10/10
marteeka 2008 ápr. 14. - 14:38:00 10/10
(31/111)
Bár én nagyon régen láttam és nincs is lelkierõm újra megnézni a filmet, nekem is úgy rémlik, hogy konkrét indítékra nem derült fény.

A magyar médiában néhány évvel ezelõtt ilyesmik jelentek meg:

"Sokféle találgatás látott napvilágot a gyilkosok kilétét és indítékát illetõen, megnyugtató választ az elmúlt 13 évben nem sikerült találni. Míg néhány holttestnél az összes belsõ szerv eltávolítása, a test gyakorlatilag teljes kiürítése szervkereskedelemre utalt, addig más áldozatoknál a harapásnyomok és a húsba vájt X jelzések miatt, titkos vallási szektákra lehetett következtetni.

A nyomozások során képbe került a juárezi drogmaffia és a magukat csak perverz módon szórakoztatni kívánó Juniorok, a helyi gazdag családok gyerekei is. Nem zárható ki az sem, hogy több nõ úgynevezett snuff videók forgatása során vesztette életét. Ezekben az amatõr filmekben általában megerõszakolják a szereplésre kényszerített nõket, majd az aktus után (néha közben) megölik õket." - origo.hu

"Felesleges lenne közös erõt keresni a támadások mögött. Több független, egymással nem kommunikáló, õrültekbõl álló csoportról lehet szó. Aki engem megtámadott az sem filmproducer, sem drogkereskedõ nem volt, csak a puszta nõgyûlölet hajtotta, és ha Isten nem ment meg, ma halott lennék. Így is életem végéig megjelölt az a gyáva állat" -mondta az [origo]-nak a magát Arcaflornak nevezõ lány, akit szintén Juárezben raboltak el és próbáltak megerõszakolni, meggyilkolni.
10/10
Rockyy 2008 ápr. 14. - 12:51:56 10/10
(30/111)
Egyetértek, tényleg egy nagyszerû film!!!
10/10
Gomezz 2008 ápr. 14. - 12:42:57 10/10
(29/111)
Na végre egy jó film!
Mind erkölcsi, mind színészi, és tartalmi szinten is nagyon monumentális.
Jozefa 2008 ápr. 14. - 11:53:01
(28/111)
Alapvetõen nekem is tetszett, és a kézikamerázás nem zavart - számomra aláhúzta a Mexikóban uralkodó állapotokat, olyan "fapados", retró volt az egész.
De egy valami nem derült ki számomra: OK, hogy megvannak a gyilkosok, vagy leglábbis 2 közülük, de MIÉRT is történik mindez? 10 év alatt 5000 nõ, ez nem pusztán valami aberrált sorozatgyilkos terméke - gondolom. Sõt, mikor az újságírónõ szüleit megölték, az is azt mutatta, hogy valamiért a munkásokat módszeresen gyilkolásszák arrafelé. Valaki tud nekem válaszolni? (Lehet, hogy elhangzott valami fontos a filmben, ami elkerülte a figyelmemet?)
cherry baby 2008 ápr. 14. - 08:15:03
(27/111)
csak az elejét láttam. vagyis addig, hogy segít lelépni a kislánynak az újságból. elaludtam :(((((
pimpernel 2008 ápr. 13. - 22:24:24
(26/111)
ez annyira durva volt!!! Szó szerint borzongtam a végén... :(
h lehetnek ilyen emberek...
ezek nem is emberek...!!!

nagyon jó film! attól borzalmas, h igaz! :(((
judith 2008 ápr. 13. - 22:11:59
(25/111)
Szerintem nagyon jó volt a film, nekem nagyon tetszett. A téma is, a színészek is. Túlzottan nem kedvelem J.Lo-t, eddig nem is játszott jól filmszerepben, de ebben nagyon tetszett. Örülök, hogy megnéztem. Ja, és a végén mondta, hogy találtak megint holtteseteket, szóval a gyilkosságoknak nem lett vége, mert gondolom nem csak az a két ember volt gyilkos, hanem akár többen is.
5/10
efes 2008 ápr. 13. - 19:31:19 5/10
(24/111)
Persze, elhiszem. Én csak azt tettem szóvá, hogy engem miért nem..:)
10/10
marteeka 2008 ápr. 13. - 19:08:29 10/10
(23/111)
Én ebbõl a szemszögbõl nem is értékeltem, igazából annyira magával ragadott a téma és színészek, hogy nagyon élveztem a vágás ellenére is.
5/10
efes 2008 ápr. 13. - 18:37:59 5/10
(22/111)
Picit féltem, éppen a pop(si)királynõ J.Lo miatt ettõl a filmtõl, de végül is vele nem volt semmi baj. Nem is Bandéras volt a gáz, hanem a film ritmusával vannak gondjaim. Úgy zötyögött az egész film, mint egy negyedrendû út, Ciudad El Juarez és Santa Maria della Guadelupe között, egy Barkasszal. Az ötletszerû hosszúságúra vágott jelenetek vágásai inkább szétszabdalták a filmet, mint összefûzték volna. Ehhez még jött a trendi kézikamerázás, így az összkép számámra majdnem nézhetetlen lett. Kár érte, mert érdekes téma, amikor fel lehetett fogni az ugráló képekben foglaltakat, hiteles képet kaphatunk arról a pokolról, amit egy mexikói nagyváros éjszakai élete, közbiztonsága jelenthet. Egy emberi élet értéke körölbelül egy moszkitóéval egyenlõ, amit szétcsapnak egy izzadt nyakon.
10/10
marteeka 2008 ápr. 13. - 17:24:50 10/10
(21/111)
sorry, ez a drogcirkusz nem ugyanaz...
10/10
marteeka 2008 ápr. 13. - 17:22:19 10/10
(20/111)
Ennyit errõl, ez egy tegnapelõtti újságban jelent meg, szóval viszonylag friss (linket kimoderálnák sajna):

