Téma: Bobby Long

Funika 2008 júl. 25. - 21:58:12 Előzmény modano
(10/30)
:) És mi a címe? A szövegébõl én is arra gondoltam, hogy amolyan orleansi ballada lehet. A keretnóta is klassz, azt is jól rejtegetik a neten...
10/10
modano 2008 jún. 26. - 19:08:30 10/10 Előzmény Funika
(9/30)
Szerencsére gitározom Funika, így le tudtam szedni ezt a számot. Ami érdekes hogy semmit nem találtam errõl a számról a szövegén kívül.Pedig néztem a neten és a film végén is a zenék címénél.Tök egyszerû , amolyan amerikai népdal féle lehet.Kétségeim vannak hogy valóban Travolta gitározta e, közeli képet errõl nem mutattak. A hangja viszont orig volt az biztos.

Na ezt kimerítettem, a lényeg hogy szép.
Funika 2008 jún. 26. - 01:28:24 Előzmény modano
(8/30)
Az a gitáros rész nekem is nagyon bejött, legalább annyira meglepõdtem ott Travoltán, mint a lány. :)
10/10
modano 2008 jún. 18. - 18:56:31 10/10
(7/30)
Vannak olyan filmek amiket nagyon eltalálnak.Hát ez az.Nagyon szép film.
A zenéje is kiváló,kiváltképp mikor Travolta gitározik a társaságban.Scarlett ,Travolta és Gabriel Macht is nagyot alakított.
10/10
kokosdream 2008 jún. 11. - 20:35:36 10/10
(6/30)
Egyszerûen gyönyörû film!!!
Hihetetlenül megfogott.
Travolta eszméletlen jót alakított, Scarlett Johansson meg a végén még a kedvenc színésznõm lesz.:)
10/10
HosszúBobi 2008 márc. 26. - 14:51:53 10/10
(5/30)
Egyetértek, kár hogy ez a film nem kapta meg a neki járó elismerést, szerintem egyszerûen nem lehet elégszer megnézni. Tipikusan az a fajta film, amit egy nyári éjszakán megnéz az ember, aztán kimegy az erkélyre rágyújtani, és azon veszi észre magát, hogy már órák óta csak a filmen és sokminden máson gondolkodik, mert idõköben reggel lett. /bár nem tudom ez kinél mennyire tipikus :) / A nagyon tehetséges Scarlett Johannson talán egyik legjobb alakítása, okos és szép film, az egész tényleg úgy jó ahogy van. Többek között arra is ráébreszti az embert, hogy mennyi könyv és vers van a világon, amit még nem olvasott el, én legalább is miután megnéztem, legszívesebben azonnal rohantam volna a könyvtárba. És emellett az egészbõl sugárzik a hamisítatlan, fülledt, párás New Orleans-i hangulat, mióta láttam ezt a filmet, végleg a mániámmá vált hogy egyszer eljussak oda. Nézze meg mindenki, tényleg megéri!
Funika 2008 márc. 20. - 03:52:12
(4/30)
Csak azért szólok hozzá, mert szégyen, hogy ez a film csak három kommentet kapott eddig.
Aki szereti a benne szereplõ színészeket nézze meg, valahogy ebben az alkotásban mindenki kitett magáért, nem fog csalódni. Ahogy van, egészében magávalragadó kis film.
7/10
Semprini 2008 jan. 08. - 15:06:44 7/10
(3/30)
Egyetértek, tényleg szép film, nekem is tetszett. Bár nem jellemzõ rám, hogy egy szereplõ miatt veszek meg egy DVD-t, itt mégis ez történt: Scarlett Johannsonnak korábban már jó pár filmjét láttam, és bár errõl nem hallottam semmit, a borítót látva mégis megvettem (900 Ft-ot simán megért)! Nem is csalódtam, igazi családi dráma, jó színészekkel. Travolta messze maga mögött hagyta már a Danny Zuko- és Tony Manero-féle karaktereket, Johannson kisasszony pedig mint jelenség, önmagában is figyelemreméltó, de a játékára sem lehet panasz, a mellékszereplõgárda is megfelelõen teljesít.
Egyszóval én is csak ajánlani tudom mindenkinek (pontosabban a szép, lassú folyású filmek kedvelõinek).
8/10
9/10
Csacsa88 2008 jan. 08. - 14:16:47 9/10
(2/30)
Nagyon szép film. A három fõszereplõ játéka elképesztõ. Scarlett minden filmjében olyan természetességgel játszik, hogy az hihetetlen. Még fiatal, de nemsokára egyértelmûen õ lesz a legjobb színésznõ a világon. Travoltát már ismerjüj, nem is okoz csalódást. Gabriel Macht sem lóg ki közülük.
Látom nem sok embert érdekel, de azért...

SPOILER

Ma már kevés filmben látható ilyen jellemfejlõdés. Az elején rendesen utálják egymást, tetõpont amikor Travolta leveri a tv-t, aztán szépen eljutunk addig h gratulál a lányának az érettségihez. Egészen elképesztõ. És a karakterek annyira életszerûek. A két férfi elsõre tényleg csak vesztesnek tûnik, amilyeneket mindenki lát, ha bemegy egy lerobbantabb kocsmába. De mint a valóságban is, ezek mögött az emberek mögött is azért van valami. A tragédia elõtt voltak valakik. A párbeszédeikbõl kihallatszik a mûveltségük. Ritkák az ilyen beszélgetések filmekben. Ennek a filmnek tényleg van értelme, mondanivalója. Nem is csoda, h megbukott, nem nézi meg senki. Én vagyok itt a második hozzászóló, pedig a film 2004-es. Szerintem ez nem véeltlen ám. Valakinek bizony érdekében áll, hogy az emberek ne nézzenek ilyen filmeket, amik jelentenek is valamit. Az emberek az ilyen filmekbõl azt látják h érdemes tanulni, olvasni, gondolkodni. A hatalom nem szereti az iylen filmeket.
altamyra 2007 okt. 24. - 12:01:19
(1/30)
Nekem tetszett a film, bár nem kell tõle várni a katarzist, egy szerelmi történet a halál és a hallgatás árnyékában, de ettõl még lehet szép...
kissé halottak a színek, nincsenek benne nagy mozgások, de akkor is van benne valami...
egyszer érdens negnézni, ha az ember vmi komolyabbra vágyik, nem kis habkönnyû érzelemekre...