alien1976 2018 jan. 05. - 04:35:59
(32/32)
Igazi családi film. Ügyesen vezetett történettel, de itt a színészek voltak fantasztikusan. Ügyesen hozták a karaktereket, s maga az egész történet hordott magában egy kis bájosságot, kedvességet.
irredenta84 2013 dec. 26. - 08:03:13
(31/32)
Én is észrevettem, hogy a szinkronhangok nem ugyanazok mindenkinél. Schubert Éva szinkronjánál is észrevehetõ a változás.Csak Ónodi Eszter hangját nem tudtam megszokni, és Mrs.Pots hangja is más volt. Egyébként szerintem elég jó film,
Swing Wing 2013 dec. 25. - 22:56:14
(30/32)
Itt Felicitinek is a régi szinkronhangja van most néztem bele:)
winzsuzsi 2013 dec. 25. - 22:52:10
(29/32)
De jó fej vagy, köszi :) Mindenképpen megnézem.
Swing Wing 2013 dec. 25. - 22:50:10
(28/32)
Egyetértek veled, szerintem pont a háború nélkül emberibb, ez egy nagyon kedves történet és azért nézik az emberek, mert kedves történetet szeretnének látni, ha háborúra vágynánk van ezer másik film, ezt a kedvességet viszont csak évönli tudja nekünk megadni.
Anne, Zöld oromból az egyik örök kedvencem, de tudomást sem veszek a 5-6 részrõl, (csak eygszer láttam hál istennek) különben az elõzõeket is elrontaná...
winzsuzsi 2013 dec. 25. - 22:47:48 Előzmény Pirkko
(27/32)
Mélyen egyetértek...
Swing Wing 2013 dec. 25. - 22:46:37
(26/32)
Ha valakit érdekel (szerintem)a régi szinkronnal Win Zsuzsinak elküldtem egy linket, ahol megnézhetõ.

Egyébként nem tudom miért változtatták meg még a címét is, régebben úgy volt magyarul, mert angolul nem tudom, hogy
Boldog Karácsonyt, Miss King!
winzsuzsi 2013 dec. 25. - 22:46:22
(25/32)
Ja, és a régi szinkronosnak az volt a címe, hogy Boldog karácsonyt, Miss King...
winzsuzsi 2013 dec. 25. - 22:36:15
(24/32)
Egyébként fura módon kihagytak jeleneteket is, Felix bevonulását pl. elég sok vita meg balhé elõzi meg. Nem igazán tudtam hova tenni, és a gagyi szinkron meg feltette ez i-re a pontot.
mokusteszta 2013 dec. 25. - 22:24:04
(23/32)
2000-ben (premier) szinkronizálta az MTV, 2006-ban a Duna TV.
winzsuzsi 2013 dec. 25. - 22:20:13
(22/32)
Ez egy tök jó film volt egy tök jó szinkronnal. Nem tudom, minek kellett újraszinkronizálni. Ez így egy élvezhetetlen fos...
winzsuzsi 2013 dec. 25. - 22:17:43
(21/32)
Ez egy nagyon jó film, és a korábbi szinkronnal az egyik kedvencem volt. Ez az új verziójú szinkron élvezhetetlen...
mokusteszta 2013 dec. 25. - 22:14:54
(20/32)
Most derült ki számomra, hogy kétszer szinkronizálták. Schubert Éva hangjából ítélve ez - vagyis, ami most ment a Dunán - a késõbbi.(A Duna TV szinkronja)
Tegnap volt a Story4-en a korábbi verzió. Egyik szinkron sem tökéletes, finoman szólva.
- következetlenségek: Hetty néni magázódása Rachellel és a tanítványaival (1.szinkron)
- hibák: Sally Potts Clara Potts barátnõje(!) lánya helyett (1.), parókia helyett plébánia (2.)
- Felicity új hangja (2.)
southwind 2013 dec. 25. - 21:15:02
(19/32)
a szinkron szörnyû
ceia 2013 dec. 24. - 15:41:20
(18/32)
Nem csak a szinkron itt a baj.. Az egész film úgy nem jó, ahogy van. Hát tényleg ezt szánták karácsonyi filmnek? Hogy Felix eltûnt mint harcoló katona? Na meg Jasper lekéste a pót-pót vonatot, vagy hajót.. mindegy. Nekem már a sorozat sem tetszett a vége felé, illetve onnan, hogy Cecily szerepében más lett. Betegségek, háborúk.. a mesebeli kisváros idilli életét lecserélték a háborúra, szomorúságra, boldogtalanságra. De ugyanez igaz az Ann Shirley sorozatra is.
atticusworld 2012 dec. 24. - 17:00:17
(17/32)
Csak hallgatom Hetty nénit Schubert Éva hangján, és szomorúan tapasztalom, hogy igencsak megkopott. Az évek múlása, a gyógyszerek hatása (?).
Félreértés ne essék, nem kritika ez, csak amolyan felismerés. Nem is tudtam volna egyébként más szinkronhangot elképzelni Hetty néni szerepéhez, mint az általam is nagyon szeretett és tisztelt Schubert Éváét. És ha már itt tartok, ajánlom mindenkinek megtekintésre szily Nóra beszélgetését Schubert Évával. Tanulhatunk tõle emberi tartást, derût, sok minden egyebet.
Pirkko 2011 dec. 26. - 13:44:54
(16/32)
Elképesztõen kiábrándító volt a szinkron. A film még elmegy, de közel sem üti meg a sorozat színvonalát.

