10/10
Kingsman 300 2019 febr. 03. - 17:55:16 10/10
(129/229)
Persze voltak ferditések a filmben de mégis egy híres sztárrol beszélünk és a live aid koncert szép és freddie mercuryhoz méltó lezárás volt a filmnek. Mégsem lett volna szép sztem sőt túl nyers lett volna ha a valóságot filmesitik meg. Ez így volt szép és megható film nekem teljesen át jött. 10/10
10/10
Cloe 2019 jan. 30. - 01:42:16 10/10
(128/229)
Zseniàlis úgy ahogy van!Nem èrdekelt,hogy mi igaz belőle,szórakoztató ès többször nèzős,kivàló színèszi alakítàsokkal!
offtopic
Edmond Dantes 2019 jan. 29. - 15:13:12
(127/229)
Szerintem neked Új Nemzeti Dalaink hiányoznak ebből a filmből, máris pótlom a hiányt:
https://www.youtube.com/watch?v=zZ26VzRslLo
https://www.youtube.com/results?search_query=magyarorsz%C3%A1g+halld+szavunk
offtopic
Edmond Dantes 2019 jan. 29. - 10:11:28 Előzmény kinguci18k
(126/229)
"A bu..kat meg ma is utálja a normális ember." Mármint a butákat, ugye azt akartad írni?
Nem! A butákat nem utáljuk. A butákat sajnáljuk. A buták nem tudják, mi az, hogy filmipar. Nem tudják, miből lehet filmes üzletet csinálni. A buták lúzerek. Szerencsére te nem vagy buta lúzer, csak nagy-nagy csacsiságokat írsz össze meg vissza. És nem keresel vele sok pénzt mint a Freddie-filmmel az alkotói. Próbáld meg, hátha neked is sikerül valami mással! Én szurkolok.
k11zoltan 2019 jan. 27. - 15:00:35
(125/229)
Nem volt rossz, de ha már ilyen hosszú, akkor egy kis Zanzibárt is mutathattak volna.
6/10
offtopic
zetevar 2019 jan. 27. - 14:05:46 6/10
(124/229)
A Doors megvolt. Oliver Stone-nal. Biztos láttad te is. Nekem tetszett, de még nagyon fiatal voltam. Tudom, sokan fanyalogtak azon is.
Chapman még túl fiatal, de egy Bowie filmet nagyon szívesen megnéznék. Már csak azért, hogy tükröt tartsunk a mai előadók elé. Érdekes figura volt, bár itthon nem igazán ismerték.
Jaggerékről biztosnan majd vmi. Bár most eszembe jutott, hogy mi lenne, ha nem vkire koncentrálnának, hanem egy bizonyos korszakra...
elemes 2019 jan. 27. - 13:08:00 Előzmény Edmond Dantes
(123/229)
konkrétan azokra a másodpercekre gondolok, amikor még a színpadra lépés előtt megy felfelé a lépcsőn. amikor egyébként a betegsége miatt eléggé rosszul van már, gyenge, de "felszívja magát" ... ott Rami _tökéleteset_ alakított.
Edmond Dantes 2019 jan. 27. - 13:02:20
(122/229)
Igen, az lehet a dolguk, végzik a dolgukat...a nagydolgukat. (vö. f.s)
Edmond Dantes 2019 jan. 27. - 11:46:05
(121/229)
Nem túlmagyaráztam: összefoglaltam. Egyébként az eddigi kasszabevételt látva a nézők száma már az általad említett százmillió fölött járhat, ha nem is fejenként tíz megnézéssel ... a véleménynyilvánítás szabadságát nem vitatom és azt is jól tudom, hogy mindig vannak, akik a legelsimertebb filmekre is 1-est nyomnak és tömören "f.s"-ként jellemzik.
Edmond Dantes 2019 jan. 27. - 11:05:40
(120/229)
Összefoglalva és kiegészítve az ehhez passzoló véleményekkel: hatásvadász, giccses, borzalmas film egy borzalmas zenekarról pontosabban és főleg annak frontemberéről, benne nem-Queen importszámokkal. A főszereplő pocsék alakítást nyújt, olyan mint egy (rossz?) Freddie-paródia. A két GG-díj manipuláció: "tuggyuk, hogy megy ez GG-éknál". Korrekt? Na most képzeld el, ha ez egy jó film lenne egy jó zenekarról, jó főszereplővel? Akkor még többen szidnák...és még az eddigi rekordnál is többen néznék meg.
6/10
zetevar 2019 jan. 26. - 23:44:44 6/10
(119/229)
Részben egyetértek. Tényleg nem voltak jók a lemezeik, csak az a néhány szám, amikből sláger is lett. Vagyis pontosítok: én nem tudtam sokáig hallgatni a lemezeiket, mert nekem nem tetszettek. De, hogy ne lettek volna fontosak a rockzenében? Hááááát... Most csak az Under pressure jutott eszembe, és az, hogy mennyi későbbi számban bukkan fel vhogy, Bár tudom, hogy abban benne volt Bowie is nyakig.
Megkérdezhetem, hogy akkor számodra melyik az a zenekar, amiből érdemes lenne filmet készíteni?
(a film végén eszembe jutott, hogy Mick Jagger gyorsan újabb oldalt csatol a végrendeletéhez azokról a dolgokról, amik belekerülhetnek, és azokról, amik nem, egy róla, a halála után készült filmbe.)
hanguktaekwondoo 2019 jan. 26. - 17:39:51 Előzmény Zsofith
(118/229)
Ez szöveg :-)
Ezeket újságírók vagy annak kinevezett bértollnokok kaparják össze.
Az újságírás ma a tömegmanipuláció egyik hathatós eszköze. tisztelet a nagyon kevés kivételnek.
A sajtó és tsai kineveznek vmit jónak és utána a magát szellemileg kvalifikáltnak tartó vagy érző népek bólogatni kezdenek. anélkül hogy igazán gondolkodnának.
Ilyen pl. az a kártékony dogma -cucc attól a nyomorult Triertől, vagy Björk hókuszpókja, stb.
Úgyhogy engem messze nem hat meg, hogy a nagyságos média mit ismer el jónak, kitűnőnek és bombasztikusnak.
Amiket idéztél, nos, ezek csupán lózungok :-)

