10/10
mro26 2015 nov. 23. - 10:32:16 10/10 Előzmény jani-wan
(603/623)
Egy Hollywoodi filmnél mindig az a lényeg, hogy a saját országán belül legyen sikeres, ha ott nem hozza be legalább a gyártási költségét és hiába hozz több száz milliókat a más kontinenseken nem számítják olyan sikeresnek. Amerikában meg azért jobban ismerik a Marvel/DC/Dark Horse/egyéb képregényeket mint mondjunk kis hazánkban.
De nem úgy értettem, hogy konkrétan a képregény ismerõknek készítik az nagy marhaság lenne, mert a filmet el kell adni "önállóként" azoknak is akik nem ismerik, de azok akik ismerik jobban értékelik a kikacsintásokat/easter egg-eket a képregények felé, mint az aki életében nem olvasta õket, tehát emiatt azért jobban is értékelik azok akik értik az ilyen kis apróságokat, mert az nagyon meg tudja dobni a filmet. Tény, hogy olyan filmet kell legyártaniuk ami a nem képregény olvasók körében is sikeres lehet, tehát a képregények ismerete nélkül is élvezhetõek legyenek.
7/10
baldamiki 2015 nov. 07. - 22:31:44 7/10
(602/623)
az elsõ rész kicsit jobb volt
szerintem nagyon túl van spilázva
Sz Peter 2015 szept. 27. - 16:53:24 Előzmény idõjós1010
(601/623)
Nem is kell. Csak így ne csodálkozz ha nem érted a második részt. ;)
jani-wan 2015 szept. 27. - 14:15:00 Előzmény mro26
(600/623)
Ezzel megközelítéssel azért nem értek egyet. Szerintem kizárt hogy õk legyenek a célközönség. Szerintem a képregény is rétegtermék, még amerikában is, és ez a réteg nem túl népes. (nerds rulez) Csak miattuk nem lesz ekkora a bevétel.
Ami miatt szerintem ezek a képregény adaptáció filmek sikeresek, az az hogy sikeresen jelenítik meg a képregény elemeket a modern látvánnyal, és adnak mellé egy aránylag jó történetet. Ehhez nincs szükség semmiféle képregény ismeretre. Sem arra hogy megértsék vagy észrevegyék azokat a finom célzásokat vagy utalásokat a nézõk, amiket te meglátsz. Az igazából csak plusz, ami a Comics Nerds-ök részére ad extra élményt. De a tömegek nem ezért nézik meg, és nem ezért tetszik nekik szerintem. Ahogy nekem sem. Mert persze ebben az esetben erõsen magamból indulok ki, mint aki életében alig olvasott képregényt, és egyáltalán nem voltam tisztában, vagy alig-alig azzal hogy ki kicsoda, és néha még most sem vagyok. Ez elõtt a franchise elõtt sosem hallottam Amerika kapitányról vagy Vasemberrõl, nem beszélve a "kisebb" hõsökrõl mint pl. Thor, vagy hogy ne is említsek olyan "not nerd" számára teljesen nóném alakot mint Fury. Az itt szereplõk közül egyedül Hulk-ról tudtam már korábban hogy kicsoda-micsoda.
És mindezek ellenére igenis tetszett a film. Ez is és az elõzõ is.
Kivéve Ultron hangját, amivel úgy látom eléggé egyedül vagyok, de valahogy nekem James Spader hangja túl karakteres, mondhatni túl jó színész, és így nem elég robotos.


ui.
Ahol a képregénynek igazán kultusza van az Japán. Szumo, baseball, képregény. :)
6/10
offtopic
idõjós1010 2015 szept. 27. - 10:23:34 6/10
(599/623)
Három év távlatából nem szégyellem. :-)
10/10
mro26 2015 szept. 24. - 21:16:10 10/10
(598/623)
Májusban kétszer néztem meg ezt moziban, nagyon tetszett, szórakoztatott, most itthon jó minõségben is letöltöttem, már 3x nem ütött akkorát de még mindig jó film.
Sokan írják, hogy unalmas... szerintem az elsõ rész SOKKAL unalmasabb ha már többször megnézte az ember, annak igazából az volt a varázsa, hogy elõször láttuk a különbözõ filmek szuperhõseit egy filmben. Másodszorra jó hogy nem üt akkorát.

