10/10
Sirius111 2015 máj. 25. - 21:19:57 10/10
(483/623)
De sanszos, hogy elveszítünk egy fontos szereplõt.... :(((
10/10
Sirius111 2015 máj. 25. - 21:18:30 10/10
(482/623)
Apropó egy filmet azért még nagyon várok.... WARCRAFT Forever!!!! :DDD
Bár, ha a Blizzardon múlik csúszik vagy 5 évet még... :((((
10/10
mro26 2015 máj. 25. - 21:18:08 10/10
(481/623)
SPOILER lehetséges!
Úgy oldják meg, hogy igazából õ sem lesz rossz, csak más nézetet vallnak, mindkét nézetet meg lehet érteni majd, de mivel a film Amerika Kapitány 3 ezért az õ nézetét fogják szimpatikusabban prezentálni (na meg nem mernék megkockáztatni, hogy a nagy közönség kedvenc Vasember karakterbõl egy rohadékot csináljanak fõleg, hogy a Bosszúállókban még nagy szerepe lesz neki is)
az is tény, hogy Zemó Báró is benne lesz, hogy tuti õ ügyködik a háttérben meg még 1-2 alak :D és Bucky is nagyon jelentõs szerepet kap a filmben. Majd kiderül. Mindenesetre én már régóta jobban várom ezt a filmet mint az Ultron korát.
Jobbnak ígérkezik.
10/10
Sirius111 2015 máj. 25. - 20:59:27 10/10
(480/623)
SPOILER

Ha jól tudom nem Õ lesz a "gonosz"....csak különbözõ nézeteik lesznek AK-val....de lesz ott valaki más, aki a szálakat mozgatja a háttérbõl! :D

Egyébiránt most néztem meg Szirmay Geri bemutatóját és azt kell mondjam egyetértek vele ( ez itt a reklám helye! :P )
Ez egy összekötõ film és annyi mindent kellett belerakni, hogy a hibái ellenére is remek lett!

Amúgy Thanost én sem várom, mert semmi extrát nem nyújt csak azt, hogy erõs... Viszont AK3 szerintem a csúcs lesz minden tekintetbõl: történet, látvány stb...
10/10
Destroid 2015 máj. 25. - 18:40:58 10/10
(479/623)
Van egy olyan érzésem, hogy nem fog meghatni. Ha csak a filmet nézem, akkor mindössze annyit köszönök neki egyedül, hogy "megszülte" nekem Ultront.
10/10
mro26 2015 máj. 25. - 17:54:12 10/10
(478/623)
Na majd a Polgárháborúban...

SPOILER

Ott érdekes lesz, mert Tony Stark lesz a "gonosz" (nagy idézõjelben de tény, hogy nem a jó értelemben vett fõhõs lesz).
Majd kiderül.
10/10
Destroid 2015 máj. 25. - 15:24:47 10/10
(477/623)
Én a hõsökben nem látok sok jót. Nehéz ezt pontosan megfogalmazni, hogy át is jöjjön amit érzek vagy gondolok.

Középpontba vannak mindig, oké. Azért vannak hogy megmentsék az elesetteket, a városokat, a világot, emberiséget, legyõzzék a gonoszt. Egyszóval elviszik az emberiség helyett a balhét. És...? Tárgytalannak látom az egészet, mert gyakorlatilag ugyanaz a körforgás fut végig minden legyõzött gonosz esetében, vagy minden gigagalaktikus tragédia megelõzésében, leküzdésében. - Engem ez nem köt le. Én ezt nem tartom érdekesnek, inkább sablonosnak. A fõ ok pedig, amiért végképp nem érdekelnek a hõsök, hogy engem nem érdekel(ne) az emberiség sorsa, így fõleg nem tudom értékelni õket (igen, meg lehet dobálni rothadt zöldséggel és kövekkel).

Persze a legtöbb gonosz sem izgalmasabb. Fõleg azok nem, akik önös érdekeket hajszolnak, mivel ilyen szinten ez is távol áll tõlem. Csak pár példa: világuralom, emberiség kiirtása mert..., bosszú, pénz, hatalom és a többi. Ezt bárhol felfedezhetjük, itt van a mi világunkba is. Szintén nem tud érdekelni, mert ez is egy szokványos sablon.

Régebben nem voltam ennyire válogatós.
1. Jól néz ki
2. Gonosz
3. Kegyetlen
Meg van véve, szeretem! [ Venom pl. a gyerekkori 'szerelmem' volt (a Xenomorphok mellett, bár ezek végképp nem hõsök). ] Ma már ez nálam nem így mûködik. Változtam sokat én is, a nézeteim is és ez alapján az értékrendem is más.

