nehéz megítélni elsõ nézésre. Tény h túl hosszú és manapság már elvagyunk szokva ilyen közel 3 órás filmektõl. (Szerintem lesz ennek majd egy vágott verziója DVD-n!) A 2. részben is a látvány a fõ domináns elem. Ami szerencsére most jó kezek munkája és magas színvonalú. A zene ha nem is egy Vangelis, de földbe, illetve székbe döngölõ! Ez már a 3. film az elmúlt 1-2 év során, amikor az átlag mozifilm hangerejének a dupláján szólal meg a zene! Hihetetlen jó élmény! A mozitulajok már mindent elkövetnek, hogy ne otthon, hanem egy igazi moziban nézd meg a filmet! A filmrõl már szerintem mindent leírtak elõttem, nekem 9/10. Lehet vele(m) vitatkozni...
bkz60 2017 okt. 06. - 19:46:33
(18/221)
mazsolácska húdemegmondta :)) szánnivaló figura vagy ezzel a "véleménynek" szánt gügyeséggel.
Szaki 2017 okt. 06. - 19:18:49
(17/221)
Hatalmas rajongója vagyok az elsõ Szárnyas fejvadász címû filmnek. Még 1987-ben láttam elõször a filmet a moziban. nagyon megfogott. Szinte mindig fenn van a gépemen EREDETI SZINKRON-ban. Mikor megtudtam 2 évvel ezelõtt, hogy megcsinálják a folytatást nagyon izgultam , hogy vajon mi sül majd ki belõle. Tegnap lehullt a lepel és kicsit féltem , hogy egy besülés lesz az egész meg erõlködés de nem így történt. Ha lehet ilyet írni azt hiszem az egyik legjobb folytatás amit valaha láttam. Méltó folytatása az elsõ filmnek. Végre Ridley Scott is belátta , hogy ideje lenne egy fiatalabb rendezõnek átnyújtani a rendezõi széket( bár így tett volna az Alien Covenant-nál is). Nagyon megfogott a film . Nálam 10/10.
9/10
Dormas 2017 okt. 06. - 10:41:10 9/10
(16/221)
Nekem nagyon bejött. 9 pontot adtam rá, majdnem tökéletes. Szinte ugyanazt kapja az ember, mint az elsõ részben és én nagyon örültem ennek. Nem éreztem gyenge koppincsnak vagy másolatnak. Más, de mégis nagyon hasonló. Tetszett a sztori, a látvány és a zene is. Akinek az elsõ se jött be, az ne nézze meg... Illetve, nem árt elõtte újra felidézni az eredetit, illetve hogy pontos legyek a rendezõi változatot...
MaZsola_Megmondja 2017 okt. 06. - 03:36:00
(15/221)
Dögunalmas, túlhájpolt, orbitális baromságokkal teli mûvészfilm.

Amikor a család hónapokig húzza az agyad, hogy milyen lesz a születésnapi torta, de amikor elédrakják, akkor belesüllyed a gyerta, még mielõtt elfújnád. Aztán mindenki vesz egy szeletet és nekilát agyondícsérni...

SPOILER

Azon kaptam magam a film fináléjában, hogy röhögök a székhez kötött Fordon (Dekard megcsúfolásaként), miközben a másik két replikáns megfojtsalak-vagy-megfullasszalak játékot játszik, úgy, hogy az elõbb még K a halálán volt. Egyszerûen röhejes volt a gát köpõcsövénél folyó vérciki harc közepén Deckard banális halálának esélye, ami már az idei Darwin-díjasok közti tuti befutó lehetett volna...

Ehh.

A sztori lapos és döbbenetes motivációs hibákkal van tele.

Dekard - a fenti vizes jeleneten kívül potens és erõs karakter, az idegen bolygón beígért agyonszadizását mégis enerváltan tudomásul véve sodródik, hogy aztán benyisson a lányához. Bööööööö. Még ezzel együtt is a film egyetlen kompetens szereplõje.

\"K\" viszont inkompetens, létezésének minden vetülete ellentmondásokkal teli. Egy érzelmi életet élõ bérgyilkos android, aki, ha parancsot kapna a fõnökét is megdugná, így rejtély, hogy miért nem tartja be az utasítást és miért kezd a saját szakállára nyomozni. Az meg pláne rejtély, hogy identitástudata az öngyógyulást érti, de nem vágja, hogy õ is csak egy kupac élõ szövet a fém vázon. Gosling lányszíveket dobogtató, tudatlan semmibe bámulásánál csak az durvább, amikor kihozza, hogy Drótos Joe néven bevonulna történelembe, mint az elsõ robotok által szült robot. A pofáraesése ugyanolyan súlytalan, mint a létezése.

