8/10
Viktor6665 2015 szept. 06. - 00:16:36 8/10
(583/623)
Az elsõ rész jobb volt, de ez se volt olyan rossz.

***spoiler alert***

Kicsit hülyének nézik a nézõket, amikor el akarják hitetni, hogy pár kilométer magasról ledobva egy fél város kiirtaná az emberiséget...
Ahhoz egy nagy sebességû, tömör aszteroida kéne, ami legalább 10km átmérõjû.

***spoiler alert***
Gollam24 2015 aug. 28. - 10:58:47
(582/623)
Nagyon gyenge, egyre ostobábbak és primitívebbek ezek a Marvel-féle képregényfilmek, nem tudom meddig erõltetik még ezeket??? Igazából az volna a jó, ha szépen sorban buknának befelé a boxoffice-nál, hátha akkor leállnának vele végre...
tobywong 2015 aug. 28. - 07:51:18
(581/623)
A filmipar ismét megmutatta, hogy a mozikészítés erõsen az utolsókat rúgja.
Ötletekbõl kifogytak, színészekre már lassan egyáltalán nincs szükség.
Újra a szokásos klisés, sablonos és rohadtul unalmas történet.
Jön egy fõgonosz, van pár tökös gyerek, akik ha nincsenek, elpusztul a világ....de valahogy minden filmben legyõzik, holott egyre erõsebbek ezek a gonoszok, a jó fiúk meg ugyanolyanok, nincs gyengepontjuk. :)
Szánalmas és rohadt unalmas már.
xdm 2015 aug. 27. - 12:41:44
(580/623)
a transformers nem marvel, hanem hasbro :)
3/10
m3246 2015 aug. 27. - 11:36:56 3/10
(579/623)
Amit a Marvel mûvel az szerintem már sok embernél bõven kiverte a biztit... Mondjuk úgy, hogy a Transformers 1 még rendben volt mert új volt a látványvilág (bár a történet ott is nevetséges). De édes jó Istenkém, nem unják már hogy a x az n-en bõrt húzzák le ugyanarról a rókáról... Bugyuta gyerekmesének sem beillõ sztorik és a végletekig megunt látványvilág és látványelemek. Az a szomorú, hogy van még sok agyhalott akinek ez bejön :) És itt jegyezném meg, hogy az új divat, hogy valamelyik autógyár (itt most épp az Audi) propagálja a filmet és teleszórja kínosnál-kínosabb autósjelenetekkel a filmet, itt is nagyon égõ... nem az R8 V10-zel van bajom mert nagyon jó kocsi és legalább nem fostalicsaka túrbós, de ez akkor is cinkes már... mennyivel állatabb volt már Mr Wolf az Nsx-el annó, ha már arról van szó kell valamit jól csinálni... Szóval ha unatkozol akkor se ezt a filmet nézd meg, inkább állj neki egy jó könyvnek.. 3/10
3/10
vaddani 2015 aug. 24. - 12:12:33 3/10
(578/623)
elképesztõen rossz, nem találok szavakat rá,
xdm 2015 júl. 23. - 13:43:34
(577/623)
lukenukem 2015 júl. 14. - 18:51:43 Előzmény Bsmarcona
(576/623)
mint annak idején aki csak belecsöppent a gyûrûk ura történetek közé, nem tudta értelmezni, hogy miért egy hobbitnak kell elvinnie a gyûrût, miért nem viszi egy hadsereg... és különben is csak mennek és mennek, holott elhangzott a filmben is, de leginkább azért, mert ez a történet! így írták meg! persze amikor tolkien írta minden egyes levélrõl írt ami mellett elhaladtak :)
ez képregényadaptáció, tehát vannak bizonyos szabályszerûségek, karakterek, pózok, konfliktusok, a lényeg h egy új médiumra ültessék át a történetet, nem 1:1-ben mert egészen más elmesélni a történetet sok füzetben és színészekkel eljátszatni két - két és fél órában. a szereplõk minthogy más idõben keletkeztek és a marvel összegyûjtötte a legnépszerûbbeket, legidõtállóbbakat, így egészen más karakterek, más szupererõvel, más képességekkel. míg hulk az univerzum egyik legerõsebbje, addig amerika kapitány egy szuperkatona. de az emberfeletti képességekkel bírók közül õ a legjártasabb a stratégiákban. nem véletlenül rakták össze ezen szereplõket, mindnek van erõssége, de ugyanúgy gyengesége is, amit a másik karakter ellensúlyoz. az önálló amerika kapitány filmek egészen más hangulatúak, szinte már politikai thriller is lehetne az akción felül. addig persze a bosszúállók egy leginkább fantasy. fõleg a szereplõk miatt is, de egyesíti minden karakter önálló filmjének hangulatának kis részét.
furcsa, hogy valaki a valóságot hiányolja egy élõ szereplõs ám mesében, miközben egy akciófilm se játszódik a fizikai világunkban. csupa cgi, minden koccanásnál robbannak az autók, még a bourne elsõ részében is az elsõ kanyarnál tengelytörése lett volna a mini-nek ha a valós világban a negyedét megcsinálná bárki amit bourne.
