Téma: Blue Jasmine

1/10
Kiss Lívia 2020 máj. 07. - 22:17:25 1/10
(88/108)
Hát én még soha nem pontoztam le filmet ennyire, de ez nézhetetlen volt számomra. Épp pár napja néztem meg az Augusztus Oklahomában c. filmet, ami döbbenetesen átütő erejű volt. Valaki azt írta, Meryl Streep azért nem kapta meg érte az Oscart, mert Cate Blanchett kapta Jasmine szerepéért. Szerintem a színésznő ezerszer jobb volt Galadrielként vagy épp Helaként, mint Jasmineként. Idegesítő és számomra ripacs módon játszott. Semmi nem fogott meg benne, de a többi szereplő is szörnyű volt, ami leginkább a rendezés hibája. Sok Woody Allen filmet szeretek, de ez annyira gyenge volt, hogy a felénél abbahagytam. Nem volt meg benne az a feszültség, ami vonzott volna. És a forgatókönyv is csapnivaló, tele volt klisékkel, unalmas mondatokkal. Nagy csalódás volt.
1/10
paripapimpi 2020 máj. 07. - 22:03:31 1/10
(87/108)
Szegény Woody.
10/10
andru1@freestart.hu 2019 okt. 19. - 01:12:47 10/10
(86/108)
Ez a film nagy kedvencem. Rendkívül humoros és egyben megrázó is. A kényelembe és a mesés gazdagságba beleszokott nő, egy meggondolatlan pillanatában, visszafordíthatatlanul nagy hülyeséget követ el. Nagyon jó az a jellemrajz, amit Woody Allen fest a hirtelen és könnyen meggazdagodott emberekről. Van egy mondás: Ebül szerzett jószág, ebül vész el.
luci87 2019 jún. 07. - 15:43:56
(85/108)
Elgonolkodtato,es megrázó is egyben,eloszor nem is gondoltam,hogy ennyire megerint.
sexykex 2018 márc. 03. - 10:34:52
(84/108)
Ezek a nõk! Elõször összeszed egy kissé bunkót, aki legalább szereti. Azután az elsõ adandó alkalommal lefekszik egy másikkal. Mi szédíti meg? Nem az ürge teste, az biztos. A hülye tesó dumája? És valóban ilyenek, nem csak a filmben.
Na, és a film. Én nem érzem tipikus Woody Allen mozinak és a vágy, öregedõ sárga villamosa is csak a távolból csilingel. Végül is Cate Blanchett megérdemelte azt a szobrocskát, nem bánom, hogy megnéztem a Blue Jasmineben.
_goldie_ 2018 jan. 09. - 16:04:30
(83/108)
egy fényûzéshez szokott nõ alól kicsúszik a talaj..megszûnik addigi dõzsölõs élete és nem bír átszokni egy önmagát eltartó létbe..röviden ennyi
Cate Blanchett zseniális..tökéletesen hozza a karaktert..a húgát alakító színésznõ is nagyon jó - ennek ellenére mégis feszengtem a moziban (4 éve) ..nekem hiányzott valami ebbõl a filmbõl nem kötött le..nem nézném meg újra
2/10
Pekci23 2018 jan. 09. - 10:43:26 2/10 Előzmény antibond
(82/108)
Ó és még valami kedves antibond, elõször te minõsítetted azokat akiknek nem tetszett a film, mint akik nem tudják értékelni a kaviárt.
Tudod az intelligenciához a logikus gondolkodás is hozzátartozik, így nem kerülsz magaddal ellentmondásba :-)
2/10
Pekci23 2018 jan. 09. - 10:39:42 2/10 Előzmény antibond
(81/108)
Esetleg magamra vehetném a minõsítésed, de tényleg komolyan gondoltam, hogy értelmes, érzelmekkel bíró embernek ez a film max. a kritikusok véleménye alapján lehet értékelhetõ. De akinek az érzelmeinek megmozgatásához valóban egy ennyire nyomasztó film kell, az tényleg a mai kor gyermeke, vagy talán nem is álltam olyan messze a valóságtól...Mindenesetre több "intelligens" komment is született itt ahogy látom, így véleményem szerint kár volt az intelligencia témát felhoznod, de érdekes volt a véleményed, még ha nem is számít :-)
Remélem a Fekete hattyút, és a Jackiet sem hagyod ki, hasonlóan nyomasztó és vontatott, mint ez a film, bátran ajánlom Neked!
antibond 2017 dec. 09. - 10:36:44 Előzmény Pekci23
(80/108)
Az intelligenciának rendkívül kínos velejárója, az, hogy szinte lehetetlen eltitkolni...
A megnyilvánulásod minden esetre minimum érdekes; akinek tetszik, ami neked nem - ami sem a tudatodat, sem az érzelmeidet nem képes megmozdítani -, az primitív báb, mások véleményével ékeskedõ senki.
Az intelligenciának az is kellemetlen tulajdonsága, hogy pénzért sehol nem árulják, így maradsz, aki vagy.
2/10
Pekci23 2017 aug. 12. - 16:22:51 2/10
(79/108)
Egy kínlódás...
Borzasztóan unalmas, egy roppant idegesítõ karakterû fõszereplõvel.
Aki azt írta, hogy a film \" szomorúan szép\", es sajnálatos, hogy esszük de nem tudjuk értékelni a \"kaviárt\", a kritikusok véleményét visszaböfizõ báb.
Ez a film nemhogy nem kaviár, de egy hatásvadász, arcodba nyomulva depiztetõ, arrogánsan bosszantó unalom, ami kizárolag ezzel éri el, hogy vegignézd.
