Téma: Bõrnyakúak

under 2012 febr. 21. - 11:29:47
(66/106)
Nagyon életszagú alkotás. Érdemes megnézni.
olahmiki1959 2012 febr. 21. - 03:03:48 Előzmény Ford Mustang
(65/106)
Kíváncsi vagyok a filmre, még nem láttam eddig. Úgy látom, jókat írtok róla. Talán ez is az utóbbi idõk kissé változó amerikai film-stílusához tartozik, amikor már nem legyõzhetetlen képregény figurák szerepelnek a történetekben, hanem kemény, de sebezhetõ, félelmekkel, hibákkal teli hús-vér emberek. Az ilyen típusú filmeket azért szeretem jobban, mert valóban lehet izgulni a szereplõk sorsa miatt, míg más filmeknél lehet ugyan szuper az akciójelenetek látványa, de nem érzel igazi izgalmat, hiszen tudod, hogy ezeket a fickókat úgysem érheti baj.
Azért érdekel, hogy a különben szimpatikus Fenyõ Ivánt a negyven kilójával hogyan tudták kõkemény elit katonává maszkírozni, de még az is lehet, hogy hihetõ lesz a figura. Már ha egyáltalán fel lehet ismerni a filmben...
Bocs, hogy ilyeneket írok, de tényleg nem láttam a filmet, csak hallottam róla. Bízom benne, hogy beváltja a hozzá fûzött reményeimet.
8/10
Ford Mustang 2011 okt. 11. - 20:09:34 8/10
(64/106)
Az biztos. De ennek nem is az volt a célja mondjuk. Nem egy pörgõs akicómúvi, de nagyon jó film.
leopard26 2011 okt. 11. - 19:53:58
(63/106)
ha valaki egy allandoan lovoldozos filmre vagyik,akkor ez nem az o filmje!de amugy 10/10
Fecni007 2011 aug. 30. - 21:29:15
(62/106)
Troy karaktere szerintem teljesen kifejezéstelen. Egy halvérû figura, jellegtelen arc. Az egyetlen valamirevaló jelenet az, amikor kiakad, mert lefújták az akciót.
8/10
offtopic
Ford Mustang 2011 aug. 08. - 19:13:34 8/10
(61/106)
:)
8/10
Ford Mustang 2011 aug. 08. - 18:43:27 8/10
(60/106)
Én is, nem rossz. :)
Hossza 118'
10/10
xmash 2011 júl. 01. - 14:00:47 10/10
(59/106)
Szerintem az egyik legjobb film mégpedig azért mert a valóságot adja vissza testvérem volt Irakba bár a feladata csak rendfenntartás volt meg utómunkák de õ is azt mondta hogy kib@szottul unalmas volt az egész szakaszának egyszer se kellet használnia a fegyverét (szerencsére) naszóval 10/10 mert a valóság az értelme
8/10
Sadenal 2011 máj. 24. - 18:06:27 8/10
(58/106)
Hát érdekes egy film volt, annyi szent. Az égõ olajkutak látványa fenomenális volt és eléggé szemkáprázattó. Ahogy meg hullik a sok amcsira az olaj...kicsit benne volt valami üzenet nem? :D Jamie Fox egy állat, Jake Gyllenhall meg jó volt benne...én is úgy untam az elejét, mint õk, hiszen ezt kellett érzékeltetnie a filmnek, úgyhogy eléggé átjött. A trágár beszédet meg már megszoktam az ilyen filmekben, hiszen vagy 100 filmben halottam már....:D