A többi szereplõ értelmetlen butaságokat kerget, idegesítõen tesznek keresztbe egymásnak, az ember megölésére felhatalmazott Love könnyeitõl pedig a karfát lehet kaparászni. A méh nélküli, önmaguk reprodukciójára képtelen androidok beígért forradalma pedig egy újabb idegesítõ klisé a programozott, irányított és ezáltal önálló gondolkodásra képtelen mesterséges intelligencia képtelen, ámbár sablonos motivációjaként.

A történelmi bemutató idegesen szûkszavú, hézagos hülyeség. A szintetikus élelmiszer helyett lárvák formában való proteintermelés, amely órákig bír rotyogni és egybõl fokhagyma ízû, de még a replikáns számára is veszélyes környezetben termelhetõ? Az áramszünet, ami törli az adathordozókat, hogy aztán gyanús foszlányokat lehessen titkosan õrizni. Ugyan már.

A méhek nekem se jöttek be, valaki szólhatott volna, hogy a szennyezéstõl ezek a szorgalmas lények kipusztulnak, de rögvest.

A filmet nyilvánvalóan a rajongói tábor - minden más véleményt háttérbe szorító - rajongása fogja kísérni, kevesen fogják felvállalni, hogy kimondják: EZ EGY KALAP SZAR VOLT.
Bigpapa 2017 okt. 06. - 00:17:55
(14/221)
háááát, ez kicsit olyan, mint ha lenne egy jó csaj, akivel lehet újra egy jót szexelni, mert már egyszer szexeltetek, de most, dugás közben elkezd fingani és ezt 160 percen át tolja :D

Azt hiszem, ez nem spoiler....Ez most nagyon vontatott volt. 1 óra 40 percig Fordot se látjuk, ami azért egy Szárnyas fejvadászban elég zavaró. Mint, ha a Drágán add az életed 6 ban a Bruce Willis csak a stáblista elõtt kiáltaná be, hogy Yippkaye, te szarházi! Nekem kicsit dinamikátlan a film. Nekem a forgatókönyvvel van bajom, mert nem tudta kitalálni a sok szerzõ, hogy ez most egy melankolikus dráma legyen, vagy sci-fi, vagy krimi....erre sci-fi thriller jelzõt kapott, ami utóbbiból NULLA pontot kapunk.
Tényleg semmi izgalom nincs a filmben. Rohadtul szeretem a lassan kibontakozó filmeket, ahol izgulok a szereplõkért, de amíg az elsõ részben Ford miatt izgulunk végig, hogy Hauer meg ne ölje a vége csatában, itt egyszerûen csak azon izgultam, a haverom el ne aludjon mellettem, mert õ olyan qrva hangosan horkol, hogy vér ciki lett volna :D

Nem tudom, mennyi ideig írták ezt a sztorit, de szerintem sok sci-fi rajongó, de leginkább Szárnyas fejvadász rajongó, a slozin ülve, eredetibb forgatókönyvet hozott volna össze.

INNNEN SPOILER

Gondolom a gyerek nem életében elõször sérült meg, szóval látta már magát belülrõl. Látta, hogy kb annyi kábel fut benne,mint egy transzformátor házban, szóval gyanítható, hogy nem õt szülték meg. Fõleg, hogy úgy megy át a falon, meg zuhan le 10 méterrõl,mint ha csak a kanapéról fordulna le, semmi baja. Amikor elmegy VÉGRE Fordhoz, ott vannak a méhek. Hát biológus nem volt a csapatban. Ugye az a haldokló föld elsõ jele, amikor kihalnak a méhek. Itt se virág,se fa,se fû,se semmi. Mit eszik a méh? Mit gyûjt? Sugárzó anyagot? És az elszigeteltségen mit eszik Ford? Mert az 1 millió üveg Whiskey minden csak nem táplálék.
Imádom Hans Zimmert, de itt a zene nagyon próbálta utánozni Vangelist, ami néha majdnem összejött, de mégis inkább szar volt. Önálló filmként simán 10 pontos zene, de Vangelis után....De legalább a végén felcsendült a Tears In the Rain. De eredeti befejezést nem sikerült kitalálni, csak másolni az elsõ részét, csak itt nem Hauer megy el. Megjegyzem, Hauer monológja, a zene, az esõ, a hangulat...,hát az még ma is nagyon üt. Itt leszartam,mi lett. Egyszerûen Gosling nem szimpatikus színész és itt sem sikerült szerethetõ karaktert megformálnia. Gondolom a vége azért olyan,hogy kitépték a filmet a gépbõl, mert lesz 3. rész is.
De ezért mondtam, hogy vontatott volt a film, mert basszák a rezet 145 percen át, aztán 16 perc alatt összecsapják a végét, ami nem is igazi befejezés, csak gondolj, amit akarsz.