Története, tanulsága nulla, hacsak nem az, hogy rengeteg hazugsagban elõ, tenni nem akaro puhány ember él ezen a földön, amit eddig is tudtunk, es nem szerettem volna ezt 2 oraban nézni.Köszönjük Woody, a pedofil!
5/10
pihes 2017 máj. 09. - 14:47:41 5/10
(78/108)
Nagyon kuszák az összefüggések. Hol megtalálni, hol nem. Ha csak azt kell keresni, ott gond van...
10/10
trikolor 2017 máj. 08. - 09:42:39 10/10
(77/108)
Végig a képernyõ elé szegezi az embert, nincs benne üresjárat. Cate Blanchett kiválóan átérzi a nõ szerepét, aki elvesztette a talajt a lába alól. Hétköznapi sztori, hazugságokkal, családi perpatvarral, omladozó házassággal, szerintem nincs olyan ember, aki az ismerõsi körébõl ne ismerne rá legalább egy emberkére. Kiváló rendezés, Woody Allen a kétezres években egy hullámvasúton ül, szerencsére ez a film a a hullám tetején van. 9/10
1/10
zsinyi2 2017 márc. 12. - 20:14:19 1/10
(76/108)
Szerintem nagyon túl van értékelve.A fõszereplõnõ el teng-leng a nagyvilágban,otthagyja az egyetemet,de dolgozni ímmel-ámmal megy csak el,még akkor is,amikor elvileg csõdbe ment.Úgy idegestõ az egész karakter,ahogy van.Mondjuk Cate Blanchett amúgy se a szívem csücske,de itt végképp kitolta nálam a rezet. Ha a filmbeli fiát és az õ vívódásait többet mutatták volna a filmben,még jó is lehetne,de így... Csak azért néztem meg,mert órára meg kell nézni.A megnézése akkora tortúra volt,hogy abból reakció videót csinálnék,ha youtube vlogger lennék.
-10/10
antibond 2016 dec. 26. - 08:32:13
(75/108)
Ennek a filmnek a megfelelõ méltatására nehéz szavakat találni. (Aki szórakoztató mozira vágyik, véletlenül se ezt válassza!)
A rendezés, a színészi játék tökéletes, s nem csak Cate kiváló - abszolút az -, hanem szinte mindegyik szereplõ brillírozik.
Rendkívüli módon elszomorít viszont az, hogy hányan nem értik, érzik a mondanivalót, a történet tanulságait, a film szomorú szépségét.
Ennyi negatív észrevétel!!
Õszintén sajnálom a csalódott nézõket - olyan, mint ha kaviárt ennének, s semmit nem éreznének az ízébõl.
Luluka38 2016 okt. 09. - 12:30:04
(74/108)
Spoiler!
Szerintem ezt a filmet csak az nem tudja élvezni, aki sosem találkozott ilyen élethelyzettel semmilyen megvilágításból.
Akinek a csak annyi jött át, hogy elhagytak, na és, az élet megy tovább.
De nem, valakinek nem megy tovább, és ez létezõ élethelyzet.
Hölgyeknek kifejezetten ajánlom nem feltételemül életszínvonal szempontjából, mert az természetesen nem magyar átlag, hanem a "feleség" státusszal való azonosulás, és ahhoz bármiáron ragaszkodás szempontjából.
9/10
Edmond Dantes 2016 okt. 07. - 10:39:02 9/10
(73/108)
Három év után (ld 10-es hsz itt) újból megnéztem ami elég ritka, nem szoktam duplázni: az elsõ "megnézés" friss, primer élményét -nekem- nehéz v lehetetlen reprodukálni. Most sem sikerült maradéktalanul. A film mindazonáltal végig lekötött, elegáns kamera- és színészmozgatás, parádés mono- és dialóg(us)ok. Cate Blanchett ismét gyönyörködtetett. Pár nappal az Augusztus Oklahomában után érdekes volt egybevetnem: ki érdemelt inkább Oscart 2014-ben: Streep v Blanchett? Nálam döntetlen lett az eredmény, de bírói döntéssel :) és immár ismerve Streep alakítását is, ismét Blanchettre szavaztam. Ha ez számít (számít!), Streepnek már volt (van) három szobra, Cate-nek csak egy volt, ezzel "szépített". És királynõ õ is. Társ-királynõ, egy generációval lejjebb.
5/10
korareggel 2016 márc. 28. - 07:29:27 5/10
(72/108)
Nagy-Kálózy Eszter szinkronját leszámítva nekem csalódás volt a film.
Lilko03 2016 márc. 27. - 17:49:37
(71/108)
Szerintem nagyon jó film volt, rengeteg tanulsággal is. Pl. mielõtt az ember dühbõl cselekszik, le kell ülni és 10-o számolni, megvárni, mig nyugodt fejjel át lehet gondolni a dolgokat. Meg az is, hogy hazugsággal nem lehet életreszóló kapcsolatot kezdeni, stb. Kate Blanchet-nek ez a szerep jutalomjáték volt, de a többi szereplõ is szuper volt.
lambton 2016 márc. 27. - 17:44:06
(70/108)
A vágy villamosa. Ezer éve szeretném színházban megnézni.
A darab olvasva nagyon nyomasztó, a film könnyedebb, de így is érzõdik a lényeg.
Cate Blanchett fantasztikus.
10/10
Estudante 2016 febr. 14. - 07:35:58 10/10
(69/108)
Ebbe a filmbe nem nagyon tudok belekötni.