vondermonarchi 2016 júl. 29. - 15:12:37
(19/19)
A film olyan amilyen :)
A kutya egy gyönyörû példánya a fajtának.
vondermonarchi 2016 júl. 29. - 15:11:39 Előzmény oadegirke
(18/19)
Pedig,de :))
Nem hinni kell, hanem tájékozódni. Az argentin dog vadászkutya, mindennemû ember ellen való agresszió jellemhiba ennél a fajtánál. Amire eredetileg kitenyésztették azokra a képességekre könnyen tanítható.
9/10
tomi2 2016 júl. 29. - 14:35:47 9/10
(17/19)
Kedves film, egyszer érdemes megnézni, és nem is azért csinálták, hogy blockbuster legyen. A fsz. alapvetõen szimpi figura, és az egyik hsz-sal szemben megvédeném: az égvilágon semmi baj az IQ-jával, csak szerény, alkalmazkodó és nyugis ember, aki ugyanilyen életre vágyna. Felteszem, mindenütt vannak ilyen emberek, de érthetõen ritkán csinálnak róluk filmet.
Argentínában járunk, az emberek életmódja, egymás közötti kommunikációja stb. nyilván más, mint amit az amcsi és európai filmekbõl megszokhattunk. Tény, hogy a fsz. kutya és általában az argentin dogok jellemérõl túl sokat sajna nem tudtunk meg, de (talán azért is, mert számunkra ez ismeretlenebb világ) tényleg végig van benne vmi feszkó, amitõl minden rosszra, vagy épp ugyanolyan jóra fordulhat - mint a legvégén a téglarakások, ami ha megmarad, frankó, de ha ledõl, nagyon tud fájni is.
Aki a pénzéhes brókerek, karrierre vágyó szépségek és bolygó méretû szörnyek csatájából kicsit kilépne, annak szívesen ajánlom!
10/10
fresia 2010 márc. 14. - 13:24:32 10/10 Előzmény blowup
(16/19)
Engem is pont ez ragadott meg a filmben, persze, többek közt. :)
Féltem attól, hogy tragikus vége lesz, akár emberre vagy kutyára nézve...
De nem, "hétköznapi" volt, ebben az értelemben is, hiszen a valóság sokkal inkább ehhez hasonló, mint ahogy azt a rengeteg krimiben, thillerben stb. ábrázolják.
Egy munkanélküli, idõsödõ, családját, talaját vesztett ember véletlenszerû önmagára találása... és, hogy nagy általánosságban az emberek nem teljesen rosszak vagy jók, nem "fehérek", de nem is "feketék".
Mindenképpen 10 pontra értékelem, nagyon tetszett, az elejétõl a befejezésig. :)))
offtopic
Szappan* 2010 márc. 13. - 20:56:54
(15/19)
Nem háborgok, reagálok az általad leírtakra. Ellentmondást nem tûrõen egyszerûen kijelented, hogy nem szoktak ilyen filmet készíteni, nincs benne bonyolultság, stb. Én meg leírtam, hogy egyik sem igaz! A másik véleményéhez való hozzáállásban pedig pont azt adtam, amit kaptam.
A Rex-be, (mint az egyik legismertebb kutyás filmbe) esküsöm, hogy véletlenül szaladtam bele, hidd el, annyit nem ér az egész, hogy a hsz-eidet nézegessem.
Az elemzés része pedig nem az én dolgom, és szerintem meg se tudnám írni. Ahhoz túl bonyolult! :) Nem a történetében, hanem az érzelmi összekapcsolódásaiban. Azért is írtam, hogy ezért kellett belõle filmet készíteni, mert verbálisan nehezen kifejezhetõ. Nem olyan tolakodóan, és szájbarágósan kelt érzelmeket, mint az átlag filmek, ezért érthetõ, hogy sokan reagálnak úgy, mint te.
De a lényeg, hogy ettõl még nem biztos, hogy igazad van. Sõt! A nemzetközi kritika nagyonis jó véleménnyel volt a filmrõl! Az az igazság, hogy nem egy szombat délutáni filmként kellett volna leadni, ilyenkor mást vár az ember.
2/10
offtopic
zs9302 2010 márc. 13. - 19:47:31 2/10
(14/19)
Nem értem miért háborogsz. Ne mondtam, hogy ne tetsszen. Sõt nem is használtam semmilyen olyan szót, amit nem kellett volna. A Rexet nyilván nem kitaláltad, különben nem hoztad volna fel. Na mindegy.
-
Mit néztem szûk látókörön? Ha esetleg attól tartasz, hogy többen így látják, írj egy elemzést, és akkor nem lesz gond.
Szappan* 2010 márc. 13. - 19:42:55
(13/19)
Az alapján vonok le következtetést, amit ide írtál. Szerintem szûklátókörûen nézed a filmet, és amint látod, nem mindenkinek nem tetszett!
Elfogadom, hogy neked nem jön be, biztos meg van az oka, mint annak is hogy valakinek tetszik.