SPOILER VÉGE

Ennek ellenére nem mondom, hogy senki se nézze meg, de tényleg ne üljetek be olyan nagy elvárásokkal, mint ahogy pl. én tettem. Na meg készüljetek, hogy ez nem olyan 160 perc, ami elrepül, hanem kínkeservesen lassú 160 perc lesz!

7/10 sajna nekem ez nem ér többet :(
9/10
belala 2017 okt. 05. - 22:40:07 9/10
(13/221)
Azt hittem ez is akkora szaar lesz mint az elsõ, kultikus darab, és 3 óra tömény szenvedés lesz némi retro Forddal behintve. Hát... már megint csalódnom kellett! Ezt ugyanis már méltán lehet szinvonalas scifinek nevezni. Perfekt sztori, perfekt látvány, jó szinészek, túllihegett patetika nélkül, minden jelenet kellõen kibontva és kidolgozva. Jót tett neki 35 évnyi erjesztés, kiforrott darab lett, scifi top 10 élmezõny. Csak ajánlani tudom!
Blindmouse 2017 okt. 05. - 11:30:51
(12/221)
Nincs az a házimozi sajna, amin úgy jön át a látványvilága mint az IMAX-ben. ;)
domo.robi 2017 okt. 05. - 11:30:35
(11/221)
*** SPOILER ***

Blõd Runner 2 - száraz pénzvadász
avagy Ridley Scottnak valaki igazán megmondhatná már, hogy szakmai pályafutása 10 éve befejezõdött...

Ez a film maga is egy replikáns. Egy drog. Nem valódi, hanem mû élményt nyújt. Mû élvezetet a mûélvezet helyett.
2017-et írunk, és a filmkészítõk már jó ideje rájöttek, hogyan kell patikamérlegen kimérni a megfelelõ célcsoport számára attraktív mozifilm alkotóelemeit. De ez a film új, eddig nem ismert mélységekbe süllyedt: már nem csak kiméri az alkotóelemeket, hanem hamisítja is. Van ízfokozó, természetazonos aroma, térfogatnövelõ szer, glukóz-fruktóz szirup.

Forgatókönyv: Nem, nem Philip K. Dick mûve alapján készült átirat - az a Blade Runner volt. Ez egy Blade Runner átirat, amely az elsõ film alapján készült. Minden átirat szükségszerûen veszít az eredeti hangulatából, de az elsõ Blade Runner filmben még erõsen átjött az eredeti regény által közvetített hangulat. Itt mi jött át? Hát, a Blade Runner film kínos kopizása - megannyi adatvesztéssel.

Zene: egy Vangelis extraktum utánzata. A készítõk szerint Vangelis zenéje nem más, mint egy csomó szintetizált trombita, nosza, nyomjuk vele tele a filmet. Sok harsogó mély frekvencia is jól jön, hátha ugyanaz az intermedier szabadul fel az agyban, mint egy valódi zenétõl.

Szereplõk: Jared Letot miért kell ilyen szerepben futtatni? Teljesen súlytalan karakter, teljesen súlytalan játékkal. Vessük össze Rutger Hauer (Roy, a fõdroid az eredeti filmbõl) játékával, és szégyellje el magát mindenki, akinek dolga lett volna egy erõs negatív karakterrel és megfelelõen kiválasztott színésszel ellenpontozni Harrison Fordot. A valódi ellenponthoz közelebb állt Luv, és az õt alakító noname színésznõ is sokkalta jobban ott volt a vásznon, mint az indokolatlanul vakká maszkírozott Leto.

