Vikke 2008 okt. 23. - 09:38:00
(35/155)
Tényleg le a kalappal az alkotók elött, mert mindent elkövettek annak érdekében, hogy filmük ne tûnjön sablonosnak. Ez többé kevésbé sikerült is. Ha az alapstoryt nézem rémesen átlagos és kiszámítható. Viszont egy olyan fõszereplõt választani mint Russell Crowe maga a fõnyeremény. Tökéletesen alakított, vérprofi semmi kétség. Persze Az sem másodlagos, hogy a "fõhõsnõ" szerepére sem egy szõke semmitérõ cicababát választottak,hanem egy nagyon tehetséges és nem utolsó sorban természetesen szép színésznõt. A mellékszereplõk is zseniálisak; imádtam Max titkárnõjét például. A film humora is egészen egyedi a folytonos angol-francia harc és az ahogy Max a dolgozóit lekezeli. Na és nem utolsó sorban a csodáéatos tály ahol játszódik.
Mégis annyira átlátható, hogy mindez az alaptörténetet akarja feltuningolni.
Nem mondom, hogy nem tetszett, sõt egy egészen különleges film lett éppen a fentiekben leírtak miatt, de van egy szépséghibája amin nehezen tudom túltenni magam,
ezért 7/10
10/10
Stefan1983 2008 okt. 17. - 14:58:41 10/10 Előzmény altamyra
(34/155)
A film egyszeruen szuper, nagyon tetszett, jol szorakoztam. Sokat hallottam errol a filmrol, jot es rosszat is ezert dontottem ugy, hogy megnezem, de nem csalodtam. Lekototte a figyelmemet az elejetol a vegeig.Ajanlom mindenkinek a megnezeset!!!
offtopic
Ritike 2008 aug. 20. - 17:00:01 Előzmény altamyra
(33/155)
Szerintem nem fontos , hogy minden filmtõl megremegjen az ég miközben nézem.Ez a film azok közé tartozik, amelyeknek a hangulata ,a derûje fogott meg. Mondhatjuk , hogy semmi különös, de mégis.
Ha felidézem a fejemben ,elmosolyodom. Kellemes volt. Kikapcsolt.
altamyra 2008 aug. 08. - 14:26:46
(32/155)
Én imádom ezt a filmet. a hangulatáért. szerinem rá tudja döbbenteni az embert, h az apró, minket körülvevõ dolgokban találjuk meg a szépséget, az örömet. Amugy ha vkinek ez sz-r film, akkor nagyon szerencsés, mert nem látott még igazán --- filmet. Igaz, h kissé furcsán keveredik a modern az emlékekeben élõ világgal, de nekem ez a kontraszt is tetszett. Kitárt lélekkel megnézve elmosolyodik az ember szíve a film végére:)
dash 2008 júl. 23. - 14:19:02
(31/155)
Szerintem gyönyörû film, remek hangulattal. Meglep a sok fanyar hozzászólás.
lng 2008 máj. 18. - 11:43:16 Előzmény bree-gee
(30/155)
Jó kis film ez, nekem szórakoztató volt, kellenek az ilyen filmek nem csak a vad elgondolkodtató drámák es thillerek. Szeretem az olyan filmeket mely után az ember jo erzessel all fel hogy szep az elet.
bree-gee 2008 febr. 12. - 22:37:29
(29/155)
Hát nem akarok írni rosszakat a filmrõl, sok jót meg nem tudok.
Tényleg az volt az egyetelen pozitívuma, hogy szép volt a táj...:)
Meg a DVD-n volt 3 klip, amin Russel énekelt, ezek tetszettek, és ezekre jobban vissza tudok emlékezni, mint a filmre...
7/10
Csacsa88 2008 febr. 12. - 22:32:47 7/10
(28/155)
MIközben néztem arra gondoltam, hogy ez a rendezõ elég szar, fogalma sincs róla h mit csinál, aztán a végén vettem észre, hogy az illetõ Ridley Scott. Hogy nem szar, az biztos, de lehet h tényleg nem nagyon tudta h mit csinál. Én szép, nyugodt tájképekre számítottam, helyette jött ez a kapkodós összevisszaság. Lehet h nem érthetõ h mit mondok. Egy példa: amikor kocsival háromszor körbejár egy szökõkutat vagy nemtommit, és felgyorsítják az idõt. Na ez volt a legdurvább, de voltak még ilyesmik. Talán így akarták franciássá tenni a hangulatot. És a zene a film elsõ felében egészen borzasztó. Egy ilyen filmben nagyon fontos a zene, jobban megválogathatták volna. A végén azért amikor kirúgják, ami akkor megy alatta, az egész jó. Russell Crowe is furcsa. Ahogy próbál angol akcentussal beszélni, kicsit idegesítõ, szerencsére néha elfelejti eröltetni. Amúgy jól eljátsza a s*ggfej brókert, de én nem vettem észre olyan nagy átváltozást, szerintem s*ggfej is maradt. Van valami a filmben, ami hibátlan: Marion Cotillard :) Miatta érdemes megnézni, meg azért szép a táj...