de miért vagy ilyen mérges? akartam már kérdezni.
Rokonod tán a megboldogult? ;-)
a filmre gondoltam.
hogy nyugoggyék már békibe
10/10
zso 2019 jan. 26. - 13:37:47 10/10
(117/229)
> Azért azzal rendben vagy ugye, hogy a filmben játszott dalok közül van,
> ami nem a Queen-é eredetileg, csak feldolgozás volt? Nézz utána, ne élj tévhitben ezután!!
A filmben játszott Happy Birthday to you... nem Queen dal, sőt nem is Freddie hangján hallhatjuk hanem valószínűleg Marc Martelén. Remélhetőleg a valóság ilyen módon történő elferdítése nem okoz különösebb fájdalmat senkinek. :-)
10/10
zso 2019 jan. 26. - 13:27:17 10/10
(116/229)
A hivatásos és az itteni hobbikritikusok meg tudják különböztetni az almát a körtétől, de van amit nem tudnak: nem tudják megítélni hogy egy átlagos mozibajárónak tetszeni fog-e egy film vagy sem. Ergo, a kritikáik öncélúak, semmilyen támpontot nem adnak annak aki beülne a moziba megnézni egy filmet. Mert egyébként ez lenne a fontos: van-e filmnek hatása a nézőre, elgondolkodtatja-e, vagy legalább ha mást nem akkor kikapcsol és szórakoztat-e.

Sok hibája van a filmnek, sok mindenbe bele lehetne kötni. Ugyanakkor, akár pontról pontra meg lehet magyarázni hogy mi miért úgy van a filmben. Például, a legnagyobb hazugságnak tartott jelenet, hogy Freddie a Live Aid előtt beszél betegségéről a banda tagjainak. Ez biztos nem így történt. Én ezt egy szimbolikus jelenetnek tartom, ami összefoglalja Freddie utolsó éveit, amikor nem hagyta hogy a betegsége megtörje és visszavesse zenélésben, amíg bírta erővel és még az után is dalokat írt és énekelt fel, a Queen tagok pedig félretették az egót és védték őt. Azt meg senki nem gondolhatja komolyan, hogy amikor a '80-as évek elejétől a barátai sorra haltak meg körülötte, akkor Freddie (hivatalosan) 1987-ben hallott először az AIDS-ről.

Azt nem hiszem hogy a Queen dobosának sok beleszólása lett volna a filmbe, mert eléggé pipogya a karaktere a filmben. :-) És igen, Roger hamarabb készített szólóalbumot, de általában nem a dobos kiválása szokta megrendíteni a zenekarokat. Brian May egyébként arra a kérdésre hogy melyik volt a film legautentikusabb jelenete, azt válaszolta hogy az melyben Freddie otthagyja a zenekart.

Én a magam részéről örülök hogy a Bohém Rapszódia a világ sok országában lett a tavalyi év legnézettebb filmje. Fontosabb ez, mint hogy néhány száz művészmoziba járó elégedetten csettintsen. A film nem örök, nem is ez a célja. De egy megfelelő eszköz arra hogy a Queen zenéje sok mindenkihez eljusson, esszenciát adva Freddie Mercury személyiségéből (hozzáteszem ez messze nem sikerült, én legjobban pont azt hiányolom a filmből hogy Freddie jó humorú, életvidám, barátaival és családjával önzetlen oldalát nem mutatták meg) és életművéből.
Persze van aki egy lakás tervrajzába is beleköt, hogy az nem hitelesen adja vissza a konyhacsempe mintázatát.

