szookedorina 2018 febr. 08. - 21:52:10
(121/221)
Teljes fantáziátlanság, semmi régi benne semmi jelen és semmi új. Lerágott csont.
Valaki már említette, abszolút igaz "nyomasztó".
Tévésorozatnak is rossz.
jani-wan 2018 febr. 08. - 12:49:58
(120/221)
"Pl. egy androidot mióta lehet vízbe fojtani?"
Amióta organikus androidok, ahogy anno Philip K. Dick megírta. Annyira olyanok mint az ember, hogy csak egy pszichológiai teszttel lehet õket megkülönböztetni, ha nem használják ember feletti erejüket.
4/10
beubhd 2018 febr. 08. - 10:41:12 4/10
(119/221)
Elég béna film sajnos. Nagyon hosszú és a sztori is vontatott. Ezen kívül most jöttem rá, hogy Ryan Gosling irtó sz1r színész. Nem tudom miért kell egy csomó filmbe belerakni. Ezen kívül voltak logikai hibák is a filmben. Pl. egy androidot mióta lehet vízbe fojtani? Attól, mert hasonlít egy emberre még nem lesz szüksége oxigénre. 4/10
szookedorina 2018 febr. 07. - 00:02:26
(118/221)
spoiler
Elsõ 12 perc
a kukac tenyésztõ vagy mi, nem szép, de ha színész akkor vadásznak bejön......
koktélt koktéllal keverni megbocsájthatatlan bûn, ha nem koktélról van szó, akkor a tiszta italból csak is a legjobb az alap.
A lepárlás története legalább az ókori alexandriai vegyészetig nyúlik vissza, ám a korai lepárlóeszközök nem voltak alkalmasak alkohol lepárlására. A századfordulón elterjedt elmélet volt, hogy a szeszfõzést az írek (egyes változatokban maga Szent Patrik) találták fel az elsõ évezredben, ezen feltételezések történelmi megalapozatlanságát azonban már 1913-ban bemutatták. A szeszfõzés elsõ egyértelmû leírása a 12. századi Itáliából származik, és a bor lepárlásával készült aqua ardens-t írja le.
1: Old Fashioned
"A nyertes koktél idén is az Old Fashioned, a bárosok általában bourbon whisky-bõl készítik de David Wondrich elismert bártender a Rye whisky-t javasolja a koktél készítésekor. A pohárba kerül egy szem kockacukor amire pár csepp Angostura bitter kerül és egy kevés szóda, majd jég és a whisky elsõ egyharmada, folyamatos kevergetés mellett adagolunk hozzá még jeget és a maradék whisky-t. "
Hagyományos whiskygyártó nemzetnek tekintik Skóciát, Írországot, Kanadát, az Amerikai Egyesült Államokat és Japánt is. Az érlelt whisky különbözõ stílusai eredetileg az elõbbi négy országban alakultak ki a 19. század során, míg Japán a 20. században a modern skót whiskybõl kiindulva alakított ki önálló whiskyhagyományt.
A whiskyk fahordós érlelése a 19. században jelent meg, és csak a 20. század elején vált általánosan elterjedtté; korábban a legtöbb whisky érdemi érlelés nélkül került elfogyasztásra. Ezt a hagyományt ma már csak az amerikai törvények õrzik, melyek szerint a whisky a tölgyfahordóba töltése után bármikor palackozható, a kukoricawhiskyt pedig egyáltalán nem kötelezõ fahordóba tölteni.
szookedorina 2018 febr. 06. - 18:22:57
(117/221)
Még csak az elejénél tartok, a hét végéig be fejezem.
De a Ryan Gosling olyan csúnya benne, annyira nem illõ karakter a filmben. Az elsõ részben nem tudom milyen volt, azt nem láttam.
8/10
fanaf1@vipmail.hu 2018 febr. 03. - 14:46:30 8/10
(116/221)
Nem láttam az elsõ részt, de nagyon tetszett a folytatás. Nyomasztó ez a világk`ep, de a rengeteg ötlet és kidolgozottság miatt 8 pont.
10/10
Zsoanna Kruditch 2018 jan. 28. - 02:56:06 10/10
(115/221)
Bocsánat,nem tudtam befejezni a kommentem.