Hogy is mondjam... sokan vannak úgy vele, hogy "Mindenkinek kell egy hõs." - lehetne boncolgatni, milyen értelemben és hogy milyen az a hõs (lehet ez akár anti-hõs is, ki hogy látja). Tudjon vele azonosulni, vagy legyen meg az a közös pont amitõl még jobban szerethetõ számára az a valaki. Az elmúlt idõben én is rászálltam kicsit arra, hogy kéne valami karakter, azaz valaki, akivel tényleg tudok azonosulni, ami hasonlóan "mûködik", mint én. Ez nem beképzeltség, tapasztalat: valljuk be, nincs annyi, hozzám hasonló ember, mint amennyi szöges ellentétem. Ez magyarázat. Én Ultronhoz hasonló karaktert nem ismerek (talán ez +pont, ami miatt tovább húzom majd mellette). Nyilván aki nem hasonlóan gondolkodik mint õ (hacsak nem külsõre megy, bár bevallom, fontos számomra ez is, tehát pl. Thanos abszolút nem jönne be talán akkor se, ha amúgy hasonló célok vezérelnék mint Ultront), az eleve nem is szimpatizál vele olyan mértékben, hanem inkább azokkal a hõsökkel, akikre ez jobban igaz. - Ebbõl következtetve nem csodálkozom, hogy nekem nem megy a közkedvelt karakterek imádata, mondhatom úgy, hogy "nem nekem lettek kitalálva".

Én bízom benne, hogy visszatér, és nem egy film erejéig tûnt fel. Visszatér. Azért egyesszámba írom, mert én a régebben kedvelt gonoszokat (?) már nem igen értékelem úgy mint XY évvel ezelõtt, és kétlem, hogy mostanában lesz olyan, aki megragad majd, tehát nem igen tüzelne fel a dolog.
10/10
mro26 2015 máj. 25. - 14:55:53 10/10
(476/623)
Ultron olyan karakter akit kár lenne 1 filmmel letudni. Képregényben is mindig visszatért új, még erõsebb páncélban. Majd ha lemegy az "elsõ korszak" az Avengers 3 két részével, talán utána majd valamikor visszahozzák hisz nagy potenciál van még benne.
Remélem akkor már elkezdik beépíteni az idõutazásos témákat, vagy a többi univerzumot (mint a Spider-Man Shattered Dimensions játékban). De nekem már az is elég lenne, ha behoznák a véresebb/komolyabb karaktereket is pl. egy jó Szellemlovast, Pengét, Morbius-t az élõ vámpírt. Sõt én már amondó vagyok, hogy az Amerika Kapitány 2 de inkább a következõ része miatt már hagyni kéne, hogy az új hõsöknek önálló filmje legyen, inkább 1-3 hõst összehozni 1 filmbe és nem kell szólózniuk. Amúgy is milyen nevetséges volt a Bosszúállók után a Vasember 3, hogy SPOILER Tony Stark eltûnt és kb. senki sem a SHIELD sem a banda többi tagja le sem sz*rta, vagy a Kapitány 2-ben, hogy a világ sorsa múlott az akción, de sem Stark-nak se Hulk-nak de még csak Hawkeye-nak sem szóltak.

Thanos meg jöjjön, lendüljön be csak csináljon már VALAMIT :D ne csak legyen a vakvilágba, így számomra õ még (EGYENLÕRE) tök érdektelen.
10/10
mro26 2015 máj. 25. - 14:49:16 10/10
(475/623)
Úgy értettem, hogy a hõsök vannak középpontba és nekik vannak ellenfeleik a gonoszok valamelyik jobban ki van dolgozva és fontos szerepe van a hõs életében is, van ami csak úgy van, hogy legyen (mint a legtöbb eddigi Marvel filmben).
Vannak anti-hõsök is (kedvencem Venom, csak róla nem mindig lehet eldönteni, hogy gonosz vagy anti hõs attól függ melyik "érában" vagy melyik gazdatesttel van, de akkor lehetne említeni Carnage-t is, aki egyértelmûen gonosz, Joker és Venom ötvözete)

Amúgy a filmeknek az úgymond hiábja, hogy a legtöbb gonosz 1 filmre van tervezve és annyi, szerintem lehetnének a gonoszok is visszatérõk (pl mint Loki) persze nem mindegyik, csak amelyik érdemes rá. Lehetne például még a jelenkorbeli Vörös Koponya, Abomination, Ultron stb.
10/10
Destroid 2015 máj. 25. - 14:03:37 10/10
(474/623)
Az általad felsorolt kettõért (Doki & Dafo) én is oda voltam kislány koromban. Noha most se vagyok sokkal idõsebb ugyan, de az eltelt évek azok eltelt évek. :D

"Engem azért érdekelnek a hõsök, mert a képregények is róluk szólnak és ott a gonoszokkal nem nagyon foglalkoznak"
Egyszóval, ha nem a hõsökkel foglalkoznának a képregények, nem is érdekelnének annyira? - Lehet sejtem, mire gondolsz, vagyis... ismerõs.