A díjakról és a Queen amerikai elismertségéről annyit, hogy sosem kaptak Grammy-t.
10/10
Zsofith 2019 jan. 26. - 12:33:25 10/10
(115/229)
“A Bohém rapszódia lett minden idők legtöbb bevételt termelő zenés életrajzi filmje. “

“,TEOL’ A Freddy Mercury életéről szóló zenés film, a Bohém Rapszódia volt az utóbbi idők legnépszerűbb filmje az Agóra moziban. Mindvégig telt házzal futott, és a nagy érdeklődésnek köszönhetően eddig már tíz alkalommal vetítették a közönségnek” (A Queen frontemberéről szóló életrajzi film azonnali sikert hozott a szekszárdi mozinak) -a kozelunkben levo kis moziban is hatalmas erdeklodes van ra.

“Továbbra is a Freddie Mercury élete alapján készült Bohém rapszódia uralja a hazai mozikat”

“Letarolta a mozikat a Queen-film”

Egyszerűen jó film, többször nézős, szórakoztató, megható!
Edmond Dantes 2019 jan. 26. - 10:32:24 Előzmény elemes
(114/229)
A wembleys bevonulast Freddie sem csinalhatta jobban ;-) azaz nana, hogy hatasvadasz jelenet, hiszen a valosagban = koncerten a zenesz is hatasvadaszo. Hozzatartozik a showhoz...miert lenne mashogyan a filmben..
7/10
Camu 2019 jan. 26. - 09:44:55 7/10
(113/229)
A film 5 pont, a zene 10. Pár napja néztem az új "Pillangó"-t, az jobb film és Rami is nagyobbat alakít benne. Ebben a filmben az embereknek a zene tetszik, anélkül "B"-kategóriás lenne. Összességében 7 pontot ér nálam.
elemes 2019 jan. 25. - 19:36:15 Előzmény Edmond Dantes
(112/229)
én nagyszerűnek tartottam Rami alakítását, volt egy olyan jelenet a filmben, amiért szerintem megérdemli az oszkárt -- amikor a wembley koncerten felmegy a színpadra. tudom, hogy hatásvadász és én az amatőr mozinéző ezért elvarázsolódom tőle, de szerintem az nagyon nagy.

nem is várom el a színésztől, hogy az előadóművészt lepipálja világsztárságban. csak azt mondtam, hogy érdmes volt a stáblista mellett nézni az igazi Freddie Mercury-t
elemes 2019 jan. 25. - 19:33:25 Előzmény zetevar
(111/229)
Jó, így már értem, ez valóban hangsúlybeli különbség, több, mint egyszerűsítés
hanguktaekwondoo 2019 jan. 25. - 19:29:54 Előzmény Zsofith
(110/229)
Bocs, de nem megyünk sehová :-)
Miért kellene bárhová menniük azoknak, akiknek egy adott film nem tetszik?
És hogyan gondolod, hogy te innen küldözgeted azt, aki neked nem bólogat? :-)
Úgy tűnik, nem vagy tisztában a fórum funkciójával.

A fórum topikjai nem rajongói klubok :-)
A topikok azért vannak, hogy ki -ki elmondja a véleményét egy adott alkotásról vagy tunningolt műbalhéról, legyen szó egyikről, vagy másikról.
Jelen esetben nekem és még jó néhány embernek a film nem jött be, mert tovább látunk az orrunknál és nem tud bennünket meghatni néhány agyonalkalmazott, bodorított hálivúdi pattern, amit hatásfokozásként a filmbe applikáltak.
A gányolt sztoriról pedig alább is olvashattál. konkrét, halmozott cuccokat, melyekből egy is épp elég lenne, hogy tönkrevágja a hitelességet.
engem nem érdekel, Freddie hányszor ment naponta budira és melyik oldalán szeretett aludni.
de egy dolog az, hogy az alkotók nem akadnak fenn piszlicsáré cuccokon
és más dolog, hogy igazat mondanak-e vagy sem.
Eközött kéne különbséget tenni, de a tömegélmény, úgy látom, sokakat elsodor ..:-)

Ha neked nem tetszik, hogy egy topikban nem tapsol mindenki egyszerre, akkor nyiss egy rajongói klubot a neten és oda azt engedsz be, akit akarsz.
Bár, érdemes vigyáznod..előbb -utóbb ott is lesz eltérő vélemény.. :-)