4/10
Emmersson 2013 ápr. 20. - 20:54:13 4/10 Előzmény sawyerx
(130/150)
Ugyan...
Egyszerûen csak szeretnéd megérteni, ahogyan mi is, de te "kitalálod a rendezõ gondolatát", ami annyira életszerû, mint vízesésben szivarozni!
Egyszerû ez, nem kell nagy összefüggéseket keresni - el lett cseszve ez a jó film. Lehetett volna egy klasszikus belõle, de így csak egy, a sok közül, ráadásul a gyengébbik fajtából. Én csak lestem, mint hal a szatyorban, amikor a durva akciók, rengeteg halál után ez a...ez az izé történt.

Hofi egyik lemeze ugrott be, amin a Rúzsa Sándort figurázza ki.
Bakfify!

http://www.youtube.com/watch?v=cpBgcjtXszc
Killbox 2013 ápr. 20. - 14:00:00 Előzmény willysoft
(129/150)
Na igen. Valószínû õk is az imdb-t nézik,ahol action/crime/drama a film. Nem értem,miért.
Kíváncsiságból megnéztem a Nincs bocsánatot,na az western.
willysoft 2013 ápr. 19. - 20:51:37
(128/150)
Én meg azt nem értem, hogy a szerkesztõk miért szégyellik kiirni, hogy weswtern?
Killbox 2013 ápr. 19. - 17:56:56
(127/150)
***SPOILER lehet***

Nem értem,mit nem értetek ezen,pedig egyszerû.Sutba dobta az addigi életét,mert rájött,hogy az rossz és õt magát is gonosszá tette.Mibõl jött rá? Látott egy ellenpéldát,ami nagy hatást gyakorolt rá.Ezért leszámolt mindennel és mindenkivel,s persze nem bizottsági ülésen.Nem hiszem,hogy abban a másodpercben döntötte volna el,de ki tudja? A vonatra meg csak szimbolikusan szállt fel,természetesen.Azzal indult el az új élete felé.Nekem teljesen világos volt.

Nem csípem egyébként túlságosan Russel Crowe játékát,de ebben a filmben tetszett.
9/10
sawyerx 2013 febr. 26. - 20:00:39 9/10
(126/150)
Gondolom az volt a célja a készítõknek, hogy bemutassák, még a legádázabb gengszternek is van lelke és egy féllábú farmer nyomorúságát látva, átérezve, még õ is megenyhülhet. De teljes mértékben egyetértek, hogy a vége nagyon lehúzza a filmet, nekem az egyik kedvenc jelenetem, amikor együtt rohannak Charliék elõl, történetileg bakik tömege onnantól kezdve, de arra a zenére el lett találva a hatás.
Wade gondolkodásmódjára pedig én is kíváncsi lennék: megöli a saját bandáját, akikkel a mindennapi "megélhetést" szerezte, felszáll a vonatra, a lovának pedig füttyentve azt az érzést sugallja, hogy Zorro módjára a snitt után az a jelenet játszódhat le, hogy kiugrik a vonatból és a lovával ellovagol. De ezek után mit kezd?!
olahmiki1959 2013 febr. 26. - 07:56:06
(125/150)
Az ötvenes-hatvanas évek aranykorát leszámítva - ami a westernfilmeket illeti - ez lehetett volna az a nagy film, amely méltó lehetett volna a régi nagy hagyományokhoz, és visszahozhatta volna azoknak a filmeknek a légkörét, igényességét, színészi játékát, látványvilágát.
Az utolsó 15-20 percig ez így is történt.
Russel Crowe és Christian Bale színészi játéka egészen elsõrangú volt, de a többi szereplõ is kifogástalan alakítást nyújtott, a történet, a jelenetek hitelessége, a dramaturgia mind-mind élvezetes volt.
A szinkron pedig - ami manapság nem is olyan magától értetõdõ, - hibátlan, tökéletesen eltalált, a karakterekhez illõ hangokkal, tiszta hangminõséggel, és elsõsorban a Russel Crowe hangját adó Kõszegi Ákos érzékenységével.

Az utolsó 20 perc logikátlansága viszont a földre ejtett kristályváza ezer darabra való szétrobbanásához hasonló módon törte szét ezt a kitûnõ filmet, és a látványos akciójelenet, - a két ember menekülése a golyózáporban a vasútállomásig, - annyi életszerûtlenséget, logikai bakugrást, megmagyarázatlan, és érthetetlen szereplõi viselkedést tartalmazott, amely visszamenõlegesen is agyonvágta a film hatását, és egy borzasztó nagy hiányérzetet, fanyalgást, keserû szájízt hagyott a nézõben.
Legalábbis bennem.