Csak nézd meg, miket írsz! Nem érdekel, hogy valakinek tetszik? OK! De akkor ne csodálkozz, ha a kutyát sem érdekli, hogy neked pont nem tetszik!
2/10
offtopic
zs9302 2010 márc. 13. - 19:30:19 2/10
(12/19)
Az a legidegesítõbb, amikor megnézik az illetõk, hogy én mit nézek, és az alapján vonnak le következtetéseket.
Ha neked tetszik vedd meg, rendeld meg, nem érdekel. De mint látod, nem mindenkinek tetszik. Persze, majd 20 év múlva pont ezt fogom nézni.
Szappan* 2010 márc. 13. - 19:15:15
(11/19)
Mégpedig, hogy van benne bonyolultság! És nem is olyan, amit egy ilyen fórumon meg lehetne vitatni, ezért csináltak belõle filmet. Nézd meg 20 év múlva!
Szappan* 2010 márc. 13. - 19:08:55
(10/19)
De nagyonis szoktak, csak nem ilyenekkel vannak tele a mozik, meg a torrent oldalak, nem ilyeneken nõttünk fel, ezért kicsit fura, és nem tetszik. Nehéz beilleszteni a sablonfilmek közé, és ez zavaró lehet. Dehát nem lehet minden kutyás film Rex felügyelõ, meg Fehéragyar tipusú film.
2/10
offtopic
zs9302 2010 márc. 13. - 19:01:37 2/10
(9/19)
Nem baj itt semmi sem, miért, mit kellett érteni? Semmi bonyolult nem volt benne, amit nem lehetett érteni.
2/10
zs9302 2010 márc. 13. - 19:00:41 2/10
(8/19)
Nem véletlenül nem szoktak ilyen filmeket készíteni.
Szappan* 2010 márc. 13. - 18:52:26
(7/19)
Tényleg nem kellett (nagyon) színészkedni a színészeknek, mert hogy nem azok. Legalábbis nem profik, hanem jobbára magukat adják. Valami ilyesmi rémlik, még a megjelenése körüli idõbõl.
Másabb stílusú film, mint amit megszokhattunk, az biztos, de ha ettõl elvonatkoztatunk, akkor szerintem egész jó.
Az egész film a valóságról szól, pl. úgy tudom, a kutyakiállításos jelenet is valódi volt, szóval ez kicsit dokumentum film szerû valami. És hogy nem szól semmirõl? Meg unalmas?
A valóság, egy munkanélküli élete, mirõl szól? Milyen izgalom van benne? Ez egy kiragadott szelet egy ember életébõl, életszerû tempóval, és történésekkel.
Egyébként nagy nemzetközi visszhangja volt a filmnek, úgy emlékszem nyert is valamit, de nem találtam róla semmit.
9/10
Pobeda 2010 márc. 13. - 18:47:55 9/10
(6/19)
Nem értetted az a baj.
2/10
zs9302 2010 márc. 13. - 18:34:18 2/10
(5/19)
Elég gyenge film volt. Nem tudom értékelni az ilyen jellegûeket. Nem nagyon szólt semmirõl sem.
1/10
oltalmazo 2010 márc. 13. - 18:31:09 1/10
(4/19)
Ennyire gagyi filmet még nem láttam, UNALMAS nagyon és vontatott.
Sokan feltesszük a kérdést amerikai filmeknél, hogy miért nem csinálják azt, ami logikus, ennél a filmnél örök kérdés.
Fõszereplõ annyira BUTA jellemet játszik, hogy vagy õstehetség, vagy nem kellett színészkednie.
100 feletti IQ-val nem hiszem, hogy valaki élvezni tudja:P
oadegirke 2010 márc. 13. - 18:08:46 Előzmény blowup
(3/19)
A kutya: argentin dog és a "könnyen szelídíthetõ, családszeretõ" részben igaz, de kétlem, hogy ez lenne a két fõ jellemvonása. :)
blowup 2009 júl. 02. - 18:48:26
(2/19)
---kívül---
blowup 2009 júl. 02. - 18:46:38
(1/19)
Meglep, hogy ide még nem írt senki, pedig ez egy valódi tartalommal bíró, értékes film.Kicsit lassú ugyan, de gyönyörûen fényképezett tájakkal, kutyabarátoknak egyenesen kötelezõ.
Egyszerû emberek világa ez, de olyan tisztelettel és megbecsüléssel fordulnak még a messzirõl jött idegenhez is, ami itthon - számomra legalábbis - elképzelhetetlen.

***SPOILER***
Sem a tartalmat, sem az ajánlót nem olvastam el elõtte, ezért számomra mindvégig belengte a filmet valami balsejtelem, hogy rosszra fordul és tragédiába torkollik, de egy kocsmai dulakodáson kívûl semmi erõszakos, sõt a vége igen vidám ---> az igazi egyéniségek parancsra nem cselekszenek még kellemeset se, csakis szabadon, saját akaratból.
A kutya: nem tudom az eredetét, és hogy milyen a természete a valóságban, itt egy kicsit hûvös angol lord volt, de azért a jófej fajtából.
***SPOILER VÉGE***