Téma: Bluebird

2/10
caravelle 2023 júl. 18. - 11:21:58 2/10
(10/10)
Rövidsége ellenére nagyon unalmasnak és semmitmondónak találtam (nem hollywood-i mércével). Nem történik semmi, alig van történet.

Az ember várja, hogy a rosszak legalább elnyerik a büntetésüket valahogy, de semmi. A kislány nem szól senkinek, ami szerintem egyáltalán nem példamutató, vagy bátor dolog, a társai viselkedése pedig szerintem hiteltelen, főleg hogy fiúk is vannak köztük, de nem vagyok pedagógus. Ezek a zaklatások a filmnek csak minimális részét teszik ki, a többi ami épp eszébe juthatott a rendezőnek.


A kislány szimpatikus volt, ezért nem 1 csillag.
7/10
tsj 2022 okt. 06. - 17:26:50 7/10 Előzmény Kuttyánszki
(9/10)
a "...megértette a helyét és hogy idiótákkal nem kell foglalkozni" (idézet tőlem) például abban is megnyílvánult, hogy nem árulkodott, nem panaszkodott, hanem maga akarta megoldani a problémát. nincs ellentmondás a között amit én írtam és amit te mondasz (csak az enyém egy nagyobb halmaz, a tied konkrét példa).
a kisöccs eleinte otthon lakott és eljárt a kezelésekre, sokat foglalkozott vele a kislány (a nővére) és később döntöttek úgy hogy bentlakásos intézetbe kerüljön. így emlékszem, de majd megnézem még egyszer.
7/10
tsj 2022 okt. 06. - 17:23:27 7/10 Előzmény Kuttyánszki
(8/10)

Ide
a "...megértette a helyét és hogy idiótákkal nem kell foglalkozni" (idézet tőlem) például abban is megnyílvánult, hogy nem árulkodott, nem panaszkodott, hanem maga akarta megoldani a problémát. nincs ellentmondás a között amit én írtam és amit te mondasz (csak az enyém egy nagyobb halmaz, a tied konkrét példa).
a kisöccs eleinte otthon lakott és eljárt a kezelésekre, sokat foglalkozott vele a kislány (a nővére) és később döntöttek úgy hogy bentlakásos intézetbe kerüljön. így emlékszem, de majd megnézem még egyszer.
írd a spoileres tartalmat



Kuttyánszki 2022 okt. 05. - 22:40:28 Előzmény tsj
(7/10)

A kislány nem azért viselte el a bántásokat, mert "...megértette a helyét és hogy idiótákkal nem kell foglalkozni" hanem mert nem akart árulkodni, panaszkodni, egyedül akarta megoldani a problémát..
A kisfú pedig nem eljárt a terápiára, hanem bentlakásos inzézményben helyezték el , fejlesztésre.


7/10
tsj 2021 márc. 01. - 03:22:25 7/10
(6/10)
VAN SPOILER IS
pont a szokásos érzelgés maradt ki, amivel gyakran ábrázolják az ilyen témákat. az is tetszett, hogy a rendező egyszerű, lineáris filmes elbeszélésmódot használ.
e kettő alkalmazásával mégis eléri, hogy megértsünk helyzeteket a mély érzelmek szintjén is. a mozgássérült (de szellemileg ép) kisöcs olyan figura, aki mégsem valami elveszett "fogyi" benyomását kelti és a kislány is... minden baj, tragédia ellenére tették a dolgukat, elviselték amit lehet és közben haladtak az útjukon.
a lány csinálta az uszodás meg a többi dolgát, megértette a helyét és hogy idiótákkal nem kell foglalkozni. a kisfiú eljárt a (számára) kemény mozgásterápiára és a film vége felé látni, hogy már nem kell neki a tolószék, meg tud állni, jár.
mintha valami isteni kegyelemben élnének, az egész család. "csak" szeretik egymást és ettől a nehézségek ellenére is mozog a világuk.
7/10
tsj 2021 febr. 08. - 02:05:56 7/10
(5/10)
szépszomorú film, tetszett.
mi a nyitójelenet alatt (amikor a főszereplő kislány fejhallgatóval a fején megy az utcán a suliba) hallható szám címe, előadója? később is megy párszor, olyan ismerős, de nem ugrik be mi.
Kuttyánszki 2020 ápr. 17. - 13:30:00
(4/10)
Nem tudom megunni. Nagyon szép film, a kislány pedig kiváló alakítást nyújt.
8/10
Léna56 2016 ápr. 10. - 22:17:51 8/10
(3/10)
Fájdalmasan szép film a gyereksorsról, a megfelelni akarásról, miközben az iskolai közeg kitaszít magából.
offtopic
adamnagysweetmovie 2016 ápr. 10. - 09:42:18
(2/10)
És most magyarul is!
Magnóra magyar, uppsz
Clacro 2013 szept. 29. - 22:55:13
(1/10)
Nagyon érdekesnak találom. Mindenkinek csak ajánlani tudom.