a film elsõsorban történetet mesél el, van mûfaj ahol valósat, azon alapulót, és van ahol a cél a szórakoztatás, a fantáziára építés. elrugaszkodva a mindennapok realitásától. sokfajta képregény létezik, és sokféle felfogásban képesek elmesélni. a christopher nolan féle batman pl amennyire egy akciófilm és egy képregényadaptáció, meg persze egy batman történet, kifejezetten valóságos volt. szinte olyan érzése volt az embernek, hogy csak attól batman film mert ott van egy fekete jelmezbe bújt forma, amúgy simán egy jófajta krimi-thriller is lehetne. fõleg persze a két sötét lovag film. és bármennyire is szerettem azon filmeket, remélem h a synder féle dawn of justice olyan lesz mint amilyenek frank miller rajzolta!
az, hogy manapság nagyon mennek a képregényadaptációk, akár dc akár marvel, filmek készülnek, egyre több és egyre látványosabb, sorozatok, egymáshoz szorosan kapcsolódva (arrow, flash, legends of tomorrow), rengeteg komoly színész is örömmel vállal ezekben szerepeket (nyílván mert hatalmas a költségvetése is, jó pénzeket lehet vele keresni), mindez jelzi, hogy hatalmas az érdeklõdés, óriási a népszerûsége, ezáltal komolyak az elvárások is. mindenkinek nem lehet a kedvére tenni ez kétségtelen, így érthetõ, hogy elsõsorban azoknak kedveznek akik ismerik a képregények történeteit, vagy legalábbis nyitottak rájuk!
én kifejezetten szeretem ezeket a meséket, tetszik, hogy egyre inkább összeérnek a történetek, egyre több szereplõ tûnik fel más filmekben is, miközben önálló filmként is értelmezhetõ. minden idõszaknak megvoltak a sláger mûfajai mint a 2000es évek katasztrófafilm dömpingje... kitör a vulkán, jön a meteor, eljegesedés, áradások, jéghegy vs óceánjáró 72x... ízlések és pofonok :P
7/10
caseyjones 2015 júl. 09. - 12:53:35 7/10
(575/623)
Nekem az elsõ rész után egy kicsit csalódás volt az Ultron kora. Az új karakterek szerintem gyengék voltak, a szinkron nem volt túl jó, és Ultron kinézetét is lehetett volna szerintem egy kicsit jobbra csinálni. Az a szerelmi szál meg nem értem, miért volt benne a filmben, szerintem nagyon nem illett bele. Bár nem olvastam az eredeti képregényeket, biztos abban is benne volt.
Látványban persze nem volt hiány, és természetesen poénban sem (gondolok itt arra, amikor Thoron kívül senki nem volt képes kihúzni a kalapácsot a helyérõl). :) A csatajelenetek nem voltak rosszak, de az elsõ rész csatajeleneteinél szerintem nem jobbak.
A vége viszont tetszett.
4/10
Bsmarcona 2015 júl. 09. - 08:12:57 4/10
(574/623)
Ez kb a Transformers 4-el van egyszinten, csak kicsit jobbak a színészek. Én elhiszem hogy ez 12-14 éveseknek tetszik, de nagyon túlértékelt film. Egyszerûen élvezhetetlenül bugyuta és életszerûtlen mint az elõzõ Avengers film. Captain america az egy vicc, egyáltalán mi szükség van rá? Hulk vagy Thor sokkal erõsebb. Captain America egy bedrogozott és kigyúrt tengerészgyalogos de nem több, Fekete özvegy harcértéke is kb annyi mint egy Navy Seals katonának. Az USA-nak van egy 1 milliós hadserege, majd pont egy csajra lesz szükségük, aki annyit ér mint egy jól képzett katona, csak k*rvanagy szerencséje van ezért mindent túlél. A verekedõs jelenetek teljesen követhetetlenek, egyszerûen irreális a film fizikája, olyan mintha valami gagyi PC játék lenne, néhol a CGI effektek is olyanok. Hogyan tetszhet ez ennyire az embereknek? Mi olyan jó ebben?
Charlie Sheen 2015 jún. 29. - 20:37:10
(573/623)
gyanús is volt, hogy pont egy indiai comic-conon lõnének el egy ilyet, na mindegy, így is megnézték félmillióan és jó reklám :D
10/10
mro26 2015 jún. 29. - 20:19:47 10/10
(572/623)
Ez HAMIS ;) csak összevágták, Fanmade videó ez kérem szépen.
Charlie Sheen 2015 jún. 29. - 18:58:08 Előzmény Ottofan1
(571/623)
itt is van az elsõ teaser

https://www.youtube.com/watch?v=n0_x5bqospk
Ottofan1 2015 jún. 10. - 10:48:25
(570/623)
Az új képeken lehet látni Crossbones-t. Nagyon jól fog kinézni. A képekbõl levehetõ, hogy valószinûleg Wakandában harcolnak Steve-el.
10/10
mro26 2015 jún. 05. - 19:15:57 10/10
(569/623)
OFF (Civil War):