Szóval nekem a film \"nem zárult be teljesen\",kérdéseket hagyott maga után,de nem a történettel kapcsolatban-a rejtélyre fény derült,a történet beteljesedett-hanem önmagunkkal kapcsolatban. De ez a be nem zárultság nagyon tetszik és kifejezetten jól esik,hogy egy ilyen rohanó világban volt lehetõségem,kedvem és hangulatom elgondolkodni életünk folyamán.
A filmet olyanoknak ajánlom,akik nem riadnak vissza egy lassú folyású filmtõl(ami hangsúlyozom,izgalmas,felesleges hõsködések és szecskázások nélkül is),ami elgondolkodtat,nem utolsó sorban pedig a kiváló és gyönyörû látvány kedvelõinek.
A magyar vonatkozások és beszédek pedig különösen szívmelengetõek voltak számomra :)
9/10
10/10
Zsoanna Kruditch 2018 jan. 28. - 02:45:18 10/10
(114/221)
A Szárnyas fejvadász \'82-es erdetije számomra egy igen kivételesen gyöngyszem lett,emberi mivoltunkra és moralitásunkra kérdez rá,különleges látvámyvilágba és hangulatba burkolva,melynek kérdései a Szárnyas fejvadász 2049-ben szintén fellelhetõk, és ezeket gondolatokat, melyek az elsõ film és annak valójabani témájának kapcsán megfogalmazódott bennünk,nagyon jól áthozták,továbbfûzhettük szárnyaló gondolatainkat. Mi is az ember? Miben vagyunk másak,mint a gépek? Meg van-e a kellõ tudásunk és hatalmunk teremteni,ezzel pedig kockára tenni az egyensúlyt? Ott van-e a lélek bennünk? Mi az a lélek? Hogyan kötõdünk szülenkhez?
Az újabb verzió remekül hozta az elsõ hangulatát. Hosszú film,lassabb is,mint amit manapság megszoktunk,de egyetlen percig nem unatkoztam rajta. Az egész film alatt vibrál az a kellõ feszültség,amely miatt magával ragad bennünket a történet. A fõszereplõvel együtt keressük önmagunk emberi oldalát.
A látványvilága pedig lenyûgözõ! Olyan új és lehengerlõ élményt nyújtott nekem látványában a film,amelyet azelõtt soha nem láttam. Gyönyörû volt.
Nekem
CsapóA 2018 jan. 27. - 10:36:36
(113/221)
A film zeneileg, képi világilag végig lekötött, pedig éjszaka 22-01 között néztem, álmosodás nélkül. A rendezõ tökéletesen vitte tovább az elõzõ rész hangulatát, a rákospalotai filmstúdió szép munkát végzett. A végén viszont -ahogy elõttem is írták- hiányérzettel aludtam el, mert valahogy túl gyors és egyértelmû lett a "replikáns gyermek" személye. Elképzelhetõ, lesz folytatás....
9/10
Ugatéros 2018 jan. 27. - 09:21:02 9/10
(112/221)
Szerintem ez a film nagyon jól hozza az 1982-es alkotás hangulatát, sõt, egy-egy pillanatra meg is lépi azt. Rengeteg finom apró kis részlet köszön vissza a régi moziból az elsõtõl az utolsó percig, biztosítva ezzel, hogy az elsõ film rajongói nézõ otthonosan érezzék magukat, ugyanakkor kellõen újszerû is, hogy ne egy starw wars-szerû remake legyen belõle. Nem tudom, hogy miért pont most, 35 évvel az elsõ után jutott valakinek eszébe ismét elõvenni ezt a világot, de hogy nagyszerû alkotás lett, az biztos. Azoknak ajánlom, akik szeretik, ha egy filmnek hangulata, kisugárzása van. Itt nem a pörgõ akció köti le figyelmünket: a film lassan, kényelmes tempóban halad.
Sokan írták, hogy hiányzott nekik Vangelis zenéje. Nekem nem volt ilyen hiányérzetem, pedig az elsõ film soundtrackjét rendszeresen hallgatom. Hans Zimmer nagyon jó munkát végzett, itt a zene nem is annyira zene, mint inkább az elsõ filmet idézõ hangeffektek sora, amely abszolút alárendelõdik a képi világnak.
Engem beszippantott ez a mozi, és nagyon sajnáltam, mikor véget ért. Még néztem volna egy darabig.
Abszolút újranézõs!