nofrit 2008 febr. 02. - 11:36:43 Előzmény Teca93
(27/155)
Finom is ^^ én is meg szoktam kívánni. :)
10/10
Teca93 2008 febr. 01. - 22:07:17 10/10
(26/155)
Az tény hogy mikor az elsõ percet megnézted te is meg tudnád írni a további forgatókönyvet (lássuk be monden hollywood-i romantikus fil ilyen, tisztelet a kivételnek ahol valaki hirtelen meghal), de szerintem az ember lelkének jól esik ha ilyet is lát. A "nem valami mélyen szántó" szerintem tökéletes jelzõ de a filmet jól csinálták meg. Én szívesen nézetm meg ezt a limonádét is. Az embereknek mindig vannak furcsa dolgaik gondolj csak a tieidre(szemüvegkerettel kapcsolatban) én pl: imádom a konzervparadicsomot magában is....
nofrit 2008 febr. 01. - 14:21:03 Előzmény maggie
(25/155)
Azért ez vicces. Kb olyan mint összekeverni Provence-t a vidékkel (province) :)

A film nekem bejött, bár én elfogult vagyok a Smartokkal szemben ^^
kobold 2007 aug. 15. - 21:26:28 Előzmény getout77
(24/155)
már rég láttam de: elvileg nem vitt magával cuccot mert csak aláirni ment volna (kb) csak aztán mégis maradt -igy az ottani cuccokat használta.
egyébként szerintem az h sz*r azért túlzás..:) nem egy mély tartalommal bíró alkotás, de azért olykor mindenki néz ilyen filmet is.. ha pedig a saját kategóriájában versenyeztetjük, akkor igenis korrekt kis darab
maggie 2007 aug. 15. - 17:14:54 Előzmény Korni1
(23/155)
Szerintem meg PROVANCE és nem Provence!!!!!! A melegszendvicskrémen is úgy van írva, hogy provance-i!!!!!
Pünkösdi Kató 2007 máj. 15. - 16:59:49
(22/155)
megtaláltam, kávézó
Pünkösdi Kató 2007 máj. 15. - 16:41:26
(21/155)
Egy játékhoz keresem a választ:
Hol dolgozik Fanny? ruha, kávézó, pékség
froko 2007 máj. 08. - 23:09:16
(20/155)
Báááááár- fenntartásaim is vannak: a zene tényleg rossz, Lolita dalocskája totál nem passzolt ide. Mintha a rendezõ azt a feladatot adta volna: "szerezzetek egy francia dalt, szarok rá, milyen, csak francia nyelven énekeljenek benne!" A rádióban pont ez mehetett, a kedves beosztottaknak több sem kellett, rohantak egyenesen a hangmérnökhöz...
Módosítok: ha nagyon hullák vagytok, és csak punnyadni van akartok, akkor nézzétek meg ezt.
froko 2007 máj. 08. - 22:56:04
(19/155)
Nagyon könnyed, ha napos délutánon nem akartok sétálni, ezt nézzétek meg:)
6/10
Newcastle United 2007 máj. 07. - 14:26:33 6/10
(18/155)
A DVD verzióban a filmbe bele vannak építve az extrák (hogy készült pár jelenet) vagy csak én szúrtam el valamit nagyon?
Szuette Polc 2007 jan. 04. - 09:19:57 Előzmény Korni1
(17/155)
Sziasztok. Érdeklõdöm, hogy olvastátok-e a könyvet, amely alapján a film készült? Ha igen, annak tükrében/ahhoz képest milyen a film?
Korni1 2007 jan. 01. - 09:02:21
(16/155)
Én ezt a filmet biztosan nem fogom megnézni. Mert nagyon szeretem Dél-Franciaországot. Éppen ezért. Egyébként pedig üzenem mindenkinek, hogy: Provence, nem pedig Provance. Azért ezek az elírások nagyon cikik. A mozikban is így van a plakátokon leírva?????