De hogy Fenyõ Iván mi a retkes fas*t keresett benne, azt már nem tudom....:D


8/10
Lipicai_Laci 2011 jan. 07. - 22:39:47
(57/106)
Nekem nagyon tetszett! Elég jól ábrázolja azt a tétlenséget, amin az amcsi katonák keresztülmehettek a sivatagban, míg várták hogy átlépjék a határt és végre elinduljanak azt csinálni amiért odamentek. 8/10
Nem értem viszont ezt a hozzászólást:
"Óriásit csalódtam a filmben, mint filmszakértõ nagyon gyengének minõsítem."
Kedves Balázs, ha valós az adatlapodon megadott 17 éves életkor, akkor te szerintem pont annyira vagy filmszakértõ, mint katona. Segítek: semennyire. Ennek a filmnek az volt az egyik mondanivalója, hogy fél év a sivatagban távol a családtól és a civilizációtól kib@szott unalmas. :)
Kár hogy erre nem jöttél rá magadtól.
És most spoiler: Swofford társának (kinek neve most nem ugrik be) már kissé agyára is ment a kiképzés meg a háború, és mikor végre mint mesterlövészeket vetik be õket, és az utolsó pillanatban visszavonják a tûzparancsot, be is kattan. Szerintem ez már dráma volt, amit te annyira hiányoltál.
Ha még éretlen vagy (legalábbis a hozzászólásodból ez jött le) akkor nézd meg a filmeket csak ne nyilatkozz, vagy legalább ne publikáld a hülyeséget. :)
hiden 2010 máj. 15. - 13:11:19
(56/106)
Nekem nagyon tetszett,szerintem egy csomó tök jó poén van benne.Talán tényleg nem egy megszokott Sam Mendes film,de azért voltak benne tipikus S.Mendes féle gondolatok.Jake egy isten volt,Jamie Fox,pedig nagyon nagy arc.:)
sanyibakter 2010 ápr. 29. - 16:59:28 Előzmény Fj0d0r
(55/106)
Szivem szerint én is így gondolnám, és nem is tengerész gyalogosokat akartam lehúzni,mert átlagon felüli emberek egy bizonyos téren,de nézd meg a filmet,magáért beszél,nem?
CrucioIsAwesome 2010 ápr. 19. - 17:32:08
(54/106)
Remek! Nem mondok róla kritikát, stb, csak nézzétek meg! 10/10... lenne, ha nem lenne Gyûrûk Ura, igy csak 10/9,8 :D
10/10
Sumester 2010 márc. 14. - 11:29:12 10/10
(53/106)
Tökéletesen egyetértek az elõttem lévõ kommentjével kivéve az elejében ugyanis én csak egyszer láttam. Nekem nagyon bejött, nem az az életszerûtlen baromság mint az amerikai filmek többsége, (Die Hard 4, Bruce Willis leszed egy autóval egy helikoptert fegyver nélkül stb.)a maga mûfajában 10/10.
vargavince91 2010 márc. 06. - 13:29:21
(52/106)
Nekem elsõre nem tetszett annyira, másodjára (harmadjára, negyedjére....) viszont nagyon jó! Az a baj, hogy az emberek nem azt kapják amit várnak, nem egy kliségyûjtemény, robbantgatásokkal, akcióval, hanem egy olyan film, amit igazán át lehet élni... Nekem 10/10
mancy 2010 márc. 04. - 10:43:53 Előzmény Szappan*
(51/106)
Sajnos nem láttam az elejétõl, de egész jó film volt, annak ellenére, hogy mióta a férjemet ismerem nem tudom megnézni a katonás/háborús filmeket... A férjem is volt már kint és érdekes dolog volt látni pl. a pókot ami ott honos, neki is van fényképe róla, vagy azt ahogy itatják velük a vizet: és tényleg így van: megvan a kötelezõ mennyiség amit meg kell inniuk...
Vtory 2010 márc. 03. - 18:48:56
(50/106)
Trailer alapján nem tûnik vmi reálisnak, de majd megnézem és kiderül.
Szappan* 2010 márc. 03. - 08:07:38
(49/106)
Igen, a csaj dobta a végén, mint ahogy általában a katonákat mindig, sz.tem pont ezért nem mutattak belõle többet, mert általában így van és ez így egyértelmû. A Bombák földjént DrAnthony hsz-ára írtam, Õ példálózott vele.
Rangok a nemeseknél vannak, a katonaságnál rendfokozatok vannak! :))
Végigírni elég nagy off lenne, keresd a wikiben: A Magyar Honvédség rendfokozatai 1990- . Alatta ott vannak a haditengerészeti rendfokozatok is, nem tom, melyikre gondolsz.
OFF! a magyarhoz kiegészítés: rendfokozat nélküli elvileg még a matróz is, bár a flottilla már nem mûködik, valamint a tábornoki jelzéshez hozzátartozik a pizsama is. (csíkos gyatya)
norbi18 2010 márc. 03. - 00:00:37
(48/106)
Hát nekem is tetszett a film. A thrillerek és drámákat szeretem.
Szerintem jól bemutatja, hogy milyen a sereg, hogy egymásra vannak utalva.
Tényleg a valóság felé mutat és nem fickió.
És jókat lehetett rajta nevetni, mint például amikor szivatja õket a törzsõrmester :))

A katonaságnál hogy vannak a rangok? A legalacsonyabbtól a legmagasabbig.

A csaj elvesztette végül, lett neki másik pali, mert a végén csak annyit mutat, hogy odamegy és eljön??


Korábbi hozzászóláshoz kérdés: mik azok a bombák földjén?? (túl a barátságon . filmre gondoltál, de az miért bombák?)
Szappan* 2010 márc. 02. - 23:43:26
(47/106)
Tökéletesen bemutatja, milyen a sereg, és milyen volt valójában az a háború. Ha már összehasonlítgatunk: a Bombák földjén pont azért kap ennyi negatív, erõsen bíráló kritikát, mert az a "rengeteg"(?) akciója csak egy képzelgés szüleménye, és egy irracionális képet mutat be. Ez meg nem.