Viszont

Akik szidják a képregényfilmeket, hogy milyen gagyik, unalmasak, értelmetlenek stb. és nem értik miért erre van igény miért sikeresek és csak úgy "lehülyézik" azokat akinek tetszik.
Nos a "HÁLIVÚDI" filmeket elsõsorban akkor tekintik sikeresnek, ha Amerikában nagyon jó bevételeket hoz. Ha ott nincs meg a megfelelõ bevétel, hiába hozza be külföldön a készítésnek akár többszörösét, igazából nem olyan nagy sikerként könyvelik el.
Ezen elgondolkodva érdemes megérteni, hogy külföldön és fõleg Amerikában a képregényeknek nagyon nagy kultusza van, nem is tudom magyar viszonylatban mihez hasonlítani. Ezért sikeresek, mert ott ismerik, értik és szeretik õket, minden apró utalás óriási örömmel tölti el a képregény olvasókat. Számomra ez a film is azért volt élvezetes mert rengeteg új képregényes karaktert, poénokat tettek bele és ment az akció.
Akik ezeket nem ismerik, vagy csak felszínesen azoknak jó hogy nem annyira értékelhetõ a film, de abból kéne kiindulni mi a célközönsége az ilyen filmeknek, akkor megértik miért sikeresek és miért van igény ilyen filmekre.
Vinnie731 2015 szept. 24. - 21:04:35 Előzmény Sz Peter
(597/623)
ha már itt tartunk, akkor az egész bosszúállók film egy nagy klisé, izgalmak nélkül. De hogy ennél csak jobb filmet lehetett volna összehozni egy másik rendezõvel, az egész biztos.
Sz Peter 2015 szept. 24. - 20:07:03 Előzmény idõjós1010
(596/623)
Akkor innentõl ez már memória-probléma lesz. ;)
6/10
idõjós1010 2015 szept. 24. - 18:00:21 6/10
(595/623)
Nemcsak hogy láttam, meg is van lemezen. Viszont ennek már 3 éve.
Sz Peter 2015 szept. 24. - 17:29:06
(594/623)
Ez alapján úgy tûnik nem láttad az elõzõ részt. De akkor miért nézel meg egy folytatást?
6/10
idõjós1010 2015 szept. 24. - 00:24:13 6/10
(593/623)
Számomra ez a film egyrészrõl egy nagy katyvasz volt, másrészrõl viszont voltak benne jó jelenetek. Azt viszont tudni kell, hogy nem igazán voltam soha rajongója a szuperhõsöknek, így rengeteg hiányosságom van ezen a téren. Talán ezért volt picit zavaros is a sztori. No de a történetrõl ennyit. Voltak problémáim a hõsökkel is. Kezdeném az ikrekkel.: A képességük rendben van, ellenben úgy néztek ki mint két gimnazista. Nem igazán volt a figurájuk kidolgozva. Clint Barton, és Natasha Romanoff képességét pedig árulja el nekem valaki, hogy miben is rejlett. Mert azt láttam hogy a vöröske remekül motorozik, izmosabbik férfi kollégája pedig elképesztõ sebességgel, és pontossággal lövi ki a nyilait, de engem valahogy nem nyûgöztek le, és nem gyõztek meg afelõl sem, hogy nekik a csapatban volna a helyük. Egyáltalán benne volt õ az elõzõ részben ?
Gollam24 2015 szept. 23. - 12:19:05 Előzmény franszoá81
(592/623)
Na még mielõtt azt hinnéd, hogy rajtad kívül más nem nézegeti a boxoffice-bevételeket ki kell, hogy ábrándítsalak én is tisztában vagyok vele, hogy a Bosszúállók 2 és a többi szutyok képregényfilm mennyi pénzt termelt, de én is úgy érzem többedmagammal, hogy kezd kifulladni ez a szuperhõsös-dolog (történetileg), semmi újat nem ad már igazából lassan már a 80-as évek gagyi akciófilm szintjeire süllyed, de lehet még azok is különbek ezeknél.

