Dius 2008 ápr. 28. - 19:53:55
(30/150)
Nagyon fog tetszeni, ezt ígérhetem! :)
boszme 2008 ápr. 28. - 17:23:14
(29/150)
Kedves Norberto!

Hamár hülyeségeket irsz, legalább próbáld meg helyesen, magyarul..

nem a mesékbe (grrrr..) nem hiszel, hanem a mesékbeN!!!!

ma fogom megnézni és nagyon kiváncsian várom. amúgy szeretem a western filmeket, uh szerintem nagy csalódás nem fog érni! ;)
Dius 2008 ápr. 27. - 18:04:08
(28/150)
Az a helyzet, hogy szerintem ez a film az utóbbi idõk egyik legjobb filmje!

Tele van fordulatokkal, izgalommal, brilliáns színészi játékkal - Christian Bale legjobb alakítása, Batman csak kulloghat a weskócsizma után...- és egyben örülök, hogy hosszú idõk után végre készült egy vérbeli western. Emellett egy etika irány-történet is, érdemes pár pillanatra elmélázni a történet mondanivalóján.
Azt hiszem, ha ez a film 40 évvel ezelõtt készül, a klasszikusok közé kerülhetett volna, még ha nem Gregory Peck is a fõszereplõje. :)

Luke Wilson jelenléte számomra is meglepõ volt, Õ annyira nem "western-alak", - bár sok szerepet nem is kapott.

10/10
Travis Bickle 2008 ápr. 25. - 20:33:32 Előzmény Bigpapa
(27/150)
Teljesen egyetértek veled(a hozzászólásodon 10 percig röhögtem)mivel az én kedvenc filmjeim is a Sergio Leone-és westernek, és bár olyan mestermûveket mint a Volt egyszer egy vadnyugat sajnos többé nem csinálnak ez is egy szórakoztató bár nem olyan epikus mint a régi westernek.
Bigpapa 2008 ápr. 25. - 00:34:00
(26/150)
Most láttam a filmet.

Nekem meglepõen tetszett. Jó, hogy nem egy sablonos piff puff film. Mind a két színész nagyon jól játszik...,de igazából minden karakter ki van találva. Luke Wilson jelenlétét én sem értem, mert ennyi erõvel Hilary Clintont is betehették volna a csapos helyére, az sem lett volna kevésbé helyzet idegen..:))))))))))
A vége is tetszett, azzal együtt, hogy nem az lett, amire számoltam.
Hihetetlen, hogy a technika fejlõdésével, a vasút megjelenésével, hány család ment teljesen tönkre, hányat irtottak ki teljesen, és hányan gazdagodtak meg piszkosul.
És jó látni egy kis ember szemszögébõl is ezt az egész szenvedést.
Én is nyugodt szívvel ajánlom. Van benne sok lövöldözés, de nem az a fõ csapásvonal. Szóval Norberto, Te ne nézd meg :))))))))))))))))) mert uncsi ;)
zsoccca 2008 ápr. 24. - 20:01:01
(25/150)
wááááááá ez nagyon komoly szöveg :D
norton15 2008 ápr. 24. - 19:51:45
(24/150)
"...meg senki se tudja mi volt pontosan anno igy csak mesék történeteket vésnek és tanitanak szegény gyerekek."

Ez hülyeség. Mire valók a könyvek, krónikák, feljegyzések, régészet stb? Mondjuk én szeretem a történelmet.
9/10
fa100 2008 ápr. 24. - 18:12:25 9/10
(23/150)
Szerintem nagyon korrekt ez a film....Maga a sztori sem rossz, de ez a Russel gyerek, ez tud vmit. Ügyes. Nyugodt szívvel ajánlom mindenkinek.
Bigpapa 2008 ápr. 24. - 17:01:03
(22/150)
Kedves Norberto.

A történelmet nem szeretni kell, hanem tudni és érteni. Amúgy a buta emberek mondják azt, hogy ami régen volt, az nem érdekli, mert mese. Ilyen erõvel mese a tegnapod is,mert az is történelem.Mert már elmúlt. :))))
Azon meg, hogy neked unalmas egy western..., nem csodálkozom.:))))))))))))))
Hiszen nincs bennük egy valamire való Transformers sem, aki átalakulna gõzmozdonnyá, vagy nem nyírja ki a Jesse James bandáját 4-5 Alien, akiket természetesen Predatorok üldöznek. És nem tûnik fel a színen John McClane hadnagy (seriff) ,aki véres atlétában, Jippykayee kiáltással fejbelövi a Predatorok utolsó túlélõjét is. Aztán McClane és Steven Seagal bemennek a kocsmába és kipofoznak 250 mindenre elszánt haramiát, majd szivarra gyújtanak és belesétálnak a naplementébe.....s a háttérben Schwarzenegger és Stallone egyesült erõvel felrobbantják a város még épen maradt részét.