1/10
Bodellger 2018 jan. 26. - 15:41:12 1/10
(111/221)
En anno megneztem az elso reszt, de valahogy nem fogott meg elsore. Kesobb veletlenul ujra lattam valahol, akkor mar jobban tetszett, majd megint par evre ismet megneztem es jo, egyedi, kulonleges filmnek talaltam. Tehat fan nem vagyok, de kedveltem az egyet. Ez a film viszont 2 es fel ora szep fenykepezes, mas semmi. Sztori, cselekmeny bantoan unalmas, felejtheto, a zene szinten. Egy ket dologba belelehet magyarazni valamifele tartalmat, tars.problem felvetest, de rohadtul nincs kedvem hozza. Lentebb biztos irtak is masok. Goslingnak jol allt a film, mert sok szovege nem volt. Hozta a Driveos droidot, de az rendben volt. Szarok a Spoilerre, aki Harrison Ford miatt nezne meg, annak mondom, hogy az utolso 1 oraban tunik fel, es akk is csak keves szerepre. Csalodas a film, de nem is vartam sokat tole. 5/10
3/10
Thorezine 2018 jan. 23. - 12:23:17 3/10
(110/221)
Csak ha van felesleges 164 perced......bár ez egyéni vélemény......
3/10
bundi8 2018 jan. 22. - 21:46:17 3/10
(109/221)
Az még ennyire sem fog...
3/10
nikato 2018 jan. 22. - 16:12:33 3/10
(108/221)
Ez nem jött be, majd megnézem az 1982-est.
9/10
Imre Ressinka 2018 jan. 21. - 23:43:37 9/10
(107/221)
Végre egy film, ami talán még jobb is lett, mint az elõzõ része. Nagyon tetszett, örülök, hogy nem cseszték el a folytatást, hanem még tudtak hozzá is tenni valamit az elõzményekhez. Igegbeteg kamerakapkodást, altesti tömegpoénkodást és nem töltök, csak lövök tömegfilmeket kedvelõknek nem ajánlott, mindenki másnak igen, és érdemes hozzá ismerni az elsõ filmet.
Urquidez 2018 jan. 21. - 17:33:44
(106/221)
Hát másodszori nézésre még unalmasabb volt. Sajnos megint azt érzem, mint sok mai filmnél, hogy meztelen a király. Nagyon látványos megvalósítás, nagyon nagy mély hallgatások, amikor a nézõnek kéne éreznie valami katarzist vagy valami magas gondolatiságot, de mivel nem kap utalást semmi ilyesmire, ezért ez nincs. Mitõl volt ez több mint az elõzõ? Mit adott hozzá ahhoz? Felvetett e új kérdéseket? Ezek közül egyiket sem. Szép képek, lassú történés. Az emlékmás ehhez képest egy fordulatos és filozofikus dráma.
iolesz 2018 jan. 21. - 16:37:17
(105/221)
Szégyenszemre csak most néztem meg a filmet. Nagyon szeretem az elsõ részt, bár anno gyerekként kicsit furcsa volt, hiszen akkor még nem tudtam minden üzenetét dekódolni. De a mestermû atmoszférája teljesen berántott, ahogy a mostanié, a 2. részé is. Hosszú, ez nem vitás, de minden percét élveztem. Úgy gondolom, hogy ezt a szerepet is - ahogy a Drive címû filmben játszott szerepét is - teljesen Ryan Goslingra szabták. Nem szeretnék belemenni abba, hogy melyik film a jobb, a régi vagy az új, mert mindkettõben megtaláltam azt az értéket, amit elvárok egy ilyen jellegû sci-fitõl. A rendezõ sikeresen átmentette a régi értékeit és továbbgondolta azokat. Bár így sikerült volna a Star Warst is megújítani....
10/10
JoeM 2018 jan. 21. - 11:20:43 10/10
(104/221)
A (két) Blade Runner tipikusan azon filmek családjába tartozik, melyhez tudatos nézõ szükségeltetik megfelelõ imaginatív készséggel és perspektívafelvétel képességgel. Ha ezek nincsenek meg, csak a szarozás marad.
offtopic
perry 2018 jan. 21. - 10:55:56
(103/221)
Juj itt még van aki hisztériás rohamot kap egy topikért?
1/10
Trevor Belmont 2018 jan. 21. - 10:14:41 1/10
(102/221)
Hová lett a kommentem? Akkor is kimondom, hogy egy nagy sz@r és ennyi! Fabatkát se ér az egész.