Téma: Blokád

10/10
Anna Mária 2023 nov. 01. - 19:56:58 10/10 Előzmény nick2005
(132/172)
Palotás azóta egészen más vizeken evez. Ezért is mentegeti Gönczöt.
10/10
Anna Mária 2023 nov. 01. - 19:53:02 10/10 Előzmény The Cortez
(131/172)
Gönczöt nem kellett démonizálni, egy sunyi köpönyegforgató alak volt. Felháborító, hogy Karigeriék városrészt neveztek el róla, remélem, velük együtt eltűnik az elnevezés is!
8/10
Anna Dé 2023 okt. 30. - 23:33:50 8/10
(130/172)
Nem volt rossz film. De az elején azt az olasz mozgalmi dalt nem igazán értettem. Nem az oroszokhoz mentek? Vagy esetleg bankot rabolni? :D
9/10
Sumomo_ 2023 okt. 30. - 17:16:46 9/10 Előzmény olahmiki1959
(129/172)

Szerintem a nővér szerepét azért tették bele (ugye ez egy játékfilm) , hogy az is belekerüljön a filmbe, hogy az ország egyik fele mit gondolt Antallról.
Szó szerint így gondoltam én is. Sajnálom. Mert, ha ez valóban az önfegyelem jele volt, akkor meg kell követnem utólag . Szükségem volt még néhány évre, hogy eljussak oda, hogy egy politikust nem kell szeretni, ilyen olyan külső alapján ítélni, csak az számít mit tesz le az asztalra.
8/10
Tiberio 2023 okt. 24. - 22:19:48 8/10 Előzmény Noire
(128/172)
A "Szomszédok", a "Skála-kópé" roncstársadalma nem állt készen egy Antallra, egyáltalán a személyes autonómia azon fokára, mely belső állampolgári tartásra és felelősségérzetre épül (amit csak szabad ember érezhet). Antall meglátta az akkor áthidalhatatlan szakadékot, és megmentette az azonnali csődtől az országot. Nem véletlen, hogy Kohl ezt mondta a miniszterelnök halálakor: "remélem, tudják a magyarok, hogy kit temetnek".
4/10
offtopic
Ahoj poplacsek 2023 okt. 24. - 18:32:16 4/10 Előzmény Noire
(127/172)
Pedig Orbánnál azért tényleg jobb volt. Persze annál minden jobb volt, de akkor is. De azért bőven lett volna tere a fejlődésre, ha a betegsége nem szól közbe, akkor néhány ciklus után minden bizonnyal jobban belejött volna.
Noire 2023 okt. 24. - 18:24:47 Előzmény Tiberio
(126/172)
Egy alkalommal egy társaságban - akkor még baráti - beszélgetés közben azt találtam mondani, hogy jómagam tiszteltem Antall Józsefet. Konkrétan lehülyéztek. És mielőtt megrögzött libsinek gondolnátok őket, megmondom, hogy abszolút elkötelezett Orbán hívőkről van szó. Nézeteik szerint Antall volt a rendszerváltás utáni legkárosabb miniszterelnök.

Mellesleg a taxisokra én igen mérges voltam akkor, mert elég sok pénzt kivettek a zsebemből - olyan munkám volt akkoriban. De az Antall iránti tiszteletemhez ehhez semmi köze.
The Cortez 2023 okt. 24. - 00:09:50
(125/172)
A 90-es taxisblokádról szóló politikai dráma, egyben Antall József-biopic. Fényévekkel jobb, mint az Elkúrtuk. Ez nem propagandafilm, maximum csak annyiból, hogy túlságosan romantizálja Antallt és démonizálja Gönczöt.
Faszán néz ki az egész alkotás, látszanak rajta a ráköltött pénzek. A fényképezés színvonalas, a rendezés remek, a helyenként izgalmas sztori profin van felépítve, a flashback-ek érdekesek, egyben néhol látványosak, a színészgárda pedig meglepő módon, baszottul erős. Az Antallt egyaránt hitelesen, meggyőzően játszó Seress Zoltán & Vidnyánszky Jr. emelkedik ki a legjobban.
Mindezek mellett a korhű mozi kiválóan bemutatja a kommunizmust a megfigyelésekkel, besúgásokkal, vamzerkodásokkal együtt. A zenei összeállítás szintén korrekt: igaz, hogy szinte csak a haverok számai szólnak, de azok tökéletesen belepasszolnak a képbe meg a hangulatba. Az 1-2 hiteltelen, mesébe illő jelenet nevezhető negatívumnak.
juanlaporte 2023 okt. 23. - 23:01:03
(124/172)
Taxi nyaló Baló! - Még hogy a humor csak a baloldal és a "Szürke állomány"privilégiuma...
Aki ott volt, emlékszik rá. Meg a sok rossz arcú prolira, akik köpködve, káromkodva, öklöt rázva sorfalat álltak nekünk, míg gyertyákkal, fáklyákkal átértünk Budáról a Parlament elé.
Jákim 2023 okt. 23. - 09:55:44
(123/172)
Tapolcán éltem meg ezeket a napokat. Éppen ekkor a lakás bővítés tetőszerkezetének munkájára egy tördemici ácsért kellett mennem és vinnem is haza - mivel gipszelt keze volt és nem vezethetett, de dolgozni azért tudott. A város kijáratai pár emberrel le voltak zárva. Reggel hétre érkeztem, hogy átmehessek, de a tíz perces út a blokád végett jó másfél órás volt, mivel csak óránként lehetett átjutni. Hazafelé ugyancsak. Nem volt reklamálás, pedig azt a pár embert elzavarhattuk volna, de nem tudtuk, hogy mi az igazság, mi is lesz a blokád vége. Labilis volt még minden. A kormány szándékait nem igen ismertük. Ezt a film tanulságos arról is, hogy a tájékoztatás mennyire fontos. Antallék nem sokat tettek érte, pedig ezzel kellett volna kezdeni a munkájukat.
10/10
ef 2023 okt. 23. - 08:38:33 10/10
(122/172)
Kiderült már Árpi bácsi börtön évei alatt ki volt a Patkány fedőnevű besúgó ? :o
6/10
janderka 2023 okt. 23. - 08:15:23 6/10 Előzmény olahmiki1959
(121/172)
Ez a meseszerűség, hogy úgy mondjam, az egész filmre rányomja bélyegét.
8/10
Tiberio 2023 okt. 23. - 02:04:13 8/10
(120/172)
Kijárt már Antallnak ez a mellette szóló megvilágosító, érvelő igazságtétel. S a meritrokratikus társadalmi elv alapján - amire a röpképtelen madarak csak hivatkoztak, ám valójában köptek rá - kijárt az elszámolás Magyarország legrosszabb, legkárosabb köztársasági elnöki teljesítménye felé is.
olahmiki1959 2023 okt. 23. - 01:04:20
(119/172)
Időnként előfordul velem, hogy egy film nézésekor látszólag lényegtelen, vagy jelentéktelen apróságokat veszek észre, lehet, hogy most is ez történik.