Sajnos velem az a helyzet, hogy a gonoszokat ha meg is unom, az azért van, mert... fantázia. Tehát mivel még sincsenek annyira középpontban vagy tartós ideig, így muszáj a képzelõerõt is elõhívni, mert se annyi téma, se annyi kép, se annyi plusz infó nincs, vagy részletesebb kidolgozás. Arra viszont kíváncsi leszek, hogy meddig fogok Ultronon lógni. "Szomorú", de én ilyen vagyok. Engem is idegesít néha, hogy nem az olyan karakterekbe habarodok bele, akik után csöpög a világ, de hát ez van. Sose voltam könnyû eset, "engedékeny" leányzó. :D
10/10
mro26 2015 máj. 25. - 13:52:35 10/10 Előzmény Destroid
(473/623)
Ja meg még a Pókemberbõl Zöld Manó (Dafoe) és Oki Doki :D
10/10
mro26 2015 máj. 25. - 13:41:24 10/10 Előzmény Destroid
(472/623)
Miattam nem kell "megvédened" Ultron-t :D Én is imádtam, az eddigi legjobb gonosztevõ a Marvel Filmes Univerzumban. Tõle csak Magneto de ugye az másik filmes univerum.
Én pisis korom óta olvasom a képregényeket, a Marvel számomra mindig is jobb volt, mert lazábbak, viccesebbek mint mondjuk a DC vagy Dark Horse. Pókember volt a favorit. Majd mikor már alsó tagozatosként elkezdtem érteni az angolt, szereztem angol képregényeket is, azóta is gyûjtöm, van amit neten töltöttem le van amit kész képregényben szereztem meg. Úgyhogy nagyon sok olvasni valóm van. :D
Számomra a képregényhez képest lett gyengébb Ultron, csak ennyit írtam, de ezzel nincs is igazából baj, a film az film a képregény meg maga a CSODA :)
Engem azért érdekelnek a hõsök, mert a képregények is róluk szólnak és ott a gonoszokkal nem nagyon foglalkoznak úgy mint a filmben.
Szóval eddig Ultron a király :) és számomra Thanos sem fogja lenyomni, akármilyen bad-assre hozzák össze. Már 5 (Ant-Man miatt mindjárt 6) film eltelt és kb. lósz*rt sem csinált, jó tudom hogy a 3. Bosszúállók filmre van tartalékolva de akkor is, már inkább idegesítõ, hogy ennyit "bénázik".
10/10
mro26 2015 máj. 25. - 13:34:20 10/10
(471/623)
Csak a képregényekhez képest érzem gyengének :) Nálam elsõsorban a képregények játszanak, azokat olvastam már óvodás korom óta.
A filmeket éppen ezért imádom, nem tagadom, hogy elfogult vagyok. Ultron amúgy imádtam, érdekes karakter volt. Az eddigi legjobb gonosz (én pl. Lokit nem is bírtam, mert egy sértõdött óvodás jutott róla mindig eszembe :D )
10/10
Sirius111 2015 máj. 25. - 13:15:13 10/10 Előzmény mro26
(470/623)
Én nem mondanám, hogy Ultron gyenge lett....szerintem pont erõs volt az ikrek segítségével és eléggé elkalapálta a Bosszúállókat...egyedül Vision tudta megállítani, aki ugyebár rendelkezett egy hatalomkõvel...
Azonban elfogadom, ha ezt kevésnek találod...

Viszont a másik indok ennél egyszerûbb: ez egy egyszeri film...a képregényben van idõ 60-70 részen keresztül harcoltatni...itt nemigen! :D
10/10
Destroid 2015 máj. 25. - 01:43:24 10/10
(469/623)
A többi Marvel gonosszal összevetve szerintem dimenziókkal jobb lett. Én amúgy is a rossz fiúkat szeretem a filmekben (legyen szó háborúról, invázióról stb. nyilván nem lehetek/vagyok túl emberbarát), de itt kimondottan azért tetszett meg Ultron, mert van sok dolog, amiben (a film alapjában biztosan) egyeznek a nézeteink. Ezt nem gyõzöm elégszer hangoztatni, akarva akaratlanul is, már én kezdem unni. Ebben az esetben viszont, nyilván még könnyebb szimpatizálni egy karakterrel, ha körülbelül ugyanazt látja, mint te. Mármint bizonyos dolgok esetében. Szív- és anyacsavar melengetõ.