Kedves dolog ezekben a filmekben, amikor a záporozó lövedékek elõl deszkapalánkok mögé bújnak a szereplõk, miközben a 45-ös Colt olyan tûzerõvel rendelkezett, hogy a belõle kiröppenõ nagykaliberû golyó a vaslemezt is könnyedén átütötte, vagy amikor öt kitûnõ lövész lõ két menekülõ emberre, és senkit nem találnak el, de ezek csak apró részletkérdések.
Az igazi kérdés az, amire eddig nem sikerült választ kapnom, hogy tulajdonképpen Ben Wade pálfordulása minek volt köszönhetõ?
Meghalt a film folyamán kb. 50 ember, akik mind azért haltak meg, mert a fogságba került Ben Wade-et akarták kiszabadítani, vagy véletlenül az õt kiszabadítani akaró banditák útjába kerültek, és azért haltak meg.
Seriffek, rendõrök, katonák, indiánok, ártatlan lakosok, banditák, fegyveres és fegyvertelen emberek halála fémjelezte Ben Wade útját.
Erre mi történik a végén?

SPOILER, bár szerintem már mindenki látta a filmet...

Ben Wade emberei, - akik azért utazták keresztül a fél vadnyugatot, hogy kiszabadítsák bálványozott vezérüket, - válogatás nélkül lõnek a farmerre is, és a vele együtt menekülõ Ben Wade-re is, nem törõdve azzal, hogy esetleg eltalálhatják õt, aztán a végén Ben az utolsó szálig lelövi a saját embereit, akik végig kitartottak mellette, és mindezek után, felszáll arra vonatra, amely a börtönbe fogja õt szállítani.

SPOILER vége. Meg a türelmemnek is...

Tessék?
Akkor ezek szerint ez a rengeteg ember feleslegesen halt meg?
A rendezõ túl sokat akart markolni, és egy világos, logikusan levezethetõ gondolatmenet és befejezés helyett egy teljesen összezagyvált, zavaros, logikátlan befejezéssel ajándékozott meg bennünket.
Ebben a filmben benne volt egy "igazi", nagy film lehetõsége.
Benne is maradt, sajnos...
10/10
offtopic
Bob19 2013 febr. 25. - 15:43:56 10/10 Előzmény sawyerx
(124/150)
***SPOILER-t tartalmazhat***