"23 holttestet fedeztek fel több csoportos sírban az év eleje óta Ciudad Juarez körzetében a mexikói hatóságok. Az halottak feltehetõen a drogmaffiák közötti leszámolások áldozatai lehetnek. Az amerikai határon fekvõ, erõszakcselekményeirõl hírhedt város egyik házának kertjében, másfél méteres mélységben hétfõn öt holttestre akadtak. A múlt héten két másik sírhelyen összesen 12 tetemet találtak. Januárban Chihuahua állam egy másik városában, titkos temetkezési helyen hat áldozat földi maradványaira bukkantak.(MTI)"
10/10
marteeka 2008 ápr. 13. - 17:13:07 10/10 Előzmény sushi
(19/111)
Szerintem J.Lo a köztudatban mexikóiként él (pl. én sem tudtam, hogy nem az...), ezért kiváló választás egy ilyen meredek témához, mert ha másért nem, hát a fenekéért sokan megnézik (ami mellesleg ebben a filmben már botrányosan nagy :) ), nézõcsalogató. Az, hogy latin származású, jól passzol, hirtelen nem is jut eszembe más ismert nõ (Salma Hayek, ne de õ nem az a nyomozós-harcolós karakter...)

Lopeznek meg szerintem kapóra jött a szerep, mostanában kevés jó filmben tûnt fel, és ebben igazán nagy alakítást tudott bemutatni, még ha nem is lett akkora kasszasiker ez a film.
sushi 2008 ápr. 13. - 17:08:52 Előzmény marteeka
(18/111)
basszus...hát akor most csalódtam picit...de min1...örülök hogy kevesebb a gyilkossági esetek száma...
10/10
marteeka 2008 ápr. 13. - 17:07:09 10/10
(17/111)
Ezt csak olvastam valahol, bár viszonylag hiteles forrásból.
Tehát a valóságban nincs gyilkos, felelõs, nem oldódott meg a probléma, csak annyiban, hogy mostanában nem hal meg annyi nõ... Ezt viszont a filmvászonra nem lett volna olyan érdekes felvinni, hisz "happyand" kell, így a filmben így lett vége.
sushi 2008 ápr. 13. - 17:07:08
(16/111)
na tudtam ám:)...szóval azt nemtudom hogy lehet direkt kérték fel erre a szerepre de ha nem akkor kedves tõle hogy harcolt a mexicoi lányokért,nõkért és eljátszotta ezt a szerepet, hogy megmutassa mi is zajlik ott valójában...vagy ez csak film???de igaz történet alapján...
sushi 2008 ápr. 13. - 17:03:25
(15/111)
de várjál...nem megölték a nyilkost???mert ha ebben is csalódnom kell(lásd:egyel lejjebb lopezbe)hogy nem találták meg,akkor én összetrök...
sushi 2008 ápr. 13. - 17:00:56
(14/111)
:)upsz...hát mostmár így nem is annyira izgalmas:P:)de azért csak van valami köze Mexicohoz nem?:)mondjuk a nyelv??
10/10
marteeka 2008 ápr. 13. - 16:51:47 10/10
(13/111)
Igen, egy kicsit talán vontatott volt már.
Viszont a valóságban (mert ugye ez megtörtént) a mai napig nincs meg a gyilkos, sem felelõs. Bár a halálesetek abbamaradtak egy ideje.
sushi 2008 ápr. 13. - 16:49:45
(12/111)
nekem is tetszett a film...álalában szeretem az ilyen stílusú filmeket amik igaz történet alapján van megrendezve...az is tetszett hogy lopez és banderas játszotta a filmet mivel ha jól tudom mexicoi származású banderas meg spanyol...örülök hogy megmutatták hogy mi zajlik ott...kicsit viszont néhol azt gondoltam hogy legyen már vége,mert eléggé hosszasan és lassan bontakozott ki ez az egész...