8/10
Cukros csirkecomb 2020 nov. 22. - 11:37:59 8/10
(209/229)
A fanyalgók táborát erősítem, akinek tetszett a film, ezt inkább ne olvassa.

Nem tetszett a forgatókönyv. A film legnagyobb baja a forgatókönyv. És a rendezés is. Nem véletlenül pont ezekre nem kapott Oscar jelölést a film. Valóban nagyon jó volt az utómunka, vágás, hangvágás, sőt, még a látvány is. És remek a Queen zenéje. Ilyen zenével nem tudok lepontozni egy filmet, akkor sem, ha sok minden nem tetszett benne.

SPOILER

Nekem sajnos nem jönnek be az olyan fordulatok, mint hogy a Live Aid koncerten nem jön egy fillér sem, míg a Dire Straits játszik, Bob Geldof kétségbeesetten ténfereg az irodán, majd amikor a Queen a színpadra lép, hirtelen csörögni kezdenek a telefonok, és hip-hop befut 1 millió font. Erre a gegre szerintem a Queen rajongók sem vágytak. A Live Aiden csupa akkori szupersztár lépett fel, nyilván folyamatosan égtek az adományvonalak, és a végére nem 1 millió font, hanem 127 millió dollár jött össze.

A film elején hasonlóan hatásvadász és fura fogás volt amint lánykérés közben rátörik az együttestagok az ajtót FM-ékra, és közlik, hogy képzeld, hirtelen híresek lettünk. :)) Azért az feltűnik egy művésznek, ha a számai felkerülnek a slágerlistákra, mert ez nem egy pillanat műve, hanem folyamat... Ez a folyamat amúgy érdekes lehetett volna a filmben, helyette kaptunk egy hatásvadász geget.

Nem tetszett Mary karaktere sem. A valóságban ettől sokkal szorosabb kapcsolata maradt végig Freddie-vel, hiszen az asszisztense volt, és mindenhova ment vele. Rengeteg közös fotójuk van a neten, és az összes fotójukból dől a meghittség, szeretet, szerelem... A filmben Mary riadt kis nyusziként visszahúzódik, mikor rájön (hirtelen), hogy Freddie meleg. A valóságban jóban-rosszban kitartott mellette.

És tudom, hogy Oscart ért az alakítás, de nekem akkor sem tetszett FM megformálása. Valahogy olyan volt, mintha az életben is a színpadi szerepét tolta volna, és semmi nem jelent meg a filmben az emberi oldaláról. Pedig van hozzá bőven anyag a youtube-on.