Így, ezek hiányában valóban unalmas lehet egy western film. Nem is tudom, eddig miért imádtam a Volt egyszer egy vadnyugatot, a Jó a rossz és a csúf, Egy maréknyi dollárért,..stb. filmeket. :))))))))))))))))) unalmasak
7/10
dash 2008 ápr. 19. - 18:07:55 7/10
(21/150)
Jók a karakterek, pörgõsek az akciók, de Wade egy p*cs :). Nekem nem tetszett a vége.(SPOILER) Egyáltalán nem volt szimpatikus, hogy a sajátjait gyilkolja le. Egy negatív cselekedet a pozitív eszme érdekében. Ennek ellenére jól volt megcsinálva a befejezés is, de kár, hogy (szerintem) kicsit elcseszett lett a film a jó fiú rossz fiú karakter miatt, én nem tudtam vele azonosulni. Azért legalább egy nézést mindenképp megér.
sipka 2008 ápr. 18. - 17:01:50
(20/150)
Western... Ez a szó nem csak egy mûfaji besorolást jelent, hanem egy meghatározó idõszakot is. Hisz régebben fénykorukat élték eme revolver-hösõkkel teletûzdelt, vadnyugati alkotások.
Cowboy kalap, füstölgõ szivar, szúros tekintet, pisztoly párbajok, búja hölgyek, kocsmai bunyók, becsület, illetve lovaglás a naplementébe.. Ezek a szavak jellemzik általában a western filmek nagyrészét, amik már stílusjegyei lettek ennek a mûfajnak.
Persze ettõl még rengeteg olyan produktum születtet, amely (az elözõ sémákat megtartva) változatosnak, és formabontónak mondható. (Például: Keoma, Django, Volt egyszer egy vadnyugat, A hét mesterlövész, Nincs Bocsánat, Fegyvertársak, Wild Wild West stb.)
Tehát már nagyon nehéz újat mutatni, ebben a "western" nevezetû mûfajban...

S a jelen alkotás sem törekszik erre. (Mondjuk nem is igazán "törekedhet", mivel ez egy remake... :)
De ettõl függetlenül, nagyon jó "movie"!! :P Russel Crowe és Christian Bale: Hitelesen játszik!!! (Bár ezt most vicces volt kimondani, mivel ez egy alapkövetelmény a színészeknél, hogy "hitelesen" ábrázolják a saját karaktereiket. Na mindegy. :DD
Egyébként nem csak az aktorok vannak rendben, hanem a díszletek, a száraz, kies környezet, és a alkotás alatt felcsendülõ melódiák. Szóval tényleg minden klappol :P
Kivéve egyet: A filmvégi jellem-változást. (Aki látta a filmet az pontosan tudja, hogy mire is gondolok :)
De az a lényeg, hogy minden hibájával együtt: CSÍPÁZTAM!! :B

UI: Hogy került bele ebbe a produktumba Luke Wilson?! Felfoghatatlan.. :DDD
lng 2008 ápr. 08. - 11:18:07 Előzmény Funika
(19/150)
Utobbi idok egyik legjobb westernje!
Jill 2008 ápr. 07. - 12:03:28 Előzmény Koma86
(18/150)
SPOILER

A vége nálam lerontotta a hatást... biztos túl hagyományszeretõ vagyok, de azt vártam, hogy a végén a rablóban felülkerekedik a jobbik énje és feláldozza magát a hõsért. Persze, jól lelõtték volna az összes gazt, utána meg jöhetett volna cool meghalás némi frankó dumával.

Ez a befejezés A halál csöndjét próbálja utánozni, de a közelébe se jön.

Amúgy legjobb karakter sztem a szõke, szadista rabló volt. Õ olyan igazi westernbe való fej.
amozijo 2008 ápr. 07. - 10:01:45 Előzmény Funika
(17/150)
Nekem az 57-es film jobban tetszik. Ez sem rossz, fõleg a két fõszereplõ miatt. A Delmer Daves-féle eredetinek sokkal nagyobb a varázsa.
De az tuti, hogy üde színfolt egy ilyen western a mai kínálatban....
Funika 2008 márc. 20. - 03:57:35
(16/150)
Ez végre vissza tudta idézni a gyerekkorombeli veszternek hangulatát. Kedvem lett volna elõkapni utána a patronos pisztolyomat :) Szerintem klassz a vége is!
Koma86 2008 febr. 26. - 21:15:11 Előzmény vaspisti
(15/150)
Spoiler

a befejezés is jó,azért hívja maga után a lovát,mert tudja h.kiszabadul 3.jára a börtönbõl.szal ez h.helyben felakaszthatta volna magát hülyeség..a farmer életének ezáltál értelmet adott,nem a semmiért halt meg ill a fia szemében is nagyott nõtt Dan,nem számítottam rá h.így lesz vége,de ezzel pont ütött,nagyon állat film 9/10.
7/10
dash 2008 febr. 18. - 17:49:11 7/10
(14/150)
Ne spoilerezzetek már figyelmeztetés nélkül pls. Attól, hogy te láttad a filmet, más nem feltétlenül akar tudni a végérõl... Gondolkozz mielõtt billentyût ragadsz a kezedbe.
7/10
vaspisti 2008 febr. 16. - 03:39:33 7/10 Előzmény Csacsa88
(13/150)
Hát én nem tudom hogy lehet egy ilyen jó filmnek így elrontani a végét.......az utolsó 10 percnek semmi értelme...megöl a bandáját, beül a ketrecbe...ennyi erõvel helyben felakaszthatta volna magát... na mind1. Amúgy jó film
9/10
Csacsa88 2008 febr. 13. - 19:36:14 9/10
(12/150)
Nemtom miért nem lehet ezt a filmet bemutatni itthon. Nagyon jó western, és két világsztár játszik benne. Nagyon jó volt h kb végig egymás mellett voltak, sok volt a közös párbeszéd. Amúgy nagyon rendben van az egész film. Látványos, izgalmas, nagyon jó.
cila83 2008 febr. 12. - 10:41:27
(11/150)
kicsit a menekülõs jelenet túlzás a végén, de végülis ez egy film és a látvány a lényeg. Crowe és Bale is nagyot alakít.