Téma: Bõrnyakúak

Cullangka 2008 nov. 06. - 17:34:44
(26/106)
sztem a film egy nagy semmi! tök kuszaság van benne ugy 10/5! egy csomó érdekes szálat elindít de az egész megmarad ugy ahogy elkezdõdött! nekem nem teccik! a fõ színészt nagyon szeretem de elég gyenge filmje ez! egyszer meglehet nézni, de többszõr én biztos nem tudnám...
frontline 2008 nov. 04. - 22:14:09
(25/106)
Meglepôdtem, hogy a filmben feltûnik egy magyar zászló… Ivan Fenyo :)
10/10
marky 2008 márc. 24. - 18:33:44 10/10
(24/106)
Penge film! Wim Wendeses különös fejelhúzós részeket rakott az alkotásba, az Amerikai Szépség mestere nem hibázott. Kiváló szereplôk, jó karakterek, melyekkel mélyen felpásztázza a film a katonai lelkületet, pszichót. Butálisak és reálisak a szövegek, baromira tetszett ez és nagyon jó hogy direkt módon nem foglal igazából állást a film, hogy most tényleg jó vagy rossz e az az amcsi világcsendôrködés.
Fj0d0r 2008 jan. 28. - 21:27:56
(23/106)
Amerikának szüksége van a hõsökre, hogy velük a következõ generációnak is példát állítva harcba küldhedsék majd õket a jövõ háborúiban. Az állam mégsem mondhatja az embereknek hogy azok a fiúk odaát csak ültek a sivatag közepén és verték a faszukat. Nem. Ígyhát hõst csináltak belõlük mégha õk maguk nem is tettek érte semmit. A film legnagyobb jelenete mikor a végén hazatérnek és igazi karnevál fogadja õket mindenki boldog, hogy hú de nagy dolgot tettek de aztán fölszáll a buszra egy vietnámi veterán és egybõl elhallgatnak. Ott szembesülnek azzal hogy milyen kevesett tettek ezért miközben az õ hõseiket elfelejtették és itt szembesülnek a saját magukkal, a saját jövõjükkel. Mert háborúk különböznek de a sorsuk a háború után - habár az igazi borzalmakat õk maguk nem élték át - pont olyan mint elõdjeiké. Most még egész Amerika ünnepli õket de szép lassan a feledés homályába merülnek és akkor senki nem fog rájuk emlékezni.
eugénia22 2007 dec. 29. - 17:30:43
(22/106)
Egy emlékíratból készûlt a film, szóval szerinem tényleg kicsit olyan mintha egy napló lenne, filmkockákban.De én nekem is tetszett, és 10-bõl 10-et adtam rá.A végén pedig egy tíz perc unalmas.
Okos Tóni 2007 dec. 29. - 10:47:09 Előzmény eugénia22
(21/106)
Sztem jó ez a film, és nem csak azt hivatott bemutatni, hogy mennyire megváltozott a háborúskodás. Sõt, talán legkevésbé azt.

Azt mutatja, hogy mennyire értelmetlen, és menniyre költséges. Csak az az üveges víz, amit a katonák a sivatagban isznak, üvegenként 2 dollár körül kóstál az amerikai állampolgároknak. És ez a legkisebb tétel.

Arról is szól, hogy mennyi semmittevés folyik a katonaságnál, még az egyik legjobban szervezettnél is.

Sztem direkt van hoszsúra véve, hogy a nézõ átérezze a hosszú semmittevést.
eugénia22 2007 dec. 27. - 16:40:20
(20/106)
Nekem teszett,bár megkell hagyni,hogy a végén egy olyan 10 perc már unalmas.Maga az egész film jól megvan csinálva.A rendezõ Oscar díjas.A színészek jók.Mit mondjak még? Van egy olyan hatása mintha valakinek a naplóját látnád filmkockákban (nyilván a könyv miatt),de jó film.10-bõl 10.
Baum 2007 okt. 27. - 22:36:51
(19/106)
Érdekes, egyszer megnézhetõ filmnek tartom, bár szerintem túl hosszú volt ennek a történetnek a 2 óra. Véleményem szerint max. 1,5 órában is ugyanezt az összhatást el lehtett volna érni.
Összességében jól bemutatta a tengerészgyalogosok életét az Öbölháború környékén, de sajnos kicsit túlságosan el lett nyújtva.
sanyibakter 2006 dec. 03. - 15:31:14 Előzmény Fj0d0r
(18/106)
Onnan hogy a háború mindig egy lépéssel elõttük járt.Sok civil is meghal a háborúban,mégsem velük nyerik meg.Valamint a filmbõl ez jött le és nem vagyok stratéga vagy háborús szakértõ,s bár tisztelem a hõsiességet és kitartást,azért a háborúban az aduász az atomfegyver.Nem mintha az emberélet nem számítana.Inkább úgy mondanám szükségszerû hogy legyenek katonák is de a fegyverekkel tartják sakkban egymást az országok.Mindazonáltal a legkisebb fogaskerék nélkül is széteshet a gép.