SPOILER VÉGE

Összességében a film nem tetszett, de jó volt 3 órán keresztül Queent hallgatni.
10/10
Péterrrrrr 2020 nov. 22. - 00:40:24 10/10
(208/229)
Nincsenek itt a film díjai.
9/10
Mike088 2020 okt. 11. - 20:54:09 9/10
(207/229)
A film életrajzi részébe lehet egyedül belekötni. Ugyanis a Queen története csak részben hiteles ebben a produkcióban. A zenekar és Freddi Mercury életének jelentős állomásain és döntéseikben is fals, hatásvadász módosításokat eszközöltek. Értem miért, és úgy gondolom ez megbocsátható. Mert kapunk egy olyan filmet ami a kép világával és a színészek teljesítményével megérdemelten lett ilyen népszerű. Rami Malek kiváló választás volt a főszerepre, nemcsak a hasonlóság miatt, de az öltözködése és a színpadi koreográfiája is egy az egyben Mercury! Én UHD formátumban néztem eredeti nyelven a saját házimozi rendszeremen és nagyon jól szórakoztam. Bár én kissé elfogult vagyok mert gyerekkorom óta szeretem a Queent. Egy szó mint száz akit érdekel a Queen vagy Mercury személye az nézze meg bátran nem fog csalódni! 9/10
8/10
Zitandi 2020 szept. 07. - 12:09:38 8/10
(206/229)
Iszonyú nehéz lehetett eljátszani Mercury szerepét, megtanulni a mozgását, a gesztusait. Akik fanyalognak az alakításon, gondoljanak bele: Mercury csak egy volt a világon, csak ő tudná magát eljátszani élethűen. Nem lehet elvárás, hogy tökéletes legyen. Ha nem fordítottak volna erre ekkora gondot, akkor meg az volna a baj. Én azt mondom, a színész megtette amit lehetett, látszik a munka, főleg a Live Aid részben, ott szerintem mindenkit elsodort magával a jelenet. Nekem a fogsor kicsit eltúlzott volt, írta valaki hogy a színész erre "hegyezte" ki a játékát, szegény nem is tehetett mást, próbáljunk mi egy ilyen protkóval a szánkban természetesen beszélni, nagyon zavaró lehet.
Nem tudom a történet mennyire valósághű, de átadott valamennyit abból, milyen lehetett Freddie Mercury-nak lenni.
A banda többi tagját zseniálisan megtalálták, valaki írta az egyik angol oldalon, hogy döbbenet hogy a Brian May-t alakító színész jobban hasonlít May-re mint Brian maga. És tényleg. :)
9/10
Midnight67 2020 szept. 06. - 15:49:56 9/10
(205/229)
Véleményem egyezik Nótáriuséval, örültem, hogy láthattam ezt a filmet. Engem egyedül a főszereplő irritált kicsit, túljátszottnak éreztem a játékát, ezért mínusz két pont lenne részemről. Ellenben plusz egy pont azért, mert én anno ott voltam a budapesti koncerten (Istenem, de rég volt! ) és nagyon jó volt most nosztalgiázni.
Sajnos, a "Tavaszi szél vizet áraszt" a filmbe nem fért bele.:(
6/10
nikato 2020 szept. 06. - 14:31:00 6/10
(204/229)
Másodjára sem tetszett Malek szájtartása/fejtartása, végig a fogakra koncentrált. Régen férfiasabbak voltak a férfiak, a végén az eredeti zenekar klipje ért a legtöbbet. Aki Deacont játszotta szintén jól betanulta a mozdulatokat. Roger karaktere tetszett a legjobban, valóban volt benne humor. Az I'm in love with my car amúgy egy nagyon jó dal, amit Ő szólózott. Voltak ferdítések, a Live Aid-es dolog is máshogy volt, és a betegségét sem úgy jelentette be Freddie, ahogy a filmben volt. Mary jól járt, Ő örökölt mindent Freddie után, az összes jogdíjat is.
10/10
Nótárius 2020 szept. 06. - 01:39:34 10/10
(203/229)
! Ímhol, végre megérkezett a tv-be is !
Az itthoni kép- és hangminőségem, a kedvem szerinti beállításokkal, kétséget kizáróan maradéktalanul adta vissza e film teljességét. Sőt, annyival még sokkal jobb is volt ekként, hogy a mozizók táplálkozási miegymásai, hangos reakciójú bezavarásai nem ronthatták le az élményt.

Mivel a Queen zenéje mindmáig a kedvenceim élvonalában van, előzetesen úgy véltem, hogy e magas szinthez mérten valószínűleg a hibákra figyelő kritikusa leszek ennek a filmnek. Tévedtem.
Számomra, az első perctől az utolsóig a hatása alatt tartó, sajátosan elragadó hangulatú, a legendás együtteshez méltó, hiteles érzetűen nagyszerű volt a film; a karaktereikbe átlényegült remeklő színészekkel, igényesen felépített személyiség-változásokkal, kapcsolatokkal és helyzetekkel.
A drámai feszültséget (is!) hordozó, színvonalas természetességű párbeszédek részeként a humor is gyakorta teret kapott benne:
A legfelső hangtartományban felvételre énekelve,
Roger Taylor:
- Galileo!, Galileo!, Galileo! ...
- Ez milyen volt Freddy?
Freddy: - Feljebb! Magasabban kéne.
Roger Taylor: - Ha még feljebb viszem, csak a kutyák fogják hallani. :)
10/10
NHzsolt 2020 szept. 05. - 23:38:52 10/10
(202/229)
Nagyon komoly film, nem hinném, hogy lehet 10-nél kevesebb csillagot adni rá, ha valaki szerette a zenéjüket és átélte, mik zajlottak le az emberekben anno.
Persze lehet keresni a hibákat, de minek, ha úgy néztem végig, hogy eszembe nem jutott volna bármimást csinálni közben? Én ennek megfelelően adok pontot... :-)
10/10
UncleSam 2020 szept. 05. - 23:23:26 10/10
(201/229)
Úristen, mekkora film! 1000/1000.
Dolphus Lundgrennus 2020 szept. 05. - 21:42:06
(200/229)
Ennyi zseniális megmondó ember egy rakáson...ennyi maradt Hunniából...ahol elvileg valamikor valami pedig készült.
2/10
Tiberio 2020 szept. 05. - 21:04:13 2/10
(199/229)
Hát, ma ez ér Oscart: ha vki jól betanulja egy figura manírjait, hogy fel lehessen ismerni az illetőt. Felléphetne vele a cirkuszban. Amúgy meg legalább két Queenről kellene beszélni: az egyik, a hetvenes években még foglalkozott a zenével; a másik, a nyolcvanas években egyre inkább a körítéssel, a nevetségesen szextöltetű színpadi extravaganciával, a manírokkal, a sztársággal, ami elfedte a zenét. Pedig csak és kizárólag az volt az érték, semmi más.
10/10
CsiróCsiró 2020 aug. 30. - 22:41:22 10/10
(198/229)
2020. szeptember 5. - Országos TV-premier!!!