Fórumozó társaim véleményére is kíváncsi vagyok...

Megtörténhetett-e, előfordulhatott-e, hogy az Antall Józsefet ápoló nővér nem tudta, hogy ki van a kórteremben?
Elképzelhető-e, hogy a nővért nem figyelmeztette előre az osztályvezető főorvos, vagy maga a kórházigazgató, hogy akinek a karján cseréli a kötést, és akinek az infúziót adja be naponta, az nem más, mint Magyarország miniszterelnöke!
Azt még elhinném, hogy a nagy beteg Antallt nem ismerte meg az ápolónő, mert olyan rossz bőrben volt, de hogy ne tudta volna, hogy kit ápol, az teljesen kizárt!
Nem tudom elképzelni, hogy a Föld nevű bolygón bárhol, Kamcsatkában, vagy a Csendes-óceán egyik apró szigetén, fekete Afrika belsejében, vagy az Új Hebridákon, ha az ottani ország miniszterelnökét kezelnék, arról ne tudna az adott kórház vezetése, és személyzete. Már csak azért is, hogy a legmagasabb szintű orvosi kezelést tudják neki megadni.
Sőt, a legtöbb helyen valószínűleg fegyveres őrség is vigyázna rá.
Ha ez valóban megtörtént, akkor viszont értesíteni kell a Guinness World Records szerkesztőségét, hogy a legközelebbi évkönyvükbe rakják bele ezt az esetet, mert ehhez fogható történet nincs még egy a világon!...:)
8/10
retrojedi 2023 okt. 22. - 23:20:31 8/10
(118/172)
Ami az államadósságot illeti, feltehetőleg ez volt az a téma ami miatt Hankiss (a tévéelnök) letiltotta Antall beszédét: https://youtu.be/BMbRaAhrv38
Ezzel korrigálom is korábbi hsz-omat, mert eszerint pontosan tisztában volt az adósság eredetével, de a Taxisblokád utáni interjúban már muszáj volt igazodnia a hivatalos 'túljóléltünk' narratívához.
Amúgy jól mutatja a film azt a - manapság már elképzelhetetlen - abszurd helyzetet, hogy a miniszterelnök teljesen el van vágva kommunikációs szempontból a néptől, minden médiumot (TV, rádió, újságok) a nyugati háttérerők által vezérelt ellenzék kontrollál, még egy tweet-et stb. sem tud írni. Talán csak Trump elnök volt hasonló helyzetben a 2020-as választások időszakában.
6/10
coach.tibtib@gmail.com 2023 okt. 22. - 22:48:13 6/10
(117/172)
Nem volt rossz film, de elfogultan mutatta be a szereplőket. Antallt magasra próbálta emelni, Göncz Árpádot, Hankiss Elemért negatívan bemutatni. Bár Antallnak voltak érdemei, sokan emlékszünk arra, mennyire mást gondolt az akkor még létező közmédiáról, és milyen médiaháborúk, leépítések, stb. voltak. Az az Antall nem volt méltó 56-os önmagához. Ezért jó tudni, hogy egy játékfilm nem történelmi dokumentumfilm, bár abban is lehetnek elfogultságok. - Az azért elég érdekes, hogy közel 700 Ft-os üzemanyagárnál vasárnap főműsoridőben levetítette a Duna "csatorna". Csak nem tippeket akarnak adni burkoltan? :)
4/10
offtopic
Ahoj poplacsek 2023 okt. 22. - 18:59:59 4/10 Előzmény eleven11
(116/172)
Nem éppen. Amikor kezdett, az államadósság a magyar GDP 73 százaléka volt, 1994-re pedig a 90 százalékára nőtt. Vagyis pont fordítva történt, mint ahogy véled.
7/10
eleven11 2023 okt. 22. - 18:38:13 7/10
(115/172)
Antall József az egyetlen kormányfő, aki alatt jelentősen csökkent az államadósságunk.
Tomtom99 2023 okt. 22. - 15:32:34 Előzmény Lámai Dala
(114/172)
Nagy az Isten állatkertje.
Tomtom99 2023 okt. 22. - 15:31:55
(113/172)
Jó reggelt... nem a Gyurcsány 60 métereséről van szó, mert Ő azt is felélte. Felébredsz vajon egyszer valahára?