Szerintem csak azt az egy kocsit védte egy õr, mivel pár lezüllött részeges alakot szállított csak. Mondjuk én annyira nem is figyeltem rá, nem ez volt a lényeg. Meg szerintem nem az egész vonat szállított fegyenceket, hanem csak az elsõ kocsi, különben mindegy lett volna, hogy melyik kocsiba száll be Russel, de konkrétan mondta az államoson a jegyeladó (vagy ki), hogy az elsõ kocsiba menjenek. Láncravert raboknál meg amúgy is oly mindegy, hogy hány õr van. Lehetnek 10-en is, ha valakit kiakarnak szabadítani, akkor úgyis kiszabadítják.
9/10
sawyerx 2013 febr. 23. - 18:00:43 9/10
(123/150)
nagyon jó film, mostanában igen kevés western készül, de ez az egyik legjobb!
van mondanivalója, a szereplõk nagyon jól játszanak, és egyáltalán nem lassú, pont megfelelõ a "sebessége".
egyedül azért adok rá 9/10-et, mert a végén elkövettek egy nagy hülyeséget: az egész fegyencvonatot csupán egy õr védte, logikátlanság...
10/10
tamast2 2012 máj. 01. - 14:36:31 10/10
(122/150)
Az egyik legjobb western amit láttam. Jók az akció-jelenetek is, a drámai része is és még izgalmas is. Olyan igényes fajta film.
5/10
Spooner 2012 febr. 11. - 18:53:40 5/10
(121/150)
Nézhetõ film végülis, de a vége nagyon tré.. ha nemnéztem volna meg nemvesztettem volna sokat..
3/10
u-dimension 2012 febr. 04. - 16:02:44 3/10
(120/150)
Ez nagyon unalmas film! A színészek alapján valami jobbra számítottam volna!
Ízlések és pofonok! Nekem 10/3 kb!
9/10
csaba292 2011 aug. 07. - 14:55:55 9/10
(119/150)
Viszont ha egy másik szemszögböl nézzük, akkor teljesen más fényt kap a film...
SPOILER!!
tehát ugye a végén Wade elkiáltja magát hogy NE!, de Charlie megöli Dan-t. És aki látta a filmet, az tudja hogy nem nagyon tudja kordában tartani a mérgét Wade, és mi van ha ezért ölte meg öket? A vonatra meg azért szállt fel mert tudta hogy egyedül nem bánik el az egész seriff és egyéb rendör csordával, mert ha a városból elindul ráakadnak. Ezért felszállt a vonatra, és megszökött... mert tudta hogy sikerülni fog, ha kétszer sikerült harmadszorra is megcsinálja... Spoiler vége!
Korrekt film, nálam 9/10
8/10
Zuluhed 2011 febr. 28. - 18:49:45 8/10
(118/150)
A maga mûfajában egész jó film,bár nem az az igazi vérbeli western. Vannak hibái a filmnek,néhol túlzások is,de összeségében végig élvezhetõ volt,nem unatkoztam rajta,bár tény,hogy ehhez hozzájrultak a színészek is. Russell Crowe zseniális volt,de nagyon jó volt Ben Foster is,Bale pedig a mai kor egyik legjobb színésze,õ csak hozza a formáját. Nekem 8/10
10/10
egoszmotyike 2011 jan. 03. - 12:48:53 10/10 Előzmény Not Human
(117/150)
Ezzel egyáltalán nem értek egyet, ez a film zseniális, ha te más véleményen vagy csak sajnálni tudlak hogy nem tudtad átélni azt amit én.
Not Human 2010 dec. 23. - 13:21:52
(116/150)
Szerintem egy átlagos történetû tucat western film.
Persze a színészek emelik a színvonalat!
adamnagysweetmovie 2010 dec. 22. - 13:20:22 Előzmény NADALFAN
(115/150)
Nekem meg pont a vége tetszett :)
A film egyébként meg nem nagyon :(, a rengeteg közelkép, szubjektív beállítás, gyorsvágás nem adta meg azt a feszült, lassú vánszorgását az idõnek, ami az 1957-es filmet jellemezte.
Más, ez egy akciófilmesebb feldolgozás (az eredeti filmben kb. 3 lövés dördül el az állomásra vezetõ úton, pedig volt ennyire feszült a szitu), pont ezért tetszett a vége, mert mert szakítani az addigi rohanással, jó-rossz leosztással, és érzelmesebb irányba vitte el a történetet, ami egy legendánál indokolt is. De tény, hogy stílusban eléggé elütött az addig látottaktól, ami meg zavaró.
2/10
NADALFAN 2010 nov. 22. - 22:00:23 2/10 Előzmény Sadenal
(114/150)
hát ebben baromi nagyot csalódtam-sok hühó semmiért az egész történet -szentimentális végkifejlettel-ami kissé- nagyon nevetségessé sílányította a rétes tésztára nyújtott filmet.
8/10
Sadenal 2010 nov. 21. - 17:27:25 8/10
(113/150)
Tényleg jó kis western volt. A végét én sem értettem annyira, de most hogy olvastam pár kommentet tisztázódott. Crowe-nak a beszólásai tetszettek a legjobban. :D Azért poén, hogy 5 méterrõl lõnek valakit 3-an, azt egyik sem találja el. Mert azért voltak benne ilyen jelentek.

8/10

SPOLIER

Szerintem a végén azért is lõtte le õket, mert rájött, hogy nem fogja tudni irányítani õket, annyira elfajzottak lettek.


Alig várom már a True Grit c. Coen-fivérek által rendezett western-t..a trailere nagyon ütõs lett...
Citromfû 2010 nov. 05. - 16:21:30
(112/150)
Jó kis film. -SPOILER- Bár a végén valahogy nyilvánvalóvá válik, hogy az egésznek valahogy nem lett volna értelme...Wade így is úgy is megszökik a börtönbõl, Evans meghal, hiábavaló volt a kísérlete,és Wade képes megölni a saját társait is....Minden a véletlenen alapul....
wrossi 2010 aug. 21. - 01:32:35 Előzmény Bountyhunter
(111/150)
Az volt a terve,hogy segít Dan-nek hõssé válni és késõbb szökik meg mikor már más õrizetében van.Szerintem a végén már Dan is kedvelte Wade-et,de az elvei fontosabbak voltak,hogy a fia büszke lehessen rá még ha bele is hal.Az ilyen pasasok mint Wade azért úsznak meg minden balhét,mert ésszel is küzdenek nem csak fegyverrel és egy kicsit sem félnek a haláltól.Wade úgy gondolta,akkor jut ki a pokolból ha majd egyszer meghal,vagyis az élet volt számára pokol.Ami az egész történetben irreális volt,hogy egy olyan arrogáns fickó mint Charlie miért volt végig hûséges Wade-hez,mikor átvehette volna a banda irányítását?