Karakterek motivációja: Miért akarna egy android ember lenni? A Blade Runner válaszolt erre: a 4 éves élettartam kevés, több kellene nekik. A BR2049 mit mond erre? Hát, õ ízé, még a robotszimuláció is emberi életre vágyik, mert csak. Ácsi, ácsi! Miért jó embernek lenni olyasvalakinek (valaminek), aki (ami) nem emberi testbe született? A géptestbe zárt gép ne akarjon ember lenni, mert nem úgy programozták. Ha úgy programozták, akkor miért programozták úgy? Teremtõ felé vágyódó teremtmény analógia? Vótmá. A 13. emeletben jobban elkapták ezt a fonalat. Még a Prometheusban is jobban fel van ez a kérdés dolgozva. De itt a szimuláció is szeretve akar lenni... Miért? A szimulációnak erre nincs szüksége, neki hardver kell, hogy fusson. A szeretet és elfogadás az emberi léleknek szükséges, hogy fusson. A penge pedig a szárnyasfejvadásznak kell, hogy fusson... (igen, hülye az angol cím is, de a magyar még hülyébb)

Helyszín: hová tûnt a nyüzsgõ cyberpunk nagyváros? A Blade Runner nem egy fóliasátras farmon játszódik, nem is egy vasgyári hulladéktelepen. Mégis, ezek voltak csak a valós helyszínek, a város belsejérõl ordított, hogy CGI. És amikor csupán 3 autó repked a városban éjszaka, az micsoda? Hanyagság, vagy kis költségvetés? Ennél még az Ötödik elem is jobban elkapta a nyüzsgõ cyberpunk város hangulatát.

Mit gondolok? Kéremszépen, engem bedrogoztak. Eredeti alkotás helyett megfelelõ fény és hangeffektekkel azt akarták velem elhitetni, hogy egy filmet látok. Jól rátehénkedtek a kürtre, hogy azt higgyem, ez Vangelis. Még színészeket is tettek bele, hogy filmnek tûnjön, Blade Runner szereplõket, hogy azt higgyem, ez egy folytatás. De leginkább a fiatalabb generációnak szól, hogy át tudják élni, mit érzett apu és anyu, amikor még igazi filmeket lehetett látni a moziban. Kár, hogy ezt a fiatal generáció már csak ilyen filmreplikáns tudatmódosító szerek hatására élheti át...
perry 2017 okt. 03. - 16:29:28
(10/221)
Ez kérlek egy tüdõrák mentõ film lesz. Az már most látszik lesznek a fórumon jócskán drukkerek és ellendrukkerek.
Balu64 2017 okt. 03. - 12:17:14
(9/221)
Oh, verjem bele!... Ez majdnem 3 órás???...
Akkor ez a film sincs tekintettel a bagósokra!
Marad a jó öreg házimozi majd...
jesusfreak 2017 okt. 01. - 17:13:23
(8/221)
Én is nagyon kíváncsi vagyok! Ezért a filmért imádkozott már a fél világ 20 éve, hogy NE szülessen meg! Ez valami olyan lesz, mintha 40 év múlva a technika és az akkori tudomány segítségével kiolvasztják majd és feltámasztják Hofi Gézát. És azt várják tõle, hogy majd akkor is kiválóan szórakoztassa a népet... Szerintem ma már a film elsõ része sem ütne akkorát, mint akkor \'82-ben!
Urquidez 2017 szept. 22. - 09:43:58
(7/221)
Ez talán jó lesz. A rendezõ eddig munkássága miatt, ígéretesnek tûnik ez is. Remélem nem csak látvány, hanem tartalom is lesz benne. Bár nem tudom hova lehet fokozni az elsõ Szárnyas fejvadász sztorit.
9/10
belala 2017 jún. 02. - 14:35:28 9/10
(6/221)
Én a 82-es változatot sem voltam képes végig nézni, akkora katyvasz, annyira erõltetett és gagyi, fõleg a sztorija. Most meg az jön le kapásból, hogy egy az egyben lenyúlták a Mad Max Fury Road látvány- és szinvilágát, és hasonlóan a legutóbbi Star Wars The Force Awakens-jéhez, behozzák a népnek az öreg veteránt, hadd bólogasson és csorgassa a nyálát, hogy ez mennyire eredeti és mekkora király, ergo, ez is minden bizonnyal ismét iszonyú \"eredeti\" és \"hatalmas\" filmmûvészeti alkotás lesz. Huú... már én is iszonyúan várom :-)
10/10
Zsolti_a_béka 2016 dec. 19. - 17:56:06 10/10
(5/221)
Ez egy annyira várós film, hogy a trailerre adok is 10 pontot :)
10/10
Zsolti_a_béka 2016 dec. 19. - 17:55:09 10/10
(4/221)
Torolt Felhasználo 2016 júl. 05. - 19:17:06
(2/221)
Ugh, Sekélyes Hárifiúnak ismét sikerült nagypapabotjával beverekednie magát egy folytatásba ahonnan nagyon nem hiányzott.
Nem keresett még eleget?