Egyre inkább úgy tûnik, hogy az Ultron kora olyan lesz a Kapitány 3-hoz képest, mint amilyen a Kaptiány 1 volt az elsõ Bosszúállókhoz képest :)

SPOILER

Egyre biztosabbnak tûnik egy Hulk vs Red Hulk összecsapás a Polgárháborúban :)

,, We Are Wakanda reported that a source on the Captain America: Civil War set told them “another Hulk will be joining Banner in the MCU very soon,” although they wouldn’t spoil which one. (Thunderbolt Ross was the Red Hulk in the comics, though, so they may as well spoil it.) MCU Exchange then reported a source told them “Thunderbolt Ross will indeed be hulking out in Civil War. There was already a small reason to believe Mark Ruffalo might be in Civil War, but it would take something big to bring Hulk back to the team after he left at the end of Avengers: Age of Ultron. Red Hulk would definitely be an impetus for Bruce to come back, even though neither Hulk nor Red Hulk were involved in the Civil War comics storyline. "
boom49 2015 jún. 04. - 21:16:04
(568/623)
10/10
mro26 2015 jún. 04. - 18:47:20 10/10
(567/623)
Igen, ezzel én is tisztában vagyok, ezért is írtam, hogy el kell vonatkoztatni a képregényektõl, max az alapszituációt emelik át belõlük (az Age of Ultron-ban még kb. annyit sem pedig ez is képregényes cím).

De azért attól még tény, hogy olyan sztori lesz ami nagy kihatással lesz az MCU-ra (szerintem még az AoU-nál is nagyobb) és az eddig bejelentett résztvevõ szereplõk száma miatt lehet aggódni, hogy túlzsúfolt lesz egy 2-2 és fél órás filmhez :/
Reméljük azért a legjobbakat.
Ha a (számomra) unalmas Hobbit filmeket végig bírták ülni a moziban, vagy akár a Transformers filmeket, ez is simán lehetne inkább 3 óra közeli film.
Ottofan1 2015 jún. 04. - 17:08:14 Előzmény mro26
(566/623)
A Civil War állítólag nem a képregényeken fog alapulni. Csak olyan esemény lesz benne amelyre lehet azt mondani h Polgárháború. Az Imdb/Wikipédia szerint William Hurt biztosan benne lesz.
Kb.: ez a történet: ,,After the events of Avengers: Age of Ultron, when Captain America and the Avengers' handling of an international incident results in collateral damage, politicians look to form a system of accountability and a governing body to determine when to call in the Avengers, which results in the fracturing of the team while they attempt to protect the world from a new enemy"
10/10
mro26 2015 jún. 03. - 11:01:04 10/10
(565/623)
Én is azt gondolom, hogy egy filmhez képest túlzsúfolt (mégha 2 és fél órás is). Ezért aggódom, ugyanez meglátszott az Age of Ultron-nál is. Azt is meg a Civil War-t is két filmben lett volna érdemes megcsinálni. Mivel a közös univerzum miatt rengeteg szereplõ van és folyamatosan jönnek újak már megérett a film széria arra, hogy ilyen nagyobb horderejû filmeket legalább két filmre bontva forgassanak, vagy minimum legyenek 3 órásak.

De nem szabad a képregények tartalmából kiindulni, az Age Of Ultron kötetek is teljesen másról szóltak mint a film, csak a címet (meg max. néhány ötletet) vettek át. Szerintem a Civil War-ból többet vesznek át, de akkor sem olyanra kell számítani mint a képregény, azt csak kiindulási pontnak érdemes figyelembe venni.

Mindenesetre olyan források is vannak már (megerõsítve nincs, de a megjelent információkból reálisnak tûnhet)

SPOILER lehet!

Ross tábornok (William Hurt) is újra megjelenik a filmben és hogy újabb "Hulk-ot" mutatnak be a Civil War-ban, ez pedig nem más mint Rulk...


SPOILER vége


Szóval ha még ez is igaznak bizonyul enyhén túlzsúfolt film lesz, talán jobban mint az Avengers 2.
Mindenesetre kíváncsian várom és remélem jól sül el. :)
Ottofan1 2015 jún. 03. - 08:19:53
(564/623)
Hát én eléggé kíváncsi vagyok a Civil War, meg az Infinity Warra. Ennyi szereplõ egy filmben? Jó az Infinity War 2 részes, de a Civil War? Az egy 7 részes képregény sorozat. Most akkor ezt a 7 részt belenyomják egy filmbe + majdnem az eddigi összes hõst + tiszta új szereplõket? Hát ez kicsit túlzás... Szerintem.
Reméljük jó lesz.