És hogy ez kéne-e az embereknek az megint relatív, fogalmazzunk inkább úgy, hogy egy bizonyos korosztálynak (mondjuk 10-30 évesig) kell ez, én is megnézem õket, de gyorsan ki is próbálom törölni õket a memóriámból, mert semmit nem érnek.
offtopic
Sz Peter 2015 szept. 22. - 19:44:04
(591/623)
Az elsõ részben is voltak kamuizgalmak.
Sõt, azok a csapaton belüli kamu-konfliktusok elég gázok voltak.
robicsek2 2015 szept. 22. - 18:33:51 Előzmény franszoá81
(590/623)
A filmmel kapcsolatos komenteddel teljes mértékben egyetértek, én is ezt írtam volna, de így már felesleged :)
Vinnie731 2015 szept. 22. - 15:59:13
(589/623)
az elsõ rész tetszett, de ez bûnrossz lett. Unalmas, drámai, vontatott, kamuizgalmak, és még sorolhatnám a jelzõket.
A fõellenség nem volt valami nagy szám, elég közömbösre sikerült. Nem tudom mi szükség volt rá, de minden akciójelenetet csakis szuperlassításban tömtek a pofánkba.
Hiányoltam azokat a csapaton belüli konfliktusokat, amik kifejezetten jót tettek az elsõ filmnek.
10/10
zsotya010 2015 szept. 22. - 15:36:21 10/10 Előzmény Sunboy
(588/623)
Ne mond nekem, hogy a DC-s filmeknek sokkal jobb története van, mert a sötét lovag trilógián kívül nem igazán tudnak sok mindent felmutatni, aminek története is van. Az õrzõk se tudott többet nyújtani, az acélember sem és a folytatása se fog. Sõt szerintem, ha a látványt nézzük a CGI még ilyen sincs, mint itt. Jó van pár belassításos rész az Ultron korában és úgyis tudjuk, hogy az eleje is full CGI nagyrészt, de rosszabbat is láttam ,nem egyszer. Az Asylumról meg ne is beszéljünk. Egyébként meg szerintem van értelme a történetnek, Ultron egy vágyálom volt, és azért jöhetett létre, mert megszerezték az idegen jogart és fõként mert Tony belelátott egy lehetséges jövõbe,mely szerint mind a Földdel együtt elpusztulnak és kihal az emberiség. De Ultron gondolkodásának is van értelme, mert az ember tényleg önmagát pusztítja el, maga szüli a háborúkat. A háborúkat, ami egy kórság, s ha az ember nem képes tovább lépni, fejlõdnie kell, másnem, ha képtelen rá, kiirtásukkal egy fejlettebb civilizáltabb faj tudja benépesíteni a földet, vagy gép, ahogy õ gondolta. Nyilván az ember a végsõkig küzd azért, hogy õ maradjon az evolúció csúcspontján.
A film egyébként pörög és vannak benne szórakoztató poénok azok számáram, akik látták az elõzményfilmeket is, úgyhogy unalmasnak semmiképpen nem nevezném, és kár, hogy Blu-Rayem nem érkezett meg.
6/10
Sunboy 2015 szept. 21. - 02:26:25 6/10
(587/623)
BA DUM TSS !
Szóval a nagy zöld ember dühöng, a közepesen nyikhaj istenke odapörköl, Tony marad szuper roszjórosszjófiú, Kapitány kapitánykodik, egyszóval a Bosszúállók bosszút állnak. Btw. ahogy Tedék is mondták, Sam L. Jackson a filmekben a néger, szóval õ is van, és kb pont úgy mint eddig. Kb. ez megy több mint 2 órán keresztül. Történet ? Ja volt valami, ha jól emlékszem valami gonosz, amit normál esetben nem tudtak volna legyõzni, majd jött a deus ex machina, és megmenekült a vil..... a Föld. Vagyis majdnem, mert az egyedüli amit tudok, annyira nyitva van a vége, hogy már a dementorok, bkv ellenõrök, kiscserkészek, porszívó ügynökök is szabadon mászkálnak ki-be rajta. Aki beül a moziba, az úgyis azért teszi, hogy lássa a kedvenceit harcolni. A sztori hiánya meg marad a DC-seknek, már ha akad olyan aki megnézi közülük :P 6/10
franszoá81 2015 szept. 19. - 21:10:08
(586/623)
imádom mikor a király fotelemberek bemondják, hogy leáldozott az egész, meg a mozizás az utolsókat rúgja. haver, nézzél rá a box officra, aztán gondolkodj el. ez kell az embereknek.
hogy a filmhez is hozzászóljak, sztem semmivel sem rosszabb mint az elsõ rész, csak így másodjára - mint a legtöbb film - ez sem üt akkorát. 20 perccel lehetne rövidebb, de bõven nézhetõ kategória.
kinguci18k 2015 szept. 18. - 18:19:54
(585/623)
Az elsõ részhez képest sajnos sokkal gyengébb lett a második.El lett nyújtva,húzva.Sok unalmas rész volt benne.Csata jelenetekbõl és látványvilágból is kevesebbet kapunk benne.Ráadásul az elsõ rész végén elhintett történés ebben a részben nem folytatódik.Mintha el felejtették volna,hogy ért véget az elsõ.És a második rész végén meg megint el hitetik velünk,hogy majd a harmadikban benne lesz?(A gonosz fajra utalok,az újabb ellenségekre.) Ez a robot harcol robot ellen,meg már kicsit sok volt nekem a fílm végére.Amúgy most mi is lett a második végén Hulk-al?***spoilerÉs mért kellett meghalnia a gyorsan mozgó mutánsnak?Mért nem a nõ halt meg?Ja mert õ férfi nem nõ?A fent maradt bosszúállók meg egy szánalmas bagázs,ahogy a fílm végén felálltak.Thor,Vasember és Hulk nélkül. :)***spoiler vége***
6/10
Sadenal 2015 szept. 10. - 19:18:37 6/10
(584/623)
Egynek elment de klisés és úgy érzem kezd elfáradni a buli a szuperhõsös sztorik körül, úgyhogy ki kéne találni valamit mert csúnya bukások lesznek, a minõség meg még jobban esni fog. Vannak benne jól sikerült poénok, de az kevés....vagy ki tudja. Ha csak az amerikaiak negyede elmegy moziba akkor is nyereséges lenne, szóval lehet tök mindegy.


6.5/10