A film fájó pontjai számomra:
- Hiányzó fontos karakterek: Gus Pike, Jasper Dale, Pettibone-ék (kivéve Arthur), Sarah Stanley (még akkor is, ha Sarah Polley már jóval korábban kilépett a sorozatból).
- Felicity 2(!) év alatt elvesztette báját, sminkel, szedi a szemöldökét, a haja színe is világosabb lett. Elég kiábrándító.
- Clara Potts eddigi sötét haja is szõkére lett festve. Teljesen hihetõ, hogy a 20. század elején egy falusi asszony legnagyobb gondja az, hogy milyen a haja színe... Legalább beszínezhették volna a film kedvéért, mert ez így elég zavaró volt.
- Ezt a "Hetty King-en életmentõ mûtétet kell elvégezni"-kártyát már egyszer elõvették a 'Memento Mori' részben.
- Miért nem tudjuk meg, hogy mi lett Elbert-tel?

Szinkron: Gyalázat. Fõleg, hogy a sorozat Kanada után talán Magyarországon volt a legnépszerûbb.
- Abba nem is akarok belemenni, hogy egyes karaktereknek más a hangja, mert ennek több oka is lehet, DE:
- Avonlea kiejtése -> [Evonlí]-ból hogy lett [EvÖnlí] ugyanazoknak a szinkronszínészeknek a szájából?
- A Rózsa-portából hogy lett Rózsa-villa?
- Rachel Lynde és Hetty King miért magázódnak, mikor a sorozatban még tegezõdtek?
- Tényleg nem emlékeztek a fordítók, hogy Sally Clara Potts lánya, nem pedig a barátnõje?

Ennyi következetlenséget! Kiábrándító.
Hencegõ Lepedõ Hercegnõ 2011 jan. 08. - 14:27:53
(15/32)
Hetti nénit imádom!!!
calborc 2011 jan. 08. - 14:26:45 Előzmény kinga91
(14/32)
Engem érdekelne, de gondolom már elkelt. Vagy még megvan?
10/10
avonlea 2010 szept. 24. - 21:40:30 10/10 Előzmény Porthos91
(13/32)
Lehet, hogy nem adja vissza a régi váratlan utazásos feelinget. én is erre gondoltam elõször, de végül nagyon tetszett, mert rájöttem itt az a fontos, hogy ez róluk szól a szereplõkrõl a családról és érdekes, látni, hogy mi történik velük, hogy nem csak olyan régi bohókás kedves vicces dolgok történnek a családdal, hanem akár szörnyûségek is (háborúban harcoló fiatalok elvesztésének félelme stb.) ami még inkább közelebb hozza a szereplõket a valósághoz. elõször nem erre számítottam mikor vártam a film megjelenését, de nem bántam, viszont az igen hogy már vége van.