Egyébként ha "túl gyenge lett" is, biztos volt oka (bár valljuk be, voltak olyan jelenetek, amikor megkérdõjelezhetetlen volt az, mennyire oda tud vágni, olykor szó szerint). Mert itt végül is szükség volt egy befejezésre és vannak bizonyos elvárások az ilyen típusú filmektõl. Ilyen a Happy End is. Vagy a látszólagos Happy End. A folytatást, nagy visszatérést megelõzõ boldog befejezés. Na most a film "lezárása" viszont szerintem abszolút nem jelenti azt, hogy Ultronnak annyi. Kismillió lehetõség van arra, hogy visszahozzák és a Képregénybeli karakter szerintem ér annyit (meg úgy általában), hogy meg is tegyék. Mert benne sokkal több van, mint amit mutattak. Ha kicsit is karakterhûek akarnak maradni, akkor nem felejtik ki, hogy Ultron nem hülye és szeret elõre gondolkodni, tervezni, így csaknem biztos (kellene hogy legyen), hogy valami megmaradt, vagy valami módon sikerült úgymond megmentenie magát.

És én bízom is ebben... mert szerintem tényleg egy nagyon értékes jellem, karakter, szereplõ és rá tényleg azt mondom, hogy valóban értelmes, nem egy sablon gonosz, mint a döntõ többség, ráadásul úgy tûnik, hogy nagy átlagban rengetegen szimpatizálnak/tak még vele, erre meg meg is van az okuk.

Bevallom, az elsõ részt nem láttam, nem volt motivációm. A hõsök (de még az eddigi gonosz/ok) se nagyon érték el. Leszámítva õt. Szóval melegen ajánlom, hogy valami nagyon jóval vigasztaljanak meg engem és a vérzõ szívemet.

Viszont ennek ellenére, szerintem (ha a külsõre megyünk), iszonyatosan dögös lett, szépen kidolgozott Ultron bácsi, ennek feltétlen örülök, elragadozó lett. Bár lehet csak én vagyok perverz, de olyan érdekes pózokba bevágták szegényt néha, mintha valami erotikus újságból ugrott volna elõ.
10/10
mro26 2015 máj. 24. - 23:31:56 10/10
(468/623)
Engem Ultron nem fogott meg annyira... jobb mint az eddigi Marvel ellenlábasok, de engem a hõsök sokkal jobban érdekelnek mint a gonosz :D Ez nem DC ahol az ellenség van jól megírva a fõszereplõ(k) meg nem, itt fordított a szitu. Na meg Ultron túl gyenge lett a képregénybeli karakterhez képest...de filmben elment egynek, szerintem még simán visszatérhet késõbb.
10/10
mro26 2015 máj. 24. - 22:38:50 10/10
(467/623)
Ha már "Farkas" az X-Men Origins-ban olyan botrányos félrefordítások vannak, hogy én szinkronosan soha a büdös életbe nem nézem azt a filmet.

SPOILER LEHET

Az elején mikor "kivégzik" a két szereplõt kikötözik az oszlophoz õket és lövik egy darabig van hogy eredeti nyelven ezt mondja Creed Logan-nek: - Majd ébressz fel ha vége. Ezzel szemben ezt nem tudom hogy sikerült olyanra fordítani hogy: - Szerinted sikoltsak? :S hát ez mi a sz*r??? BOTRÁNY :D
10/10
mro26 2015 máj. 24. - 22:35:44 10/10
(466/623)
Tudom, épp ezért írtam, hogy a szinkron megengedheti magának, csak megint nem sok értelme van, mivel az eredet sztorit tekintve nem mutánsok :D
10/10
Sirius111 2015 máj. 24. - 21:31:53 10/10
(465/623)
Apropó ezt a "Farkasos" témát már nem is boncolgatnám, inkább aranyba foglalnám a néha oly remek fordítókat....jó forróba... :P
10/10
Sirius111 2015 máj. 24. - 21:29:11 10/10
(464/623)
Realizmus? Bakik? Kifejtenéd kérlek!?

Ez a két dolog érdekelne a hozzászólásodból, ehelyett kifejted milyen unalmas a film és inkább tettél volna bele egy olyan történést, ami már megesett egy ( nem is régen bemutatott ) filmben... Remek 5let.....fõleg, ha ezen Te tényleg meglepõdnél! :DDD
Bár sanszos, hogy akkor meg azt fikáznád....

Már bocsánat a reakcióért, csak már korábban kifejtettem a véleményem az értelmetlen ( és talán tartalom nélküli ) vádaskodásokért...