Pont aznap lenne 74 éves Freddie Mercury.

Gondolom nem véletlen az időzítés.

Vagy mégis?

😎
RudikaFilm 2020 aug. 19. - 13:08:48
(197/229)
Mi lett volna ha Sacha Baron Cohen játszotta volna Freddie-t?
(akkor meg az lett volna hogy ez a pali majdnem két méter magas stb. 😀)
7/10
AttilaDeb 2020 máj. 23. - 20:14:54 7/10
(196/229)
Én úgy éreztem magam mintha egy szappanoperát néznék. Nincs élet szaga a filmnek.
1/10
koczanradiosbalint 2020 jan. 25. - 19:13:37 1/10
(195/229)
Ha van valami, ami katasztrófa a filmpiacon, akkor ez a film az... Rettenet... Nem bírtam végig nézni...
9/10
nefefe 2020 jan. 04. - 14:17:46 9/10 Előzmény sanyibacsi
(194/229)
Ennyit szűrtél le a filmből? Nekem a fiatal éveimet hozta vissza, annak ellenére, hogy nem is szerettem annyira a Queen-t. Most nagyon örülnék neki, ha egy ilyen kaliberű énekes még élne és dolgozna.
Szerintem nem a körítést kellene figyelni, hanem átérezni egy ember életfelfogását, a jobbnál jobb zenékről nem is beszélve. Ez a film méltó emlék Mercury-nak.
1/10
sanyibacsi 2019 dec. 31. - 14:57:22 1/10
(193/229)
A főszereplő annyit hasonlít Fredgie-re mint a majom a paradicsomra. 1/10
2/10
Timberio 2019 szept. 23. - 16:33:34 2/10
(192/229)
Ritkán lát az ember ennyire kínos filmet. Lényegében gyenge benne minden: a főszereplő azt képzeli, attól utánozza legjobban az isteni Freddie-t, ha úgy csinál a szájával mint valamelyik emberősünk. Ráadásul ezt az egyetlen színészi eszközét egész film alatt alkalmazza is.
A forgatókönyvíró a legelemibb párbeszédeket is képtelen megoldani, a feszültséget, illetve romantikát még hírből sem ismeri. A rendezőt és a vágót valamelyik vidéki tehenészetből szalajthatták, annyira nincs fogalmuk arról, mi az iparosmunka.
A történetvezetést megmérgezi a folyamatos hazugság, és a koncepció teljes hiánya. Freddie hangja végig üresen cseng, de nem csoda, az őt imitáló énekes is egy középszerű senki. Még arra sem voltak képesek ezek a balfaszok, hogy legalább az eredeti dalokat játsszák be.
A dalok folyamatosan meg vannak szakítva, ezzel a film egyetlen értéke is elveszik. A zene.
Marad a gagyi, a szemét és a nagy kupacba összehordott szar.
Mert ez a film szar, barátaim. Ne kerteljünk.
9/10
H.Vivien 2019 aug. 12. - 21:04:34 9/10
(191/229)
Jó volt a film, csak hiányoltam belőle azt a jelenetet, amikor elénekelte a "Tavaszi szél vizet áraszt" című dalt...
9/10
Gege06 2019 júl. 10. - 23:29:04 9/10
(190/229)
A hibái ellenére is imádtam a filmet! A végére még Malek-nak is elhittem ,hogy ő Mercury... :)
Azt azért valljuk be, h eddig senkinek sem sikerült még csak picit sem leutánozni Freddie-t....ez a fiú legalább megpróbálta jól csinálni és minden tiszteletem az övé!
Tehetségkutatókon is sorban véreznek el a jobbnál jobb előadók egy FM-nél.....nem véletlenül
Zseniális a fazon, egyedi, formabontó, imádom....és a hangja páratlan!

Ide írd a spoileres tartalmat


Az azért nagyon álszent, ahogy a "jófiúk" (zenész társai) kiállnak mögüle és csak ő van rossz színben feltüntetve......na persze abban a korban ilyen sikeresen nem csajoztak meg nem drogoztak hanem haza indultak az asszonnyal....(röhög a vakbelem) már ilyenkor nem teljesen mindegy...az asszony sem hülye :):):)
Jó volt, könnyed volt...de nem életrajzi film...ahhoz túl sok a ferdített tény...