Minden jót!Szia!
Fj0d0r 2006 nov. 30. - 08:27:24 Előzmény sanyibakter
(17/106)
"A tengerészgyalogos fölösleges mint a pápa fütyije..."

Ezt mibõl sikerült levonnod? Mert ahhoz képest elég sok tengerészgyalogos esik el nap mint nap háborúkban. Max abban a háborúban nem volt rájuk szükség, bár ez is hülyeség mert olyan sikeres és elsöprõ volt a koalíciós erõk támadása(értsd úgy, hogy még a legoptimistább száímtásaikat is felülmúlta), hogy egyszerûen nem volt lehetõség arra, hogy ember ember ellen harcoljon(bár diverzáns csoportok harcoltak ellenük, de ezek nem a klasszikus értelembe vett ütközetek voltak). Ha akkor nem állnak meg a koalíció csapatai iraki határnál valószínüleg úgyanúgy alakultak volna a dolgok mint most vagyis igen is szükség volt rájuk.

Legyen akármilyen fejlett a haditechnika a háborúkat nem lehet gyalogság nélkül csak a levegõbõl megnyerni. Soha! A kettõ kiegészíti egymást nem pedig pótólja.
mollo888 2006 aug. 29. - 20:26:42
(16/106)
no hát én nem is voltam és nem is leszek katona, de ez a film nagyon tetszett!! Ez a rendezö egy zseni!!
Bogyo1 2006 aug. 29. - 20:10:33
(15/106)
Ez a film nagyon jó volt és vicces!!!:D
sanyibakter 2006 jún. 28. - 12:36:07 Előzmény doser
(14/106)
Hát igen a zene az tényleg ott van:)Meg nekem a hangulata is tetszett és az ahogy bemutatja hogy a mai háborúk már mennyire mások:A tengerészgyalogos fölösleges mint a pápa fütyije(bár pisilni azzal szokott)de mégiscsak tengerészgyalogos és tiszteletet érdemel!Meg hogy a kopaszok kopaszok maradnak a hétköznapokban is és a semmilyen életük elõl a seregbe mennek,ahol a harcra várnak,majd rinyálnak hogy túléljék és aztán mikor hazamennek ott van az életük amivel nem tudnak mihez kezdeni!Jó hogy nem tipikus háborúsfilm!
amatõõr 2006 jún. 28. - 10:42:59
(13/106)
Egyszer meg lehet nézni.
Newcastle United 2006 márc. 23. - 13:28:43
(12/106)
De voltam.
x-tro 2006 márc. 23. - 13:27:32
(11/106)
...ezek szerint nem voltál katona.... ok. ennyi.
Newcastle United 2006 márc. 23. - 13:07:05
(10/106)
A trágár szöveg nagyon nem jött be, bár nem hinném hogy a katonák Shakespeare mester nyelvét beszélik.:)
Viszont a megváltozott harcmodor nagyon jól átjött a filmen. Már minden a levegõben dõl el.
doser 2006 febr. 25. - 16:27:05 Előzmény x-tro
(9/106)
ez itt 100 % igaz!!!
filiola 2006 jan. 10. - 16:10:35
(8/106)
Tanuljál nyelveket
x-tro 2006 jan. 10. - 12:27:35
(7/106)
Nem kell mindent szinkronizálni, épp elég a 6 év alattiaknak szóló meséket magyar hangra ültetni. A szinkron ront az összhatáson, az esetek 90%ban.